Späť

Bradavice, ako sa ich účinne zbaviť? Riešením je Citrón a Ocot

Pridal: Počet zobrazení: 136671

Trápia aj Vás bradavice na rukách? Neviete sa ich účinne zbaviť? Alebo návšteva lekára Vám nevyhovuje? Vyskúšajte recept, ktorý vďaka kombinácii citrónu a octu účinne odstraňuje bradavice pôsobením kyselín týchto dvoch úžasných prírodných látok. Ak sa potrebujete zbaviť bradavice na rukách, tak jej odstránenie neodkladajte! Čím je bradavica väčšia, tým sa dlhšie a horšie odstraňuje.

Bradavice, ako sa ich účinne zbaviť? Riešením je Citrón a Ocot

 

Čo budete potrebovať + príprava citrónovej kôry

 • Jeden citrón (najlepšie BIO), ktorý dôkladne umyjete. Vhodný je citrón so stredne hrubšou kôrou, pri výbere to cítiť na dotyk. Takýto citrón má vnútornú - bielu časť kôry hrubšiu a tá sa potrebuje nasiaknuť octom.
 • Ocot (môže byť jablčný 5%, alebo aj kvasný liehový 8%)
 • Citrón rozrežte a vytlačte z neho šťavu (šťavu odporúčam použiť vnútorne, teda vypiť s vodou, či čajom pre jej alkalizujúci a osviežujúci účinok). Vnútornú dužinu z kôry odstráňte.
 • Kôru z citróna nakrájajte na drobné štvorčeky/kolieska, veľkosťou o troška viac ako je bradavica, ktorú potrebujete odstrániť. Počet štvorčekov = počet bradavíc, tzn. 1 štvorček na 1 bradavicu.
 • Nakrájané citrónové štvorčeky dajte do šálky a zalejete octom, tak aby štvorčeky plávali v octe. Šálku prikryte napr. tanierikom a nechajte odstáť 24 hodín.

 

Bradavice na rukách, citrónová kôra s ocot na odstránenie bradvíc

 

 • Kôra musí byť pred použitím namočená v octe cca 24 hodín. Citrónovú kôru v octe je najlepšie pripraviť každý deň čerstvú, ak však použijete na bradavicu kôru namočenú 2dni - 48hod., aj to je ešte OK, ale dlhšie už nie. Najúčinnejšia je vždy čerstvo pripravená 24 hodinová kôra.

 

Na ktoré bradavice je citrónová kôra vhodná

Bradavice na ruke a nohe, citrón a ocot

 

► Mohlo by vás zaujímaťNajčastejšie druhy bradavíc a čo použiť na ich odstránenie

 

► Citrónovú kôru s octom môžete použiť aj na bradavice na nohách. Priebeh a postup odstránenia bradavice je o niečo iný a dlhodobejší ako pri bradaviciach na rukách, preto návod popisujem v tomto článku.

 

Návod/Aplikácia

 • Bradavica po použité citróna a octu
  Najvhodnejší čas na aplikáciu citrónovej kôry je počas noci, kedy nemusíte ruky vystavovať vode a iným vplyvom súvisiacim s prácou a pod. Nie je to však podmienka, napr. u menších detí je lepšie kôru prilepiť cez deň, aby ste mohli podľa potreby sledovať reakcie, či náhodou kôra nebude spôsobovať štípanie/pálenie.
 • Pred priložením kôry na bradavicu, môžete zdravú pokožku okolo bradavice natrieť krémom (vazelína, Indulona). Krém napomôže chrániť zdravú kožu pred kyselinami citrónu a octu, ktoré sa počas aplikácie môžu dostať aj do okolia bradavice a spôsobovať nepríjemné pocity: pálenie, štípanie.
 • Pripravenú citrónovú kôru vyberte z octu. Priložte ho vnútornou (bielou) stranou na bradavicu, prilepte náplasťou, príp. ešte spevnite obväzom, či textilnou náplasťou tak, aby sa kôra počas celej noci dotýkala tesne bradavice a nemala šancu sa posunúť na zdravú kožu.
 • Kôru nechajte prilepenú na bradavici až do rána. Ak by miesto pod kôrou v noci moc štípalo, či pálilo, a bolesť sa stupňovala, dajte kôru hneď preč z bradavice. Tento stav môže niekedy nastať. Je to spôsobené tým, že sa kyseliny dostali na zdravú pokožku, ktorú dráždia. Samotná bradavica nebolí, bolesť je len z narušenia zdravej kože.
 • Ráno, po zložení kôry bude pokožka okolo bradavice zväčšená (akoby rozmočená), je to tým, že počas noci bola neustále vo vlhkom prostredí z kôry. V priebehu dňa sa však pokožka stiahne do pôvodného stavu. Je to ten istý efekt ako keď sa dlho máčate vo vode a pokožka sa nasiakne vodou. Bradavicu počas dňa nechajte nezalepenú, voľne na vzduchu.
 • Odstránenie bradavice na prste
  Po prvom priložení kôry môže bradavica sčernieť, stmavnúť, (ale aj nemusí). Bradavica môže byť čierna hneď ráno po zložení kôry, alebo môže sčernieť v priebehu dňa. Povrch bradavice po stmavnutí môže pripomínať chrastu.  Ak sa tak stane, už ďalšiu kôru večer neprikladajte! Bradavicu nechajte nasledujúce dni nezalepenú, voľne na vzduchu a počkajte kedy sama odpadne. Dôležité: NESTRHÁVAJTE JU!
 • Ak bradavica po prvom priložení kôry neostala čierna, je potrebné priložiť novú kôru v nasledujúci - druhý večer. Čiže opäť priložiť, zalepiť, nechať celú noc, ráno zložiť a pozorovať, či bradavica ostane čierna. Ak bradavica ostane čierna, viac kôru neprikladať. Platí pravidlo: kôru je potrebné prikladať iba dovtedy, pokiaľ bradavica nesčernie, alebo nestmavne
 • Zvyčajne na bradavicu na rukách stačí kôru priložiť 1-3 krát, záleží to od veľkosti bradavice, miesta bradavice a atď. Po zmene farby bradavice sa z nej vytvorí chrasta a je potrebné len počkať kedy sama odpadne.

 

Dôležité!!! Prečo ČIERNU bradavicu NESTRHÁVAŤ?

 

Bradavica a korene na prste

Ako vidíte na obrázku nižšie, bradavica nie je len to, čo vytŕča nad úrovňou pokožky. Bradavica má hlboký koreň v pokožke, je vyživovaná cievnym systémom, pretkaná nervami. Preto je dôležité bradavicu nestrhávať, ale počkať kedy sama odpadne.

Tzn., že keď bradavica ostane na povrchu čierna, tak na to, aby bol zničený koreň a pod ním sa urobila nová pokožka, trvá týždeň i viac. Ak tento proces narušíte a vylúpnete bradavicu skôr, je predpoklad, že koreň nebude zničený a bradavica po nejakom čase opäť narastie.

Preto buďte TRPEZLIVÝ!

Počkajte až bradavica sama odpadne. Rana po bradavici bude hlbšia, ale pekne vyhojená a s novou kožou. Po čase sa aj miesto po rane pekne vyrovná a neostane žiadna jazva. Práve pri predčasnom strhávaní môže ostať jazva. Je to ako s inou chrastou, taktiež je potrebné počkať, kedy sa pekne sama zahojí a odpadne. Proces vyhojenia neurýchľujte, nestrhávajte bradavicu predčasne!

 

Aké sú výhody citrónovo - octového obkladu?

 • Čisto prírodný prostriedok, citrón a ocot nájdeme v každej domácnosti.
 • Účinný na všetky veľkosti bradavíc.
 • Bez chémie a vysokej ceny oproti voľne predajným prípravkom z lekárne.
 • Bez potreby a ostychu navštíviť lekára.
 • Bez vypaľovania dusíkom a vyrezávania.
Cibuľa a cesnak na bradavice

 

Môžem citrón nahradiť niečím iným?

Áno, citrón je možné nahradiť plátkom cesnaku, či kúskom cibule. V oboch prípadoch platia tie isté podmienky pre prípravu a aj pre aplikáciu.

 

Čo mám použiť na bradavicu na ruke, ak si netrúfam použiť citrónovú kôru?

Vyskúšať môžete niektorý z prírodných návodov, či niektorý z voľno predajných produktov. Pozrite viac typov ako odstrániť Obyčajné bradavice

 

 Bradavice na pokožke, návod na odstránenie

 

Dôležité upozornenie: Skôr ako sa rozhodnete aplikovať na pokožku akýkoľvek prípravok (domáci, či voľnopredajný), mali by ste mať vždy 100% istotu, že výrastok ktorý Vás trápi je naozaj bradavica. Neváhajte preto najprv navštíviť odbornú ambulanciu a následne sa môžete rozhodnúť, aký spôsob liečby zvolíte. Aj pri liečbe bradavíc platí: Vaša istota a bezpečnosť je prvoradá.

 

Máte s citrónovou kôrou skúsenosť?

Ak ste citrónovú kôru používali, podeľte sa o svoje skúsenosti nižšie, v časti Diskusia/Komentáre. Pomôžte svojou skúsenosťou aj iným ľudom, ktorých trápia bradavice a hľadajú účinné riešenie ako sa ich zbaviť.

 

* *  *   *   *  * *

 

Ak kliknete myšou na ľubovoľné farebné (červené) slovo pred ktorým je znak malej šípky (), otvorí sa Vám o tom viac informácií. Ak niektorý odkaz nefunguje, budem rada, keď mi o tom napíšete na mail: office@harmonynature.sk.

Obsah stránky podlieha ochrane autorských práv. Preberanie, kopírovanie, šírenie článkov alebo ich častí bez súhlasu prevádzkovateľa je zakázané.  

  

Diskusia

(99 komentárov)

...bradavica na prste Maross 11.6.2018 08:53:55
veruka u dietata maduha 7.2.2018 22:16:02
Dobrý, chcel by som sa spýtať, či te... Michal 12.1.2018 14:14:29
Bradavice Dusan 14.12.2017 20:56:04
Citron s chemiou Zuzana Martinkovie 24.11.2017 23:04:49

Prihlásenie

Súbory cookies používame, aby sme zabezpečili funkčnosť týchto webových stránok. Viac informácií