Späť

Citrón a ocot na odstránenie plantárnych bradavíc na chodidle

Pridal: Počet zobrazení: 2138

Kombinácia citrónu a octu je silnou prírodnou zbraňou proti bradaviciam. Kyseliny z oboch látok účinne dokážu vypáliť bradavice a z mojich skúseností sa tento natur dvojboj najlepšie overil na obyčajné bradavice na rukách. Recept je taktiež vhodný aj na odstránenie plantárnych bradavíc na nohách, no musím zdôrazniť, že v tomto prípade budete potrebovať mega trpezlivosť. Ak ste pripravený zabojovať proti bradaviciam na chodidlách, tu je návod na citrónovú kôru namočenú v octe.

Citrón a ocot na odstránenie plantárnych bradavíc na chodidle

Čo by ste mali ešte vedieť

Odstránenie plantárnych bradavíc na chodidle je problematické a zdĺhavé z dôvodu, že bradavice sú veľmi hlboko vrastené do chodidla (korene môžu mať aj 0,5 cm do hĺbky). Preto treba počítať s tým, že oproti iným druhom bradavíc, odstránenie plantárnych môže trvať 1-3 mesiace. Ich zničenie na prvý krát je takmer nemožné, ak by ste použili akýkoľvek domáci, či voľno predajný prípravok. 

 

Čo budete potrebovať, príprava citr. kôry

 • Jeden citrón (najlepšie BIO), ktorý dôkladne umyjete. Vhodný je citrón so stredne hrubšou kôrou, pri výbere to cítiť na dotyk. Takýto citrón má vnútornú - bielu časť kôry hrubšiu a tá sa potrebuje nasiaknuť octom.
 • Ocot (môže byť jablčný 5%, alebo aj kvasný liehový 8%)
 • Citrón rozrežte a vytlačte z neho šťavu (šťavu odporúčam použiť vnútorne, teda vypiť s vodou, či čajom pre jej alkalizujúci a osviežujúci účinok). Vnútornú dužinu z kôry odstráňte.
 • Kôru z citróna nakrájajte na drobné štvorčeky/kolieska, veľkosťou o troška viac ako je bradavica, ktorú potrebujete odstrániť. Počet štvorčekov = počet bradavíc, tzn. 1 štvorček na 1 bradavicu.
 • Nakrájané citrónové štvorčeky dajte do šálky a zalejete octom, tak aby štvorčeky plávali v octe. Šálku prikryte napr. tanierikom a nechajte odstáť 24 hodín.

 

Citrón a ocot na bradavice na nohách 

 • Kôra musí byť pred použitím namočená v octe cca 24 hodín. Citrónovú kôru v octe je najlepšie pripraviť každý deň čerstvú, ak však použijete na bradavicu kôru namočenú 2dni - 48hod., aj to je ešte OK, ale dlhšie už nie. Najúčinnejšia je vždy čerstvo pripravená 24 hodinová kôra.

 

Na ktoré bradavice je citrónová kôra vhodná

Citrón a ocot obyčajné a plantárne bradavice

 

 

Mohlo by Vás zaujímať

• Najčastejšie typy bradavíc na pokožke a čo proti nim použiť?

• Bradavice a iné kožné výrastky, ako si ich nepomýliť?

• Všetky články súvisiace s problémom: Bradavice

 

 

► Citrónová kôra s octom perfektne funguje pri odstraňovaní bradavíc na rukách. Je to rýchly proces, kôru stačí priložiť 1-3 krát a z bradavice sa urobí chrasta. Potom si len treba počkať kedy odpadne.

 

Návod/Aplikácia

 • Citrónovú kôru odporúčam aplikovať počas nočných hodín, kedy chodidlo nie je zaťažené váhou.
 • Pred aplikáciou kôry môžete okolie bradavice potrieť krémom (al. vazelína), aby ochránil zdravú pokožku pred pôsobením kyselín, ktoré môžu spôsobiť podráždenie pokožky.
 • Citrónovú kôru vyberte z octu a bielou (vnútornou) časťou kôry priložte na bradavicu, následne pevne prelepte náplasťou tak, aby nemala šancu sa počas noci posunúť.
 • Kôru nechajte pôsobiť celú noc, ráno kôru dajte z chodidla preč. Ak by ste počas noci cítili pálenie, alebo iné nepríjemné pocity, je potrebné kôru dať z bradavice hneď preč.
 • Citrón a ocot použitie na bradavice
  Ráno, po zložení kôry bude pokožka okolo bradavice zväčšená, je to tým, že počas noci bola neustále vo vlhkom prostredí z kôry. V priebehu dňa sa však pokožka stiahne do pôvodného stavu. Je to ten istý efekt ako keď sa dlho máčate vo vode a pokožka sa nasiakne vodou. 
 • Bradavicu nechajte počas dňa voľne na vzduchu, nezalepenú. Len v prípade, ak by ste pri chôdzi pociťovali bolesť, je vhodné bradavicu prelepiť.
 • Bradavica po použití kôry môže sčernieť, ale aj nemusí. Sčernenie bradavice znamená len povrchovú reakciu kyselín. Bradavica nie je celá do hĺbky vypálená a preto ani nemôže vypadnúť.
 • Pre úplné odstránenie bradavice na chodidle je potrebné proces opakovať viackrát. Pri každom priložení kôry sa vždy iba časť bradavice podarí vypáliť
 • Proces odstránenia bradavice je vhodné doplniť o pemzovanie. Chodidlo vymočíte vo vode so sódou bikarbónou a pemzou odstránite len toľko odumretej pokožky z bradavice koľko ide. Pemzovanie nerobte na silu, zbrúsiť treba len odmočenú pokožku na bradavici. Pemzu používajte iba na bradavicu, po jej odstránení pemzu vyhoďte (môže byť zdrojom infekcie).

 

Ako často prikladať kôru a pemzovať?

Kôru na bradavicu je vhodné prikladať 3-4 krát do týždňa, počas voľných dní v priebehu týždňa doplniť 1-2 krát pemzovanie. Tento proces je však individuálny podľa sprievodných reakcií. U niekoho nemusia byť žiadne reakcie ako podráždenie pokožky, bolesť pri chôdzi, atď. ... v tomto prípade je možné kôru prikladať aj každý večer.

U tých, kde sa prejavia nepríjemné reakcie je vhodné kôru prikladať každý 2-4 deň. Preto je potrebné, aby si každý zvolil podľa reakcií svoj rytmus ako často kôru prikladať. Podľa potreby je možné urobiť si pauzu 5-7 dní, ak je pokožka moc podráždená a pri chôdzi pociťujete bolesť. 

 

Cesnak a cibuľa na bradavice

Môžem citrón nahradiť niečím iným?

Áno, citrón je možné nahradiť plátkom cesnaku, či kúskom cibule. V oboch prípadoch platia tie isté podmienky pre prípravu a aj pre aplikáciu. 

 

Ako zistím, že je bradavica v procese likvidácie?

Záleží od veľkosti bradavice, no cca po 3-4 týždňoch aplikácie bude priemer bradavice menší, po tejto prvej fáze je už zmenšovanie rýchlejšie. S aplikáciu kôry je potrebné pokračovať až do úplného vymiznutia bradavice.

 

Prečo budem potrebovať pri odstraňovaní veľa trpezlivosti?

Je za tým viacero faktorov, to však na veci nič nemení, pretože bradavice na chodidlách sa dajú určite s kôrou odstrániť. Ak chcete kôru predsa len vyskúšať, musíte počítať s týmito prekážkami: 

 • Proces odstránenia bradavíc na chodidle je veľmi zdĺhavý - môže trvať 1-3 mesiace podľa veľkosti bradavíc a podľa toho ako často sa kôra prikladá na bradavice. Ak nie ste dostatočne vybavený trpezlivosťou, kôru na chodidlá radšej neskúšajte.
 • Miesto po aplikácii kôry môže ostať bolestivé a podráždené, čo si vyžaduje pár dňovú pauzu medzi aplikáciami a obmedzenia pri chôdzi.
 • Prvé náznaky, že kôra pôsobí možno pozorovať cca až o 3-4 týždne, tento fakt budí dojem, že kôra nepomáha a ľudia s aplikáciou kôry skončia skôr, ako sa dostavia prvé výsledky.
 • Všeobecné podmienky: čas a pozornosť na príprave kôry každý 2-3 deň, prilepovanie kôry na bradavice 3-5 krát do týždňa, pemzovanie chodidiel 1-2 krát do týždňa, atď. ...

 

Čo mám použiť na bradavicu na chodidle, ak si netrúfam použiť citrónovú kôru?

Vyskúšať môžete niektorý z prírodných návodov, či niektorý z voľno predajných produktov. Pozrite viac typov ako odstrániť Plantárne bradavice.

 

  Bradavice na pokožke, návod na odstránenie

 

Dôležité upozornenie: Skôr ako sa rozhodnete aplikovať na pokožku akýkoľvek prípravok (domáci, či voľnopredajný), mali by ste mať vždy 100% istotu, že výrastok ktorý Vás trápi je naozaj bradavica. Neváhajte preto najprv navštíviť odbornú ambulanciu a následne sa môžete rozhodnúť, aký spôsob liečby zvolíte. Aj pri liečbe bradavíc platí: Vaša istota a bezpečnosť je prvoradá.

 

Máte s citrónovou kôrou skúsenosť?

Ak ste citrónovú kôru používali, podeľte sa o svoje skúsenosti nižšie, v časti Diskusia/Komentáre. Pomôžte svojou skúsenosťou aj iným ľudom, ktorých trápia bradavice a hľadajú účinné riešenie ako sa ich zbaviť.

 

 

.

 

Pokiaľ máte otázku, tak ju napíšte nižšie do komentárov. Rada odpoviem :)

Ak sa vám článok páčil, alebo vám dáva zmysel, dajte mu Páči sa mi. Ak môžu tieto informácie pomôcť niekomu z vášho okolia, zdieľajte ho zo svojimi priateľmi.

 

Bakterie virusy plesne parazity rady navody skusenosti HarmonyNature

 

Ak kliknete myšou na ľubovoľné farebné (červené) slovo pred ktorým je znak malej šípky (), otvorí sa Vám o tom viac informácií. Ak niektorý odkaz nefunguje, budem rada, keď mi o tom napíšete na mail: office@harmonynature.sk.

 

Upozornenie: Tento článok má informatívny charakter, obsah pochádza z dostupnej literatúry a Internetu. Jej autorom nie je lekársky, alebo zdravotnícky školený odborník a nenesie žiadnu zodpovednosť v prípade nesprávneho použitia liečivých rastlín, odvodených produktov, alebo pri aplikovaní jednotlivých liečebných metódach. Pri akútnych zdravotných problémoch vyhľadajte svojho lekára.

Obsah stránky podlieha ochrane autorských práv. Preberanie, kopírovanie, šírenie článkov alebo ich častí bez súhlasu prevádzkovateľa je zakázané.

 

 

Diskusia

(1 komentár)

Rada bad zlato☺️ Lucia 29.7.2019 23:13:08

Brožúra ZDARMA ►

 • Stiahnite si brožúru:

  100 a viac možností, ako použiť IONIZOVANÚ VODU v prospech zdravia

  Praktický sprievodca vás zoznámi s možnosťami ako použiť Alkalickú, Acidickú a Striebornú ionizovanú vodu v každodennom živote pri rôznych problémoch a ťažkostiach.

  PDF brožúra

Táto stránka je chránená programom reCAPTCHA a spoločnosťou Google. Platia Pravidlá ochrany osobných údajov a Zmluvné podmienky.

Prihlásenie

Súbory cookies používame, aby sme zabezpečili funkčnosť týchto webových stránok. Viac informácií