Vyhnite sa črevným ťažkostiam, bakteriálnym a vírusovým infekciám s Ionizovanou vodou

Počet zobrazení: 647

Nie len leto, ale nepochybne každé ročné obdobie má svoje čaro a môže byť tým najkrajším. Možno ste si niekedy položili otázku: Ako si nenechať pokaziť MIKRÓBMI príjemné zážitky na super dovolenke, pri relaxovaní, zábavných aktivitách, pri cestovaní, či spoznávaní nových ľudí a čarovných destinácií? Kandidóza, črevná, či kožná infekcia, zvracanie, hnačka, nechutenstvo, zápal dýchacích ciest, či nepríjemný výtok, ... toto je skrátený zoznam problémov, ktoré spôsobujú rôzne mikroorganizmy a práve vtedy, keď Vy si chcete užívať dni pohody. Ako sa týmto problémom vyhnúť? Čo pomôže pri prevencii, či pri liečbe?

Vyhnite sa črevným ťažkostiam, bakteriálnym a vírusovým infekciám s Ionizovanou vodou

Základné opatrenia ako účinne predísť problémom, či odstrániť už tie prebiehajúce je možné rozdeliť na 2 oblasti: vonkajšia a vnútorná prevencia proti mikroorganizmom. 

 

Zvýšte všeobecný dôraz na hygienu

• Tak ako doma, ale aj pri cestách do zahraničia, zvýšte hygienu rúk. Do tekutého mydla na ruky, aj do sprchového gélu môžete pridať pár kvapiek antibakteriálneho Grapefruitového extraktu.

• Kúpanie uprednostňujte na miestach, ktoré sú vybavené sprchami. Po kúpaní sa vždy dôkladne osprchujte a prezlečte sa do suchých plaviek, či iného oblečenia. Používajte plážovú obuv, nebehajte po vlhkej podlahe okolo bazéna a v sprchách naboso. V prípade, že ste si z kúpaliska priniesli domov neželaný problém, tu je odporúčanie: Čo musíte vedieť, aby ste sa plesní na nohách zbavili čo najskôr?

• Pozor na plastové, či iné záhradné bazéniky pre malé deti. Ak nepoužívate dezinfekciu do vody, tak vodu z bazéna každý deň vylejte a bazén dôkladne z vnútra dezinfikujte. Plastový bazén, či iné veci, môžete dezinfikovať prírodným prostriedkom proti plesniam a baktériám: Sterisolan, Sanosil, či použiť Acidickú vodu.

• Nepite vodu z hygienicky neoverených zdrojov, napr. v prírode z voľno vyvierajúceho prameňa. V zahraničí nepite vodu z vodovodu, preferujte balenú vodu.

• Vyhýbajte sa konzumácii potravín, ktoré rýchlo podliehajú skaze, napríklad majonézové jedlá, tepelne neupravené jedlá, polotovary.

Baktérie, vírusy, plesne v domácnosti

• Keďže nikdy neviete, akého nevítaného hosťa si domov prinesiete, zvýšená dezinfekcia v domácnosti v letnom období je veľmi dôležitá. Kuchynské riady • príbory a iné pomôcky • chladnička a umývačka • toaleta a kúpeľňa • domáca sauna a bazén - všetky plochy, ktoré prichádzajú do styku s viacerými členmi rodiny zbavíte škodlivých mikroorganizmov pomocou týchto prostriedkov: SteriSolanSanosil, alebo Acidická voda.

• Vyššia teplota a rýchlejšie množenie mikroorganizmov priamo ovplyvňuje životnosť ovocia a zeleniny, ktorú môžete zvýšiť použitím prírodných protiplesňových a antibakteriálnych prípravkov SteriSolan, Sanosil, Grapefruit extrakt a aj Acidickú vodu. Ovocie a zeleninu postriekajte prípravkom a nechajte ho uschnúť, až pred konzumáciou potraviny umyte vo vode.

 

• Buďte ohľaduplný voči iným ľudom. Ak trpíte prenosným ochorením, alebo máte hnisajúce, či otvorené rany na koži, zápal očí či hnačkové ochorenia, nenavštevujte verejné kúpaliská a miesta s väčším pohybom ľudí

 

Aktívna prevencia = podpora imunity z vnútra

Na neviditeľné a všade číhajúce mikroorganizmy platí iba jedno zásadné pravidlo: podporovať imunitu každý deň s prírodnými doplnkami, ktoré majú proti bakteriálne, proti vírusové a proti plesňové pôsobenie. Tieto produkty majú pod kontrolou prípadné premnoženie votrelcov a priebežne ich likvidujú, čím udržujú organizmus v optimálnom mikrobiálnom stave.

Nech sa páči, predstavujem vám užitočných pomocníkov ► PRÍRODNÉ ANTIBIOTIKÁ ◄ so silnými antimikrobiálnymi účinkami:

 

1. Strieborná voda

má antimikrobiálne vlastnosti • stimuluje imunitný systém • pozitívne ovplyvňuje mnohé fyziologické procesy v tele 

Pôsobenie striebornej vody

Už starí Gréci, Peržania a Rimania poznali liečivé vlastnosti striebra. Panovníci dávali prednosť strieborným príborom a riadom pred keramickým, pretože vedeli, že striebro zabráni znehodnoteniu potravín a súčasne posilní ich zdravie. Striebro má výrazné antibakteriálne účinky, lepšie ako väčšina antibiotík, ktoré sú dnes dostupné v lekárňach.

Striebro má opačný elektrický náboj ako patogény a keďže sa protiklady priťahujú, dokáže ich k sebe účinne pritiahnuť, zneškodniť a dopraviť z tela von. Striebro ničí baktérie, vírusy a iné patogény.

Vyrobená voda s iónmi striebra sa meria v miligramoch na liter (mg/l). Striebro nie je jedovaté, nedráždi tkanivá, je bez chuti, bezpečné pri kontakte s okom. Strieborná voda môže byť použitá externe, orálne alebo vdýchnutím do pľúc. Na rozdiel od bežných antibiotík, ktoré preukázateľne spôsobujú plesne a kvasinkové infekcií, iónové striebro nepoškodzuje črevá, pečeň alebo obličky. Dávkovanie a množstvo strieborných iónov vo vode závisí od spôsobu a dôvodu použitia.

 

Striebornú vodu môžeme rozdeliť do 3 skupín

• Slabá strieborná voda má koncentráciu strieborných iónov do 1 mg/l. V niektorých krajinách je určené, že koncentrácia striebra v pitnej vode (vode z kohútika) nesmie prekročiť 0,01 mg/l (prípadne 0,05 mg/l).

Spôsob ako predísť rôznym bakteriálnym a vírusovým problémom nie len v letnom období je: pite Striebornú vodukoncentráciou striebra 0,01 mg/l.  Voda s takouto koncentráciou sa môže piť vo väčšom množstve 1 - 1,5 litra denne aj po dlhšie časové obdobie. 

► Slovenská legislatíva povoľuje koncentráciu striebra v pitnej vode 0,05 mg/l. Pozrite Nariadenie vlády č. 354/2006 Z. z./ PDF strana č. 11

 

• Stredná strieborná voda (obvyklá koncentrácia iónov striebra v tejto vode je medzi 5-10 mg/l) sa používa na liečbu žalúdočných a dvanástnikových vredov, chronickej gastritídy (žalúdočnej sliznice), enteritídy (zápal tenkého čreva), zápale žlčníka, ochorenia žliaz s vnútornou sekréciou, cukrovky (diabetes mellitus), horúčke, infekcii pod. Strieborná voda je ideálna protizápalový liek a anestetikum.

• Silná strieborná voda (koncentrácia iónov striebra v tejto vode je obvykle medzi 20-35 mg/l) je len na vonkajšie použitie: na tampóny, stery, ústne kloktanie atď. Účinne lieči popáleniny rôzneho stupňa, hojí zranenia, vírusovú, plesňovú, tropickú dermatitídu, stomatologické problémy, paradentózu, hnisavé angíny, alergickej nádchy, atď.

 

Ako získate striebornú vodu? 

Striebornú vodu s koncentráciou striebra od 0,01mg/l - do 35mg/l si môžete vyrobiť v pohodlí domova za pomoci zariadenia Ionizátor vody. Dostupné sú 2 modely: 1,5l aQuator Silver Mini a 3l aQuator Silver III.  

Výhodou Ionizátora je, že zariadenie vyrába aj Alkalickú a Acidickú vodu. Vďaka tomu, že je zariadenie prenosné, môžete si ho zo sebou zobrať kamkoľvek (chata, dovolenka, atď.), teda kamkoľvek kde je zdroj pitnej vody a elektrina.

 

.
Typ pre tých, čo už majú Ionizátor vody: urobte Alkalickú vodu a použite ju ako základ na výrobu Striebornej vody. V jednom nápoji získate bonusy Alkalickej a Striebornej vody naraz.

 

 

.
Upozornenie: Nemýľte si Striebornú vodu s Koloidným striebrom. Základ oboch prípravkov je síce antibakteriálne striebro, rozdiel medzi nimi je vo veľkosti častíc striebra. Koloidné prípravky obsahujú nano častice striebra (koncentrácia striebra sa udáva v ppm) a Strieborná voda obsahuje ióny striebra (koncentrácia sa udáva v mg/l) rozpustené vo vode.

 

 

 

2. Oreganový olej a Grapefruitový extrakt

Prírodné antibiotiká

majú silné antimikrobiálne pôsobenie bez vedľajších účinkov pri likvidácii baktérií, vírusov, plesní a kvasiniek

Oba prírodné doplnky by nemali chýbať v domácej - dovolenkovej lekárničke ako prostriedok na každodennú prevenciu, či v prípadoch akútneho mikrobiálneho problému. 

Oreganový olej a jeho bonusy: Oreganový olej pôsobí antisepticky • protiplesňovo • protizápalovo • silný antioxidant • odstraňuje parazity, plesne a kvasinky • vplýva pri vyčerpanosti a slabosti, nervovej únave • odstraňuje bradavice • ochorenia dýchacích ciest • kašeľ • zvýšenie tvorby žalúdočných štiav, žlče a sekrécie slizníc dýchacích ciest • podporuje chuť do jedla

Grapefruitový extrakt a jeho bonusy: Výťažok z grapefruitových jadier pôsobí protizápalovo • antibakteriálne • protiplesňovo • všestranné prírodné antiseptikum a antibiotikum • skvelé dezinfekčné účinky • alergie a parazitárne ochorenia • kožné problémy

 

Čo použiť v prípade vaginálnej infekcie?

Problém s nepríjemným diskomfortom je potrebné v prvom rade riešiť z vnútra a to likvidáciou premnožených kvasiniek. Zvládnete to pomocou prírodných antibiotík (Strieborná vodaOreganoGrapefruit extrakt), ktoré "vyženú" premnožené kvasinky.

Pre rýchlejšie osídlenie tráviaceho traktu prospešnými baktériami je vhodné doplniť Probiotiká, ktoré napomáhajú tiež k vytlačeniu škodlivých baktérií a zároveň zvyšujú obranyschopnosť organizmu. 

Pre rýchlejšiu a efektívnejšiu likvidáciu kvasiniek, môžete doplniť za účelom úľavy od nepríjemného diskomfortu, prečistenia a detoxikácie ženských pohľavných orgánov bylinné čípky Lavyl Allin.

 

3. Prečo nezabúdať na zázračné Probiotiká? 

Oceňujem nemenovanú spoločnosť, ktorá sa rozhodla propagovať probiotiká v televízii ako doplnok pri užívaní chemických antibiotík. Je to veľký pozitívny posun v informovanosti širokej verejnosti. Áno, probiotiká by sa mali užívať v zvýšenej dávke pri liečbe chemickými antibiotikami, taktiež pri užívaní prírodných antibiotík.

Probiotiká pre zdravé črevá

Pravdou však je, že probiotiká by sa mali užívať neustále. Zvýšená náchylnosť na ochorenia spôsobené mikroorganizmami je spôsobená oslabenou imunitou, čiže nedostatočne osídlenou črevnou mikroflórou prospešnými baktériami. V akom stave sú črevá, v takom stave je celkové zdravie. Preto nezabúdajte, že pravidelné dopĺňanie prospešných baktérií - probiotík je priamo úmerné kvalite zdravia. 

• Ako cenovo najvýhodnejšiu alternatívu môžete použiť pivovarské kvasnice, ktoré sú zdrojom širokej skupiny vitamínov B, zároveň sú obohatené o probiotiká a prebiotiká. Bonusom pri užívaní vitamínov skupiny B (B1) je aj to, že telo (zápach potu) odpudzuje rôzny letný hmyz: komáre, kliešte, a pod. 

• V čase, kedy užívate chemické, príp. prírodné antibiotiká je vhodnejšie použiť silnejšie Probiotiká, čiže také, ktoré obsahujú čo najvyšší počet prospešných baktérií.

• Pred plánovanou dovolenkou, minimálne 2 týždne vopred, užívajte silné probiotiká na zlepšenie mikrobiálnej funkcie čriev.

 

.
Odporúčaný článok: Smrť prichádza z čriev. Vyčisťte si ich od plesní!

 

 

Záverom

Vždy platilo a aj navždy platiť bude, že aktívna prevencia voči mikrobiálnym problémom prináša účinnejšie výsledky a je aj lacnejšia, ako "hasiť" vzniknutý problém. A keď môže k tomu napomôcť matka príroda bez vedľajších účinkov, výsledky sú efektívnejšie a dlhodobejšie.

 

 

.

 

Pokiaľ máte otázku, tak ju napíšte nižšie do komentárov. Rada odpoviem :)

Ak sa vám článok páčil, alebo vám dáva zmysel, dajte mu Páči sa mi. Ak môžu tieto informácie pomôcť niekomu z vášho okolia, zdieľajte ho zo svojimi priateľmi.

 

Bakterie virusy plesne parazity rady navody skusenosti HarmonyNature

 

Ak kliknete myšou na ľubovoľné farebné (červené) slovo pred ktorým je znak malej šípky (), otvorí sa Vám o tom viac informácií. Ak niektorý odkaz nefunguje, budem rada, keď mi o tom napíšete na mail: office@harmonynature.sk.

 

Upozornenie: Tento článok má informatívny charakter, obsah pochádza z dostupnej literatúry a Internetu. Jej autorom nie je lekársky, alebo zdravotnícky školený odborník a nenesie žiadnu zodpovednosť v prípade nesprávneho použitia liečivých rastlín, odvodených produktov, alebo pri aplikovaní jednotlivých liečebných metódach. Pri akútnych zdravotných problémoch vyhľadajte svojho lekára.

Obsah stránky podlieha ochrane autorských práv. Preberanie, kopírovanie, šírenie článkov alebo ich častí bez súhlasu prevádzkovateľa je zakázané.

 

 

Brožúra ZDARMA ►

  • Stiahnite si brožúru:

    100 a viac možností, ako použiť IONIZOVANÚ VODU v prospech zdravia

    Praktický sprievodca vás zoznámi s možnosťami ako použiť Alkalickú, Acidickú a Striebornú ionizovanú vodu v každodennom živote pri rôznych problémoch a ťažkostiach.

    PDF brožúra

Táto stránka je chránená programom reCAPTCHA a spoločnosťou Google. Platia Pravidlá ochrany osobných údajov a Zmluvné podmienky.

Prihlásenie

Súbory cookies používame, aby sme zabezpečili funkčnosť týchto webových stránok. Viac informácií