Prírodné antibiotiká na posilnenie imunity pri bakteriálnych infekciách

39 položiek

Čo sú to baktérie a ako si s nimi poradiť?

Bakteriálne infekcie

• Baktérie sú veľmi malé, vždy jednobunkové organizmy dlhé niekoľko mikrometrov, jednotlivé baktérie majú mnoho rôznych tvarov od gulí a tyčiek, až ku špirálam.

• Pri optimálnych podmienkach je mnoho baktérií (niektoré druhy streptokokov a stafylokokov, E.coli) žijúcich v organizme pre telo prospešné. Ak však dôjde k porušeniu tejto rovnováhy, môže sa to prejaviť rôznymi zdravotnými problémami

• Na premnožené baktérie sa používajú látky (antibiotiká), ktoré cielia svoj účinok na bunkovú stenu baktérií. Buď ju priamo rozrušujú, a tým zabíjajú bakteriálne bunky, alebo im bránia rozmnožovať sa.

• Pred každým užívaním chemických ATB by mal urobený CRP test, ktorý je možné žiadať u svojho lekára, alebo je možné urobiť si test v domácom prostredí. Výsledok testu určí, či sú pôvodcom infekcie baktérie, alebo vírusy (antivirotiká). Baktérie sa zabíjajú buď chemickými ATB, alebo prírodnými antibiotikami. Nadmerná spotreba chemických ATB spôsobuje mikrobiálnu rezistenciu - odolnosť baktérií voči chemickým látkam.

Výhody prírodných antibiotík oproti chemickým sú nasledovné: baktérie si nevedia na prírodné antibiotiká vybudovať rezistenciu (odolnosť) • môžu sa opakovane používať bez vedľajších účinkov (aj ako podporný doplnok pri ATB liečbe) • podporujú imunitu a činnosť orgánov • nezabíjajú prospešné baktérie v tráviacom systéme (opak ATB)

► VIAC INFOProduktový sprievodca pri bakteriálnych infekciách

Podľa účelu:

Podľa účelu:

Prehľadať výsledky filtra fulltextom

Zobraziť:

.

► Na aký problém hľadáte riešenie a nenašli ste na tento problém odpoveď na HarmonyNature.sk?

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Prihlásenie

Súbory cookies používame, aby sme zabezpečili funkčnosť týchto webových stránok. Viac informácií