Plesne na nohách? Acidická mŕtva voda vám pomôže poraziť neželanú mykózu
Počet zobrazení 1106
Ten, kto si problémami s plesňou na pokožke prešiel vie, že zbaviť sa jej môže byť časovo náročné, pre niektorých aj psychicky zaťažujúce. S plesňami nie je žiadna "veľká sranda", hlavne ak sa problém s nimi na nohách v počiatočnej fáze zanedbá. Infekcia môže prerásť a rozšíriť sa ako do hĺbky pokožky, tak aj do priestoru medzi prstami, či na nechty. O čo skôr sa začnete zaujímať o problémy na svojich chodidlách, o to rýchlejšie máte šancu sa plesní zbaviť. Ak vás trápia plesne na nohách, potom by ste mali vedieť, ako sa ich zbaviť čo najskôr a aký účinný útok proti nim použiť.
To čo väčšina ľudí pri liečbe plesní prehliada, či podceňuje, je snaha plesní o ich vlastné prežitie a spôsob ako to robia. Plesne ako druh živej formy, vynakladajú aktivity a majú svoje spôsoby, aby čo najlepšie ako druh prežívali.
Robia to tak, že ak už je infekcia na pokožke, tak infikujú svojimi bunkami, či spórami ľudský pot a drobné čiastočky pokožky a tie sa buď uchovávajú v obuvi, oblečení, alebo sa prenášajú dotykom ďalej cez plochy a predmety (podlaha, požičaná obuv, oblečenie, atď.), ... nasleduje prenos z osoby na osobu, alebo z infikovaného povrchu na osobu, ale aj prenos so zvierat, či pôdy.
Tak ako si mykotickú infekciu môžete priniesť domov z kúpaliska, plavárne, sauny, telocvične, z verejných spŕch, či z predajne obuvi (ak ste si skúšali obuv, ktorú niekto s infekciou na nohách pred vami skúšal), tak ju môžete získať od niekoho z domácich členov rodiny.
Poďme sa pozrieť, čo by ste mali vedieť a nepodceňovať, pretože: NEDOSTATOČNÁ DEZINFEKCIA je príčinou ►
◘ Omnoho dlhšej liečby, či opakujúcej sa plesňovej infekcie
◘ Prenosu infekcie na ostatných členov rodiny, či na iných ľudí
Ako si plesne na nohách udržiavajú svoju života schopnosť
Uvediem vám príklad:
1. Osoba "X" má plesne na nohách, večer pred spaním použije proti plesniam prípravok "Y".
2. Ráno si obuje ponožky a keďže nie je možné plesne zničiť jednorazovo, tak určitá časť olupujúcej sa pokožky sa dostane do ponožiek.
3. Počas dňa má osoba "X" obuté papuče, pracovnú obuv, vychádzkovú obuv, atď., aj do obuvi sa infikované čiastočky pokožky a potu dostanú.
4-5. Večer sa osoba osprchuje (podlaha sprchy, či vaňa) a utrie si nohy uterákom, aj sem sa drobné čiastočky infekcie dostanú.
6. Pred spánkom si osoba nohy ošetrí prípravkom "Y" a keďže infekcia nie je ešte vyliečená, dostáva sa aj do posteľného prádla.
A začarovaný kruh infekcie novým dňom pokračuje ... Na druhý deň si opäť osoba "X" obujete ponožky, papuče, pracovnú obuv, vychádzkovú obuv, osprchuje sa a utrie do uteráka, ale všetky tieto veci sú z predchádzajúcich dní infikované plesňami. Inak povedané, väčšinu dňa sú chodidlá osoby "X" v priamom kontakte s infekciou cez NE - dezinfikované ponožky, všetku obuv, podlahu v kúpeľni, uterák, atď. ...
Dáva vám to zmysel? Aj keď osoba "X" pravidelne používa prípravok "Y" proti plesniam a možno je to ten najlepší prípravok široko-ďaleko, a tým, že neaplikuje dezinfekciu, liečba môže trvať dlhšie, infekcia sa môže vracať a v niektorých fázach to môže vyzerať až tak, že prípravok si nevie s plesňou poradiť.
Chcete pri liečbe rýchlejšie výsledky? Urobte túto zmenu!
A teraz si predstavte, že osoba bude dodržiavať kroky 2.- 6. ► zvýšenú DEZINFEKCIU a žehlenie textílií: Ráno si obuje ožehlené ponožky, obuje dezinfikované papuče - pracovnú obuv - vychádzkovú obuv, osprchuje sa v dezinfikovanom sprchovom kúte a utrie si nohy ožehleným uterákom. Večer použije prípravok "Y" a nový deň opäť začne tým, že všetky kontaktné veci s chodidlami budú zbavené tých čiastočiek infekcie, ktoré spôsobujú prenos infekcie z osoby na osobu a zároveň udržujú životaschopnosť plesní u infikovanej osoby "X".
Čo myslíte, ako rýchlo sa osoba "X" zbaví plesní na chodidlách? Zo skúsenosti viem, že veľmi rýchlo.
Osobne som sa stretla s prípadom, kde 3 roky trvajúce problémy s plesňou na chodidlách sa výrazne zlepšili o 90% za 1 mesiac. A to len zavedením pravidelnej každodennej dezinfekcie + pravidelným aplikovaním prírodných prípravkov proti plesniam.
► DEZINFIKUJTE
a prerušte životaschopnosť plesne
Útok a jedine každodenný útok proti plesni formou dezinfekcie a žehlenia textílií vám pomôže urýchliť liečbu infekcie a predídete aj prenosu infekcie na ostatných členov rodiny, či mimo vašu domácnosť.
• S čím dezinfikovať predmety a povrchy?
1. ›Ionizovaná Acidická (mŕtva) voda je voda, ktorú vyrába ›ionizátor vody. Je charakteristická silnými dezinfekčnými vlastnosťami, ničí baktérie, vírusy a plesne. S ionizovanou Acidickou vodou je možné dezinfikovať všetky predmety, povrchy, textílie, obuv a taktiež aj infikovanú pokožku.
• Viac o aplikácii ›Acidickej mŕtvej vody na pokožku nájdete v článku (klik na odkaz)
2. ›Prípravok Sterisolan je jedinečný dezinfekčný prostriedok na báze peroxidu vodíka a striebra, ktorý je vyrobený s ohľadom na životné prostredie. Ničí 99,9% patogénov, je bez zápachu a nebieli povrchy, či textílie. Ideálny na všetky druhy povrchov napríklad ako kuchyňa, sanitárne zariadenia, wc dosky, umývateľné plochy, stoly, pulty, dosky na krájanie. Prípravok nie je odporúčaný aplikovať na pokožku.
Acidickú vodu a prípravok SteriSolan po aplikácii nie je potrebné oplachovať! Pre živé organizmy a kontakt s potravinami sú neškodné.
• Čo je potrebné dezinfikovať?
◘ Dezinfekcia obuvi: A čo sa týka dezinfekcie pri plesniach, tak je potrebné denne dezinfikovať všetku použitú obuv. Môžete ju vystriekať, alebo vytrieť prípravkami. Obuv je potom potrebné nechať dôkladne vyschnúť. Ak používate látkové papuče, tie je vhodné vymeniť za také, ktoré viete každý deň najprv umyť a potom postriekať dezinfekčným prípravkom - najlepšie pred sprchovaním. Umyté chodidlá patria do dezinfikovaných papúč :)
◘ Dezinfekcia textílií: Pri infekcii na nohách sa odporúča dezinfikovať hlavne ponožky a uteráky, ktoré prichádzajú najviac do styku so zárodkami infekcie. Použiť môžete ionizovanú Acidickú (mŕtvu) vodu, pred praním textílie namočte do acidickej vody na pár minút. Následne textílie môžete vyprať v práčke.
◘ Dezinfekcia predmetov a povrchov: Podlaha v sprchovom kúte (vaňa) po každom členovi rodiny • Podložka pod nohy v kúpeľni ak na ňu stúpate bosými nohami • Nožničky keď si striháte nechty • Pemza ak ju používate (odporúčam používať na odstránenie olupujúcej pokožky) • Špongia (utierku) s ktorou si umývate obuv • Hubka na umývanie tela ak používate.
Upozornenie: Ak zvyknete chodiť po podlahe v domácnosti na boso, potom je potrebné dezinfikovať aj podlahu.
Ktoré textílie je potrebné žehliť?
Žehlenie uterákov a posteľnej bielizne netreba zdôrazňovať, malo by byť samozrejmosťou. Pri infekcii je potrebné doplniť ešte žehlenie ponožiek, vysoká teplota (100°C) ničí zárodky plesní.
Aké prípravky použiť proti plesniam na nohách?
Pokiaľ je infekcia v počiatočnej fáze, prejavuje sa svrbením a olupovaním pokožky na chodidlách, tak plesne zvládnete v kombinácii týchto prípravkov:
◘ ›Múdra huba proti zápachu a plesniam na nohách a nechtoch
◘ ›Olejový balzam Mykolmed (použitie počas noci) a ›Sprej Mykolmed (použitie počas dňa)
◘ ›Mycosin FORTE sérum na nechty a ›Mycosin emulzný krém proti plesniam na pokožke
◘ ›Antimykotický sprej proti plesni na pokožke a nechtoch rúk a nôh a ›Antimykotické kvapky proti plesni na nechtoch
V prípade, že je pokožka už aj mokvavá v priestore medzi prstami, zapálená, praská a tvoria sa bolestivé rany, pľuzgieriky, tak pred aplikovaním Olejového balzamu Mykolmed, môžete rany a mokvajúce miesta jemne potrieť ›Oreganovým olejom, ›Tea Tree olejom, alebo ›olejom z Jedle sibírskej.
Olej z Oregana, Jedle sibírskej a Tea Tree olej majú anti mykotické účinky a ako ›prírodné antibiotiká s proti zápalovým účinkom mierne vysušia mokvajúcu pokožku a utíšia svrbenie. Po cca 10 minútach môžete aplikovať ›Olejový balzam Mykolmed, ktorý sa úspešne stará o pokožku náchylnú k plesňovým ochoreniam, pôsobí hĺbkovo, čím pokožku udržiava jemnú a napráva poškodenia vzniknuté mykotickou infekciou.
Upozornenie: Všetky oleje - Oregano, Tea Tree, Jedľa sibírska, Mykolmed dávkujte na pokožku v takom množstve, aby sa oleje vstrebali do pokožky, teda aby pokožka neostala mastná s olejovým povlakom.
Produktový balík č.1
Múdra huba proti plesniam na nohách
+ prípravok na dezinfekciu ►
Tento balík prírodných produktov je zostavený tak, aby ste problémy s plesňami na nohách zvládli čo najefektívnejšie a s použitím dezinfekcie, ktorá je neoddeliteľnou súčasťou liečby mykotickej infekcie. Balík sa skladá:
◘ Múdra huba 3x1g + Múdra huba Zásyp/púder do topánok
◘ Prípravok na dezinfekciu SteriSolan s rozprašovačom, bal 1l
► POZRIEŤ BALÍK PRODUKTOV V OBCHODE
Produktový balík č.2
Mykolmed proti plesniam na nohách
+ prípravok na dezinfekciu ►
Tento balík prírodných produktov je zostavený tak, aby ste problémy s plesňami na nohách zvládli čo najrýchlejšie a s použitím dezinfekcie, ktorá je neoddeliteľnou súčasťou liečby mykotickej infekcie. Balík sa skladá:
◘ Olejový balzam Mykolmed + Sprej Mykolmed
◘ Prípravok na dezinfekciu SteriSolan s rozprašovačom, 1lit.
► POZRIEŤ BALÍK PRODUKTOV V OBCHODE
Produktový balík č.3
Antimykotický sprej proti plesniam na nohách
+ prípravok na dezinfekciu ►
Tento balík prírodných produktov je určený na problémy s plesňami na nohách a nechtoch s použitím dezinfekcie, ktorá je neoddeliteľnou súčasťou liečby mykotickej infekcie. Sprej umožňuje rýchle použitie kedykoľvek v priebehu dňa, keď budete pociťovať nepohodu na pokožke. Balík sa skladá:
◘ Antimykotický sprej + kvapky na nechty
◘ Prípravok na dezinfekciu SteriSolan s rozprašovačom, balenie 1l
► POZRIEŤ BALÍK PRODUKTOV V OBCHODE
Aké prípravky boli použité v prípade s plesňou na nohách?
Fotografia PRED a PO uvedená vyššie: Osoba použila produktový balík: Balzam a Sprej Mykolmed, na dezinfekciu prípravok Sanosil. Ako som vyššie spomínala, prípad s plesňami pretrvával u osoby vyše 3 rokov a tým, že bola infekcia dosť rozšírená, vyznačovala sa mokvajúcimi plochami, tvorbou svrbivých pľuzgierikov, olupovaním pokožky s krvavými ranami - na tieto silne infekčné miesta bol použitý striedavo Oreganový a Tea Tree olej. Odstraňovanie olupujúcej pokožky robila osoba podľa potreby (1-2 krát týždenne) s pemzou, ktorú po použití dezinfikovala Sanosilom.
Dodržaná bola zároveň pravidelná dezinfekcia všetkej obuvi, sanity, pemza + nožnice na nechty so Sanosilom, žehlenie textílií a na hygienu s chodidlami bol vyčlenený zvlášť uterák.
Zopár doplňujúcich a užitočných rád ...
✅ Plesniam vyhovuje vlhké a teplé prostredie a zároveň nízky prístup kyslíka. Uzavretá a neprievzdušná obuv, v ktorej sa nohy potia, je ideálnym prostredím pre plesne. Ak je to možné, striedajte aspoň 2 páry topánok, aby ste jeden pár stihli dezinfikovať a nechať dôkladne vyschnúť.
✅ Idete na návštevu? Ak máte mykotickú infekciu, tak si radšej zoberte so sebou vlastné prezúvky. Ani vám by sa nepáčilo, keby vám niekto domov priniesol nevítaného hosťa.
✅ Používajte bavlnené ponožky, ktoré si každý deň vymeníte. Ak sa vám viac potia nohy, tak si ponožky vymeňte aj 2krát za deň. Po aplikovaní prípravku proti plesniam môžete na noc použiť tiež ponožky.
✅ Vyčleňte si vlastný uterák, ktorý budete používať iba vy a iba na utieranie chodidiel.
✅ Použitú bielizeň ukladajte oddelene, nemiešajte ju s bielizňou iných členov rodiny. Pokiaľ infikovanú bielizeň pred praním nedezinfikujete, perte ju zvlášť. Infikovanú bielizeň perte v 60°C vode.
✅ Vždy pred aplikovaním prípravku si umyte nohy čistou vodou a dôkladne ich vysušte, hlavne v medzi prstových priestoroch. Prípravok aplikujte len na suchú pokožku. Podľa potreby 2-3krát denne, ak cítite počas dňa svrbenie, alebo máte mokvavý povlak medzi prstami, umyte si najprv nohy, vysušte ich a potom aplikujte prípravok.
Nikdy neaplikujte prípravok na spotené a neumyté chodidlá.
✅ Keď pokožka na chodidlách svrbí, snažte sa zdržať škriabania pokožky rukami! Za nechty na rukách sa pri škriabaní dostávajú infikované čiastočky pokožky a pleseň si takto môžete preniesť aj na ruky, alebo šíriť ďalej ... Ak cítite silné svrbenie, ktoré sa nedá vydržať, umyte si nohy čistou vodou a na "poškriabanie" použite pemzu, na priestor medzi prstami použite jemnú utierku. Pemzu po použití nezabudnite dezinfikovať. Následne chodidlá dôkladne vysušte a ošetrite olejom, či sprejom proti plesniam.
Ak ste stratili nádej, že sa plesní nedá zbaviť ... Prípadne vám chýba trpezlivosť a chcete celý proces liečby urýchliť, tak teraz je ten správny čas vybrať sa cestou aktívnej dezinfekcie.
Nezabúdajte, útok a jedine každodenný útok pomocou dezinfekcie vám pomôže urýchliť liečbu plesní na nohách!
Pokiaľ máte otázku, tak ju napíšte nižšie do komentárov. Rada odpoviem :)
Ak sa vám článok páčil, alebo vám dáva zmysel, dajte mu Páči sa mi. Ak môžu tieto informácie pomôcť niekomu z vášho okolia, zdieľajte ho zo svojimi priateľmi.
Ak kliknete myšou na ľubovoľné farebné (červené) slovo pred ktorým je znak malej šípky (›), otvorí sa Vám o tom viac informácií. Ak niektorý odkaz nefunguje, budem rada, keď mi o tom napíšete na mail: office@harmonynature.sk.
Upozornenie: Tento článok má informatívny charakter, obsah pochádza z dostupnej literatúry a Internetu. Jej autorom nie je lekársky, alebo zdravotnícky školený odborník a nenesie žiadnu zodpovednosť v prípade nesprávneho použitia liečivých rastlín, odvodených produktov, alebo pri aplikovaní jednotlivých liečebných metódach. Pri akútnych zdravotných problémoch vyhľadajte svojho lekára.
Obsah stránky podlieha ochrane autorských práv. Preberanie, kopírovanie, šírenie článkov alebo ich častí bez súhlasu prevádzkovateľa je zakázané.
Nový komentár