Menu

Ionizovaná voda • Ionizátor aQuator Silver • Časté otázky a skúsenosti

Pridal Počet zobrazení 7731

Ionizátor vody aQuator Silver (model VIVO, 3 lit. a model Mini 1,5 lit.) je praktické a prenosné zariadenie na výrobu ionizovanej vody: Alkalickej a Acidickej, ionizátor zároveň vyrába aj Striebornú vodu. Ak vás zaujíma viac informácii o Ionizovanej vode a Ionizátore, prečítajte si Časté otázky a skúsenosti týkajúce sa tejto témy.

Ionizovaná voda • Ionizátor aQuator Silver • Časté otázky a skúsenosti

. Koľko alkalickej vody môžem vypiť počas prvých dní?

Alkalická voda, vzhľadom na svoj silný detoxikačný účinok, by sa mala začať piť v menších denných dávkach, ktoré sa postupne zvyšujú. Tzn., že v priebehu 2-3 týždňov by ste sa mali dostať na dennú spotrebu 2-2,5 litra vody a to nasledovne:

◘ Prvý týždeň 3 - 5 dl ionizovanej vody denne, pH 8 - 8,5

◘ Druhý týždeň 5 dl - 1 lit. ionizovanej vody denne, pH 8,5 - 9

◘ Tretí týždeň 2 - 2,5 lit. ionizovanej vody denne, pH 9 - 9,5

Dôležité: Najvyššia odporúčaná hodnota pH vody vhodná na pitie je 9,5 pH. Voda s vyššou hodnotou ako 9,5 pH sa používa na výrobu smoothie, polievok, pokrmov a pod, a na vonkajšie čistenie domácnosti - odmastňovanie.

 

Treba si uvedomiť, že alkalická voda je silné vnútorné čistidlo. Pri pití alkalickej vody sa spustí čistiaci proces v tele. Odpad bude vylučovaný všetkými možnými cestami: močom, stolicou, pokožkou, potením, ... Preto dávkovanie zo začiatku nepreháňajte, telo si potrebuje zvyknúť a postupne bude vyplavovať von rokmi nazbierané nečistoty. 

Preto treba počítať s tým, že u niektorých ľudí sa môže dostaviť zhoršenie stavu. Je to však dočasný stav, ktorý hovorí o čistiacom procese a časom, po vyčistení sa vytratí.

Upozornenie na pitie Alkalickej vody pred spánkom: U niektorých ľudí, ktorí vypijú Alkalickú vodu s vyššou hodnotou pH (9 pH a viac) tesne pred spánkom, alebo vo večerných hodinách sa môže dostaviť stav, že nemôžu zaspať a cítia nadbytok energie. Ak to spôsobuje problém, potom je potrebné predvečernú dávku Alkalickej vody (pH 9 a viac) prijať v poobednajších hodinách. Zvyšný pitný režim treba nahradiť buď Alkalickou vodou s nižším pH (pH 8-8,5), alebo obyčajnou vodou. 

 

. Prečo niektorí ľudia majú príznaky podobné chrípke pri prvom pití alkalickej vody?

Na začiatku pitia ionizovanej alkalickej vody si môžete všimnúť príznaky podobné chrípke. Ionizačný proces vytvára zhluky molekúl vody, ktoré sú o polovicu menšie ako pravidelné zhluky molekúl vody. To je dôvod, prečo je ionizovaná alkalická voda niekedy označovaná ako "redukovaná voda", pretože sa zmenšila veľkosť skupiny molekúl z 12 na 6 molekúl vody. To spôsobuje, že voda je oveľa viac hydratačná, ľahšie preteká cez tkanivá, čím vytláča toxíny z organizmu. To je čistiaci detoxikačný účinok vody, ktorý sa niekedy u ľudí prejavuje bolesťami hlavy, či hnačkou, zapáchajúcim potom. Tento stav je však dočasný, po prečistení tela sa prejavy vytratia.

V prípade vážnejšieho zdravotného stavu, teda ak by sa dostavila nádcha, zápal dýchacích ciest a pod., môžete na baktérie a vírusy použiť prírodné antibiotiká.

 

. Ako dlho si ionizovaná voda udrží svoje hodnoty?

Vlastnosti ionizovanej vody charakterizujú dve hodnoty: ORP - oxidačno redukčný potenciál a pH - index vodíka.

Je dôležité vedieť, že ionizovaná alkalická voda si hodnoty ORP udrží relatívne krátko. Skladovaním ionizovanej alkalickej vody v uzavretej nádobe sa záporné hodnoty ORP v priebehu 6 hodín zmenia na nulové alebo slabo pozitívne.

Hodnoty pH 8,5 - 9,5 si alkalická voda udrží dlhšiu dobu: cca 24 hod. Preto je ionizovanú alkalickú vodu vhodné spotrebovať čo najskôr, pokiaľ je čerstvá. Vzhľadom na rýchlejšie sa vytrácajúce hodnoty ORP je ideálne spotrebovať vodu do 6 hodín, aj keď pH hodnoty si voda dokáže udržať dlhšie.

V obchodoch sa môžeme stretnúť s vodou vo fľašiach, podľa nápisov na etiketách je to alkalická voda so zvýšenou hodnotou pH. Ibaže takáto voda nemá negatívne ORP, čo by ju mohlo charakterizovať ako prírodný antioxidant. Z tohto dôvodu nemôže byť ionizovaná alkalická voda balená a predávaná.

 

. Čím je čerstvá ionizovaná voda charakteristická a ako ju skladovať?

Alkalická a Acidická voda po ionizácii◘ Voda po ionizácii má zvýšenú teplotu (mierne vlažná) • Čím dlhšiu dobu ionizácie a vyššie pH si nastavíte, tým je voda po ionizácii teplejšia. 

◘ Čerstvo vyrobená Alkalická voda je mierne zakalená, v závislosti od doby činnosti ionizátora a hodnoty pH ionizovanej vody.

Po preliatí alkalickej vody do fľaše sa zakalenie (alkalické minerály) môže usadiť na dne, tým sa voda stane priezračnejšia. Usadeniny sa nepijú a túto vrstvu na dne fľašky môžete vyliať.

Alkalická voda je mäkká, bez zápachu a chutí ako dažďová voda

◘ Čerstvo vyrobená Acidická (kyslá) voda má zápach kyseliny, slabý zápach chlóru a kyslú chuť (záleží na dobe činnosti ionizátora a hodnote pH). Platí, čím nižšie pH acidickej vody, tým je kyslosť a zápach plynného chlóru intenzívnejšia.

◘ Ionizovaná voda má byť skladovaná v utesnených uzavretých sklenených nádobách, chránených pred priamym pôsobením slnečných lúčov.

 

. Mám doma reverznú osmózu, môžem aj takúto vodu použiť do ionizátora?

Áno môžete. Sú 2 možnosti ako dosiahnuť, aby prebehla elektrolýza:

1. Pridať ku čiernej elektróde troška soli (odporúčaná: morská, nie obyčajná) - štipku.
2. Naliať do nádobky ku čiernej elektróde vodu z vodovodu, alebo minerálku. 

 

. Je potrebné po každej ionizácii vymeniť membránu?

Nie, nie je potrebné po každej ionizácii meniť membrány.

aQuator Silver III je naprogramovaný tak, že vás upozorní hlásením na displeji, že je potrebné membránu vymeniť.

aQuator Silver Mini: (+ platí aj pre model aQuator III a VIVO) membránu je potrebné vymeniť 2 prípadoch:

• ak zistíte, že je membrána poškodená, môže sa stať že praskne - urobí sa na membráne trhlinka

• ak pred ionizáciou pri nalievaní vody do vnútornej nádobky pozorujete, že voda z nádobky silno preteká do hlavnej nádoby

Výmena membrán závisí aj od toho, ako často sa ionizátor používa - koľko krát denne je robená ionizácia. Všeobecne výrobca uvádza, že 1 balenie membrán s počtom 10ks vydrží cca 8 - 12 mesiacov.

Výmena membrán: pri výmene membrány dozrite na to, aby vnútorná vymeniteľná nádobka a mriežka bola úplne suchá. Ak by boli tieto časti ionizátora vlhké, môže dôjsť pri výmene membrány k jej poškodeniu - roztrhnutiu.

Upozornenie: Po vybratí odnímateľnej (vnútornej nádobky) časti z hlavnej nádoby, môže cez membránu trochu pretekať voda. Na kvalitu ionizovanej vody to nemá vplyv. Ak voda preteká veľa, je potreba membránu vymeniť.

 

. Môžem ionizovanú vodu merať lakmusovými papierikmi?

Lakmusové papieriky a merače s odhadom na farebnej stupnici NIE sú vhodné na meranie ionizovanej vody. Výsledné hodnoty nie sú spoľahlivé a môžu byť zavádzajúce. Na meranie ionizovanej vody sú vhodné digitálne meracie prístroje s kalibráciou, napr. ADWA pH a ORP merací prístroj.

 

. Môžu piť ionizovanú vodu aj deti?

Áno, môžu. Nie je nič lepšie, ako naučiť svoje deti na dostatočný denný príjem tekutín a na kvalitnú vodu. Čím skôr je organizmus nastavený na pravidelnú očistu a príjem všetkých bonusov alkalickej vody, tým je obranyschopnosť a prežitie na vyššej úrovni. Pre deti je vhodná ionizovaná voda s 8 - 8,5 pH.

Alkalická voda je chuťovo jemná a ak to situácia vyžaduje, s domácim ovocným sirupom ju deti budú priam zbožňovať. Zabudnite na nezdravé, presladené a chemicky konzervované džúsy z obchodu!

 

Alkalická voda pre zvieratá. Je alkalická voda vhodná aj pre domáce zvieratká?

To, že ionizovaná alkalická voda má výhody pre ľudské zdravie je zrejmé - pôsobí ako antioxidant, ktorý napomáha k acidobázickej rovnováhe, dodáva energiu a pomáha vstrebávať živiny, zrýchľuje metabolizmus, atď. Prečo by teda mala pôsobiť inak v prípade milovaných domácich zvierat - psov a mačiek? Ľudia, mačky, a aj psi, sú cicavce a ich štruktúra je podobná.

Ak je domáca strava zvierat pravidelne doplnená o ionizovanú alkalickú vodu, pomôže im to zlepšiť vzhľad a zdravie. Váš malý štvornohý priateľ bude ešte zábavnejší a energickejší.

Všimnete si zjavných zmien vo vzhľade zvieraťa: oči začnú viac žiariť, koža bude hustejšia, jemnejšia a lesklejšia. Tento pozitívny účinok sa môže dostaviť v priebehu 2 - 3 mesiacov a pretrvá, pokiaľ budete dávať zvieratkám pravidelne piť alkalickú vodu.

 

. Môžu ľudia s oslabenými orgánmi (obličky, srdce, cirhóza pečene) piť alkalickú vodu?

Ľudia s oslabenými orgánmi by mali na začiatku piť malé množstvo v závislosti od fyzickej situácie, spotrebu postupne zvyšovať až do normálu. V takýchto prípadoch sa na dennú spotrebu 2-2,5lit. treba postupne dostať za 1-1,5 mesiaca. V prípade zvláštnej fyzickej slabosti použitie vody konzultujte a robte pod vedením lekára.

 

. Kedy môžem pozorovať prvé výsledky zlepšenia môjho stavu?

Alkalická voda a zmena v krviPrvé výsledky sa môžu dostaviť u každého individuálne, záleží to od mnohých faktorov (vek, zdravotné problémy, strava, pohybová aktivita, stav imunity, a pod.). Všeobecne však pocit lepšej pohody môžete pociťovať už o 2 - 3 týždne. Dôležité je vodu piť pravidelne každý deň a v potrebnom množstve 2 - 2,5litra

Pôsobenie ionizovanej vody si môžete overiť napr. krvnou skúškou. Krvný obraz si treba dať urobiť pred začatím pitia vody a potom asi po 3 až 6 mesiacoch. Výsledky krvného obrazu po pravidelnom pití alkalickej vody vás určite potešia☺ 

Pozitívne pôsobenie alkalickej vody je možné namerať aj prístrojom: Kvantový rezonančný magnetický analyzátor. Pozrite si, čo sa postupne deje vo vnútri organizmu: 

► Tu je dôkaz, ako pozitívne pôsobí Alkalická voda na bunky a orgány tela

 

. Je pravda, že žalúdok zmierňuje pH hodnotu alkalickej vody?

Za normálnych podmienok sú žalúdočné šťavy silne kyslé. Žalúdočná kyselina nie je vopred pripravená, vyrába sa v žalúdku podľa potreby, keď potravina vstupuje dnu. Keď ionizovaná alkalická voda vstupuje do žalúdka, žalúdok začne bojovať proti stúpajúcemu pH a začne vylučovať viac žalúdočnej kyseliny.

Zdá sa, že by to malo minimalizovať účinky alkalickej vody, ale počas produkcie žalúdočnej kyseliny sa vytvárajú vedľajšie látky, ktoré sú dôležité pre alkalizáciu tela, ako sú uhľovodíky sodné a draselné. Nevstupujú do žalúdka, ale do krvného obehu, čím plnia alkalický krvný pufor a zvyšujú schopnosť krvi neutralizovať nadbytok kyseliny v tele. Keď sa produkuje viac kyseliny žalúdka, vyrába sa viac a viac uhľovodíkov, takže viac z nich vstupuje aj do krvného obehu.

 

. Môžem Alkalickú vodu použiť na prípravu čaju, kávy a polievok?

Áno, alkalická voda sa môže používať na prípravu smoothie, nápojov ako čaj, káva, a taktiež aj polievok, či dusených jedál, atď. ... Alkalická voda zvýrazní farbu, chuť a vôňu tekutín, či hotových pokrmov.

 

. Čo by ste mali vedieť o Striebornej vode?

◘ Strieborná voda sa vyznačuje skvelými antibakteriálnymi vlastnosťami.

◘ Účinok striebornej vody závisí na koncentrácii iónov striebra. Čím väčšia koncentrácia, tým silnejší účinok a jeho skorší nástup.

Antibakteriálne vlastnosti si strieborná voda udržiava počas niekoľkých mesiacov.

◘ K výrobe striebornej vody sa najlepšie hodí využívať pitnú vodu. Odporúča sa použítie filtrovanej pramenitej, žriedlovej alebo na niekoľko hodín odstátej vody z vodovodnej siete.

Strieborná voda slabej koncentrácie je číra, bez chuti a zápachu. Striebornú vodu je najlepšie skladovať v tmavých nádobách. V priebehu varenia striebornej vody sa objavuje zrazenina striebra a voda stráca svoje vlastnosti.

◘ Pijete striebornú vodu denne? Potom koncentrácia striebra by nemala presiahnuť 0,01 mg/l.

◘ Ak vyrábate striebornú vodu dlhší čas, na dne hlavnej nádoby sa objavia tmavé škvrny. To je následok usadeniny striebra. Tieto škvrny nemajú žiadny vplyv na kvalitu ionizovanej a striebornej vody a ani na ďalšiu prevádzku zariadenia.

 

. Strieborná elektróda zmenila farbu. Neovplyvní to kvalitu striebornej vody?

Strieborná elektróda do ionizátora aQuator SilverZmena farby striebornej elektródy nemá vplyv na výrobu a kvalitu vody. Elektróda je vyrobená z čistého 99,99% striebra, čiže netreba ju časom meniť. Striebro sa bude stále pri ionizácii uvoľňovať.

Zmena farby je v poriadku a spôsobil ju oxid strieborný, ktorý sa tvorí na povrchu elektródy pri procese ionizácie.

 

. Môžem na výrobu Striebornej vody použiť Alkalickú vodu?

Áno, alkalickú vodu je možné použiť aj na výrobu striebornej vody. Takáto voda bude mať všetky vlastnosti Alkalickej vody + Striebornej vody. Vzhľadom na rýchlo sa vytrácajúce ORP v alkalickej vode, je potrebné vedieť, že takáto voda má najsilnejší účinok do 6 hodín od výroby alkalickej vody. Po tomto čase si voda uchová iba pH po dobu 4-6 dní. Pôsobenie striebra vo vode ostáva po dobu niekoľkých mesiacov.

  

. Ionizátor vody alebo Filtračná kanvica? Pre ktoré zariadenie sa rozhodnúť?

Hlavný rozdiel medzi Ionizátorom vody a Filtračnou kanvicou je v možnosti výroby ionizovanej vody.

◘ Filtračná kanvica vyrába iba ionizovanú Alkalickú vodu.

Ionizátor aQuator vyrába ionizovanú Alkalickú a aj Acidickú vodu + Striebornú vodu. Výhodou ionizátora, oproti filtračnej kanvici, je možnosť vyrábať ionizovanú vodu so širším rozsahom pH a ORP hodnôt.

Hodnoty pH a ORP si ionizovaná voda z Ionizátora aQuator dokáže udržať cca 2 krát dlhšie.

 

Výroba ionizovanej vody ionizátor vody, alkalická kanvica

 

. Ktoré zásady je potrebné dodržiavať počas používania ionizátora?

◘ Na výrobu ionizovanej vody používajte pitnú vodu.

◘ Ionizovaná voda vyrobená prvýkrát na novom zariadení, alebo po výmene membrány sa nedoporučuje používať (vylejte ju). Membrána je vyrobená zo špeciálneho materiálu, zodpovedajúceho požiadavkám kladeným na materiály pre elektrolýzu. Používať iné materiály, okrem odporúčaných výrobcom je zakázané!

Ionizátor vody VIVO◘ Údržba tmavej elektródy: Anóda je vyrobená zo zmesí oxidov vzácnych inertných materiálov (ruténium a irídium) na titánovom základe. Tieto elektródy sa vyznačujú dobrými elektrochemickými a fyzikálno - mechanickými vlastnosťami. Ich životnosť je veľmi dlhá. Anódy vyrobené z akéhokoľvek iného kovu (okrem ruténia, irídia a platiny), nie sú vhodné pre ionizátory vody, pretože v kyslom prostredí dochádza pri elektrolýze k emisii plynov. Ióny Cl- prítomné v roztoku, sú rozpustné. Týmto spôsobom kov, z ktorého je vyrobená elektróda, zlučuje ióny z ktorých Cr a Ni ióny alebo ich zlúčeniny sú veľmi škodlivé pre ľudské zdravie, vstúpia do kyslej vody.

Tmavá elektróda sa musí bezodkladne vymeniť v prípade poškodenia (pri odretí, poškriabaní, atď.) jej krycej vrstvy! Tmavá elektróda si po ionizácii nevyžaduje žiadne čistenie.

◘ Údržba svetlej elektródy: Katódu utrite mäkkou handričkou namočenou v 9% konzumnom octe. Príp. môžete použiť navlhčenú kuchynskú papierovú utierku na ruky, na ktorú ešte nanesiete ocot. 

◘ Po ionizácii umyte vnútornú vyberateľnú nádobu bez odstránenia membrány a hlavnú nádobu vodou, mali by byť sušené v stojatej, vertikálnej polohe, NIE VODOROVNE. Po úplnom vysušení zložte zariadenie a uschovajte na suchom mieste.

◘ Ionizátor po vysušení zložte tak, aby do ionizátora prúdil čerstvý vzduch a vetral sa. Ionizátor nechajte troška pootvorený, je to z dôvodu, aby sa po ionizácii negatívne ióny chlóru, síry, fosforu a vodíkové H+ ióny, ktoré ostanú na tmavej elektróde nezdržiavali v ionizátore, ale mali možnosť vyparovať sa mimo ionizátor.

◘ Umývanie krytu s ovládacím panelom vodou je zakázané, hrozí poškodenie elektronických súčastí zariadenia. 

 

Bezpečnostné požiadavky

Zariadenie môže byť zapnuté v elektrickej sieti iba po naliatí vody do vyberateľnej a hlavnej nádoby, a keď je horný kryt na hlavnej nádobe.

JE ZAKÁZANÉ: • Dávať dole kryt z hlavnej nádoby, keď je zariadenie zapnuté do zásuvky elektrickej energie • Držať pracujúce zariadenia blízko otvoreného ohňa a zariadení spôsobujúcich iskry • Zapínať zariadenia na dobu dlhšiu ako je uvedené v návode • Rozoberať zariadenie • Odkladať kryt obrátene po použití • Umývať kryt vodou • Zariadenie je potrebné uschovať na mieste nedostupnom pred deťmi a nenechávať ho počas prevádzky bez dozoru.

 

 

Ponuka ionizátorov aQuator 

 


.

 

Chcete vedieť aké má Ionizovaná voda všestranné možnosti použitia?  

Ionizovaná voda PDF brožúra

► Neváhajte a stiahnite si PDF brožúru, vďaka ktorej zistíte, že 3 druhy ionizovanej vody majú rôzne vlastnosti a aj možnosti použitia. Dozviete sa aj to: AKO, KEDY a KTORÝ druh vody použiť na rôzne problémy.

3 druhy ionizovanej vody vďaka svojim výnimočným vlastnostiam majú neobmedzené možnosti použitia a priaznivo pôsobia:

✅ pri posilnení činnosti buniek, orgánov a mnohých funkcií v tele

pri podpore celkového zdravia a imunity

 pri problémoch s pokožkou a pri dezinfekcii povrchov, predmetov

✅ ako prevencia proti mnohým civilizačným ochoreniam

 

PDF brožúra 

.

 

Ak kliknete myšou na ľubovoľné farebné (červené) slovo pred ktorým je znak malej šípky (), otvorí sa Vám o tom viac informácií. Ak niektorý odkaz nefunguje, budem rada, keď mi o tom napíšete na mail: office@harmonynature.sk.

 

Upozornenie: Tento článok má informatívny charakter, obsah pochádza z dostupnej literatúry a Internetu. Jej autorom nie je lekársky, alebo zdravotnícky školený odborník a nenesie žiadnu zodpovednosť v prípade nesprávneho použitia liečivých rastlín, odvodených produktov, alebo pri aplikovaní jednotlivých liečebných metódach. Pri akútnych zdravotných problémoch vyhľadajte svojho lekára.

Obsah stránky podlieha ochrane autorských práv. Preberanie, kopírovanie, šírenie článkov alebo ich častí bez súhlasu prevádzkovateľa je zakázané.

 

 

Diskusia

(1 komentár)

Ionizačná voda Aneta Jámborová 2.12.2019 20:34:23

Prihlásenie

Zabudnuté heslo

Predvoľby súkromia
Cookies používame na zlepšenie vašej návštevy tejto webovej stránky, analýzu jej výkonnosti a zhromažďovanie údajov o jej používaní. Na tento účel môžeme použiť nástroje a služby tretích strán a zhromaždené údaje sa môžu preniesť k partnerom v EÚ, USA alebo iných krajinách. Kliknutím na „Prijať všetky cookies“ vyjadrujete svoj súhlas s týmto spracovaním. Nižšie môžete nájsť podrobné informácie alebo upraviť svoje preferencie.

Zásady ochrany osobných údajov

Ukázať podrobnosti
Táto stránka je chránená programom reCAPTCHA a spoločnosťou Google. Platia Pravidlá ochrany osobných údajov a Zmluvné podmienky.

Prihlásenie

Zabudnuté heslo

Produkt bol vložený do košíku
Pokračovať v nákupe Objednať