Prírodné antibiotiká • Rady, návody a skúsenosti

Prírodné látky, ktoré majú v menšej, či väčšej miere schopnosť eliminovať v organizme škodlivé baktérievírusy, plesne, kvasinky, atď. ... ľudovo nazývame PRÍRODNÉ ANTIBIOTIKÁ. Tieto prírodné látky zároveň pomáhajú nášmu telu obnoviť jeho obranný systém a prirodzené funkcie nášho tela, aby pri ďalšom útoku mikroorganizmov mohol opäť stáť po našom boku.

Mnohé z prírodných látok s antibakteriálnym účinkom určite poznáte a pravidelne ich aj používate vo forme čajov, alebo ako súčasť stravy, či kozmetických prípravkov. Medzi najznámejšie antibakteriálne byliny a potraviny patria: 

•  Nechtík lekársky (Calendula officinalis)  Harmanček (Matricaria recutita)  Šalvia (Salvia officinalis)  Zázvor - Ďumbier lekársky (Zingiber officinale)  Tymian - Dúška tymiánová (Thymus vulgaris)  Levanduľa (Lavandula officinalis)  Echinacea purpurová (Echinacea purpurea) •  Rozmarín  •  Mäta pieporná  •  Bazalka  •  Pupalka  •  Ružové drevo   Fenikel  •  Zelerové semienka  • Cibuľa, cesnak, pór, pažítka  Med   Chlorella pyrenoidosa

Existujú aj účinnejšie prírodné látky so silným antibakteriálnym účinkom, ktoré je možné použiť v prípade závažnejších infekcií spôsobených baktériami, vírusmi, plesňami, či kvasinkami. Partia k nim:

 Grapefruitový extrakt  Oreganový olej  Extrakt z olivových listov • Tea tree olej  Acidická voda • Strieborná voda 

Najúčinnejšie prírodné antibiotiká

Grapefruit extrakt rady, návody, skúsenosti

Zloženie, pôsobenie, benefity: Grapefruitové jadierko extrakt

Pridal: Počet zobrazení: 1028

Zloženie, pôsobenie, benefity: Grapefruitové jadierko extrakt Grapefruit (Citrus paradisi) je citrusové subtropické ovocie pochádzajúce z ostrova Barbados (odtiaľ názov paradisi), dokumentované prvýkrát v roku 1750. Odtiaľ ho v roku 1823 priniesli na Floridu na komerčné pestovanie. Extrakt, ktorý sa získava z častí Grapefruitu má vďaka svojej širokej škále pôsobenia mnohostranné využitie na bežné, i vážnejšie mikrobiálne problémy. Viac o tomto úžasnom prírodnom pomocníkovi nájdete v článku ...

Čítajte viac... Komentáre: 0

Viete, čo najviac spomaľuje liečbu plesní na nohách? Zistite, čo treba urobiť inak ...

Pridal: Počet zobrazení: 226

Viete, čo najviac spomaľuje liečbu plesní na nohách? Zistite, čo treba urobiť inak ... Ten, kto si problémami s plesňou na pokožke prešiel vie, že zbaviť sa jej môže byť časovo náročné, pre niektorých aj psychicky zaťažujúce. S plesňami nie je žiadna "veľká sranda", hlavne ak sa problém s nimi na nohách v počiatočnej fáze zanedbá. Infekcia môže prerásť a rozšíriť sa ako do hĺbky pokožky, tak aj do priestoru medzi prstami, či na nechty. O čo skôr sa začnete zaujímať o problémy na svojich chodidlách, o to rýchlejšie máte šancu sa plesní zbaviť. Ak vás trápia plesne na nohách, potom by ste mali vedieť, ako sa ich zbaviť čo najskôr a aký účinný útok proti nim použiť.

Čítajte viac... Komentáre: 0

Toto je tajomstvo silnej imunity: Zbavte sa škodlivých mikroorganizmov v črevách!

Pridal: Počet zobrazení: 1063

Toto je tajomstvo silnej imunity: Zbavte sa škodlivých mikroorganizmov v črevách! Hovorí sa, že až 70% imunity sídli v našich črevách. Keď vás začne trápiť znížená imunita, únava, málo energie, tráviace problémy, či problémy s pokožkou ... potom niet na čo čakať, prvú pomoc potrebujú dostať práve črevá. Zdanlivo "skryté plesne" v črevách môžu rozvrátiť tak dôležitú obranyschopnosť vášho tela. Vyčistte si črevá od plesní a naštartujte si svoju imunitu!

Čítajte viac... Komentáre: 0

Ako sa vyhnúť črevným ťažkostiam, bakteriálnym a vírusovým infekciám

Pridal: Počet zobrazení: 732

Ako sa vyhnúť črevným ťažkostiam, bakteriálnym a vírusovým infekciám Letné obdobie nepochybne patrí k tým najkrajším a evokuje väčšinou samé príjemné zážitky: super dovolenka, relax, zábava, veľa cestovania, spoznávanie nových ľudí a destinácií. Faktom však je, že nie len ľudia, ale aj nebezpečné mikroorganizmy si toto teplučké obdobie "užívajú". Darí sa im viac ako inokedy a na svoje obete číhajú na kúpaliskách, v jazerách i v reštauráciách. Preto nepríjemnou spomienkou na letné dni môže byť kandidóza, črevná, či kožná infekcia. Zvracanie, hnačka, nechutenstvo, zápal dýchacích ciest, či nepríjemný výtok, ... ako sa vyhnúť týmto problémom, ktoré spôsobujú rôzne mikroorganizmy? Čo pomôže pri prevencii, či pri liečbe?

Čítajte viac... Komentáre: 0

Pleseň medzi palcami na nohách • Ako sa jej účinne zbaviť?

Pridal: Počet zobrazení: 1233

Pleseň medzi palcami na nohách • Ako sa jej účinne zbaviť? Vyskúšali ste už kadečo z lekárne, či z domácich receptov na plesne na nohách a nie, a nie sa ich zbaviť? Prežívate muky, keď príde to nepríjemné svrbenie a pálenie? O estetickom probléme ani nehovoriac :( Zdá sa vám, že liečba je zdĺhavá a dokonca nemožná? Potom vám veľmi dobre rozumiem, tiež som vyskúšala všetko možné, i nemožné. Ale z dôvodu, aby som otestovala, čo a ako rýchlo zaberá. Samozrejme, že vám prezradím víťaza v boji proti kožným plesniam, ale najprv troška teórie aj pre tých, ktorí mali zatiaľ šťastie a plesňová infekcia ich ešte nenavštívila.

Čítajte viac... Komentáre: 0

Bakteriálna infekcia zlatým stafylokokom - Impetigo

Pridal: Počet zobrazení: 3115

Bakteriálna infekcia zlatým stafylokokom - Impetigo Grapefruitový extrakt je úžasný pomocník, ktorý by nemal chýbať v žiadnej domácej lekárničke. Prečo? Pretože sa vyznačuje silnými antiseptickými, antibakteriálnymi, dezinfekčnými a fungicídnymi schopnosťami. Právom je zaraďovaný medzi prírodné antibiotiká, čiže látky, ktoré si poradia s mikroorganizmami a to bez vedľajších účinkov. Účinne poslúži v prípade akútnych stavov, ale aj v prípade, keď chcete dosiahnuť posilnenie imunity a predchádzať mikrobiálnym problémom.

Čítajte viac... Komentáre: 0

Články Natur Blog

Natur Blog články o prírodných antibiotikách

Brožúra ZDARMA ►

  • Stiahnite si brožúru:

    100 a viac možností, ako použiť IONIZOVANÚ VODU v prospech zdravia

    Praktický sprievodca vás zoznámi s možnosťami ako použiť Alkalickú, Acidickú a Striebornú ionizovanú vodu v každodennom živote pri rôznych problémoch a ťažkostiach.

    PDF brožúra

Táto stránka je chránená programom reCAPTCHA a spoločnosťou Google. Platia Pravidlá ochrany osobných údajov a Zmluvné podmienky.

Prihlásenie

Súbory cookies používame, aby sme zabezpečili funkčnosť týchto webových stránok. Viac informácií