Ionizátor vody aQuator Silver Mini 1,5lit.

Ionizátor vody aQuator Silver Mini 1,5lit.

Dodanie 3-5 dní

Ionizátor vody aQuator Silver Mini model 2017 je praktické domáce zariadenie na výrobu alkalickej a acidickej vody s pridanou funkciou výroby striebornej vody. Ionizátor aQuator Silver Mini je kompaktný, bezpečný, ekonomický a spoľahlivý pomocník do každej domácnosti. Postačí naliať vodu z vodovodu a nastaviť čas, po niekoľkých minútach budete mať ozajstný prameň zdravia vo svojej domácnosti.

250 € s DPH

Skladové číslo:

Výrobca: Burbuliukas

Ionizátor vody aQuator Silver Mini je praktické, cenovo dostupné zariadenie do domácnosti i na cesty (dovolenky, chatovanie, a pod.), s ktorým jednoducho a rýchlo pomocou elektrolýzy vyrobíte ionizovanú Alkalickú vodu a Acidickú vodu. Prístroj má vysokú úžitkovú hodnotu, pretože v samostatnom procese dokáže vyrobiť aj antibakteriálnu Striebornú vodu

 

3 druhy vody, viac ako 100 možností použitia

Široké použitie alkalickej, acidickej a striebornej vody prináša prospech v oblasti zlepšenia zdravia pre všetkých členov rodiny, no svoje opodstatnenie má používanie vody aj v domácnosti.

Hovoriť môžeme o dlhej škále benefitov: pokrytie denného pitného režimu vrátane pH a ORP, očista telazvýšený príjem energie a kyslíkapodpora imunity, ústup a zmiernenie bolestí, až po najväčší bonus ktorým je ničenie baktérií, vírusovaktívna prevencia pred vznikom rôznych ochorení (civilizačné, spôsobené prirodzeným starnutím organizmu), atď. ...

Možno ste o jednotlivých druhoch vody už počuli, Alkalickú vodu môžete nájsť pod názvami zásaditá, alebo živá voda a Acidickú vodu zasa ako kyslá, alebo mŕtva voda. Každá voda je iná, no zároveň výnimočná svojimi vlastnosťami a možnosťami použitia ako vnútorne, tak i zvonka tela.

 

Alkalická živá zásaditá voda

Acidická mŕtva kyslá voda

Strieborná antibakteriálna voda

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ionizovaná voda je jedinečná vďaka pH a ORP

pH a aj ORP voda získa procesom elektrolýzy, oba tieto bonusy prevyšujú účinnosť mnohých doplnkov určených na očistu tela od voľných radikálov, toxínov, či na podporu imunity. Ionizovaná voda má schopnosť telo z vnútra nielen čistiť, ale zásobovať ho aj potrebnými ingredianciami, aby fungovalo efektívne.

Aký význam majú tieto benefity pre zdravie človeka?

 

► ORP (Oxidation Reduction Potential)

Negatívne ORP (-150 mV a viac) znamená, že v alkalickej vode sú voľné elektróny, tj. elektróny, ktoré sa môžu viazať. Táto vlastnosť je obzvlášť účinná pri neutralizácii škodlivých účinkov voľných radikálov.

Voľné radikály sú molekuly, ktoré nemajú jeden elektrón. Ide o peroxidy, molekuly kyslíka bez jedného elektrónu. V tele sa vytvárajú prirodzene v procese metabolických reakcií. Určité množstvo voľných radikálov v tele je nevyhnutné. Chránia telo pred baktériami, vírusmi a ničia degenerované bunky.

Problémy začínajú, keď je v tele nadmerné množstvo voľných radikálov. Voľné radikály za účelom získania chýbajúcich elektrónov neustále atakujú zdravé telové bunky a tým porušujú normálnu činnosť jednotlivých buniek a ciev a následne spôsobujú rôzne choroby. Môžu sa začať nekontrolované chemické reakcie, ktoré stimulujú vývoj napr. rakoviny, či iných ochorení.

Pri pití alkalickej vody dostane telo dostatočné množstvo voľných elektrónov, ktoré obsadia a zneškodnia voľné radikály. Zjednodušene povedané, čím je záporná hodnota ORP vyššia (-150mV ... -400mV ...), tým sa viac voľných elektrónov dostane do tela. Preto má alkalická voda vysoké antioxidačné vlastnosti, chráni zdravé bunky pred útokmi voľných radikálov a imunitný systém tela je posilnený.

Alkalická voda ako silný antioxidant

Príklad jablka dokonale ilustruje, čo voľné radikály a antioxidanty dokážu. V prípade poškodenia ochrannej vrstvy jablka (t.j. pri odrezaní) začína jeho oxidačný proces. Po chvíli jablko zhnedne.

Je to spôsobené účinkami voľných radikálov. Antioxidanty, ako napr. ionizovaná alkalická voda, citrónová šťava, chránia telo jablka pred oxidáciou. Ak umiestnite na jablko niekoľko kvapiek citrónovej šťavy, alebo ho ponoríte do ionizovanej alkalickej vody, oxidácia sa pozastaví.

Naopak, acidická voda má zasa kladné ORP (+300mV ... +600mV a viac), táto hodnota hovorí o antibakteriálnej, dezinfekčnej schopnosti vody ničiť rôzne druhy baktérií a vírusov.

 ORP Alkalickej vody a iných nápojov

 

► pH (Potential of Hydrogen)

Vnútorné prostredie tela a vnútorné tekutiny, s výnimkou žalúdočnej kyseliny, sú mierne alkalické. Za týchto podmienok telo dokáže fungovať veľmi dobre a pozorovať to možno u bábätiek. Ako však organizmus rastie a prijíma potraviny a tekutiny s nízkym pH, mení sa aj acidobázická rovnováha, vnútorné prostredie sa stáva kyslejším. 

Ľudský organizmus je výnimočný v tom, že pH krvi si udržiava v optimálnych hodnotách pH 7,36 - 7,44 a to za každých podmienok a aj na úkor iných orgánov. Ak by hodnota pH krvi klesla pod hodnotu 7,36, telo by zomrelo.

Vieme, že zásady neutralizujú kyseliny najlepšie. Telo však nemôže produkovať zásady samo o sebe a dokáže ich získať len jedlom a pitím. Dnešná strava z veľkovýroby nezaručuje, že potraviny a nápoje obsahujú dostatok alkalických kovov a kovov alkalických zemín najmä Vápnik, Horčík, Draslík, Sodík a negatívne hydroxylové ióny. 

Navyše emocionálne a nervové napätie, nesprávna výživa, znečistené životné prostredie, žiarenie, atď., len zvyšujú a zlepšujú podmienky pre tvorbu kyslého odpadu. Telo sa snaží kompenzovať nedostatok alkalických prvkov pomocou využitia minerálov z tkanív a z orgánov. Predovšetkým použije vápnik z kostí, dôsledkom čoho môžu byť napr. kazové zuby, alebo osteoporóza, pretože telo použilo vápnik na neutralizáciu kyslého odpadu.

Z tohto dôvodu je denný príjem alkalickej vody priam nepostrádateľný. Telo tak dostane potrebné množstvo alkalických minerálov, ktoré udržia alkalické prostredie organizmu, znížia okysľovanie a tým zvýšia odolnosť organizmu voči chorobám, no najviac sa poteší imunita☺

Alkalické hodnoty pH = 8,5 - 9,5 najviac zodpovedajú potrebám vnútorného prostredia organizmu. Pravidelný príjem alkalickej vody navracia acidobázickú rovnováhu a lepšie fungovanie celého tela..

pH alkalickej vody a potravín

 

Aké hodnoty pH/ORP ionizátor ponúka

► Výroba ionizovanej vody v pomere: 1,1 lit. Alkalická voda a 0,4 lit. Acidická voda

Výroba ionizovanej vody, pH a ORP hodnoty

 

► Výroba ionizovanej vody v pomere: 0,4 lit. Alkalická voda a 1,1 lit. Acidická voda Výroba ionizovanej vody, ORP a pH vody

 

► Výroba Striebornej vody: po vybratí vnútornej nádobky a pripevnený striebornej elektródy na spodnú stranu krytu, vyrobíte v jednom procese 1,5 litra Striebornej vody. Denne podľa odporúčania World Health Organization (WHO/SDE/WSH /03.04 /14) koncentrácia striebra v pitnej vode nesmie prekročiť 0,1 mg/l. Striebornú vodu s koncentráciou striebra 0,1 mg/l je možné denne vypiť v množstve 1 - 1,5 litra. Postup na výrobu striebornej vody je súčasťou návodu na použitie.

 

Hlavné časti ionizátora

Hlavné časti ionizátora aQuator silver mini

 

Ionizátor vody aQuator Silver Mini je certifikované a patentované zariadenie. Tento model ionizátora je vhodný pre menej početnú rodinu (1-2 osoby). Pre viac člennú rodinu je vhodný aQuator Silver 3lit.

 

 • Objem: 1,5 litra, 1,1 lit. + 0,4 lit. pomer ionizovanej vody
 • Vstupné napätie: 230V  Maximálna spotreba energie: Ionizácia vody 100W, Striebrenie vody 2W
 • Súčasťou balenia je prehľadný návod na použitie, ktorý odporúčam dôkladne naštudovať, by ste predišli prípadnému poškodeniu zariadenia. 
 • Obsah základného balenia (obrázok vyššie): Ionizátor, strieborná elektróda, odkladacia podložka, 2ks membrány = 250 € s DPH
 • Obsah rozšíreného balenia (Odporúčané!): Ionizátor, strieborná elektróda, odkladacia podložka, 2ks membrány + 20ks náhradné membrány (nie sú súčasťou základného balenia) = 262 € s DPH

  

Vaše časté otázky ...

 • Mám doma reverznú osmózu, môžem aj takúto vodu použiť do ionizátora?

Áno môžete. Sú 2 možnosti ako dosiahnuť, aby prebehla elektrolýza:

1. Pridať ku čiernej elektróde troška soli (odporúčaná: morská, nie obyčajná) - štipku.
2. Naliať do nádobky ku čiernej elektróde vodu z vodovodu, alebo minerálku. 

 

 • Je potrebné po každej ionizácii vymeniť membránu?

Nie, nie je potrebné po každej ionizácii meniť membrány. Vymeniť by sa mala vtedy, ak sa náhodou poškodí, alebo ak pri vyberaní vnútornej nádobky s vodou z ionizátora voda moc preteká cez membránu. Pre lepšiu kontrolu ionizácie je vhodné mať pH a ORP meter. Ak počas priebežného merania po ionizácii hodnoty pH alkalickej vody začnú klesať (tzn. že membrána prepúšťa a vody sa začínajú zmiešavať), je potrebné membránu vymeniť. 

Výmena membrán závisí aj od toho, ako často sa ionizátor používa - koľko má užívateľov. Všeobecne výrobca uvádza, že 1 balenie membrán s počtom 20ks vydrží cca 2 roky.

 

 • Kedy môžem pozorovať prvé výsledky zlepšenia môjho stavu?
Alkalická voda a zmena v krvi

Prvé výsledky sa môžu dostaviť u každého individuálne, záleží to od mnohých faktorov (vek, zdravotné problémy, strava, pohybová aktivita, stav imunity, a pod.). Všeobecne však pocit lepšej pohody môžete pociťovať už o 2 - 3 týždne. Dôležité je vodu piť pravidelne každý deň a v potrebnom množstve 2 - 2,5litra

Pôsobenie ionizovanej vody si môžete overiť napr. krvnou skúškou. Krvný obraz si treba dať urobiť pred začatím pitia vody a potom asi za 3-6 mesiace. Výsledky krvného obrazu po pravidelnom pití alkalickej vody vás určite potešia☺ 

Pozitívne pôsobenie alkalickej vody je možné namerať aj prístrojom: Kvantový rezonančný magnetický analyzátor. Pozrite si, čo sa postupne deje vo vnútri organizmu: 

► Tu je dôkaz, ako pozitívne pôsobí Alkalická voda na bunky a orgány tela

 

 • Môžu piť ionizovanú vodu aj deti?

Áno, môžu. Nie je nič lepšie, ako naučiť svoje deti na dostatočný denný príjem tekutín a hlavne čistej, kvalitnej vody. Alkalická voda je chuťovo jemná a ak to situácia vyžaduje, s domácim ovocným sirupom ju deti budú priam zbožňovať. Zabudnite na presladené a chemicky konzervované džúsy z obchodu! Pozitívne pôsobenie ionizovanej vody určite oceníte aj na zvýšení imunity svojich detí.

 

Alkalická voda pre zvieratá
 • Je alkalická voda vhodná aj pre domáce zvieratká?

To, že ionizovaná alkalická voda má výhody pre ľudské zdravie je zrejmé - pôsobí ako antioxidant, ktorý pomáha vyrovnať pH, dodáva energiu a pomáha vstrebávať živiny, zrýchľuje metabolizmus a atď. Prečo by teda mala pôsobiť inak v prípade milovaných domácich zvierat - psov a mačiek? Ľudia, mačky, a aj psi, sú cicavce a ich štruktúra je podobná.

Ak je domáca strava zvierat pravidelne doplnená o ionizovanú alkalickú vodu, pomôže im to zlepšiť vzhľad a zdravie. Váš malý štvornohý priateľ bude ešte zábavnejší a energickejší. Všimnete si zjavných zmien vo vzhľade zvieraťa: oči začnú svietiť, koža bude hustejšia, jemnejšia a lesklejšia. Tento pozitívny účinok môže nastať v priebehu dvoch až troch mesiacov a zostane, kým budete dávať zvieratkám pravidelne alkalickú vodu.

 

 • Koľko alkalickej vody môžem vypiť počas prvých dní?

S alkalickou vodou treba začať od menších denných dávok a postupne dávky zvyšovať. Prvé dni začnite s 2-3 dcl denne a hodnotou pH 8,0. Postupne dávkovanie zvyšujte až sa za cca 2 týždne dostanete na denný príjem 2-2,5 litra. Taktiež môžete postupne zvyšovať hodnotu pH. 

Treba si uvedomiť, že alkalická voda je silné vnútorné čistidlo. Pri pití alkalickej vody sa spustí čistiaci proces v tele. Odpad bude vylučovaný všetkými možnými cestami: močom, stolicou, pokožkou, potením, ... Preto dávkovanie zo začiatku nepreháňajte, telo si potrebuje zvyknúť a postupne (nie všetko naraz) vyplavovať von rokmi nazbierané nečistoty. 

Preto treba počítať s tým, že u niektorých ľudí sa môže dostaviť zhoršenie stavu. Je to však dočasný stav, ktorý hovorí o čistiacom procese a časom, po vyčistení sa vytratí.

 

 • Ako dlho si voda udrží svoje hodnoty?

Je dôležité vedieť, že negatívne ORP získané počas elektrolýzy ionizovanej alkalickej vody sa udržiava počas relatívne krátkej doby a to 24-36 hodín. Po tomto čase sa hodnota ORP stane prakticky nulovou, alebo slabo pozitívnou. Preto sa odporúča používať vodu čo najčerstvejšiu - najlepšie do 12 hodín od výroby. Z tohto dôvodu nemôže byť ionizovaná alkalická voda balená a predávaná.

 

 • Je pravda, že žalúdok zmierňuje alkalickú vodu?

Za normálnych podmienok sú žalúdočné šťavy silne kyslé. Žalúdočná kyselina nie je vopred pripravená, vyrába sa v žalúdku podľa potreby, keď potravina vstupuje dnu. Keď ionizovaná alkalická voda vstupuje do žalúdka, žalúdok začne bojovať proti stúpajúcemu pH a začne vylučovať viac žalúdočnej kyseliny.

Zdá sa, že by to malo minimalizovať účinky alkalickej vody, ale počas produkcie žalúdočnej kyseliny sa vytvárajú vedľajšie látky, ktoré sú dôležité pre alkalizáciu tela, ako sú uhľovodíky sodné a draselné. Nevstupujú do žalúdka, ale do krvného obehu, čím plnia alkalický krvný pufor a zvyšujú schopnosť krvi neutralizovať nadbytok kyseliny v tele. Keď sa produkuje viac kyseliny žalúdka, vyrába sa viac a viac uhľovodíkov, takže viac z nich vstupuje aj do krvného obehu.

 

.

 

Viac informácií o ionizovanej vode:  

 

Video prezentácia ionizátora aQuator Siver Mini / Poľské titulky

 

Podľa účelu: Ionizátor alkalická/acidická + strieborná voda, Alkalická voda, Acidická voda, Strieborná voda

Nový komentár

* (Povinné)

Alternatívne produkty

eBook ZDARMA

 • Ionizovaná voda

   

  Zistite prečo je Ionizovaná voda prospešná a vysoko účinná pre každého. 

  Tento praktický sprievodca vám odhalí široké použitie Alkalickej, Acidickej a Striebornej vody pri riešení mnohých zdravotných problémov. 

  ›› Získajte eBook ZDARMA

Skúsenosti zákazníkov

 • Jemná chuť

  Monika

  U známych som prvý krát ochutnala ionizovanú vodu. Hneď som sa rozhodla, že ionizátor chcem, pretože som počula iba samé super chváli ako známym voda pomohla. Je to najlepšia investícia, ktorú som si dopriala.

  ›› Produkt/Diskusia/Príspevky

 • Rýchla pomoc

  Pavol

  Trápili nás plesne v domácnosti, vyskúšali sme všetky možné dostupné prostriedky, ale nič nezaberalo. Náhodou sme sa dostali po výrobok Sterisolan a ten nám bez zápachu, rýchlo a účinne pomohol :)

  ›› Produkt/Diskusia/Príspevky

Táto stránka používa cookies. Viac info

Prihlásenie