Menu

O našom tíme a čo pozitívne chceme s Vami zdieľať ...

O našom tíme a čo pozitívne chceme s Vami zdieľať ...

Volám sa Renáta Martinatová a v roku 2012 som založila eshop HarmonyNature.sk. V súčasnosti mi v eshope pomáhajú aj moje deti, čiže sme taká malá rodinná firma.

Celá myšlienka eshopu vznikla na podnet mojich osobných skúseností s ekologickou drogériou Frosch, ktorá mi pomohla vyriešiť problémy s plesňou v pračke. V tom čase to bola pre mňa veľká výhra, vyriešila som problém, ktorý ma veľmi trápil a zvíťazila som nad plesňou s prírodnými prípravkami :)

Uvedomila som si, že nie len plesne v pračke, môžu byť pre niekoho nočnou morou, ale ... Čo tak plesne v tele, na pokožke, v domácnosti? A čo ostatné mikróby ... baktérie, vírusy, kvasinky, parazity? Vedia poriadne potrápiť, však?! 

Táto skúsenosť mi otvorila cestu k prírodným doplnkom s PROTI •bakteriálnym •vírusovým •plesňovým •kvasinkovým •parazitným účinkom.

 

Prečo podporovať imunitu voči mikroorganizmom?

Či sa nám to páči, alebo nie, najväčším SKRYTÝM nepriateľom človeka sú všadeprítomné a nenápadné mikroorganizmy, ktoré chcú v prvom rade prežiť ako živá forma a vďaka svojej "neviditeľnosti a mikro veľkosti" sa do organizmu dostanú veľmi ľahko. 

Po získaní mikróbu, sa z jedinca stáva nosič. Čo potom? Sú 3možnosti, ale iba jedna z nich bude nasledovať:

1. Mikrób vyvolá infekciu     2. Mikrób sa neprejaví (je v tele, čaká na podnet)     3. Mikrób je odstránený imunitným systémom 

 

IMUNITA je tá zázračná vec v ľudskom tele, ktorá nás neustále chráni pred útokmi mikroorganizmov. Tvoria ju 2 časti: Prvou je vrodená imunita s ktorou ste sa narodili, tú druhú časť tvorí získaná (nadobudnutá) imunita, ktorú môžete ovplyvniť: aktívne ju posilňovať a budovať, alebo zanedbávať - nechať ju oslabovať.

Žiaden iný stav medzi starostlivosťou o imunitu a zanedbávaním neexistuje. Buď sa osoba o imunitu stará, alebo nie.

Účelom pravidelnej starostlivosti je: Imunitu dostatočne posilňovať, aby bola vždy pripravená na útok proti patogénom.

 

Dám vám príklad: Predstavte si, ako sa baktéria Stafylokok (spôsobujúca zápaly v hrdle, nose, kĺboch, atď.), ktorá by bola veľká ako mravec, snaží dostať do vášho tela. Chcela by sa vo vašom tele usídliť, rozmnožovať, parazitovať. Verím tomu, že keby ste ju videli vo vašej blízkosti, tak jej plácačkou (alebo niečím iným) jednu takú buchnete, že by z nej ostal mastný fľak.

OK, ale keďže baktériu Stafylokok nie je možné vidieť voľným okom, vašou "plácačkou" je imunita. Platí pravidlo, ako dobre sa o imunitu staráte, tak imunita úspešne dokáže "plácačkovať - likvidovať" mikroorganizmy útočiace na váš organizmus.

 

Vybudujte si pevný ochranný štít voči patogénom

Pri výbere produktov, ktoré nájdete v ponuke eshopu, sa zameriavame hlavne na prírodné • kvalitné • vysoko účinné prípravky vhodné do PRVEJ ÚTOČNEJ LÍNIE, ktoré komplexne riešia aktívnu podporu imunity a to nasledovne:

Prírodné látky, ktoré zahubia premnožené škodlivé mikróby + Ionizovaná voda očistí vnútorné prostredie organizmu.

Prírodné antibiotiká

Jedna vec je patogény zničiť a druhá, ako odpad po mikróboch dostať z tela čo najefektívnejšie von. Voľné radikály, oxidanty, toxíny, kyslé látky je ďalšia skupina škodlivín, ktoré neprospievajú činnosti buniek. Preto má ionizovaná voda so svojimi detoxikačnými a antioxidačnými vlastnosťami prioritné miesto v prvej bojovej línii.

Nezabúdajte, že PREVENCIA je vždy účinnejšia a lacnejšia, ako liečba. A každodenná starostlivosť o imunitu je základným kameňom prevencie. Ak ste sa práve teraz rozhodli, že k posilneniu vašej imunity je najvyšší čas urobiť prvý krok, môžete sa inšpirovať nasledovným postupom:

 

PRVÁ OBLASŤ ► ÚTOK VOČI PATOGÉNOM

✅ Očista vnútorného prostredia organizmu a likvidácia mikroorganizmov

1. Ionizovaná ALKALICKÁ VODA rieši v rámci pitného režimu očistu vnútorných telesných tekutín, podporuje činnosť všetkých buniek v tele a stimuluje imunitný systém.

Alkalická voda detoxikuje, hydratuje, má antioxidačné vlastnosti, štartuje metabolizmus, zbavuje telo toxických látok, neutralizuje voľné radikály. ACIDICKÁ VODA sa používa na dezinfekciu pokožky a na liečbu kožných problémov spôsobených mikroorganizmami. STRIEBORNÁ VODA s jej antibakteriálnymi vlastnosťami taktiež podporuje imunitný systém a udržiava bakteriálnu rovnováhu v tele, na pokožke rieši problémy spôsobené mikróbmi.

• Mohlo by vás zaujímať: ZDARMA PDF brožúra 100 a viac možností, ako použiť IONIZOVANÚ VODU v prospech zdravia

2. PRÍRODNÉ ANTIBIOTIKÁ - doplnky s PROTI •bakteriálnym •vírusovým •plesňovým •kvasinkovým účinkom, ktoré majú schopnosť likvidovať mikróby a zvyšujú obranyschopnosť voči nim.

• Mohlo by vás zaujímať: Produktový sprievodca - prehľad produktov, ktoré možno použiť pri problémoch s mikróbmi

3OČISTA ČRIEV OD PARAZITOV sa robí za účelom zvýšenia pomeru prospešných mikroorganizmov voči škodlivým v tráviacom systéme, ktoré je zdrojom 70% imunity v tele. Očista sa odporúča 2 krát do roka.

 

DRUHÁ OBLASŤ ► VÝŽIVOVÁ ROVNOVÁHA

✅ Pravidelné užívanie doplnkov výživy: Vitamíny a minerály

Slovo vitamín znamená vita, teda život alebo nevyhnutný pre život. Vitamíny, tak ako potraviny by mal každý z nás užívať stále, nielen sezónne. Vitamíny totiž patria medzi potraviny a nie medzi lieky. Ich základná úloha je riadiť rôzne procesy v tele a takto ho udržiavajú v dobrom a funkčnom stave.

Pri pravidelnom užívaní VITAMÍNOV a MINERÁLOV sa človek môže cítiť plný energie, bez telesného stresu, kŕčov, únavy a podobných prejavov. 

 

TRETIA OBLASŤ ► POZITÍVNY ŽIVOTNÝ ŠTÝL

✅ Životný štýl • Záujmy a postoje • Domácnosť

1. Vyvážená a pestrá strava   2. Pravidelný pohyb, otužovanie a šport   3. Dostatok spánku   4. Pozitívny postoj k životu

5. Eliminácia chemických látok • Starostlivosť o domácnosť a upratovanie

 

Prajem Vám za celý kolektív eshopu HarmonyNature.sk, aby Vaše zdravie prekvitalo a vy ste si užívali dni plné pohody, energie a radosti zo života :)

Renáta Martinatová

 

. 

 

Podporujeme aktivity zamerané pre lepšie prežitie celej spoločnosti

 • Ikona
  SLOVENSKO BEZ DROG

  Cieľom Občianskeho združenia SLOVENSKO BEZ DROG je v čo najväčšej miere eliminovať užívanie legálnych aj nelegálnych drog mládežou.

 • Ikona
  KLUBY PREŽITIA

  Účelom KLUBOV PREŽITIA je vybudovanie komunity, ktorá považuje za dôležitú potravinovú sebestačnosť Slovenska a využívanie nádhernej Slovenskej prírody za účelom turistiky.

 • Ikona
  CESTA KU ŠŤASTIU

  Účelom Občianskeho združenia CESTA KU ŠŤASTIU je zastaviť súčasný úpadok morálnych hodnôt spoločnosti a obnoviť poctivosť a dôveru medzi ľuďmi.

 

.

 

Sme Antibiotic Guardian • Antibiotik Ochranca

Mikrobiálna rezistenciaDali sme sľub a zaviazali sme sa, že prispejeme k spomaleniu celosvetovej hrozby s názvom MIKROBIÁLNA REZISTENCIA a k obmedzeniu zbytočného používania chemických antibiotík (ATB). 

 

Čo znamená byť Ochranca antibiotík - Antibiotic Guardian 

✅ CHRÁNIŤ, OBMEDZIŤ nadmerné používanie antibiotík (ATB) v neopodstatnených prípadoch.

✅ POUŽÍVAŤ existujúce a účinné antibiotiká (ATB) v prípadoch, kedy sú nevyhnutne a neodkladne potrebné na záchranu života.

 

Ako MY prispievame k spomaleniu mikrobiálnej rezistencie? 

Smerujeme ľudí k aktívnej podpore a posilneniu imunitného systému obranyschopnosti s prírodnými doplnkami, ktoré sú špeciálne zamerané proti mikroorganizmom a ktoré následne CHRÁNIA, PREDCHÁDZAJÚ a OBMEDZUJÚ nadmerné používanie chemických antibiotík (ATB).

◘ V našej ponuke eshopu preto nájdete čisto prírodné prípravky s ANTI (proti) • bakteriálnymi, vírusovými, kvasinkovými, plesňovými, či parazitnými účinkami.

◘ Tieto prírodné doplnky riešia problémy s premnoženými mikroorganizmami, pôsobia preventívne, aktívne podporujúposilňujú imunitný systém a to nie len voči mikroorganizmom.

Bonusy prírodných prípravkov: mikroorganizmy si nevedia na prírodné látky vybudovať rezistenciu (odolnosť). Používaním prírodných doplnkov prispievame k spomaleniu mikrobiálnej rezistencie.

 

Ako môžete prispieť k spomaleniu mikrobiálnej rezistencie? 

✅ Užívajte ATB v opodstatnených prípadoch: Nutnosť užívať ATB vždy konzultujte s lekárom na základe vopred urobených testov (napr. CRP test), ktoré stanovia, či ide o bakteriálnu príčinu. Nezabúdajte, iba v prípade bakteriálnej infekcie sa aplikujú ATB.

✅ Myslite preventívne, konajte aktívne v smere posilnenia imunity organizmu: To, ako organizmus dokáže čeliť a vysporiadať sa s baktériami, je priamo závislé od obranyschopnosti - imunity organizmu. Posilnenie imunitného systému je najúčinnejšia a jediná investícia v prospech zdravia na veľa rokov vopred. Za zmienku stojí ešte fakt, že ATB ničia citlivú črevnú mikroflóru, čím sa narúša slizničná črevná imunita, ktoré je veľmi dôležitou súčasťou celkového imunitného systému.

Podmienky aktívnej prevencie a podpory imunity spĺňa: Alkalická voda obohatená o antibakteriálne striebro

✅ Buďte pripravený a zaútočte na baktérie čo najskôr: Sami najlepšie cítite, kedy na vás "niečo nepriateľské lezie". Tzn., že čím skôr začnete s protiútokom, tým dáte menšiu šancu baktériám rozmnožiť sa do stavu, kedy je napr. potrebná hospitalizácia v nemocnici. Ako rýchla pomoc by nemali v domácej lekárničke chýbať prírodné antibiotiká, ktoré si vedia poradiť s baktériami. Výhodou prírodných antibiotík je, že baktérie si na ne nevedia vybudovať rezistenciu - odolnosť. Opakovane sa môžu používať na rôzne bakteriálne problémy, ale aj preventívne na podporu imunity. 

 

Aj VY sa môžete stať Antibiotic Guardian

Mikrobiálna rezistencia kampaň

 

Prečo je mikrobiálna rezistencia hrozbou?

Baktérie sa môžu chemickým látkam (ATB) prispôsobiť, aby dokázali prežiť - takto vzniká mikrobiálna rezistencia voči ATB. Mikrobiálna rezistencia je schopnosť mikroorganizmov odolávať účinku jedného, alebo viacerých chemických antimikrobiálnych látok (ATB), čiže látok, ktoré zabíjajú, alebo zastavujú rast mikroorganizmov (s výnimkou vírusov). 

Nárast rezistencie je vážnym problémom, ktorý ohrozuje verejné zdravie a zdravie pacientov nielen v Európe ale aj na celom svete. Mikrobiálna rezistencia nepozná hranice a úspešné multirezistentné bakteriálne kmene majú schopnosť rýchlo sa šíriť.

 

Stanú sa bežné choroby opäť smrteľnými?!

Analýza ECDC z roku 2009 uvádza, že v Európe zomrie na infekcie spôsobené rezistentnými baktériami 25 000 ľudí ročne, a tento počet sa každoročne zvyšuje. Zdroj: Stav mikrobiálnej rezistencie v SR

Antibiotická rezistenciaPodľa najnovších správ z roku 2019 má Slovensko piatu najvyššiu spotrebu antibiotík v nemocniciach. Zvýšená spotreba ATB a nesprávne užívanie (napr. neopodstatnené užívanie ATB v prípadoch, kedy je potrebné použiť antivirotiká) je jednou z hlavných príčin šírenia mikrobiálnej rezistencie voči ATB.

Nezodpovednosť za tento prístup možno pozorovať ako na strane pacientov, tak i lekárov. Predstava, že ATB vyriešia všetky "neduhy sveta" a ich následná konzumácia ako cukríkov, v konečnom dôsledku podporuje zvyšovanie mikrobiálnej rezistencie voči ATB. 

► Odporúčam pozrieť video: Antibiotická apokalypsa (podľa potreby je možné nastaviť slovenské titulky)

Bez účinných antibiotík bude veľa rutinných procedúr stále nebezpečnejších. Náprava zlomených kostí, základné operácie, dokonca aj chemoterapia, či zdravie zvierat, všetko závisí od prístupu k fungujúcim antibiotikám.

Bez okamžitej zmeny v prístupe k ATB každého z nás hrozí, že sa dostaneme do post-antibiotickej éry, v ktorej nebude možné liečiť bežné infekcie a drobné zranenia a tie sa tak stanú opäť smrteľnými.

 

Vyberte si svoj sľub a staňte sa Antibiotic Guardian

Mikrobiálna rezistencia podporte kampaň

 

Prihlásenie

Zabudnuté heslo

Predvoľby súkromia
Cookies používame na zlepšenie vašej návštevy tejto webovej stránky, analýzu jej výkonnosti a zhromažďovanie údajov o jej používaní. Na tento účel môžeme použiť nástroje a služby tretích strán a zhromaždené údaje sa môžu preniesť k partnerom v EÚ, USA alebo iných krajinách. Kliknutím na „Prijať všetky cookies“ vyjadrujete svoj súhlas s týmto spracovaním. Nižšie môžete nájsť podrobné informácie alebo upraviť svoje preferencie.

Zásady ochrany osobných údajov

Ukázať podrobnosti
Táto stránka je chránená programom reCAPTCHA a spoločnosťou Google. Platia Pravidlá ochrany osobných údajov a Zmluvné podmienky.

Prihlásenie

Zabudnuté heslo

Produkt bol vložený do košíku
Pokračovať v nákupe Objednať