Menu

plesne v črevách

Pridal Počet zobrazení 3337

x

Smrť prichádza z čriev. V Slovenskej republike je to bohužiaľ často pravda, pretože patríme na prvé miesta v európskom rebríčku v počte pacientov s rakovinou hrubého čreva. A zatiaľ čo návodov, ako sa zbaviť akýchkoľvek nevylúčených zvyškov a nastoliť v čreve zdravú mikroflóru je na internete plno, málo sa vie o plesniach v črevách. A tie pritom dokážu napáchať zlo v celom tele.

Veľa ľudí sa smeje, keď počuje o plesniach v črevách, alebo kdekoľvek inde v tele. Nedaj bože, ak by niekto chcel začať hovoriť o vnútorných parazitoch. Plesnivé môže byť kde čo, ale mať plesne v tele, to určite nie, že.

A čo napríklad kvasinky? Plesnivé nechty, koža na nohách, kolená? Biely povlak na jazyku? Aj za zápachom z úst často stoja práve plesne. A čo sa prejavuje navonok, to je samozrejme problém aj vo vnútri. A čo môže byť navonok len menší kozmetický problém, môže vo vnútri doslova bujnieť. Pokiaľ predpokladáte, alebo máte lekársky potvrdenú prítomnosť nepriateľských húb v čreve (candidóza, aspergilóza či iná forma mykózy) je potrebné detoxikáciu podporiť taktiež vhodnými protihubovými prostriedkami.

Ako sa zbaviť plesní v tele?

Nielen, že sa plesniam v našom tele darí, ich spokojnosť je priamo úmerná našej presladenej životospráve. Pre telo sú však omnoho viac škodlivé toxíny, ktoré plesne vylučujú a veľmi jednoducho sa dostanú do krvi. Ak sa plesne a kvasinky premnožia, je pre telo neuveriteľne ťažké všetko vylúčiť bezo zvyšku. Čo ťažké. Takmer nemožné.

Najväčší účinok nasledujúcej proti-plesňovej liečby pocítite na vymiznutí drobných, či väčších problémov, ktoré vás trápili a vôbec ste si ich nespájali s vnútornými plesňami v tele. Môže to byť napr., že zmizne malá krupica z tváre, prestanú sa robiť kútiky, zhodíte pár kíl, zmiznú plesne na nohách, prestanete byť unavený, vyčerpaný a zničený bez dôvodu ...

Zdravá životospráva je základom zdravých čriev. Ale na plesne už treba o niečo ťažší kaliber ako sú len probiotiká, či vláknina. Pre tento prípad sú tu pripravené rovno 3 silné prírodné látky - oregano (pamajorán), grepové jadierko a kokosový olej.

 

Prečo OREGANO?

Oreganový olej na plesne

Vedeli ste, že Oregano v podobe oleja je jedným z najsilnejších prírodných antibiotík, ktoré nám príroda ponúka? V niektorých prípadoch si dokáže účinne poradiť dokonca i s baktériami rezistentnými voči klasickej antibiotickej liečbe.
Náš organizmus dokáže obrniť antimykotickými, protizápalovými, antivírusovými, antiparazitickými, antiseptickými, antimikrobiálnymi a mnohými ďalšími účinkami.

Obsahuje vitamíny A, C, E, vápnik, zinok, železo, meď, bór, mangán, draslík, horčík, niacín a veľmi účinné látky: kyselina rozmarínová, naringín, tymol, terpén. No najdôležitejšou zložkou oreganového oleja je Carvacrol. Ten bráni rastu niektorých často sa vyskytujúcich kmeňov baktérií.

Výskumy dokázali jeho účinky proti Candide albicans, plesniam, rade baktérií typu Staphylococcus, Salmonelle, E.coli, Listérii a tiež Kampylobakterovi, Klebsielle, Giardii a Pseudomonasovi.

Existuje viac ako 90 rôznych druhov oregana, no pre produkciu oleja sú najlepšie dve odrody, ktorých obsah si pri kúpe pre istotu overte! Sú nimi divoké oregano (Origanum Vulgare) a Thymus Capitatus rastúci v Španielsku. Kupujte nerafinovaný, bio a za studena lisovaný oreganový olej s obsahom Carvacrolu 70-80%. Len táto kombinácia vám poskytne potrebné liečivé živiny a všetky zdravotné benefity.

Oreganový olej

Oreganový olej je účinný aj pri liečbe nasledovných problémov: kvasinková, kožná a slizničná infekcia, prevencia a podporná liečba tráviacich, žalúdočných a žlčníkových problémov, postihnutia parazitmi, nákaza kontaminovanými potravinami, infekcie dýchacích ciest, zápal stredného ucha, astma a alergie, kožné problémy (akné, plesne, bradavice, lupienka, ekzémy), plesne, zlatý stafylokok, chlamýdie, podporná liečba Helicobactera pylori a prevencia pred návratom infekcie.

Môj tip na Oreganový olej: Fin Candimis Oreganový olej 

 

Prečo extrakt z Grepového jadierka?

Grepové jadierka

Výťažok z Grapefruitového jadierka môžete poznať aj pod názvom Citricidal, či GSE. Patria taktiež medzi prírodné antibiotiká, keďže sa vyznačujú výnimočnými antimikrobiálnymi vlastnosťami a pôsobia nielen proti baktériám, ale i vírusom a plesniam (napr. Candida albicans). Spektrum účinnosti je veľmi vysoké (cca. 800 kmeňov baktérií a vírusov a 100 kmeňov plesní).

Pri užívaní črevná flóra na rozdiel od syntetických antibiotík však zostáva neporušená a neboli zaznamenané ani vedľajšie účinky. Grapefruitové zrniečka sú teda veľmi univerzálny produkt prírodného liečiteľstva, okrem toho posilňujú aj imunitný systém.

Tekutý výťažok sa získava z jadierok, dužiny a bielych membrán (priehradok) grapefruitu. Obsahuje kombináciu bioflavonoidov a polyfenolov premenených na kvaterniálne zlúčeniny s vlastnosťami prírodného antibiotika. Na grapefruitové jadierka sa nevytvára rezistencia (odolnosť) ako na iné bežné antibiotiká!

Výťažok z grepového jadierka sa vyrába buď v tekutej forme, ale aj vo forme kapsúl. Ja odporúčam používať tekutý, aj keď je potrebné si zvyknúť na jeho horkastú chuť. Vďaka tekutej forme ho viete využiť na viacero účelov z vonka, i z vnútra: na kloktanie, vyplachovanie, sprej, kvapky (oči, uši, nos), potieranie (koža), pridať do mastí a na zubnú pastu, čistenie napr. tváre, atď. Možno ho použiť na pokožku hlavy, zuby, ďasná, pery, ústnu dutinu, chodidlá, na zapálenú kožu, rezné rany, uštipnutia, odreniny, plesne, herpes, po holení, atď. ...

V domácnosti: dezinfekcia sanity a nábytku, kuchynského riadu a náčinia, umývanie ovocia, zeleniny, mäsa a hydiny a ničenie plesní na rastlinách a zelenine.  

Všeobecné zásady pri používaní extraktu z Grepového jadierka

 1. zásada: Neriedené grepové jadierko môžeme používať jedine na bradavice a nechtové plesne!
 2. zásada: Na kožu a sliznice používame vždy zriedené grep. jadierko. Riedime ho čistou vodou, glycerínom alebo rastlinnými olejmi (napr. kokosový olej).
 3. zásada: Na vnútorné použitie používame taktiež vždy zriedené grep. jadierko. Riedime ho vodou, môžeme ho pridať do čaju, džúsu, šťavy.
Grepové jadierko

Najvyššia odporúčaná denná dávka je 5 kvapiek na 10 kg telesnej hmotnosti. Pri osobitne ťažkých infekciách sa táto dávka môže zvýšiť až na 1 kvapku na 1 kg telesnej hmotnosti. Najvyššia odporúčaná dávka výťažku pri ťažkých infekciách je maximálne 90 kvapiek denne. 

To, že je grepové jadierko univerzálne a všestranné prírodné antibiotikum na likvidáciu mnohých mikroorganizmov si môžete pozrieť v ›PDF dokumente, ktorý o tomto produkte vydala spoločnosť BioChem.

Môj tip na grepové jadierka: Výťažkom z jadierok grapefruitu GrepoSept 

 

Prečo Kokosový olej?

Kokosový olej

Kokosový olej nie je na trhu žiadna novinka a možností ako ho viete využiť je veľmi veľa. Nás však teraz zaujímajú vlastnosti kokosového oleja pri liečbe infekcií.

Kokosový olej rieši zlé baktérie, upravuje trávenie (imunitu v črevách), bojuje proti kvasinkám.
Kvasinková infekcia (mykóza) a súvisiace poruchy trávenia sú bežným problémom, ktorý si však mnoho ľudí vôbec neuvedomuje.

Kokosový olej pôsobí priamo antibakteriálne a navyše dodáva telu energiu namiesto glukózy, na ktorej sú kvasinkové potvory priamo závislé. Kokosový olej má vysoký obsah prírodných antioxidantov v podobe vitamínov A, C a E. Takto podporíte optimálne funkcie metabolizmu, vďaka ktorým sa vytvára aj ochranná bariéra pred choroboplodnými baktériami. Je to silný stimulačný vplyv na imunitu.

Vďaka vysokému obsahu kyseliny laurovej má kokosový olej silné antivirálne a antibakteriálne účinky. Vďaka pravidelnej konzumácii výborne podporíte imunitu a ušetríte si kopec mizerne stráveného času, keď vás zlomí nejaký vírus.

Kokosový olej

Ako si vybrať ten pravý? Najvyššiu kvalitu má panenský kokosový olej vyrobený z plodov tradičných kokosových paliem - Cocos Nucifera, nie zo šľachtených hybridov. Výrobný proces by mal pozostávať z lisovania kokosovej dužiny (nie z kopra – sušená dužina na slnku), ktorá je spracovaná pri teplote nepresahujúcej 60°C, bez zbavovania zápachu, nesmie byť rafinovaný a hydrogénovaný. Vynechaním rafinácie si zachováva olej príjemnú, typickú vôňu.

Môj tip na Kokosový olej: BIO Kokosové oleje

 

Ako správne kombinovať jednotlivé doplnky 

Všetky tieto produkty je potrebné skombinovať tak, aby čo najefektívnejšie zničili nežiadúce patogény a zdravotný stav sa postupne začal zlepšovať. Princíp vzájomného pôsobenia prírodných doplnkov je nasledovný:

1. Prírodné antibiotiká užívame cez deň - ničenie/hubenie mikroorganizmov a baktérií

2. Probiotiká na noc - počas spánku rozmnožovanie správnych baktérií + podpora imunity 

 

Prírodné antibiotiká proti plesniam, kvasinkám v tele 

 

Oregano: Užívať 3 x denne po 2 kvapky (nakvapkajte na lyžičku s vodou, džúsom, jogurtom, príp. do prázdnej kapsule) počas jedla, nie na prázdny žalúdok! Poslednú dávku zjesť najneskôr o 18hod. Pri kúpe Oregana (je veľa značiek na trhu) pozrite odporúčané dávkovanie výrobcom a max. dennú dávku rozložte na 3xdenne.

Grepové jadierko: Podľa váhy zvoliť počet kvapiek, ktoré dáme do 1litra vody (čaju) a popíjame po dúškoch od rána, počas celého dňa, najneskôr do 18hod. Okrem tohto dodržiavať pitný režim, čiže treba ešte vypiť 1-1,5 litra vody/tekutín za deň. Príklad: ak máte 70 kg, tak denne môžete vypiť v 1litry vody 35 kvapiek výťažku z grepového jadierka, pri silnej infekcii až 70 kvapiek na 1 liter vody.

Kokosový olej: Zjesť denne 3-4 lyžice oleja, napr. pridať do kávy, na vločky, do kaše, alebo aj samostatne.

Probiotiká: Užívame iba na noc vo zvýšenej dávke 2 kapsule naraz, zajeme ich zeleným (kyslím) 1-2 ks jablkom. Prípadne s čistím bielym jogurtom bez cukru, najlepší je domáci. Užívame okolo 20-21hod. kedy je už žalúdok prázdny, neobsahuje jedlo, oregano a grepové jadierko.

 

Prečo je potrebné doplniť aj Probiotiká?

Prospešné baktérie pre tráviaci trakt

Trúfam si tvrdiť, že až 80% ľudí má v tomto uponáhľanom a toxickom svete v črevách neporiadok, nazýva sa to črevná disharmónia. Človek, ktorý trpí akoukoľvek chronickou chorobou, zápalmi, infekciami má určite problémy aj s črevami. Pokiaľ zameriame svoju pozornosť na úpravu črevného prostredia, telo tak dostane šancu, aby sa naštartoval ozdravný proces.

Doplnením prospešných baktérií do čriev nastane v nich symbióza a ostatná liečba bude mať väčší efekt. Lieky sa budú lepšie vstrebávať, telo bude mať viac energie, imunitný systém bude omnoho lepšie reagovať.

V hrubom čreve žije vyše 400-500 druhov rôznych baktérií v miliardových množstvách. Medzi najprospešnejšie probiotiká (živé mikroorganizmy) patria Lactobacily a Bifidobaktérie, ktoré plnia pre telo mnoho dôležitých funkcií: napr. upravujú pozitívne črevnú mikroflóru a bránia premnoženiu škodlivých baktérií.

Nezabúdajte, vo vašich črevách sa skrýva 70-75% imunity, preto platí v akom stave sú črevá, v takom je vaše zdravie. Ako sa budete o črevá starať, tak sa črevá postarajú o vás.

Probiotiká na črevá

Ako si vybrať vhodné probiotiká? Vyberajte si vždy silné dávky probiotík z radu Lactobacilov a Bifidobaktérií, ktorých obsah v jednej kapsule je v stovkách miliárd. Zároveň by probiotiká mali byť balené tak, aby sa ich čo najviac dostalo v živom stave do čriev. Kapsula by mala byť teplovzdorná a kyselinovzdorná.

Môj tip na probiotiká, ktoré sa dávkujú v poradí:

 1. Symbi I – probiotikum (3x2 kap. pol hodiny po jedle/bal.= 10dní)
 2. Symbi II – laktobacily (1x2tbl.)

 

Ako dlho trvá liečba?

Počas liečby znížte príjem cukru a výrobkov s obsahom cukru na úplné minimum!

Liečba v tejto kombinácii a dávkovaní by mala trvať minim. 1mesiac. Vôbec nič nepokazíte, ak toto dávkovanie budete dodržiavať dlhodobo. Týmto spôsobom si jednoducho udržíte organizmus v skvelom stave, kedy bude vedieť čeliť širokému spektru baktérií.

Ak budete pociťovať zlepšenie stavu, po mesiaci môžete znížiť dávkovanie Oregana na 2 kvapky 2x denne, taktiež môžete znížiť dávkovanie Probiotík na 1 kapsulu večer, toto dávkovanie ponechať 1 ďalší mesiac. Grepové jadierko a kokosový olej užívajte v rovnakom množstve.

Pre dlhodobé udržanie zdravia a aktívnu podporu imunity odporúčam užívať kokosový olej a grepové jadierko pravidelne a dlhodobo. Pri výskyte zhoršenia zdravotného stavu, pri rôznych bakteriálnych virózach a infekciách je potrebné nasadiť opäť všetky produkty. 

 

Čo na sebe pocítite?

 • Úľavu. Telo prestane byť ťažké, unavené, choré.
 • Sviežosť, energiu, čistú myseľ. Naozaj.
 • Lepšiu pleť.
 • Odolný imunitný systém.
 • Urovnanie akýchkoľvek zažívacích problémov.
 • Uľahčenie aj pri alergiách.

 

Ako si udržiavať zdravé črevá?

Tak. A teraz príde tá nudnejšie časť. Ale bohužiaľ je potrebné si povedať, že zatiaľ čo nie je ťažké sa plesní zbaviť, je ťažšie si udržiavať neustále čreva zdravé a čisté. Zvlášť, ak si človek nechce odopierať.

Základom je pohyb, poriadne rozhýbať črevá. Spoločne s pohybom by mala ísť zdravá strava bohatá predovšetkým na vlákninu (prebiotiká), ktorá mechanicky čistí klky od nevylúčených zvyškov. Probiotiká sú vhodné dopĺňať taktiež každodenne. Dôležitú úlohu pre zdravé črevá zohráva aj dostatočný príjem čistej a kvalitnej vody, ideálna je alkalická voda.

Čím skôr sa rozhodnete vyraziť do boja s plesňami, ktoré nie sú vidieť, ale rozhodne sa vám tu a tam pripomínajú, tým skôr sa zbavíte všetkého, čo vás ťaží. A to stojí za zváženie :-)

 

 .

 

Ak sa vám článok páčil, alebo vám dáva zmysel, dajte mu Páči sa mi. Ak môžu tieto informácie pomôcť niekomu z vášho okolia, zdieľajte ho zo svojimi priateľmi.

 

Rady, návody z darov prírrody

 

Ak kliknete myšou na ľubovoľné farebné (červené) slovo pred ktorým je znak malej šípky (), otvorí sa Vám o tom viac informácií. Ak niektorý odkaz nefunguje, budem rada, keď mi o tom napíšete na mail: office@harmonynature.sk.

 

Diskusia

(0 komentárov)

Nový komentár

Kontrolný kód

i

* (Povinné)

Prihlásenie

Zabudnuté heslo

Predvoľby súkromia
Cookies používame na zlepšenie vašej návštevy tejto webovej stránky, analýzu jej výkonnosti a zhromažďovanie údajov o jej používaní. Na tento účel môžeme použiť nástroje a služby tretích strán a zhromaždené údaje sa môžu preniesť k partnerom v EÚ, USA alebo iných krajinách. Kliknutím na „Prijať všetky cookies“ vyjadrujete svoj súhlas s týmto spracovaním. Nižšie môžete nájsť podrobné informácie alebo upraviť svoje preferencie.

Zásady ochrany osobných údajov

Ukázať podrobnosti
Táto stránka je chránená programom reCAPTCHA a spoločnosťou Google. Platia Pravidlá ochrany osobných údajov a Zmluvné podmienky.

Prihlásenie

Zabudnuté heslo

Produkt bol vložený do košíku
Pokračovať v nákupe Objednať