Sme Antibiotic Guardian • Antibiotik Ochranca

Mikrobiálna rezistencia

Dali sme sľub a zaviazali sme sa, že prispejeme k spomaleniu celosvetovej hrozby s názvom MIKROBIÁLNA REZISTENCIA a k obmedzeniu zbytočného používania chemických antibiotík (ATB). 

 

Čo znamená byť Ochranca antibiotík - Antibiotic Guardian 

• CHRÁNIŤ, OBMEDZIŤ nadmerné používanie antibiotík (ATB) v neopodstatnených prípadoch.

• POUŽÍVAŤ existujúce a účinné antibiotiká (ATB) v prípadoch, kedy sú nevyhnutne a neodkladne potrebné na záchranu života.

 

Ako MY prispievame k spomaleniu mikrobiálnej rezistencie? 

Smerujeme ľudí k aktívnej podpore a posilneniu imunitného systému obranyschopnosti s prírodnými doplnkami, ktoré sú špeciálne zamerané proti mikroorganizmom a ktoré následne CHRÁNIA, PREDCHÁDZAJÚ a OBMEDZUJÚ nadmerné používanie chemických antibiotík (ATB).

• V našej ponuke eshopu preto nájdete čisto prírodné prípravky s ANTI (proti) • bakteriálnymi, vírusovými, kvasinkovými, plesňovými, či parazitnými účinkami.

• Tieto prírodné doplnky riešia problémy s premnoženými mikroorganizmami, pôsobia preventívne, aktívne podporujúposilňujú imunitný systém a to nie len voči mikroorganizmom.

Bonusy prírodných prípravkov: mikroorganizmy si nevedia na prírodné látky vybudovať rezistenciu (odolnosť). Používaním prírodných doplnkov prispievame k spomaleniu mikrobiálnej rezistencie.

 

Ako môžete prispieť k spomaleniu mikrobiálnej rezistencie? 

Užívajte ATB v opodstatnených prípadoch: Nutnosť užívať ATB vždy konzultujte s lekárom na základe vopred urobených testov (napr. CRP test), ktoré stanovia, či ide o bakteriálnu príčinu. Nezabúdajte, iba v prípade bakteriálnej infekcie sa aplikujú ATB.

Myslite preventívne, konajte aktívne v smere posilnenia imunity organizmu: To, ako organizmus dokáže čeliť a vysporiadať sa s baktériami, je priamo závislé od obranyschopnosti - imunity organizmu. Posilnenie imunitného systému je najúčinnejšia a jediná investícia v prospech zdravia na veľa rokov vopred. Za zmienku stojí ešte fakt, že ATB ničia citlivú črevnú mikroflóru, čím sa narúša slizničná črevná imunita, ktoré je veľmi dôležitou súčasťou celkového imunitného systému.

Podmienky aktívnej prevencie a podpory imunity spĺňa: Alkalická voda obohatená o antibakteriálne striebro

Buďte pripravený a zaútočte na baktérie čo najskôr: Sami najlepšie cítite, kedy na vás "niečo nepriateľské lezie". Tzn., že čím skôr začnete s protiútokom, tým dáte menšiu šancu baktériám rozmnožiť sa do stavu, kedy je napr. potrebná hospitalizácia v nemocnici. Ako rýchla pomoc by nemali v domácej lekárničke chýbať prírodné antibiotiká, ktoré si vedia poradiť s baktériami. Výhodou prírodných antibiotík je, že baktérie si na ne nevedia vybudovať rezistenciu - odolnosť. Opakovane sa môžu používať na rôzne bakteriálne problémy, ale aj preventívne na podporu imunity. 

 

Aj VY sa môžete stať Antibiotic Guardian

Mikrobiálna rezistencia kampaň

 

Prečo je mikrobiálna rezistencia hrozbou?

Baktérie sa môžu chemickým látkam (ATB) prispôsobiť, aby dokázali prežiť - takto vzniká mikrobiálna rezistencia voči ATB. Mikrobiálna rezistencia je schopnosť mikroorganizmov odolávať účinku jedného, alebo viacerých chemických antimikrobiálnych látok (ATB), čiže látok, ktoré zabíjajú, alebo zastavujú rast mikroorganizmov (s výnimkou vírusov). 

Nárast rezistencie je vážnym problémom, ktorý ohrozuje verejné zdravie a zdravie pacientov nielen v Európe ale aj na celom svete. Mikrobiálna rezistencia nepozná hranice a úspešné multirezistentné bakteriálne kmene majú schopnosť rýchlo sa šíriť.

 

Stanú sa bežné choroby opäť smrteľnými?!

Analýza ECDC z roku 2009 uvádza, že v Európe zomrie na infekcie spôsobené rezistentnými baktériami 25 000 ľudí ročne, a tento počet sa každoročne zvyšuje. Zdroj: Stav mikrobiálnej rezistencie v SR

 

Podľa najnovších správ z roku 2019 má Slovensko piatu najvyššiu spotrebu antibiotík v nemocniciach. Zvýšená spotreba ATB a nesprávne užívanie (napr. neopodstatnené užívanie ATB v prípadoch, kedy je potrebné použiť antivirotiká) je jednou z hlavných príčin šírenia mikrobiálnej rezistencie voči ATB.

Nezodpovednosť za tento prístup možno pozorovať ako na strane pacientov, tak i lekárov. Predstava, že ATB vyriešia všetky "neduhy sveta" a ich následná konzumácia ako cukríkov, v konečnom dôsledku podporuje zvyšovanie mikrobiálnej rezistencie voči ATB. 

► Odporúčam pozrieť video: Antibiotická apokalypsa (podľa potreby je možné nastaviť slovenské titulky)

Bez účinných antibiotík bude veľa rutinných procedúr stále nebezpečnejších. Náprava zlomených kostí, základné operácie, dokonca aj chemoterapia, či zdravie zvierat, všetko závisí od prístupu k fungujúcim antibiotikám.

Bez okamžitej zmeny v prístupe k ATB každého z nás hrozí, že sa dostaneme do post-antibiotickej éry, v ktorej nebude možné liečiť bežné infekcie a drobné zranenia a tie sa tak stanú opäť smrteľnými.

 

Vyberte si svoj sľub a staňte sa Antibiotic Guardian

Mikrobiálna rezistencia podporte kampaň

 

Doplnky proti mikroorganizmom, ktoré by nemali chýbať v domácej lekárničke:

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Prihlásenie

Súbory cookies používame, aby sme zabezpečili funkčnosť týchto webových stránok. Viac informácií