Späť

Ako sa zbaviť bradavíc pomocou Sódy bikarbony

Pridal: Počet zobrazení: 12185

Sóda bikarbona, alebo jednoducho jedlá sóda, je cenovo dostupný pomocník a bez vedľajších účinkov poslúži aj pri takom probléme, ako sú bradavice. Že neveríte? Čítajte ďalej! Upozornenie: fotografie bradavíc sú len pre odolnejšie povahy.

Ako sa zbaviť bradavíc pomocou Sódy bikarbony

Skvelou vlastnosťou sódy bikarbony je jej alkalizácia, čiže zvýšenie pH prostredia v ktorom pôsobí. Bradaviciam sa naopak dobre darí v kyslom prostredí. A práve túto skvelú vlastnosť sódy môžete použiť na boj s bradavicami. 

Problém bradavíc je záležitosť vnútorného prostredia tela. Preto pri alkalizácii je potrebné urobiť opatrenia z vonka, ale aj z vnútra. Inými slovami to znamená, že sódu budete užívať vnútorne, ale aj používať na bradavice z vonka.

Ešte možno spomeniem, že táto metóda nie je taká rýchla, ako pri vypalovaní baradavíc s octom a citrónovou kôrou, ale výsledok sa dá so sódou dosiahnuť neuveriteľný. Keď si pozriete fotografie nižšie, určite aj vás prekvapí výsledok.

 

Čo budete potrebovať na vonkajšie použitie

  • sódu bikarbonu a vodu
  • misku, lyžičku
  • náplasť

Do misky si dajte troška - asi 1/4 lyžičky sódy bikarbony, pridajte pár kvapiek vody a zamiešajte na kašičku. Tenkú vrstvu kašičky dajte na náplasť a prilepte na bradavicu. Toto opakujte až do zmiznutia bradavice. 

Sóda na pokožke nepáli, neštípe a nijak ju nepoškodzuje. Preto náplasť môžete aplikovať cez deň, alebo aj na noc.

 

Vnútorné použitie sódy

Zároveň si sódu doprajte aj vnútorne, vypite každý deň 1 lyžičku sódy rozmiešanú v 0,5 - 0,7 litra vody. Ak znesiete viac, vypite denne aj 2, až 3 takéto sódové poháre vody.

 

Ako použiť Sódu bikarbonu na bradavice
 
Bradavice a náplasť so sódy bikarbony
 
Zbavte sa bradavíc so sódou bikarbonou

 

.

Čo keď mám na chodidle viacero bradavíc?

Bradavice na chodidle
 

A teraz prípad, kedy na chodidlách bolo strašne veľa bradavíc. Nebolo možné samostatne každú jednu lepiť náplasťou. Procedúra v tomto prípade je veľmi jednoduchá: každé ráno si do ponožiek nasypte sódu bicarbonu, potrepte ponožky a natiahnite na nohy. Nebojte sa dať aj 1/2 lyžičky sódy do jednej ponožky. Sóda nepoškodí pokožku, ani ponožky.

Takto môžete chodiť celý deň, samozrejme večer nohy poriadne umyť a usušiť. Vlhkosť z potu nôh sódu rozpustí, no hlavne vytvorí alkalické prostredie na pokožke, čo bradavice nemajú radi! Opakujte každý deň, až bradavice zmiznú.

 

V tomto prípade, kedy zmizli bradavice pomocou sódy, dotyčný chlap denne vypil 3 - 4 litre vody so sódou bikarbonou. Bolo to však v letnom období, v čase horúčav.

 

Bradavice na nohe, zbavte sa ich so sódou bikarbonou

Sóda na chodidlách zabraňuje aj nadmernému poteniu nôh a odstraňuje zápach. Preto je vhodné aj topánky večer vysypať sódou a ráno sódu z topánok vyklepať. Sóda vytiahne počas noci z topánok prebytočnú vlhkosť a zápach.

So sódou si môžete ošetrovať chodidlá, či topánky aj v prípade, keď bradavice nemáte. V tomto prípade si nasypte do ponožiek menej sódy a určite pocítite, že sa vám chodidlá menej potia, vytratí sa aj zápach.

Ak vás trápia bradavice, zvýšené potenie, či zápach chodidiel vyskúšajte sódu bikarbonu.

Sóda je prírodný a cenovo dostupný produkt, ktorý stojí určite za vyskúšanie :)

 .

Ak sa vám článok páčil, alebo vám dáva zmysel, dajte mu Páči sa mi. Ak môžu tieto informácie pomôcť niekomu z vášho okolia, zdieľajte ho zo svojimi priateľmi.

 

Rady, návody z darov prírrody

 

Ak kliknete myšou na ľubovoľné farebné (červené) slovo pred ktorým je znak malej šípky (), otvorí sa Vám o tom viac informácií. Ak niektorý odkaz nefunguje, budem rada, keď mi o tom napíšete na mail: office@harmonynature.sk.

 

Diskusia

(3 komentáre)

Re: Dobrý deň,používam Váš recept s c... Rena 8.10.2017 23:58:45
Dobrý deň, používam Váš recept s c... Petra 8.10.2017 13:47:36
fotografie Eva 15.4.2017 11:40:55

Prihlásenie

Súbory cookies používame, aby sme zabezpečili funkčnosť týchto webových stránok. Viac informácií