Späť

Trápi vás mykóza na chodidlách? Táto proti-plesňová zbraň určite zaberie!

Pridal: Počet zobrazení: 4026

Vyskúšali ste už kadečo z lekárne, či z domácich receptov na plesne na nohách a nie, a nie sa ich zbaviť? Prežívate muky, keď príde to nepríjemné svrbenie a pálenie? O estetickom probléme ani nehovoriac :( Zdá sa vám, že liečba je zdĺhavá a dokonca nemožná? Potom vám veľmi dobre rozumiem, tiež som vyskúšala všetko možné, i nemožné. Ale z dôvodu, aby som otestovala, čo a ako rýchlo zaberá. Samozrejme, že vám prezradím víťaza v boji proti kožným plesniam, ale najprv troška teórie aj pre tých, ktorí mali zatiaľ šťastie a plesňová infekcia ich ešte nenavštívila.

Trápi vás mykóza na chodidlách? Táto proti-plesňová zbraň určite zaberie!

 

Ako zistím, že mám mykózu? 

Medzi prvotné príznaky ochorenia patrí začervenanie, podráždenie, svrbenie a pálenie, či bolestivosť postihnutej oblasti. Neskôr sa môže pridať mokvanie či dokonca opuch. Typickým prejavom plesňovej infekcie je aj zápach chodidiel.

Pleseň sa najčastejšie objaví medzi prstami bielymi až sivými fľakmi, popraskanou pokožkou, šupinkami - olupovaním pokožky

Tieto mykotické problémy spôsobujú hubovité mikroorganizmy, ktoré napádajú vrchnú vrstvu pokožky a rýchlo sa šíria ďalej.

 

Prečo nepodceňovať prvotné príznaky mykózy? 

Pleseň na nechtoch nohy

Pri problémoch s mykózou na chodidlách platí, čím skôr sa liečba začne, tým skôr sa jej zbavíte. Často sa stáva, že si prvotné príznaky ľudia nevšimnú, alebo ak áno, tak ich vážnosť zľahčujú, či ignorujú. No pamätajte, tak ako rýchlo rastú huby po daždi, tak aj "minihubky" na pokožke sa šíria rýchlosťou blesku.

Pri zanedbaní problému sa mykóza môže preniesť až na nechty. Biele, alebo žltkasté škvrny na špičkách nechtov sú prejavom začínajúcej mykózy nechtov. Neskôr nechty tmavnú a hrubnú. V prípade neliečenia nechtovej mykózy, nechty menia svoj tvar a lámu sa. V extrémnych prípadoch sa necht môže dokonca oddeliť od svojho lôžka.

 

Čo z prírodných prípravkov pomôže proti mykóze

Príroda ponúka viacero možností, ako sa zbaviť mykózy na nohách. Možne ste už počuli o octovom, či soľnom kúpeli, možno o kúpeli so sódou bikarbónou, alebo o prikladaní cesnaku, kurkumovej paste, o kokosovom a Tea tree oleji a pod. Niektoré prípravky zaberajú rýchlejšie, iné pomalšie.

Pri mykóze na chodidlách odporúčam použiť také prípravky, ktoré sú rýchlejšie ako hubovité mikroorganizmy. Tzn., že prípravky dokážu pri každej aplikácii zničiť maximálne množstvo mikroorganizmov oproti tomu, koľko sa dokáže nových rozmnožiť. Zároveň musia mať prípravky schopnosť dostať sa aj do narušených vrstiev pokožky, záhybov, nechtových lôžok a tam účinne likvidovať škodlivé patogény. 

 

Predstavujem vám víťaza v boji proti kožným plesniam

Vyššie uvedené požiadavky spĺňa ACIDICKÁ (mŕtva, kyslá) VODA, ktorá sa vyznačuje antibakteriálnymi, antiseptickými, antialergickými a protizápalovými vlastnosťami. Acidická voda sa na kožné plesne aplikuje formou jednoduchého kúpeľa. Voda sa používa neriedená, jej hodnoty sa zvyknú pohybovať v rozmedzí 3,5/5 pH a +400/+600 ORP. 

► Viac info o Acidickej vode        ► Viac info: pH a ORP hodnoty

► Ponuka zariadení na výrobu Acidickej vody

 

Výhody použitia Acidickej vody proti mykózam:

  • zabíja pri každom použití veľké množstvo baktérií
  • dostane sa aj do štruktúry pokožky, či na miesta, kde napr. rôzne krémy, spreje a pod. nemajú šancu preniknúť
  • už po prvom kúpeli je poznať zmeny, ustupuje svrbenie, znižuje sa zápach a potenie nôh počas dňa

 

Návod/Aplikácia 

Kúpeľ proti plesniam na nohe v acidickej vode

• Acidickú vodu nalejte do nádoby a ponorte do nej celú spodnú časť chodidla na 20-30 minút. Následne po 10 minútach si môžete urobiť kúpeľ nôh v Alkalickej vode.

• Počas kúpeľa sa snažte prsty na nohách od seba odťahovať, aby sa voda dostala do každého záhybu.

• Kúpeľ v Acidickej vode je potrebné robiť min. 1krát denne, ak je to časovo možné aj 2krát denne.

• Chodidlá po kúpeli osušte papierovou servítkou, nezabudnite na priestor medzi prstami.

• Na osušenie chodidla nepoužívajte uterák, infekcia by sa mohla preniesť na iné časti tela, či na iné osoby.

 

Už počas kúpeľa môžete pocítiť prvú úľavu, svrbenie pokožky v acidickej vode rýchlo ustupuje. Ďalším bonusom po kúpeli je znížené potenie nôh počas dňa a taktiež sa vytratí zápach. Toto všetko sa udeje len vďaka rýchlemu zničeniu veľkého počtu hubových mikroorganizmov. 

Olupujúcu pokožku je potrebné odstraňovať, vždy toľko koľko ide preč. Je možné, že sa po kúpeľoch začnú šúpať aj iné časti chodidla. Je to z jediného dôvodu, v tých miestach musela byť taktiež infekcia, po vyhubení mikroorganizmov sa pokožka začne obnovovať. Postupne sa pokožka na chodidle vyčistí a olupovanie sa zastaví. 

 

Čo použiť ako doplnok liečby a v prípade svrbenia

Ak pociťujete svrbenie na postihnutom mieste, na elimináciu je vhodné použiť extrakt z Grapefruitového jadierka, alebo Oreganový olej (Pozor! Nie čistý 100% éterický olej, ale riedený).

Grapefruitový extrakt a aj Oreganový olej účinne pomáhajú pri odstránení plesní na pokožke, majú silné antibakteriálne pôsobenie. Na pokožku chodidiel ich môžete použiť neriedené, čiže na postihnuté miesto dať pár kvapiek extraktu, či oleja a dobre vmasírovať. Ak máte doma oba produkty, môžete ich obdeň striedať.

► Viac info o Grapefruitovom extrakte      ► Viac info o Oreganovom oleji

 

Samostatný extrakt z Grapefruitu, alebo Oreganový olej môžete použiť v prípade, keď sú plesne na nohách v začínajúcom štádiu. Pri rozsiahlejšej infekcii odporúčam prioritne použiť Acidickú vodu a doplniť Grapefruitový extrakt, či Oreganový olej.

Grapefruitový extrakt sa používa 3-4 denne na postihnuté miesto. Chodidlo je potrebné pred aplikáciou umyť a dôkladne vysušiť papierovou servítkou, hlavne v medziprstovej oblasti. Následne naniesť pár kvapiek extraktu a vmasírovať.

 

Grapefruitový extrakt proti plesniam na nohách 

 

Ako dlho treba Acidickú vodu aplikovať?

Kúpeľ v Acidickej vode je potrebné robiť až do úplného vymiznutia prejavov mykózy na nohách. Z mojej skúsenosti sa stav výrazne zlepší do 3-4 dní pri pravidelnej aplikácii vody. Potom je potrebné v kúpeľoch pokračovať z dôvodu, aby sa všetka pokožka obnovila a predišlo sa opätovnej infekcii. Ak sú postihnuté aj nechty na prstoch, kúpeľ je potrebné robiť dovtedy, kým nevyrastú nové a zdravé nechty.

Kúpeľ je možné robiť kedykoľvek za účelom udržania si zdravej pokožky na chodidlách: po návšteve plavárne - kúpaliska, sauny, solária, atď. ... jednoducho vždy, keď po návšteve priestorov so zvýšenou koncentráciou infekčných baktérií by mohlo dôjsť k prenosu infekcie na človeka.

 

Čo pomôže urýchliť liečbu infekcie?

1. Doplniť môžete k vonkajšej liečbe aj antibakteriálne prípravky na vnútorné prečistenie organizmu od škodlivých mikroorganizmov, vhodné prípravky: Oreganový olej • Grapefruitový extrakt • Jedľa sibírska olej

 

2. Dezinfekcia predmetov a oblečenia, teda všetko, čo prichádzalo do priameho styku s infekciou. Napr. ponožky, pracovná obuv a iné, papuče, uteráky, vaňa - sprcha, rohožka v kúpeľni, atď. ... Všetky tieto potencionálne zdroje prenosu infekcie je potrebné zdezinfikovať a najlepšie s Acidickou vodou. Tzn. ponožky po opratí nechať namočené v acidickej vode 10-15 minút, všetku obuv vystriekať acidickou vodou, atď. ...

 

V akých prípadoch je ešte možné použiť Acidickú vodu?

Acidická voda je účinná vtedy, keď je v priamom kontakte s baktériami, alebo so zdrojom zápalu

Ak si neviete predstaviť, kde všade by ste ešte mohli využiť silné antibakteriálne účinky Acidickej vody, tu je zopár typov, kedy sa na Acidickú vodu môžete spoľahnúť

• angína, zápal hrdla • alergia na peľ • bakteriálne a infekčné ochorenia • bolesť hlavy a kĺbov • celulitída • hygiena tváre: akné, hnisavé vyrážky, proti vráskam • hemeroidy • dezinfekcia po holení • chrípka • kolitída • kŕčové žily • lišaj - ekzém - psoriáza • nádcha, zápal dutín, upchatý nos • popáleniny, preležaniny, vredy • trofické rany, rany, rezné rany • sterilizácia • zápalové procesy vonkajšie i vnútorné • zápal pečene • oplachovanie vlasov • zapáchajúce nohy, plesne na nohách - rukách - nechtoch • zápaly v ústnej dutine, proti zubnému kameňu a plaku, paradentóza • vaginálna mykóza - kandidóza • hnačka, črevné bakteriálne problémy

 

Základné zásady ako predísť mykóze nôh

  • Dbajte na dostatočnú hygienu nôh.
  • Pravidelne si kontrolujte chodidlá, obzvlášť priestor medzi prstami.
  • Po sprchovaní si nohy dôkladne utrite do sucha, najmä miesta medzi prstami.
  • Vyhýbajte sa ponožkám, ktoré sú vyrobené z chemických vlákien.
  • V saunách, bazénoch a spoločných sprchách používajte vždy vlastné šľapky.
  • Nenoste spotenú, či vlhkú obuv. Najprv ju nechajte dôkladne vyschnúť. S vlhkosťou a zápachom vám pomôže sóda bikarbóna. Do obuvi stačí nasypať troška sódy, roztriasť ju po celej topánke a ráno vyklepať.
  • Majitelia ionizátorov vody: ako prevenciu používajte Acidickú vodu formou kúpeľu 2-3 krát do mesiaca. Tí, ktorí ionizátor nevlastníte, ako prevenciu môžete použiť Grapefruitový extrakt, alebo Oreganový olej.

 

Mohlo by vás zaujímať

Odporúčam pozrieť článok: Ktorú závažnú chybu robí väčšina ľudí pri liečbe plesní na nohách? Zistite, čo je to za chyba, ktorá sťažuje a spomaľuje celý proces liečby!

 

.

 

Pokiaľ máte otázku, tak ju napíšte nižšie do komentárov. Rada odpoviem :)

Ak sa vám článok páčil, alebo vám dáva zmysel, dajte mu Páči sa mi. Ak môžu tieto informácie pomôcť niekomu z vášho okolia, zdieľajte ho zo svojimi priateľmi.

 

Bakterie virusy plesne parazity rady navody skusenosti HarmonyNature

 

Ak kliknete myšou na ľubovoľné farebné (červené) slovo pred ktorým je znak malej šípky (), otvorí sa Vám o tom viac informácií. Ak niektorý odkaz nefunguje, budem rada, keď mi o tom napíšete na mail: office@harmonynature.sk.

 

Upozornenie: Tento článok má informatívny charakter, obsah pochádza z dostupnej literatúry a Internetu. Jej autorom nie je lekársky, alebo zdravotnícky školený odborník a nenesie žiadnu zodpovednosť v prípade nesprávneho použitia liečivých rastlín, odvodených produktov, alebo pri aplikovaní jednotlivých liečebných metódach. Pri akútnych zdravotných problémoch vyhľadajte svojho lekára.

Obsah stránky podlieha ochrane autorských práv. Preberanie, kopírovanie, šírenie článkov alebo ich častí bez súhlasu prevádzkovateľa je zakázané.

 

 

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Prihlásenie

Súbory cookies používame, aby sme zabezpečili funkčnosť týchto webových stránok. Viac informácií