ZINOK • SELÉN • MINERAL 70+ DROPS liquid 50ml

ZINOK • SELÉN • MINERAL 70+ DROPS liquid 50ml

Hodnotenie produktu: 3.67/5 (3x)

Vaše hodnotenie:

SKLADOM

Chelátové minerály ZINOK a SELÉN + Koncentrát minerálov 70+ z Veľkého soľného jazera, ktoré prispievajú k správnej funkcii imunitného systému.

10,50 € s DPH

Skladové číslo:

Dostupnosť: Skladom

Výrobca: OVONEX s.r.o.

ZINOK a SELÉN • Dva základné kamene imunitného systému

Minerálne kvapky • 100% koncentrát z Utah's Salt Lake (Veľkého soľného jazera - USA) s vysokým obsahom horčíka a ďalších viac ako 70 minerálov a stopových prvkov obohatené o minerálne prvky ZINOK a SELÉN.

 

Výrobca garantuje v každej kvapke 70+ iónových stopových minerálov

Vybrané minerály a stopové prvky: Sodík, horčík, draslík, vápnik, stroncium, bór, kremík, síra, bróm, Lithium, rubídium, vanád, molybdén, mangán, nikel, paládium, zinok, hliník, jód, cézium, bárium, ytrium, titán, zirkónium, hafnium, železo, kobalt, ródium, meď, kadmium, gálium, germánium, cín, antimón, fosfor, selén, tantal, volfrám, ruténium, berýlium, skandium, niób, rénium, osmium, irídium, platina, zlatu, striebro, indium, tálium, bizmut, telúr.

 

Prečo sú tieto minerálne kvapky iné a výnimočné?

Zinok Selén chelátové minerály

Koncentrát minerálov z Veľkého soľného jazera v kombinácii minerálov s CHELÁTOVOU väzbou Zinok a Selén na trhu nenájdete. Základné minerály a ďalších viac ako 70 minerálov a stopových prvkov navyše v tekutej forme ..., to jednoducho na trhu nie je.

Porovnanie vstrebateľnosti minerálov podľa druhu:
• 4% až 8% anorganické soli
• 20% až 40% organické soli
50% až 80% chelátové minerály

Teda ak je denná dávka napríklad 100 mg
• anorganické soli - v reáli sa vstrebe 4 mg až 8 mg
chelátové minerály - v reáli sa vstrebáva 50 mg až 80 mg

Viac info o využiteľnosti a prospechu chelátovej forme minerálov nájdete v článku: Chelát vs. Organická a anorganická forma minerálov

 

ZINOK

je minerál, ktorý pôsobí na rad funkcií nášho tela. Je kofaktor viac ako 200 enzýmov, podieľa sa na proteosyntéze, metabolizmu nukleových kyselín. Má význam pre normálny rast, vývoj a reprodukčné funkcie človeka a je zapojený do správnej funkcie radu orgánov. Nedostatok zinku môže viesť k narušeniu plodnosti. Osobitnú pozornosť je potrebné zinku venovať v tehotenstve. Ďalšími prejavmi nedostatku tohto minerálu sú kožné poruchy, poruchy imunitných funkcií, hnačky.

Prejavy nedostatku zinku: strata chuti do jedla ♦ zníženie glukózovej tolerancie ♦ dermatitída ♦ vypadávanie vlasov ♦ šupinatá koža ♦ lámanie nechtov ♦ biele škvrny na nechtoch ♦ neuropsychické problémy ♦ zhoršené hojenie rán ♦ poškodenie činnosti pohlavných orgánov ♦ postihnutie reprodukčných funkcií ♦ poškodenie funkcií imunitného systému ♦ poruchy látkovej výmeny bielkovín ♦ tukov a sacharidov ♦ porušenie chuťového a čuchového zmysle ♦ porucha rastu.

Zvýšiť príjem zinku sa odporúča: deťom a mládeži v období rastu ♦ aktívnym športovcom ♦ tehotným a dojčiacim ženám ♦ seniorom ♦ vegetariánom a vegánom ♦ fajčiarom ♦ osobám pravidelne konzumujícím alkohol ♦ u ochorení spôsobených nedostatkom zinku (ochorenie pečene, obličiek, Crohnova choroba, ulcerózna kolitída, diabetes, astma a i.).


SELÉN

a jeho význam pre ľudský organizmus je v posledných rokoch intenzívne študovaný. Selén hrá významnú úlohu v obrane proti voľným kyslíkovým radikálom (antioxidant). K ďalším funkciám sa radí regulácia syntézy hormónov štítnej žľazy, reprodukčné funkcie, kde zvyšuje pohyblivosť spermií (obsiahnutý v bičíku spermie). Zabraňuje zhlukovaniu krvných doštičiek, čím zamedzuje vzniku zrazenín. Vhodný ako prevencia šedého zákalu a makulárnej degenerácie. Selén je vhodné užívať spolu s vitamínom E.


Prejavy nedostatku selénu: častejší vznik chorôb kardiovaskulárneho systému (vrátane ischemickej choroby srdca a infarktu myokardu) ♦ zvýšené riziko onkologických ochorení ♦ negatívny vplyv na imunitný systém (oslabenie imunity) ♦ zvýšené riziko cukrovky 2. typu ♦ rýchlejšie starnutie pokožky a tvorba vrások.

Zvýšiť príjem selénu sa odporúča: pri zvýšenej fyzickej záťaži ♦ u tehotných žien ♦ u starších osôb ♦ pri vyššom príjme tukov ♦ pri infekčných ochoreniach ♦ pri poruche funkcie štítnej žľazy ♦ u artritídy (zápaly kĺbov) a ďalších zápalových ochoreniach.

 

Doplňujúce informácie

Dávkovanie: denná dávka 1 ml = 20 kvapiek

Balenie: 50 ml / 50 denných dávok. Pohodlné dávkovanie pomocou uzáveru.

Obsah dennej dávky: Zinok 15,00 mg (RHP 150%), Selén 82,50 mikrogramov (RHP 150%), Horčík 60,00 mg (RHP 16%), RHP - referenčná hodnota príjmu. Rozmiešajte v 250ml vody (alkalická voda), v ovocnej šťave a pod.

Zloženie: koncentrát z Veľkého soľného jazera, purifikovaná voda, bis-glycín zinku, selenometionín, kyselina citrónová, rozmarínový extrakt. Neobsahuje lepok, laktózu, cukor, alkohol, farbivá a dochucovadlá.

Minimálna doba trvanlivosti: 24 mesiacov

Upozornenie: Doplnok stravy, nie je určené ako náhrada pestrej stravy a pre deti do 3 rokov. Neprekračujte odporúčané dávkovanie.

 

 

.

 

Mohli by Vás zaujímať ešte nasledovné témy ►

  

Produktový sprievodca 
 
Ionizovaná voda PDF 
 
Eko domácnosť

 

  

Podľa účelu: Doplnky vhodné do Alkalickej vody
Podľa účelu: Vitamíny • Minerály • Pro/Prebiotiká
Podľa obsahu: Minerály
Podľa druhu: Vitamíny a Minerály

Nový komentár

* (Povinné)

Nová otázka k produktu

* (Povinné)

Brožúra ZDARMA ►

  • Stiahnite si brožúru:

    100 a viac možností, ako použiť IONIZOVANÚ VODU v prospech zdravia

    Praktický sprievodca vás zoznámi s možnosťami ako použiť Alkalickú, Acidickú a Striebornú ionizovanú vodu v každodennom živote pri rôznych problémoch a ťažkostiach.

    PDF brožúra

Táto stránka je chránená programom reCAPTCHA a spoločnosťou Google. Platia Pravidlá ochrany osobných údajov a Zmluvné podmienky.

Prihlásenie

Súbory cookies používame, aby sme zabezpečili funkčnosť týchto webových stránok. Viac informácií