November: Ako posilniť zdravie pľúc

Počet zobrazení: 2626

Najslabším orgánom v mesiaci november sú pľúca. Jesenné počasie, ktoré prináša so sebou aj rôzne virálne a bakteriálne infekcie, dá pľúcam o niečo viac zabrať. Väčšinou môžete pociťovať horšie dýchanie, preto ste tiež náchylnejší ku kašľu a zápalom horných dýchacích ciest. Vaše pľúca fungujú aj ako komunikačný orgán a ich slabosť môže tiež signalizovať nechuť, alebo neschopnosť komunikovať s okolím, dýchať s niekým spoločný vzduch.

November: Ako posilniť zdravie pľúc

Podľa čínskeho pentagramu sú pľúca v komunikácii s hrubým črevom, teda tvoria spolu párový systém. Ak sú pľúca oslabené a nestíhajú, oslabia väčšinou v priamej línii aj hrubé črevo.

Výstupným orgánom pľúc je nos a koža. Preto ak niečo nie je v poriadku s vašimi pľúcami, môžete pociťovať tieto prejavy: vykašliavanie, kašeľ, kožné prejavy, chrapot, zahlienenie, bolesti palca a zápästia, zmeny vo vyprázdňovaní, suchá pokožka, ekzémy, časté zívanie, krvácanie z nosa, nadmerné potenie, kýchanie, pocit dušnosti, bolesti v ohybe lakťa a ďalšie ...

K psychickým prejavom spojených s okruhom pľúc patrí depresia, sny o lietaní, nechuť hovoriť a sebaponižovanie.

Čo dopriať pľúcam viac:

 • Doprajte si prechádzky v prírode.
 • Športujte, šport pomáha uvoľniť nahromadené hlieny a tým pomáha riasinkám ľahšie vytlačiť hlien von z pľúc.
 • Doplniť môžete aj dychové cvičenia, dýchanie do brucha.
 • Pravidelne a dostatočne vetrajte vzduch v uzavretom domácom, či pracovnom priestore.
 • Nezabúdajte aj na zvlhčovanie vzduchu, vykurovaciu sezónu spravidla sprevádza výrazný pokles vlhkosti vzduchu v bytových jednotkách. Odporúčaná relatívna vlhkosť vzduchu je 45 - 55 %.

 

Čomu sa vyhýbať:

 • Pokiaľ možno vynechajte zahlieňujúcu stravu - hlavne mlieko (kravské) a mliečne výrobky.
 • Nepite studené nápoje.
 • Vyhýbajte sa priestorom, ktorý je preplnený cigaretovým dymom.

 

Ako si pľúca podporiť s darmi prírody:

 • Obklady, zábaly, či náplasti: najvhodnejšie na dýchacie cesty sú z cibule, tvarohu, chrenu, zázvoru, či horčicových semienok
 • Čaj: Zázvor, Cibuľa s majoránkou, Podbeľ (sušené kvety), Tymian, Šalvia, Skorocel, Mäta pieporná, Jamkatec pľúcny, Sladké drievko, Yzop, Divozel
 • Tinktúra: Podbeľ, Chaparral (Larrea tridentata), Sladké drievko
 • Éterické oleje: Oregano, Eukalyptus, Šalvia, Mäta pieporná - naparovanie, inhalácia
 • Štipľavá zelenina: Cesnak, Cibuľa, Chren, Reďkovka, Kapustová zelenina
 • Šťavy, džúsy: Citrón, Grep, Ananás, Brusnica, Mrkva - 100% prírodné, bez konzervantov
 • Antioxidant: Vitamín C - pri nachladnutí, virózach, i podpora imunity

 

Ako posilniť párový orgán pľúc - črevá

Jeseň je ideálnym časom aj na kompletnú očistu čriev od parazitov. Očista čriev obnoví celkovú obranyschopnosť organizmu a posilní ho k ľahšiemu prekonaniu jesenného a zimného obdobia.

 

Odporúčané zdroje vzdelávania:

 

 .

 

Citrón, cesnak, zázvod a med vyliečia dýchacie cesty

A aby sme neostali iba pri teórii, mám pre vás novembrovú výzvu vďaka ktorej si prečistíte telo od rôznych vírusov a baktérií, ktoré v tomto jesennom období číhajú na každom kroku. 

Citrón, cesnak, zázvor a med sú na to priam stvorené:)

 

NOVEMBROVÁ VÝZVA - pridajte sa, urobte pre seba viac!

 

1. Pripravte si doma prírodný elixír, ktorý nie len že očistí telo, ale podporí i metabolizmus a vašu imunitu. Je výborný aj na všetky druhy problémov a infekcií spojených s dýchacím systémomNávod ako si vyrobiť elixír z citrónu, cesnaku, zázvoru a medu nájdete TU.

2. Užívajte elixír pravidelne každý deň ráno nalačno, minimálne 3 týždne.

3. Ak vás náhodou prepadne nečakaná nádcha, prechladnutie, či nepríjemný kašeľ, elixír môžete užívať aj viac krát denne. Čoskoro pocítite ústup ochorenia a zlepšenie zdravotného stavu.

 

Upozornenie: Tento článok má informatívny charakter, obsah pochádza z dostupnej literatúry a Internetu. Jej autorom nie je lekársky, alebo zdravotnícky školený odborník a nenesie žiadnu zodpovednosť v prípade nesprávneho použitia liečivých rastlín, odvodených produktov, alebo pri aplikovaní jednotlivých liečebných metódach. Pri akútnych zdravotných problémoch vyhľadajte svojho lekára. 

 

.

 

Pokiaľ máte otázku, tak ju napíšte nižšie do komentárov. Rada odpoviem :)

Ak sa vám článok páčil, alebo vám dáva zmysel, dajte mu Páči sa mi. Ak môžu tieto informácie pomôcť niekomu z vášho okolia, zdieľajte ho zo svojimi priateľmi.

 

Rady, návody z darov prírrody

 

Ak kliknete myšou na ľubovoľné farebné (červené) slovo pred ktorým je znak malej šípky (), otvorí sa Vám o tom viac informácií. Ak niektorý odkaz nefunguje, budem rada, keď mi o tom napíšete na mail: office@harmonynature.sk.

 

eBook ZDARMA

 • Ionizovaná voda

   

  Zistite prečo je Ionizovaná voda prospešná a vysoko účinná pre každého. 

  Tento praktický sprievodca vám odhalí široké použitie Alkalickej, Acidickej a Striebornej vody pri riešení mnohých zdravotných problémov. 

  ›› Získajte eBook ZDARMA

Skúsenosti zákazníkov

 • Jemná chuť

  Monika

  U známych som prvý krát ochutnala ionizovanú vodu. Hneď som sa rozhodla, že ionizátor chcem, pretože som počula iba samé super chváli ako známym voda pomohla. Je to najlepšia investícia, ktorú som si dopriala.

  ›› Produkt/Diskusia/Príspevky

 • Rýchla pomoc

  Pavol

  Trápili nás plesne v domácnosti, vyskúšali sme všetky možné dostupné prostriedky, ale nič nezaberalo. Náhodou sme sa dostali po výrobok Sterisolan a ten nám bez zápachu, rýchlo a účinne pomohol :)

  ›› Produkt/Diskusia/Príspevky

Táto stránka používa cookies. Viac info

Prihlásenie