Menu

Zaujíma vás akú má ionizovaná voda percentuálnu liečiteľnosť? Klik sem ►

Pridal Počet zobrazení 1155

S nepohodou, ale aj s únavou sa najskôr každý jeden z nás stretol a nejedná sa o nič príjemné. Nepohodu tela môže spôsobovať viacero faktorov: ◘ nedostatočný príjem vitamínov a minerálov ◘ nedostatok spánku ◘ stav počas a po chorobe - rekonvalescencia ◘ nadmerný, či dlhodobý fyzický výkon ◘ stres a neoptimálny emočný stav ◘ nadváha a nadmerné množstvo nevhodnej stravy ◘ organizmus zaťažený toxínmi z chemických liekov ◘ ale aj nedostatočný príjem tekutín v podobe čistej vody. Ako si poradiť a zabojovať proti nepohode?

Zaujíma vás akú má ionizovaná voda percentuálnu liečiteľnosť? Klik sem ►

Prečo je optimálne začať naprávať stav nepohody pitím ionizovanej vody?

Organizmus tvorí 70-75% vody a pre prežitie je omnoho dôležitejšia ako strava. V tele reguluje viacero činností a jej nedostatok vám telo hneď hlási: pocit smädu, bolesť hlavy, závrate, nevoľnosť, únava, nepohoda, atď.

• Udržať si potrebný pomer vody v našom tele je doslova "smrteľne" dôležité! Už len 1% úbytku vody znamená ohrozenie správneho fungovania orgánov, teda dehydratáciu.

• Voda plní v organizme viacero dôležitých funkcií: má vyživovaciu a vylučovaciu funkciu • podporuje dýchanie • odstraňuje nepotrebný (toxický) odpad • riadi bilióny buniek • hydratuje celé telo a reguluje telesnú teplotu. Kvalita a množstvo vody prijatej pitím sa priamo úmerne podieľajú na procese starnutia organizmu.

Ak odkladáte prínos a dôležitosť vody až na koniec dlhého radu priorít v starostlivosti o telo, tak si prečítajte skúsenosť zákazníka, ktorému sa podarilo pitím IONIZOVANEJ VODY dostať do väčšej pohody a lepšej formy. A to nie je všetko. Tým, že zákazník má dlhoročné skúsenosti s používaním kyvadla, zistil aj percentuálnu liečivosť jednotlivých druhov vody.

Prečítajte si skúsenosť zákazníka a hneď za ňou nájdete viac informácií o tom, ako si doma vyrobiť ionizovanú vodu. 

.

 

Tu je skúsenosť zákazníka:

...... Chápem, že to je málo propagované, utrpel by pharma priemysel. Popri tom som natrafil ma zariadenia, ktoré upravujú vodu a tak som začal najprv alkalickou filtračnou kanvicou:

► Alkalické filtračné kanvice

Konečne mi chutila voda a dokázal som vypiť aj 2-3 litre. Okrem pitia vody som z tej vody varil aj čaj a neskôr aj napr. polievku a fakt pozitívna zmena na chuti a jemnosti.

Po čase a načítaní ďalších informácii som si zaobstaral aj ionizátor vody, ktorý je cenovo dostupný v našich zemepisných šírkach:

► Ionizátory vody na výrobu ionizovanej vody

Na uvedených linkoch si nájdete aj podrobnejšie informácie o uvedených zariadeniach a o účinkoch vody, ktoré dokážu upraviť.

Samozrejme, že som kvalitu vody odskúšal aj kyvadlom, s ktorým ako viete pracujem min. 30 rokov. Najprv vodu, ktorú dám do ionizátora upravím cez alkalickú kanvicu a potom podľa návodu a zvoleného ph si ju upravím v ionizátore. Kyvadlo som poprosil, aby mi ukázalo percentuálnu liečivosť tej – ktorej vody.

• Voda z vodovodného kohútika : od 18 do 25 %

• Balená bejby voda : 25 – 30 %

• Voda z alkalickej kanvice : 50 -55 %

• Voda z ionizátora : 70 -75 %

• Strieborná voda : 83 % (Doplnené: Toto je hodnota Alkalickej vody obohatenej o ióny striebra, vyrobená v ionizátore vody)

Ja osobne na sebe pozorujem po krátkom čase zlepšenie celkového zdravotného stavu – počnúc zažívaním kde sa vytratila prekyslenosť žalúdka, nadúvanie, prestali ma bolieť kĺby, zlepšila sa, zjemnila pokožka na celom tele atď. a končiac celkovou psychickou pohodou. 

 

Email od zákazníka:

Ionizovaná voda skúsenosť

.

.

Čo je ionizovaná voda?

Možno ste sa s názvom ionizovaná voda ešte nestretli a preto je na mieste ako prvé objasniť, čo názov "ionizovaná voda" znamená. Toto pomenovanie voda dostala podľa toho, že počas procesu jej úpravy - ionizácie, voda získa IÓNY:

• Ionizáciou voda získa kladné ióny vodíka H[+] a ióny minerálov s kladným [+] nábojom (vápnik, draslík, sodík, horčík) a ich množstvo určuje pH hodnotu vody.

• Taktiež získa záporné hydroxidové ióny OH[-], ktoré tvoria základ Alkalickej ionizovanej vody a ich množstvo určuje antioxidačný potenciál vody - ORP.

 

Podľa spôsobu ionizácie voda môže získať tieto ióny:

✅ ZÁPORNÉ IÓNY obsahuje Alkalická (ŽIVÁ) ionizovaná voda, ktorá každodenným pitím podporuje životné funkcie buniek a orgánov v tele, čistí ich - detoxikuje, zásobuje ich alkalickými minerálmi, podporuje metabolizmus, spomaľuje starnutie.

✅ KLADNÉ IÓNY obsahuje Acidická (MŔTVA) ionizovaná voda, ktorá má schopnosť ničiť a hubiť životné funkcie mikróbov. Jej prírodné uplatnenie nájdete pri dezinfekcii celej domácnosti a pri riešení problémov na pokožke (zápaly, infekcie, rany, plesne).

✅ IÓNY STRIEBRA obsahuje Strieborná ionizovaná voda, ktorá má antimikrobiálne účinky a podporuje imunitný systém. Podľa koncentrácie striebra sa používa vnútorne na pitie, alebo zvonka na riešenie problémov na pokožke.

So svojimi neobmedzenými prínosmi pre všetky bunky v tele, ale aj vďaka použitiu v domácnosti tvorí ionizovaná voda základný pilier pri podpore a starostlivosti o zdravie celej rodiny počas 3️⃣6️⃣5️⃣ dní v roku.

 

Aké prínosy prináša pravidelné pitie Alkalickej ionizovanej vody?

Ako ste si mohli prečítať zo skúsenosti zákazníka, ionizovaná voda už po krátkom čase dokáže zlepšiť celkový zdravotný stav. Zvyčajne medzi prvé prínosy, ktoré užívatelia ionizovanej vody na sebe pozorujú je zlepšenie zažívania, ústup prekyslenia žalúdka, nadúvanie, zmizne bolesť kĺbov spôsobená prekyslením organizmu, zlepší a zjemní sa pokožka na celom tele, až po celkovú psychickú pohodu.

PRÍNOSY pH ► Voda s vyššími hodnotami pH má schopnosť v tele podporovať a udržiavať acido-bázickú rovnováhu a rad ďalších činností. Inak povedané, eliminovať kyslý odpad po metabolických procesoch v tele. Alkalická ionizovaná voda priamo podporuje nie len činnosť pečene, obličiek, žalúdka, či tráviaceho traktu, ale pozitívne pôsobí na všetky vnútorné orgány.

Hodnota pH alkalickej ionizovanej vody môže byť v rozmedzí od 8 - 11pH. Optimálne pH pre pitný režim je 8 - 9,5pH.

PRÍNOSY ORP ► Podstatné pre správne fungovanie organizmu je zachovať rovnováhu medzi tvorbou a odstraňovaním radikálov. Nerovnováha totiž môže spôsobiť oxidačný stres – ten vzniká pri dlhodobom stave, keď sa telo obsahuje prebytok radikálov. Pri pití alkalickej ionizovanej vody prijme telo voľné elektróny [-], ktoré obsadia a zneškodnia = neutralizujú voľné radikály.

Alkalická ionizovaná voda má vysoké antioxidačné vlastnosti: neutralizuje voľné radikály a zároveň chráni zdravé bunky pred útokmi voľných radikálov - oxidantov.

PRÍNOSY Elektrolytov ► Alkalické ióny minerálov (elektrolyty) plnia svoju úlohu v udržiavaní rovnováhy v bunkových tekutinách tela, aby nervy a svaly tela fungovali tak, ako majú. Alkalická ionizovaná voda dopĺňa príjem týchto pre telo nevyhnutných alkalických iónov a pomáha predchádzať stavom, ktoré vznikajú z nerovnováhy alkalických iónov v tele.

Ak nastane nerovnováha elektrolytov v tele, prvými znakmi sú nevoľnosť, letargia, nevládnosť či zadržiavanie tekutín. Pri vyššej strate dochádza ku náhlym svalovým kŕčom, prudkému zvýšeniu srdcového tepu, alebo naopak citeľnej arytmii, bolesti hrudníka, alebo zmätenosti.

Vápnik • kľúčová zložka kostí a zubov • dôležitý pre pohyb nervových impulzov a k pohybu svalov • prispieva k zrážaniu krvi

Sodík • pomáha kontrolovať tekutiny v tele • pomáha udržiavať rovnováhu elektrolytov • ovplyvňuje krvný tlak • nevyhnutný pre svalové a nervové funkcie

Draslík • reguluje prácu srdca a krvný tlak • pomáha pri prenose nervových impulzov • prispieva k zdraviu kostí • nevyhnutný pre svalové kontrakcie

Horčík (magnézium) • pomáha udržať srdcový rytmus • pomáha regulovať hladinu glukózy v krvi • posilňuje imunitný systém

PRÍNOSY H2 ► Molekulárny vodík H2 ako najmenšia molekula ľahko preniká do mitochondrií, aby eliminoval voľné radikály priamo pri ich zdroji - v ľudských bunkách. H2 je najsilnejší antioxidant a nemá žiadne vedľajšie účinky.

 

Ako si doma vyrobiť ionizovanú vodu?

1. Filtráciou vody cez alkalický minerálny filter - voda je prefiltrovaná vo filtračnej kanvici cez minerálny filter. Pri tejto ionizácii voda získava iba záporné ióny, tzn. kanvica vyrába iba Alkalickú ionizovanú vodu.

• Filtráciou sa voda dôkladne prečistí od hrubých nečistôt a škodlivých látok: ťažké kovy (vrátane olova a ortuti), chlór, chloramíny a vodný kameň, mechanické znečistenie. A to nie je všetko! Filtráciou sa voda zbaví nepríjemnej chuti a vône, ba dokonca aj pesticídov, stopových prvkov liekov a hormónov, ktoré pitnú vodu čoraz viac znečisťujú.

• Filtrácia obyčajnej vody cez filter s prírodnými minerálmi premení vodu na Alkalickú ionizovanú vodu, Voda je obohatená o alkalické minerály a vyznačuje sa mierne zvýšenou hodnotou pH a antioxidačnými vlastnosťami (ORP).

 

2. Fyzikálno-chemickým procesom (elektrolýza), kedy vodou prechádza jednosmerný elektrický prúd v zariadení na to určenom: IONIZÁTOR VODY aQuator

Elektrolýza obohacuje vodu o záporné a kladné ióny, vzniknú dva druhy vody: Alkalická a Acidická ionizovaná voda. Pri použití striebornej elektródy v ionizátore voda získa ióny striebra - Strieborná voda.

Množstvo iónov, ktoré voda získa, mení jej vlastnosti a ponúka neobmedzené možnosti použitia IONIZOVANEJ VODY.

 

Ionizovaná voda výroba porovnanie 

.

Rozhodnúť sa pre filtračnú kanvicu alebo ionizátor vody?

Tak ako filtračná kanvica, tak aj ionizátor vody vyrábajú Alkalickú ionizovanú vodu s obsahom záporných iónov, ktorá je vhodná na každodenné pitie. Obe vody z týchto zariadení sa vyznačujú zvýšenou hodnotou pH a antioxidačnými vlastnosťami - ORP (záporné hodnoty), oproti obyčajnej vode, ktorá je neutrálna a má hodnotu okolo 7-7,3 pH. 

Z tabuľky vyššie porovnaním môžete vidieť, že filtračná kanvica vyrába mierne hodnoty pH a ORP oproti vode, ktorá je ionizovaná v ionizátore vody.  Výhodou kanvice je jej filtračná funkcia. Preto kombinácia filtrovanej vody z kanvice a jej následná ionizácia v ionizátore vody je ideálnym riešením. Tento postup popisuje a používa zákazník, viď. skúsenosť vyššie.

Samozrejme, že filtračná kanvica a aj ionizátor vody sa môžu používať nezávisle od seba. Ak však chcete ionizovať očistenú vodu od hrubých nečistôt a chemických látok, kanvica je na to výborným pomocníkom.

Výhodou ionizátora vody oproti kanvici je zasa to, že umožňuje vyrobiť ďalšie dva druhy vody: Acidickú a Striebornú vodu a ešte jednu kombinovanú vodu: Ionizáciou spojiť vlastnosti Alkalickej a Striebornej vody.

 

Alkalické kanvice Ionizátory vody aQuator

 

Zaujali vás prínosy ionizovanej vody v prospech zdravia?  

Ionizovaná voda PDF brožúra 

► Potom neváhajte a stiahnite si PDF brožúru, vďaka ktorej spoznáte ionizovanú vodu ešte o niečo viac, ako bolo uvedené v tomto článku.

3 druhy ionizovanej vody vďaka svojim výnimočným vlastnostiam majú neobmedzené možnosti použitia a priaznivo pôsobia:

✅ pri posilnení činnosti buniek, orgánov a mnohých funkcií v tele

pri podpore celkového zdravia a imunity

 pri problémoch s pokožkou a pri dezinfekcii povrchov, predmetov

✅ ako prevencia proti mnohým civilizačným ochoreniam

 

PDF brožúra 

. 

 

Pokiaľ máte otázku, tak ju napíšte nižšie do komentárov. Rada odpoviem :)

Ak sa vám článok páčil, alebo vám dáva zmysel, dajte mu Páči sa mi. Ak môžu tieto informácie pomôcť niekomu z vášho okolia, zdieľajte ho zo svojimi priateľmi.

 

Bakterie virusy plesne parazity rady navody skusenosti HarmonyNature

 

Ak kliknete myšou na ľubovoľné farebné (červené) slovo pred ktorým je znak malej šípky (), otvorí sa Vám o tom viac informácií. Ak niektorý odkaz nefunguje, budem rada, keď mi o tom napíšete na mail: office@harmonynature.sk.

 

Upozornenie: Tento článok má informatívny charakter, obsah pochádza z dostupnej literatúry a Internetu. Jej autorom nie je lekársky, alebo zdravotnícky školený odborník a nenesie žiadnu zodpovednosť v prípade nesprávneho použitia liečivých rastlín, odvodených produktov, alebo pri aplikovaní jednotlivých liečebných metódach. Pri akútnych zdravotných problémoch vyhľadajte svojho lekára.

Obsah stránky podlieha ochrane autorských práv. Preberanie, kopírovanie, šírenie článkov alebo ich častí bez súhlasu prevádzkovateľa je zakázané.

 

 

Diskusia

(0 komentárov)

Nový komentár

Kontrolný kód

i

* (Povinné)

Prihlásenie

Zabudnuté heslo

Predvoľby súkromia
Cookies používame na zlepšenie vašej návštevy tejto webovej stránky, analýzu jej výkonnosti a zhromažďovanie údajov o jej používaní. Na tento účel môžeme použiť nástroje a služby tretích strán a zhromaždené údaje sa môžu preniesť k partnerom v EÚ, USA alebo iných krajinách. Kliknutím na „Prijať všetky cookies“ vyjadrujete svoj súhlas s týmto spracovaním. Nižšie môžete nájsť podrobné informácie alebo upraviť svoje preferencie.

Zásady ochrany osobných údajov

Ukázať podrobnosti
Táto stránka je chránená programom reCAPTCHA a spoločnosťou Google. Platia Pravidlá ochrany osobných údajov a Zmluvné podmienky.

Prihlásenie

Zabudnuté heslo

Produkt bol vložený do košíku
Pokračovať v nákupe Objednať