Menu
Odstraňovač plesní bez chlóru a zápachu + Dezinfekcia SteriSolan 1liter

SKLADOM EKO Produkt

Odstraňovač plesní bez chlóru a zápachu + Dezinfekcia SteriSolan 1liter

Hodnotenie

3.77/5 (91x)

Dezinfekčný prostriedok SteriSolan bez chlóru a zápachu na odstránenie plesní, choroboplodných zárodkov a baktérií v celej domácnosti, či tam kde sa zdržiavajú deti (školy, škôlky), i v prevádzkach a výrobných priestoroch. Čítajte viac

Skladom

21,90 €

Výrobca: Bioni

Popis

SteriSolan • ekologický dezinfekčný prostriedok, ktorý pracuje bez konvenčných biocídov, fungicídov a likviduje plesne efektívne a bezpečne. Kyslík uvoľnený z peroxidu vodíka priamo napadne bunkovú stenu plesne. To umožní iónom striebra vstúpiť do bunky bez akýchkoľvek prekážok a okamžite ju zničia.

Jednoducho povedané, SteriSolan na rozdiel od mnohých konvenčných prípravkov na báze chlóru je schopný priamo vniknúť do štruktúr plesne, prerušiť jej činnosť a pleseň zničiť. A to hlavne bez akýchkoľvek negatívnych vplyvov na zdravie, alebo životné prostredie.

 

Benefity dezinfekčného prostriedku: 

 • Sterisolan proti plesniamVysoko účinný dezinfekčný prostriedok proti plesniam a hnilobe. Ničí 99,99% všetkých vírusov, baktérií a plesní. Zabraňuje krížovej kontaminácií.
 • Účinne zničí plesne a baktérie na citlivých miestach v domácnosti: detská izba, kuchyňa, kúpeľňa, chladnička, ... je vhodný všade tam, kde sú potraviny.
 • Chráni dýchacie cesty a pokožku celej rodiny, neobsahuje chlór, alkohol a aldehydy. SteriSolan je bez zápachu a dráždivých chemických a toxických látok.
 • Odstráni pleseň na drevených plochách - nábytok, na rámoch okien, na tesneniach chladničky, v sprche a saune, vhodný je aj do Wellness, atď. ...
 • Ochráni plodiny (zelenina, ovocie, kvety ...) pred a pri skladovaní, zabezpečuje možnosť dlhodobého skladovania. Netreba oplachovať a neutralizovať, nemá žiadne vedľajšie účinky na ovocie a zeleninu.
 • Bezpečný na umývanie (morenie) zozbieraného ovocia a zeleniny, ochrana proti plesniam na poškodených častiach a celom plode. Zloženie, ktoré nezanechá žiadne stopy dezinfekčného prostriedku na ovocí a zelenine určenej pre ľudskú spotrebu.
 • Použiteľný na steny, stropy, podlahy a iné časti priestorov určených na skladovanie (pivnica, komora, garáž ...), vrátene prepraviek, debien, náradia, nástrojov a iných pomôcok určených pre kontakt s plodinami, potravinami.
 • Prostriedok má jednoduchú aplikáciu, použiteľnosť, účinnosť a bezpečnosť - SteriSolan je nehorľavý a vhodný aj k ČOV.
 • Neškodí zdraviu, obsahuje nanočastice striebra, ktoré majú výnimočné antibakteriálne účinky.
 • SteriSolan sa po použití rozkladá na vodu a kyslík. Môže sa použiť aj na organicky silno napadnuté plochy. 

  

• Ako sa prípravok SteriSolan používa

K neutralizovaniu plesňových sporov, postriekajte prípravkom SteriSolan napadnutý povrch. Nechajte pôsobiť 2-4 hodiny. Viditeľné zvyšky plesne (plocha musí byť ešte vlhká) odstráňte navlhčenou kefkou, handričkou, špongiou alebo zoškriabaním. Následne aplikujte SteriSolan opätovne na napadnuté povrchy aj za viditeľné okraje napadnutia plesňových škvŕn. Nechajte zaschnúť. V závislosti od stupňa napadnutia môžete postup opakovať.

Odporúčanie: nikdy neodstraňujte plesne na sucho, infikovaná plocha a aj pomôcky musia byť vždy vlhké. Pri suchom procese sa spory plesní šíria ďalej vzduchom.

 

• Čo by ste mali ešte o SteriSolane vedieť  

Infikovaná plocha po použití Sterisolanu neostáva biela, tzn. že prípravok nemá bieliacu schopnosť, ako napr. prípravky s obsahom chlóru (Savo). Po aplikácii môžu ostať na postihnutej ploche farebné (šedé) stopy po plesni.

Ak sa plesne po aplikácii už nebudú tvoriť, môžete plochu natrieť ochranou farbou (odporúčaný náter Bioni Natute / Bioni Hygienic ako prevencia pred opakovanou tvorbou plesní a baktérií).  

 

• Môžu sa plesne po aplikácii opäť tvoriť?

Áno, plesne sa môžu na tom istom mieste po čase opäť tvoriť. Podľa stupňa napadnutia a ak to situácia vyžaduje, je potrebné aplikáciu SteriSolanom opakovať. Plesne sa následne vyskytujú v menšom rozsahu. 

SteriSolan má schopnosť ničiť plesne do hĺbky a zároveň ich vyťahuje z ich domovského prostredia. Ak je však napr. stena napadnutá plesňami do hĺbky 5-10cm, tento proces trvá dlhšie. Dôležitý faktor pri odstraňovaní plesní zohráva aj samotná príčina, prečo plesne vznikli?

Dôležité upozornenie: Treba si uvedomiť, že prejav viditeľných plesní je len dôsledok "známej/neznámej" príčiny, ktorú je potrebné nájsť a eliminovať. Prípravok SteriSolan sa používa na likvidáciu akútneho výskytu plesní. Nie je to prostriedok, ktorý rieši príčinu vzniku plesní (poškodená či nedostatočná izolácia, tepelné mosty, nadmerná vlhkosť, nedostatočné a nesprávne vetranie/kúrenie, atď.) 

SteriSolan je veľmi účinný v boji s baktériami, vírusmi a kvasinkami. Stopy striebra ostávajú na ošetrených plochách, nie sú viditeľné, sú netoxické a zostávajú efektívne pôsobiť na povrchu. Prostriedok je vhodný na dezinfekciu povrchov, podláh alebo celých miestností. Môže sa použiť aj na organicky silno napadnuté plochy. Kde všade v domácnosti nájdete využitie SteriSolanu:

 

Plesne, baktérie, vírusy v domácnosti

  

Mohlo by Vás zaujímať

• Články z Natur♥Blogu: Ohrozujú plesne naše zdravie? Ako riešiť problém presní?

  

Ďalšie možnosti, ako riešiť problémy s plesňami

 • Sterisolan odstránenie plesníSZU - Mykologická analýza
 • TSUS - Analýza na stanovenie príčin vzniku plesní, meranie a hodnotenie stavu vnútorného prostredia z hľadiska hygienických nedostatkov
 • Chlórové a tenzidové prípravky: Savo, Ceresit, Fixinela a pod.

 

Doplňujúce informácie

Zloženie: 100g obsahuje 5g peroxidu vodíka a 0,0083g striebra 

Technické údaje: Farba: transparentná, Hustota: cca 1,02g/m3 

 

Boj proti plesniam: K neutralizovaniu plesňových sporov, postriekajte prípravkom SteriSolan napadnutý povrch. Nechajte pôsobiť 2-4 hodiny. Viditeľné zvyšky plesne odstráňte navlhčenou kefkou, handričkou alebo zoškriabaním. Následne aplikujte SteriSolan opätovne na napadnuté povrchy aj za viditeľné okraje napadnutia plesňových škvŕn. Nechajte zaschnúť. V závislosti od stupňa napadnutia môžete postup opakovať. Po 24 hodinách reakčného času a po úplnom zaschnutí povrchu, natrite povrch náterom Bioni Natute / Bioni Hygienic ako prevenciu pred opakovanou tvorbou plesní a baktérií. 

Aplikácia: Výdatnosť produktu je 2,5 - 10m2/l, čo sa rovná 100-400ml/m2. Údaje sú len informatívne a závisia na druhu a štruktúre povrchu. Vhodný na okamžité použitie. Nemiešajte s inými látkami. SteriSolan nie je vhodný ako prísada do farieb a omietok na ochranu voči machom a riasam. Teplota substrátu a prostredia počas aplikácie minimálne +5°C.

SkladovanieSkladujte na chladnom, nemrznúcom mieste v zvislej polohe a v originálnom balení. Akékoľvek množstvo SteriSolan, ktoré sa dostane von z balenia, sa už nesmie naliať späť. Udržujte mimo horľavých materiálov. Skladovateľnosť 12 mesiacov. 

Nežiadúce účinky: Dráždi oči a pokožku 

Bezpečnosť: Skladujte mimo dosah detí. Nekonzumujte. Zabráňte priamemu kontaktu s pokožkou. Používajte vhodné rukavice a ochranné okuliare. Ak sa látka dostane do kontaktu s očami, vypláchnite ich vodou a navštívte lekára. Po kontakte s pokožkou umyte postihnuté miesto množstvom vody.  Ak látku prehltnete, okamžite vyhľadajte lekársku pomoc a ukážte balenie výrobku, alebo nálepku z obalu. 

.

.

 

Potrebujete poradiť pri výbere produktov a služieb?

Produktový sprievodca

 

Doplnkové informácie

Kategória: MIKRÓBY & DOMÁCNOSŤ
EKO DOMÁCNOSŤ účel a použitie: ◘ Odstraňovač plesní, ◘ Dezinfekcia, baktérie
Diskusia 3

Viktor, 7.3.2017 08:42:49

Sterisolan nezabera tak ako ja prezentovany, po tyzdni su plesne spat. Skoda penazi.

Rena, 7.3.2017 16:31:41

Re: Sterisolan

Dobrý deň, áno plesne sa môžu opakovane znova tvoriť. Je to z dôvodu, že plesne nemajú základ na povrchu postihnutej plochy - teda to čo vidíme, ale nachádzajú sa hlavne vo vnútri muriva. Ak je murivo vlhké do hĺbky napr. 5-10cm, tak spóry plesní sú v celej časti. Sú tam aj v letnom období, len nemajú podmienky, aby sa prejavili. Na návode obalu sa uvádza: "V závislosti od stupňa napadnutia môžete postup opakovať." Pri opakovanom použití sa plesne tvoria v menšom rozsahu. Čiže ak sa plesne opakovane objavujú, treba ich opakovane striekať. Tým, že prostriedok vyťahuje plesne na povrch postupne, tento proces je u každého individuálny, záleží do akej hĺbky je materiál napadnutý. Dôležitý faktor je aj príčina, prečo plesne vznikli. Príčinu treba nájsť a eliminovať. Uvediem príklad, ak je príčinou vzniku plesní napr. stála vysoká vlhkosť v miestnosti a murivo nemá šancu vyschnúť, bude stále vlhké, plesne sa budú stále tvoriť. Prostriedok SteriSolan sa používa na likvidáciu akútnych stavov pri vzniku plesní, no nie je prostriedkom na odstránenie príčiny - prečo sa plesne začali tvoriť.

Pavol, 23.6.2015 12:51:40

rýchla pomoc

Trápili nás plesne v domácnosti, vyskúšali sme všetky možné dostupné prostriedky, ale nič nezaberalo. Náhodou sme sa dostali po výrobok Sterisolan a ten nám bez zápachu, rýchlo a účinne pomohol :)

Nový komentár

Hodnotenie 0

Hodnotenie produktu

3.77/5

Pridať

Žiadne komentáre

Odstraňovač plesní bez chlóru a zápachu + Dezinfekcia SteriSolan 1liter
Odstraňovač plesní bez chlóru a zápachu + Dezinfekcia SteriSolan 1liter

21,90 €

Súvisiace a doplnkové produkty

Nová otázka k produktu

Kontrolný kód

i

Nový komentár

Kontrolný kód

i

Prihlásenie

Zabudnuté heslo

Predvoľby súkromia
Cookies používame na zlepšenie vašej návštevy tejto webovej stránky, analýzu jej výkonnosti a zhromažďovanie údajov o jej používaní. Na tento účel môžeme použiť nástroje a služby tretích strán a zhromaždené údaje sa môžu preniesť k partnerom v EÚ, USA alebo iných krajinách. Kliknutím na „Prijať všetky cookies“ vyjadrujete svoj súhlas s týmto spracovaním. Nižšie môžete nájsť podrobné informácie alebo upraviť svoje preferencie.

Zásady ochrany osobných údajov

Ukázať podrobnosti
Táto stránka je chránená programom reCAPTCHA a spoločnosťou Google. Platia Pravidlá ochrany osobných údajov a Zmluvné podmienky.

Prihlásenie

Zabudnuté heslo

Produkt bol vložený do košíku
Pokračovať v nákupe Objednať