Vy sa pýtate, ja odpovedám:

Časté otázky: Ionizátor vody aQuator Silver III a Silver Mini

Časté otázky: Ionizátor vody aQuator Silver III a Silver Mini

  

. Mám doma reverznú osmózu, môžem aj takúto vodu použiť do ionizátora?

Áno môžete. Sú 2 možnosti ako dosiahnuť, aby prebehla elektrolýza:

1. Pridať ku čiernej elektróde troška soli (odporúčaná: morská, nie obyčajná) - štipku.
2. Naliať do nádobky ku čiernej elektróde vodu z vodovodu, alebo minerálku. 

 

. Je potrebné po každej ionizácii vymeniť membránu?

Nie, nie je potrebné po každej ionizácii meniť membrány.

aQuator Silver III: Nový model Silver III je naprogramovaný tak, že vás upozorní hlásením na displeji, že je potrebné membránu vymeniť.

aQuator Silver Mini: Membrána by sa mala vymeniť vtedy, ak sa náhodou poškodí, alebo ak pri vyberaní vnútornej nádobky s vodou z ionizátora voda moc preteká cez membránu. Pre lepšiu kontrolu ionizácie je vhodné mať pH a ORP meter. Ak počas priebežného merania po ionizácii hodnoty pH alkalickej vody začnú klesať (tzn. že membrána prepúšťa a vody sa začínajú zmiešavať), je potrebné membránu vymeniť. 

Výmena membrán závisí aj od toho, ako často sa ionizátor používa - koľko má užívateľov. Všeobecne výrobca uvádza, že 1 balenie membrán s počtom 10ks vydrží cca 8 - 12 mesiacov.

 

. Môžem ionizovanú vodu merať lakmusovými papierikmi?

Lakmusové papieriky a merače s odhadom na farebnej stupnici NIE sú vhodné na meranie ionizovanej vody. Výsledné hodnoty nie sú spoľahlivé a môžu byť zavádzajúce. Na meranie ionizovanej vody sú vhodné digitálne meracie prístroje s kalibráciou, napr. ADWA pH a ORP merací prístroj.

 

. Kedy môžem pozorovať prvé výsledky zlepšenia môjho stavu?

Alkalická voda a zmena v krvi

Prvé výsledky sa môžu dostaviť u každého individuálne, záleží to od mnohých faktorov (vek, zdravotné problémy, strava, pohybová aktivita, stav imunity, a pod.). Všeobecne však pocit lepšej pohody môžete pociťovať už o 2 - 3 týždne. Dôležité je vodu piť pravidelne každý deň a v potrebnom množstve 2 - 2,5litra

Pôsobenie ionizovanej vody si môžete overiť napr. krvnou skúškou. Krvný obraz si treba dať urobiť pred začatím pitia vody a potom asi po 3 až 6 mesiacoch. Výsledky krvného obrazu po pravidelnom pití alkalickej vody vás určite potešia☺ 

Pozitívne pôsobenie alkalickej vody je možné namerať aj prístrojom: Kvantový rezonančný magnetický analyzátor. Pozrite si, čo sa postupne deje vo vnútri organizmu: 

► Tu je dôkaz, ako pozitívne pôsobí Alkalická voda na bunky a orgány tela

 

. Môžu piť ionizovanú vodu aj deti?

Áno, môžu. Nie je nič lepšie, ako naučiť svoje deti na dostatočný denný príjem tekutín a na kvalitnú vodu. Čím skôr je organizmus nastavený na pravidelnú očistu a príjem všetkých bonusov alkalickej vody, tým je obranyschopnosť a prežitie na vyššej úrovni.

Alkalická voda je chuťovo jemná a ak to situácia vyžaduje, s domácim ovocným sirupom ju deti budú priam zbožňovať. Zabudnite na nezdravé, presladené a chemicky konzervované džúsy z obchodu!

 

Alkalická voda pre zvieratá

. Je alkalická voda vhodná aj pre domáce zvieratká?

To, že ionizovaná alkalická voda má výhody pre ľudské zdravie je zrejmé - pôsobí ako antioxidant, ktorý pomáha vyrovnať pH, dodáva energiu a pomáha vstrebávať živiny, zrýchľuje metabolizmus a atď. Prečo by teda mala pôsobiť inak v prípade milovaných domácich zvierat - psov a mačiek? Ľudia, mačky, a aj psi, sú cicavce a ich štruktúra je podobná.

Ak je domáca strava zvierat pravidelne doplnená o ionizovanú alkalickú vodu, pomôže im to zlepšiť vzhľad a zdravie. Váš malý štvornohý priateľ bude ešte zábavnejší a energickejší. Všimnete si zjavných zmien vo vzhľade zvieraťa: oči začnú svietiť, koža bude hustejšia, jemnejšia a lesklejšia. Tento pozitívny účinok môže nastať v priebehu 2 až 3 mesiacov a zostane, kým budete dávať zvieratkám pravidelne alkalickú vodu.

 

. Koľko alkalickej vody môžem vypiť počas prvých dní?

Alkalická voda, vzhľadom na svoj silný detoxikačný účinok, by sa mala začať piť v menších denných dávkach, ktoré sa postupne zvyšujú. Tzn., že v priebehu 2-3 týždňov by ste sa mali dostať na dennú spotrebu 2-2,5 litra vody a to nasledovne: 1 týž. = 3-5dl vody denne, 2 týž. = 5dl-1lit., 3 týž. = 2-2,5lit vody denne.

Treba si uvedomiť, že alkalická voda je silné vnútorné čistidlo. Pri pití alkalickej vody sa spustí čistiaci proces v tele. Odpad bude vylučovaný všetkými možnými cestami: močom, stolicou, pokožkou, potením, ... Preto dávkovanie zo začiatku nepreháňajte, telo si potrebuje zvyknúť a postupne bude vyplavovať von rokmi nazbierané nečistoty. 

Preto treba počítať s tým, že u niektorých ľudí sa môže dostaviť zhoršenie stavu. Je to však dočasný stav, ktorý hovorí o čistiacom procese a časom, po vyčistení sa vytratí.

 

. Prečo niektorí ľudia majú príznaky podobné chrípke pri prvom pití alkalickej vody?

Na začiatku pitia ionizovanej alkalickej vody si môžete všimnúť príznaky podobné chrípke. Ionizačný proces vytvára zhluky molekúl vody, ktoré sú o polovicu menšie ako pravidelné zhluky molekúl vody. To je dôvod, prečo je ionizovaná alkalická voda niekedy označovaná ako "redukovaná voda", pretože sa zmenšila veľkosť skupiny molekúl z 12 na 6 molekúl vody. To spôsobuje, že voda je oveľa viac hydratačná, ľahšie preteká cez tkanivá, čím vytláča toxíny z organizmu. To je čistiaci detoxikačný účinok vody, ktorý sa niekedy u ľudí prejavuje bolesťami hlavy, či hnačkou, zapáchajúcim potom. Tento stav je však dočasný, po prečistení tela sa prejavy vytratia.

V prípade vážnejšieho zdravotného stavu, teda ak by sa dostavila nádcha, zápal dýchacích ciest a pod., môžete na baktérie a vírusy použiť prírodné antibiotiká.

 

. Môžu pacienti s oslabenými orgánmi (obličky, srdce, cirhóza pečene) piť alkalickú vodu?

Pacienti s oslabenými orgánmi by mali na začiatku piť malé množstvo v závislosti od fyzickej situácie, spotrebu postupne zvyšovať až do normálu. V takýchto prípadoch sa na dennú spotrebu 2-2,5lit. treba postupne dostať za 1-1,5 mesiaca. V prípade zvláštnej fyzickej slabosti použitie vody konzultujte a robte pod vedením lekára.

 

. Ako dlho si voda udrží svoje hodnoty?

Je dôležité vedieť, že negatívne ORP získané počas elektrolýzy ionizovanej alkalickej vody sa udržiava počas relatívne krátkej doby a to 24-36 hodín. Po tomto čase sa hodnota ORP stane prakticky nulovou, alebo slabo pozitívnou. Preto sa odporúča používať vodu čo najčerstvejšiu - najlepšie do 12 hodín od výroby. Z tohto dôvodu nemôže byť ionizovaná alkalická voda balená a predávaná.

 

. Je pravda, že žalúdok zmierňuje pH hodnotu alkalickej vody?

Za normálnych podmienok sú žalúdočné šťavy silne kyslé. Žalúdočná kyselina nie je vopred pripravená, vyrába sa v žalúdku podľa potreby, keď potravina vstupuje dnu. Keď ionizovaná alkalická voda vstupuje do žalúdka, žalúdok začne bojovať proti stúpajúcemu pH a začne vylučovať viac žalúdočnej kyseliny.

Zdá sa, že by to malo minimalizovať účinky alkalickej vody, ale počas produkcie žalúdočnej kyseliny sa vytvárajú vedľajšie látky, ktoré sú dôležité pre alkalizáciu tela, ako sú uhľovodíky sodné a draselné. Nevstupujú do žalúdka, ale do krvného obehu, čím plnia alkalický krvný pufor a zvyšujú schopnosť krvi neutralizovať nadbytok kyseliny v tele. Keď sa produkuje viac kyseliny žalúdka, vyrába sa viac a viac uhľovodíkov, takže viac z nich vstupuje aj do krvného obehu.

 

. Môžem Alkalickú vodu použiť na prípravu čaju, kávy a polievok?

Áno, alkalická voda sa môže používať na prípravu nápojov ako čaj, káva, a taktiež aj polievok, či dusených jedál, atď. ... Alkalická voda zvýrazní farbu, chuť a vôňu tekutín, či hotových pokrmov.

  

. Filtračná kanvica alebo Ionizátor vody? Pre ktoré zariadenie sa rozhodnúť?

Pozrite si základné porovnanie parametrov zariadení na výrobu Alkalickej vody. Ak máte otázky, alebo potrebujete poradiť, neváhajte ma kontaktovať. 

Výroba Alkalickej vody porovnanie

 

----------------------------------------------------------------------------------------------- 

 

Ionizátor vody aQuator Silver Mini, ionizácia vody, výroba alkalickej, acidickej,striebornej vody
 
Ionizátor vody aQuator Silver 3l, ionizácia vody, výroba alklaickej, acidickej, striebornej vody

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  

 

  

 

 

Zdroj: IONIZOVANÁ VODA - Zdravie na dosah ruky

 

Prihlásenie

Súbory cookies používame, aby sme zabezpečili funkčnosť týchto webových stránok. Viac informácií