Menu
Múdra huba 3x1g na Onychomykózu  • Pleseň na nechtoch a pokožke

SKLADOM 1+1 s 10% zľavou

Múdra huba 3x1g na Onychomykózu • Pleseň na nechtoch a pokožke

Hodnotenie

4/5 (75x)

Múdra huba je prírodný mikrobiálny prípravok s antimykotickou prísadou pre starostlivosť o pokožku a nechty na nohách. Prípravok eliminuje vláknité mikromycélie na pokožke nôh a pod nechtami. Múdra huba obmedzuje potivosť a odstraňuje zápach na nohách. Čítajte viac
Variant

Vyberte variant

Vyberte variant

od 17,50 €

Výrobca: BARD

Popis

Trápi vás pleseň na nechtoch a pokožke nôh, zápach a zvýšená potivosť chodidiel?

Využite prírodnú antimykotickú funkciu a schopnosť prípravku Biodeur MÚDRA HUBA (Pythium oligandrum), ktorý sa na chodidlá aplikuje formou opakovaných kúpeľov, alebo zábalov.

Antimykotický - protiplesňový účinok v prípravku zabezpečuje mykoparazitická huba Pythium oligandrum.

 Onychomykóza nechtov

Prípravok eliminuje vláknité mikromycélie húb a kvasiniek na pokožke nôh a pod nechtami, zároveň prípravok obmedzuje potivosť a odstraňuje zápach nôh.

Biodeur Múdra huba je prírodný kozmetický preparát, obsahujúci originálnu aktívnu kompozíciu mikroorganizmov (Pythium oligandrum), ktorá účinne pôsobí na vláknité parazitické huby a kvasinky vyvolávajúce ochorenia kože.

 

Spoločným menovateľom pre naštartovanie a udržiavanie mykotického ochorenia na chodidlách je:

• Vlhkosť a zaparenie, ktoré vzniká v uzatvorenej a neprievzdušnej obuvi pri viac hodinovom nosení.

• Macerácia kože - uvoľňovanie živočíšnych buniek z tkanív máčaním vo vlhkom prostredí, uvoľnené a infikované bunky hubami a kvasinkami sa udržujú, alebo prenášajú do inej obuvi, ponožiek, uterákov, do postele a posteľného prádla, na podlahu v byte, kúpeľni a tým sa infekcia udržiava aktívna, príp. sa takto prenáša na ďalších ľudí.

• Mechanické a drobné (mikro) pôsobenie na pokožku pri chôdzi, používaním obuvi, atď., spoločne s pomnožením fekálnej mikrobiálnej flóry húb a kvasiniek, ktorá vedľa nepríjemných pachových vnemov pripravuje taktiež vhodné prostredie pre rozmnožovanie mikroskopických húb.

Ak sa tomuto stavu nevenuje patričná pozornosť, môže v ďalšom období dôjsť aj k postihnutiu nechtových platničiek.

 

Prípravok Biodeur Múdra huba a jeho prospešnosť

◘ Pomáha pri náznakoch ťažkostí na chodidlách: zápach, potenie, plesne, svrbenie

◘ Výrazne obmedzuje nadmerné potenie (hyperhydrotické stavy)

◘ Priaznivo pôsobí proti plesniam a kvasinkám (candida) na chodidlách, pokožka a nechty

◘ Uľahčuje samovoľné odstraňovanie stvrdnutej kože z nôh

◘ Odstraňuje zápach a infekcie plesňami - mykózy z nosenej obuvi

◘ Priamo parazituje na patogénoch (plesniach, kvasinkách) a preto zabraňuje vzniku rezistencií

Nezaťažuje imunitu • Nulová toxicita pre telo • Nemá žiadne vedľajšie účinky • Vhodný pre všetky vekové kategórie ľudí

◘ K prípravku Biodeur Múdra huba odporúčame doplniť ›zásyp/púder do topánok proti poteniu nôh

  

Čo je Múdra huba - Pythium oligandrum a aký má životný cyklus

Pythium oligandrum je druh mykoparazitickej huby, ktorá sa vyskytuje voľne v pôdach po celom svete a ktorá napáda mnoho druhov húb a kvasiniek, vrátane príbuzných húb svojho druhu. Neparazituje na rastlinách či živočíchoch, ale iba na iných hubách. Tie sú pre ňu potravou a nič iné ju nezaujíma - preto Múdra huba.

Pri kontakte s inou hubou vyrastajú z oospóry vetviace sa hyfy, ktoré obtáčajú mycelium hostiteľskej huby a za pomoci enzýmu oligandrin ho rozkladajú a zároveň si z neho berú živiny pre svoj metabolizmus. Na koncoch hyf sa vytvára zoosporangium, ktoré po prasknutí uvoľňuje pohybujúce sa zoospóry s dvoma bičíkmi.

Tie opäť vyhľadajú nového hostiteľa (huby, kvasinky), vytvárajú hyfy, berú živiny zo svojho hostiteľa, vytvárajú oogónium. A celý proces sa opakuje, kým sa v okolí neprestane vyskytovať hostiteľská - patogénna huba. Potom sa Múdra huba zapuzdrí do oospóry a vyčkáva aj niekoľko rokov na nového hostiteľa alebo odumiera.

 

 

Prvýkrát bola huba Pythium oligandrum objavená v 30. rokoch 20. storočia americkým mykológom Charlesom Drechlerom, ktorý ju prvýkrát nesprávne identifikoval ako jednu z ďalších fytopatogénnych húb.

V roku 1965 sa podarilo českému vedcovi Dášovi Veselému zistiť, že Pythium oligandrum je striktne mykoparazitickou hubou a na svoj metabolizmus a prežitie potrebuje iba bunky iných húb. Od 90. rokov 20. storočia sa vlastnosti tejto mikroskopickej huby začínajú využívať v rôznych oblastiach ľudského života od domácností po kozmetické prípravky.

V roku 1993 boli zahájené laboratórne testy, ktoré zistili, že Pythium oligandrum je vhodné aj na potieranie celého radu mikroskopických húb parazitujúcich na ľudskom organizme. V roku 1994 štúdia preukázala nulovú toxicitu k človeku. V roku 1996 bol vyrobený prvý prípravok vhodný na potlačovanie mykózy kože nôh, znižovanie potivosti a odstraňovanie pachových symptómov. 

Počas ďalších rokov sa skúmali priaznivé účinky Pythium oligandrum s pozitívnym výsledkom na ďalšie ochorenia aj nemykotického pôvodu (bercové vredy, atopický ekzém, psoriáza). V súčasnej dobe sa vyrábajú aj kozmetické prípravky vhodné pre ľudí s pošvovou mykózou, či paradontózou, a kozmetické prípravky vhodné proti plesňovým a iným hubovým ochoreniam ľudského organizmu.


Plesne na pokožke a nechtoch

 

Použitie Múdrej huby - VODNÝ KÚPEĽ NÔH:

Použitie pri problémoch: • Zápach - pachové symptómy • Stavy potenia chodidiel • Plesňové infekcie spôsobené kvasinkami (candida) a dermatofytickými hubami na pokožke - v medziprstí, na nechtoch

Múdra huba1. Otvorte šesťhranný uzáver a dolejte vlažnou vodou (cca 34°C), pretrepte a suspenziu ďalej rieďte do 2-3l vlažnej vody.

2. Po dobu 20-40 minút omývajte chodidlá a medzi prstové priestory (čím dlhšia doba kúpeľa, tým zreteľnejší účinok).

3. Po kúpeli nohy neutierajte, ale nechajte ich prirodzene oschnúť.

4. Roztok ponechajte do druhého dňa a opakujte body číslo 2-3, potom roztok vylejte. 

5. Po šiestich dňoch opakujte body 1-4 s druhou ampulkou.

6. Po ďalších šiestich dňoch opakujte body 1-4 vodný kúpeľ s treťou ampulkou

Aplikáciu vykonávajte najlepšie večer pred spaním.

Príklad: PO a UT, za týždeň PO a UT, za týždeň PO a UT

Poznámka: Roztok pripravený na kúpeľ použite aj na vytretie obuvi, nepoužívajte žiadne ďalšie prípravky k dezinfekcii topánok.

Po dobu 12 hodín od jednotlivých aplikácií nepoužívajte žiadne iné prípravky k ošetrovaniu pokožky nôh okrem bežnej hygieny.

 

Použitie Múdrej huby pri chronickej onychomykóze nechtov - ZÁBAL NA NECHTY:

Použitie pri problémoch: plesňová infekcia na nechtoch chodidiel

1. Otvorte šesťhranný uzáver a dolejte vlažnou vodou (cca 34°C), pretrepte a suspenziu ďalej rieďte do 0,05 (na jednu nohu) až 0,1 (obidve nohy) litra vlažnej vody.

2. Roztok nalejte na vatu (tampón, gázu, 0,025l na jednu nohu), z ktorej vytvoríte obklad na zabalenie nechtov). S dostatočne nasiaknutým obkladom zabaľte nechty tak, aby zakryl nechty a bol v styku aj s prstami zo spodnej strany. 

3. Na nohu nasaďte mikroténové vrecko, oblečte ponožku a nechajte pôsobiť cez noc.

4. Ráno obklad odložte a nechajte nohy prirodzene oschnúť.

5. Úkony 2-4 opakujte nasledujúci deň (na dva dni ampulka).

6. Za dva týždne až mesiac opakujte aplikáciu v bodoch 1-5 s druhou ampulkou.

7. Za ďalšie dva týždne až mesiac opakujte aplikáciu s treťou ampulkou bodmi 1-5.

Príklad: PO - UT, za dva týždne až mesiac PO - UT, za dva týždne až mesiac PO - UT

Poznámka: Na vytrenie obuvi použite zvyšok roztoku, ktorý zostane v nádobe kde prípravok pripravujete. Nepoužívajte žiadne ďalšie prípravky k dezinfekcii topánok.

Po dobu aplikácií nepoužívajte žiadne iné prípravky k ošetrovaniu pokožky nôh a nechtov okrem bežnej hygieny. Nechty pred aplikáciami neodlakujte a 24hod po aplikácii nelakujte.

 

Ako dlho trvá liečba plesňovej infekcie

Liečba plesňovej infekcie na pokožke, obzvlášť na nechtoch má svoj časový priebeh a ovplyvňuje ho viacero faktorov. Jedným z nich je pravidelná dezinfekcia obuvi, ponožiek a podlahy, ktorá je pri liečbe plesní neodkladnou súčasťou!!! Inak sa liečba stáva začarovaným kruhom bez nádeje na vyliečenie.

Odporúčam prečítať si článok, ›ako prerušiť životný cyklus plesniam a urýchliť tak liečbu.

Onychomykóza na nechte: Po aplikácii 2-dňového kúpeľu, alebo zábalu by ste v priebehu 2 mesiacov mali pozorovať vyrastanie zdravého nechtu. Cieľom liečby je, aby od lôžka začal odrastať zdravý necht. Pokiaľ sa odrastanie nechtu nedostaví, alebo zastaví, je potrebné zopakovať 2-dňovú aplikáciu. 

Mykóza na pokožke: Zníženie prejavov plesňovej infekcie by ste mali pozorovať v priebehu pár dní. Ak je infekcia rozšírená a dlho dobejšia je potrebné aplikáciu prípravku zopakovať. 

 

Sušička obuvi s ozónom

.

Odporúčame

Okrem vírusov a baktérii, ktoré spôsobujú ochorenia, ozón likviduje s veľkou úspešnosťou aj plesne. Čistenie a dezinfekcia ozónom je perfektné riešenie pre ľudí, ktorých trápia plesne na pokožke nôh.

Neodkladným krokom pre úspešnú liečbu mykotických ochorení pokožky nôh je aj pravidelná sterilizácia všetkej používanej obuvi.

Sušička obuvi INZENI s funkciou ozonizácie, alebo sušička s UV-C lampou sú ideálnym riešením, ktorý napomáha udržať obuv bez choroboplodných zárodkov plesní, ktoré keď sa z obuvi pravidelne neodstraňujú, tak liečbu predlžujú a ochorenie sa udržiava aktívne.

► Pozrieť sušičky obuvi s funkciou sterilizácie

 

 

.

Produkty, ktoré je vhodné kombinovať s Múdrou hubou

◘ Múdra huba kúpeľ, zábal na chodidlá 1x1g - balenie s 1 ampulkou

◘ Múdra huba PYTHIE Prevent Foot powder 1x4 g • Zásyp/púder do topánok

◘ Olej na nechty so sklonom k plesniam • Múdra huba BIO Biodeur Nail Oil 10ml

Olej na nohy so sklonom k plesniam • BIO Biodeur Foot Oil 50ml

◘ Múdra huba proti plesni na chodidlách + Dezinfekcia obuvi, sanity, podlahy

 

Mohlo by vás zaujímať

• Články z Natur♥Blogu: ›Čo musíte vedieť, aby ste sa plesní na nohách zbavili čo najskôr

 

Múdra huba recenzie

  

Doplňujúce informácie

Zloženie: Silica, Panicum miliaceum, Pythium oligandrum

Kontaminačná mikroflóra s rozhodujúcim podielom hubového mikroorganizmu Pythium oligandrum v suchej zmesi s interným nosičom.

Balenie: 3 ampulky x 1g

Upozornenie: Určené len na vonkajšie použitie. Nemá vedľajšie účinky. Ukladajte mimo dosahu detí. Skladujte v suchu pri teplote 15-25°C a relatívnej vlhkosti do 40%. Krajina pôvodu Česká republika.

 

.

 

Potrebujete poradiť pri výbere produktov a služieb?

Produktový sprievodca

 

Doplnkové informácie

Kategória: MIKRÓBY & POKOŽKA
CENOVÝ VARIANT: ◘ Produkty 1+1 s 10% zľavou
ANTIMIKROBIÁLNE účinky: ◘ Kvasinky • Plesne
VÝŽIVOVÉ doplnky: ◘ Prírodné antibiotiká + proti vírusom
PLESNE a KVASINKY: ◘ Plesne, kvasinky (Mykóza) na pokožke, nechtoch
POKOŽKA: ◘ Plesne, kvasinky na pokožke, nechtoch
Diskusia 0

Žiadne komentáre

Nový komentár

Hodnotenie 0

Hodnotenie produktu

4/5

Pridať

Žiadne komentáre

Múdra huba 3x1g na Onychomykózu  • Pleseň na nechtoch a pokožke
Múdra huba 3x1g na Onychomykózu • Pleseň na nechtoch a pokožke

od 17,50 €

Súvisiace a doplnkové produkty

Nová otázka k produktu

Kontrolný kód

i

Nový komentár

Kontrolný kód

i

Prihlásenie

Zabudnuté heslo

Predvoľby súkromia
Cookies používame na zlepšenie vašej návštevy tejto webovej stránky, analýzu jej výkonnosti a zhromažďovanie údajov o jej používaní. Na tento účel môžeme použiť nástroje a služby tretích strán a zhromaždené údaje sa môžu preniesť k partnerom v EÚ, USA alebo iných krajinách. Kliknutím na „Prijať všetky cookies“ vyjadrujete svoj súhlas s týmto spracovaním. Nižšie môžete nájsť podrobné informácie alebo upraviť svoje preferencie.

Zásady ochrany osobných údajov

Ukázať podrobnosti
Táto stránka je chránená programom reCAPTCHA a spoločnosťou Google. Platia Pravidlá ochrany osobných údajov a Zmluvné podmienky.

Prihlásenie

Zabudnuté heslo

Produkt bol vložený do košíku
Pokračovať v nákupe Objednať