Späť

Ako sa zbaviť bradavíc pomocou Sódy bikarbony

Pridal: Počet zobrazení: 9851

Sóda bikarbona, alebo jednoducho jedlá sóda, je cenovo dostupný pomocník a bez vedľajších účinkov poslúži aj pri takom probléme, ako sú bradavice. Že neveríte? Čítajte ďalej! Upozornenie: fotografie bradavíc sú len pre odolnejšie povahy.

Ako sa zbaviť bradavíc pomocou Sódy bikarbony

Skvelou vlastnosťou sódy bikarbony je jej alkalizácia, čiže zvýšenie pH prostredia v ktorom pôsobí. Bradaviciam sa naopak dobre darí v kyslom prostredí. A práve túto skvelú vlastnosť sódy môžete použiť na boj s bradavicami. 

Problém bradavíc je záležitosť vnútorného prostredia tela. Preto pri alkalizácii je potrebné urobiť opatrenia z vonka, ale aj z vnútra. Inými slovami to znamená, že sódu budete užívať vnútorne, ale aj používať na bradavice z vonka.

Ešte možno spomeniem, že táto metóda nie je taká rýchla, ako pri vypalovaní baradavíc s octom a citrónovou kôrou, ale výsledok sa dá so sódou dosiahnuť neuveriteľný. Keď si pozriete fotografie nižšie, určite aj vás prekvapí výsledok.

Čo budete potrebovať na vonkajšie použitie:

 • sódu bikarbonu a vodu
 • misku, lyžičku
 • náplasť

Do misky si dajte troška - asi 1/4 lyžičky sódy bikarbony, pridajte pár kvapiek vody a zamiešajte na kašičku. Tenkú vrstvu kašičky dajte na náplasť a prilepte na bradavicu. Toto opakujte až do zmiznutia bradavice. 

Sóda na pokožke nepáli, neštípe a nijak ju nepoškodzuje. Preto náplasť môžete aplikovať cez deň, alebo aj na noc.

Vnútorné použitie sódy

Zároveň si sódu doprajte aj vnútorne, vypite každý deň 1 lyžičku sódy rozmiešanú v 0,5 - 0,7 litra vody. Ak znesiete viac, vypite denne aj 2, až 3 takéto sódové poháre vody.

 

Ako použiť Sódu bikarbonu na bradavice
 
Bradavice a náplasť so sódy bikarbony
 
Zbavte sa bradavíc so sódou bikarbonou

 

.

Čo keď mám na chodidle viacero bradavíc?

Bradavice na chodidle
 

A teraz prípad, kedy na chodidlách bolo strašne veľa bradavíc. Nebolo možné samostatne každú jednu lepiť náplasťou. Procedúra v tomto prípade je veľmi jednoduchá: každé ráno si do ponožiek nasypte sódu bicarbonu, potrepte ponožky a natiahnite na nohy. Nebojte sa dať aj 1/2 lyžičky sódy do jednej ponožky. Sóda nepoškodí pokožku, ani ponožky.

Takto môžete chodiť celý deň, samozrejme večer nohy poriadne umyť a usušiť. Vlhkosť z potu nôh sódu rozpustí, no hlavne vytvorí alkalické prostredie na pokožke, čo bradavice nemajú radi! Opakujte každý deň, až bradavice zmiznú.

 

V tomto prípade, kedy zmizli bradavice pomocou sódy, dotyčný chlap denne vypil 3 - 4 litre vody so sódou bikarbonou. Bolo to však v letnom období, v čase horúčav.

 

Bradavice na nohe, zbavte sa ich so sódou bikarbonou

Sóda na chodidlách zabraňuje aj nadmernému poteniu nôh a odstraňuje zápach. Preto je vhodné aj topánky večer vysypať sódou a ráno sódu z topánok vyklepať. Sóda vytiahne počas noci z topánok prebytočnú vlhkosť a zápach.

So sódou si môžete ošetrovať chodidlá, či topánky aj v prípade, keď bradavice nemáte. V tomto prípade si nasypte do ponožiek menej sódy a určite pocítite, že sa vám chodidlá menej potia, vytratí sa aj zápach.

Ak vás trápia bradavice, zvýšené potenie, či zápach chodidiel vyskúšajte sódu bikarbonu.

Sóda je prírodný a cenovo dostupný produkt, ktorý stojí určite za vyskúšanie :)

 .

Ak sa vám článok páčil, alebo vám dáva zmysel, dajte mu Páči sa mi. Ak môžu tieto informácie pomôcť niekomu z vášho okolia, zdieľajte ho zo svojimi priateľmi.

 

Rady, návody z darov prírrody

 

Ak kliknete myšou na ľubovoľné farebné (červené) slovo pred ktorým je znak malej šípky (), otvorí sa Vám o tom viac informácií. Ak niektorý odkaz nefunguje, budem rada, keď mi o tom napíšete na mail: office@harmonynature.sk.

 

Diskusia

(3 komentáre)

Re: Dobrý deň,používam Váš recept s c... Rena 8.10.2017 23:58:45
Dobrý deň, používam Váš recept s c... Petra 8.10.2017 13:47:36
fotografie Eva 15.4.2017 11:40:55

eBook ZDARMA

 • Ionizovaná voda

   

  Zistite prečo je Ionizovaná voda prospešná a vysoko účinná pre každého. 

  Tento praktický sprievodca vám odhalí široké použitie Alkalickej, Acidickej a Striebornej vody pri riešení mnohých zdravotných problémov. 

  ›› Získajte eBook ZDARMA

Skúsenosti zákazníkov

 • Jemná chuť

  Monika

  U známych som prvý krát ochutnala ionizovanú vodu. Hneď som sa rozhodla, že ionizátor chcem, pretože som počula iba samé super chváli ako známym voda pomohla. Je to najlepšia investícia, ktorú som si dopriala.

  ›› Produkt/Diskusia/Príspevky

 • Rýchla pomoc

  Pavol

  Trápili nás plesne v domácnosti, vyskúšali sme všetky možné dostupné prostriedky, ale nič nezaberalo. Náhodou sme sa dostali po výrobok Sterisolan a ten nám bez zápachu, rýchlo a účinne pomohol :)

  ›› Produkt/Diskusia/Príspevky

Táto stránka používa cookies. Viac info

Prihlásenie