Menu
BalanceTest ZINZINO 1ks • Zistite, aký je váš pomer Omega 3 a 6 kyselín v tele

SKLADOM

BalanceTest ZINZINO 1ks • Zistite, aký je váš pomer Omega 3 a 6 kyselín v tele

Hodnotenie

5/5 (2x)

Jednoduchý domáci test z kvapiek krvi na zistenie skutočného stavu zdravia a na analýzu mastných kyselín v organizme. Čítajte viac

Skladom

183 €

Výrobca: ZINZINO

Popis

Zistite pravdu o svojom zdraví ... OTESTUJTE sa v pohodlí domova!

BalanceTest Zinzino je jednoduchý test na analýzu Omega 3 a 6 mastných kyselín v krvi, ktorý si vlastnoručne urobíte v pohodlí domova.

Test analyzuje 11 rôznych mastných kyselín a desiatky ďalších hodnôt, poskytuje 6 základných parametrov a jedným z týchto parametrov je nameraná hodnota: pomer Omega 6 a Omega 3 kyselín vo vašom tele za posledných 120 dní. Tento pomer by mal byť čo najviac vyrovnaný, tzn. že optimálny pomer je 1:1, maximálne 3:1.

Priemer v Slovenskej republike je 25:1 a viac, u vegetariánov a vegánov 20:1.

 

Viete prečo je pre vaše zdravie dôležitý optimálny pomer Omega kyselín v tele? 

Skôr, ako vás napadne akýkoľvek dôvod, prečo si myslíte, že práve vy nemusíte riešiť či máte, alebo nemáte správny pomer Omega kyselín, prečítajte si článok o VNÚTORNÝCH SKRYTÝCH ZÁPALOCH.

Zistite, či patríte ku 95% skupine ľudí, ktorých zdravie je ohrozené civilizačnými ochoreniami. A to z jediného dôvodu, takmer 95% obyvateľstva má NE-správny pomer Omega kyselín v tele.

 

Balance test Zinzino z kvapky krviJednoduchosť a presnosť testovania

◘ Jediné, čo BalanceTest vyžaduje, je niekoľko kvapiek krvi z prsta na filtračnom papieriku, samotný odber krvi zaberie menej ako minútu.

◘ Test sa posiela na vyhodnotenie do Nórska, pretože na Slovensku sa meranie pomeru Omega kyselín nerobí. Na celom svete analýzu pomeru Omega kyselín robia iba 3 laboratória.

◘ Laboratórium VITASAnalytical Services (Oslo/Nórsko) anonymne zo vzorky krvi analyzuje hladinu 11 mastných kyselín, čo spolu predstavuje približne 98% mastných kyselín v krvi.

◘ Je vedecky dokázané, že test zo suchej kvapky krvi (DBS) je rovnako presný ako test z venóznej vzorky krvi, čo sa týka analýzy mastných kyselín.

◘ Pre porovnanie, tento test vypovedá o stave za posledných 120 dní, zatiaľ čo bežné krvné testy, ktoré sa robia, vedia vyhodnotiť stav vášho tela a zdravia iba za posledných 7 dní.

◘ Výsledok svojho testu si následne môžete pozrieť po približne 10-20 dňoch na webovej stránke zinzinotest.com. Po prihlásení zadáte svoj špeciálny kód, ktorý je súčasťou testu a stiahnete si niekoľko stranový PDF dokument z ktorého sa dozviete informácie o pomere omega-6 a omega-3 mastných kyselín, obsah omega-3, profil ochrany mastných kyselín a ďalšie údaje. 

 

U 95% ľudí výsledok prvého testu dopadne zvyčajne takto:

Omega 6 nadmerné množstvo, vznik vnútorných zápalov

 

O čom vyššie uvedený výsledok testu hovorí? 

V tomto prípade výsledok ukazuje jeden z meraných parametrov a to pomer Omega-6 a Omega-3 kyselín v tele: 36,6:1, optimálny pomer by mal byť 3:1. Znamená to, že v tele je nedostatok Omega-3 kyselín. 

• Ako takýto stav môže vzniknúť? Je to dôsledok nesprávne vyváženej stravy, v ktorej je prijímané malé množstvo potravín s obsahom Omega-3 kyselín oproti Omega-6 kyselinám v strave.

• Ako sa dá tento stav zmeniť? Jediným riešením je doplniť do stravy dostatočné množstvo Omega-3 kyselín a pravidelným príjmom v potrebnom množstve sa nepomer zmení na optimálny pomer.

• Aký prípravok použiť na dosiahnutie optimálneho pomeru Omega kyselín? Spol. Zinzino vyvinula prípravok BalanceOil+ s unikátnym zložením, ktorý dopĺňa nedostatok potrebných látok na dosiahnutie optimálneho pomeru Omega-3 kyselín. Užívajte BalanceOil+ po dobu 120 dní a urobte si druhý, kontrolný BalanceTest.

Upozornenie: Za prvých 120 - 180 dní, počas ktorých je pravidelne užívaný BalanceOil+, sa pomer Omega kyselín môže výrazne priblížiť k optimálnej hodnote, príp. úplne môže dosiahnuť hodnotu optimálneho pomeru 3:1 a menej.

To, ako rýchlo sa dá dosiahnuť optimálny pomer 3:1 (a menej) záleží od počiatočného stavu Omega kyselín v organizme a na dôslednosti užívania BalanceOilu+. 

 

Áno, je to možné ... Test je dôkazom, že to funguje ♥

Už o 120 - 180 dní môžete byť CHRÁNENÝ optimálnym pomerom Omega kyselín!

 

BalanceTest Zinzino optimálny pomer Omega kyselín 

  

 

Výsledok zdravotného testu poskytuje 6 základných parametrov:

1. POMER OMEGA-6 (AA) A OMEGA-3 (EPA) ► Pomer omega-6 (AA) a omega-3 (EPA) mastných kyselín sa meria ako pomer medzi C20:4 omega-6 kyselinou arachidónovou (AA) z rastlín a omega-3 kyselinou eikosapentaenovou (EPA) z morských zdrojov. Tento pomer je približný výraz pre príjem mastných kyselín z rastlín a morských zdrojov v strave. Prebytok rastlinných omega-6 mastných kyselín má za následok nevyváženú stravu a môže spôsobiť zápal v tele. Pomer omega-6 (AA) a omega-3 (EPA) by mal v ideálnom prípade byť nižší ako 3:1. Ak je tento pomer vyšší ako 3:1, je vhodné zaviesť zmeny v stravovaní. Nízky pomer omega-6 a omega-3 mastných kyselín je dôležitý pre udržanie normálneho vývoja buniek a tkanív (homeostázy) a pomáha chrániť telo pred zápalom. 

2. INDEX PRIEPUSTNOSTI BUNEČNEJ MEMBRÁNY ► Pomer medzi nasýtenými mastnými kyselinami a omega-3 esenciálnymi mastnými kyselinami z morských zdrojov, kyselinou ikosapentaenovou (EPA) a kyselinou dokosahexaenovou (DHA) ukazuje priepustnosť bunečnej membrány. Čím viac nasýtených tukov sa nachádza v membráne, tým je membrána tuhšia. A naopak, čím je v membráne viac polynasýtených tukov, tým je membrána priepustnejšia. Zloženie bunečnej membrány a jej štruktúra sú rozhodujúce pre zdravie buniek a tým aj tela. Membrána musí byť dostatočne tuhá, aby bunke poskytovala pevnú štruktúru. No zároveň musí byť dostatočne priepustná, aby sa do nej mohli dostať živiny a vylúčiť odpadové látky. Tento index by mal byť nižší ako 4:1. 

3. VAŠA OCHRANA (POMER MASTNÝCH KYSELÍN) ► Tento faktor súvisí s profilom 11 mastných kyselín vo vašej krvi. Vypočítava sa z rovnice kombinujúcej všetky dlhé reťazce esenciálnych mastných kyselín (omega-6 a omega-3), hladinu omega-3 (EPA + DHA) a pomer omega-6 (AA) a omega-3 (EPA). Hladina sa meria na škále od 0 do 100 a cieľom je pomôcť zákazníkovi dosiahnuť 100 bodov pri druhom teste po 120 dňoch. Tento údaj nehovorí nič o zdravotnom stave osoby, len ukazuje úroveň ochrany mastných kyselín.

4. HLADINA OMEGA-3 (EPA + DHA) ► Hladina omega-3 (EPA + DHA) je kombinovaná percentuálna hodnota Omega-3 mastných kyselín EPA a DHA z morských zdrojov z celkovej hodnoty mastných kyselín nájdených v krvi. Omega-3 mastné kyseliny majú mnoho výhod, pretože sú základným stavebným blokom v bunkách. EPA má najväčšiu koncentráciu v krvi, svaloch a tkanivách, zatiaľ čo DHA je obsiahnutá hlavne v mozgu, spermiách a očiach. Ideálny výsledok testu by mal ukazovať obsah 8% alebo viac. Európsky úrad pre bezpečnosť potravín (EFSA) tvrdí, že EPA a DHA prispievajú k udržaniu normálnej funkcie srdca. DHA tiež prispieva k udržaniu normálneho zraku a normálnej funkcie mozgu.

5. MENTÁLNA SILA – DIETÁRNY INDEX ► Predstavuje rovnováhu medzi omega-6 (AA) a omega-3 (EPA + DHA) mastnými kyselinami. Dostatočné množstvo omega-3 mastných kyselín (DHA) z morských zdrojov v strave prispieva k udržaniu normálnej funkcie mozgu. Denný príjem 3g omega-3 mastných kyselín EPA a DHA z morských zdrojov po dobu 3 mesiacov počas štúdie výrazne znížil pocity hnevu a úzkosti medzi užívateľmi v porovnaní s placebo skupinou. Niekoľko ďalších klinických štúdií ukazuje, že kognitívny výkon sa zlepšuje so zvýšenou konzumáciou omega-3 mastných kyselín EPA a DHA z morských zdrojov vďaka ich protizápalovým účinkom. Detstvo a staroba sú dve kritické fázy života, počas ktorých sme viac zraniteľní. Nedostatok omega-3 mastných kyselín je spojený s problémami s učením a pamäťou, rovnako ako aj s výkyvmi nálad. Tento index by mal byť nižší ako 1:1

6. EFEKTIVITA TVORBY KYSELINY ARACHIDÓNOVEJ (AA) ► Tento údaj ukazuje, s akou účinnosťou dokáže vaše telo premieňať omega-6 mastné kyseliny(LA) z potravy na esenciálneomega-6 mastné kyseliny (AA) v tele. Ak je táto účinnosť menšia ako 30%, odporúča sa zvýšený príjem stravy s vysokým obsahom AA, ako kuracie, morčacie a bravčové mäso a losos z rybárskeho chovu. 

 

Návod ako si urobiť BalanceTest

Balance test návod1. Zinzino test je schválený výrobok pre in vitro diagnostiku samostatne odobranej vzorky krvi v domácich podmienkach. Najprv si umyte ruky mydlom, dobre opláchnite teplou vodou a osušte si ich. Z papierovej obálky vytiahnite testovaciu kartičku. Obálku odložte bokom na neskoršie použitie. Odtrhnite časť testovacej kartičky so slovom SAVE (ULOŽIŤ) a odfoťte si identifikačné číslo testu. Výsledok testu si môžete pozrieť IBA ak poznáte OSOBNÉ identifikačné číslo testu. Kartu umiestnite na stôl s oboma krúžkami smerom nahor. 

2. Špičku prsta si očistite pomocou dezinfekčného obrúska (odporúča sa prostredník). Pre lepší tok krvi chvíľu krúžte pažou alebo traste rukou smerom nadol po dobu 20 sekúnd. Vytiahnite jednorazové lancetové pero. Odstráňte priehľadné ochranné viečko a lancetové pero je pripravené na použitie.

3. Priložte lancetové pero na spodnú časť špičky prsta a ten natočte smerom k testovacej karte na stole. Pritlačte hornú časť lancetového pera smerom k prstu, až dokým nezačujete kliknutie. Lancetové pero automaticky prepichne kožu na prste.

4. Nedotýkajte sa rukami krúžkov na filtračnom papieriku. Prst jemne stlačte jediný raz a nechajte voľne stiecť minimálne 3 kvapky krvi do každého krúžku vyznačeného na testovacej karte. Krv by mala úplne vyplniť vnútornú časť krúžkov. Pozor: Nestláčajte prst príliš agresívne s cieľom prinútiť krv k tomu, aby kvapkala.

5. Nechajte testovaciu kartu v horizontálnej polohe pri izbovej teplote aspoň 10 minút, aby sa vzorky dobre vysušili.

6. Testovaciu kartu vložte späť do papierovej obálky. Potom umiestnite papierovú obálku do kovového obalu a zatvorte ho. Pozor: Sušiace vrecko z kovového obalu nevyberajte. 

7. Uzavretý kovový obal umiestnite do veľkej obálky s adresou laboratória: POZNÁMKA! Pred odoslaním obálky na ňu MUSÍTE nalepiť potrebné množstvo poštových známok. Príp. odporúčam listovú zásielku poslať doporučene.

8. Zaregistrujte svoj testovací kód online na stránke www.zinzinotest.com. Na tejto webovej stránke si neskôr budete môcť pozrieť výsledky testu. Vaše výsledky budú hotové o 10-20 dní. Dôležité: Ponechajte si časť karty so slovom SAVE (Uložiť). Výsledok testu si môžete pozrieť na internete IBA pomocou svojho OSOBNÉHO identifikačného čísla testu.

 

Mohlo by Vás zaujímať

Testy a skúsenosti

Program zdravia

Ako si zaobstarať  produkty Zinzino

 

Doplnkové informácie

Kategória: PROGRAM ZDRAVIA
Podľa účelu: Diagnostické testy
VÝŽIVOVÉ doplnky: ◘ Diagnostické testy •Kapsule •Pomôcky
Diskusia 0

Žiadne komentáre

Nový komentár

Hodnotenie 0

Hodnotenie produktu

5/5

Pridať

Žiadne komentáre

BalanceTest ZINZINO 1ks • Zistite, aký je váš pomer Omega 3 a 6 kyselín v tele
BalanceTest ZINZINO 1ks • Zistite, aký je váš pomer Omega 3 a 6 kyselín v tele

183 €

Súvisiace a doplnkové produkty

Nová otázka k produktu

Kontrolný kód

i

Nový komentár

Kontrolný kód

i

Prihlásenie

Zabudnuté heslo

Predvoľby súkromia
Cookies používame na zlepšenie vašej návštevy tejto webovej stránky, analýzu jej výkonnosti a zhromažďovanie údajov o jej používaní. Na tento účel môžeme použiť nástroje a služby tretích strán a zhromaždené údaje sa môžu preniesť k partnerom v EÚ, USA alebo iných krajinách. Kliknutím na „Prijať všetky cookies“ vyjadrujete svoj súhlas s týmto spracovaním. Nižšie môžete nájsť podrobné informácie alebo upraviť svoje preferencie.

Zásady ochrany osobných údajov

Ukázať podrobnosti
Táto stránka je chránená programom reCAPTCHA a spoločnosťou Google. Platia Pravidlá ochrany osobných údajov a Zmluvné podmienky.

Prihlásenie

Zabudnuté heslo

Produkt bol vložený do košíku
Pokračovať v nákupe Objednať