Prírodné antibiotiká na posilnenie imunity pri bakteriálnych infekciách

40 položiek

Čo sú to baktérie a ako si s nimi poradiť?

Bakteriálne infekcie

• Baktérie sú veľmi malé, vždy jednobunkové organizmy dlhé niekoľko mikrometrov, jednotlivé baktérie majú mnoho rôznych tvarov od gulí a tyčiek, až ku špirálam.

• Pri optimálnych podmienkach je mnoho baktérií (niektoré druhy streptokokov a stafylokokov, E.coli) žijúcich v organizme pre telo prospešné. Ak však dôjde k porušeniu tejto rovnováhy, môže sa to prejaviť rôznymi zdravotnými problémami

• Na premnožené baktérie sa používajú látky (antibiotiká), ktoré cielia svoj účinok na bunkovú stenu baktérií. Buď ju priamo rozrušujú, a tým zabíjajú bakteriálne bunky, alebo im bránia rozmnožovať sa.

• Pred každým užívaním chemických ATB by mal urobený CRP test, ktorý je možné žiadať u svojho lekára, alebo je možné urobiť si test v domácom prostredí. Výsledok testu určí, či sú pôvodcom infekcie baktérie, alebo vírusy (antivirotiká). Baktérie sa zabíjajú buď chemickými ATB, alebo prírodnými antibiotikami. Nadmerná spotreba chemických ATB spôsobuje mikrobiálnu rezistenciu - odolnosť baktérií voči chemickým látkam.

Výhody prírodných antibiotík oproti chemickým sú nasledovné: baktérie si nevedia na prírodné antibiotiká vybudovať rezistenciu (odolnosť) • môžu sa opakovane používať bez vedľajších účinkov (aj ako podporný doplnok pri ATB liečbe) • podporujú imunitu a činnosť orgánov • nezabíjajú prospešné baktérie v tráviacom systéme (opak ATB)

► VIAC INFOProduktový sprievodca pri bakteriálnych infekciách

Podľa účelu:

Podľa účelu:

Podľa druhu:

Prehľadať výsledky filtra fulltextom

Zobraziť:

Brožúra ZDARMA ►

  • Stiahnite si brožúru:

    100 a viac možností, ako použiť IONIZOVANÚ VODU v prospech zdravia

    Praktický sprievodca vás zoznámi s možnosťami ako použiť Alkalickú, Acidickú a Striebornú ionizovanú vodu v každodennom živote pri rôznych problémoch a ťažkostiach.

    PDF brožúra

Táto stránka je chránená programom reCAPTCHA a spoločnosťou Google. Platia Pravidlá ochrany osobných údajov a Zmluvné podmienky.

Prihlásenie

Súbory cookies používame, aby sme zabezpečili funkčnosť týchto webových stránok. Viac informácií