Menu

Mám v tele nebezpečné parazity? Môžu uškodiť môjmu zdraviu?

Pridal Počet zobrazení 2218

Napadli vás otázky: Môžem mať v tele parazity? Týka sa tento problém aj mňa? A kde by som ich vôbec mohol dostať? Ak sa domnievate, že parazity sa týkajú iba ľudí, ktorí žijú v rozvojových krajinách, alebo, že parazity patria iba do ríše zvierat, tak si teraz prečítajte aké sú možné zdroje nákazy a aké zdravotné problémy sa spájajú s parazitmi v tele.

Mám v tele nebezpečné parazity? Môžu uškodiť môjmu zdraviu?

Neveríte, že sa to týka aj vás? Rozumiem vám ...

A teraz úprimne. Keby mi bol niekto pred dvoma rokmi povedal, že mám parazity v tele a že sa mám odčerviť, tak ho vysmejem a neverila by som mu. Minimálne by som to nepovažovala za životne dôležité sa vôbec niečím takým zaoberať.

Ale ... Zároveň si spomínam, že ako deti sme mali dáke problémy a mama nám dávala nejaké lieky proti parazitom. A keďže mám aj ja teraz malú dcérku, tak som zbystrela a pozrela som sa tejto problematike viac na zúbky.

Informácií na nete som našla neúrekom, na youtube zasa kopu videí reálnych prípadov nakazenia parazitmi. A moja zvedavosť ma priviedla až k tomu, že som si parazity nechala namerať na prístroji. Urobila som svoju prvú parazitnú kúru a výsledok ma neočakávane a nadmieru prekvapil: zmizla mi dlhoročná migréna. Kúru robila aj moja dcérka, teta, mama, atď. ... a vždy s pozitívnym výsledkom u každého jedného človeka.

 

Nestrácajte svoj drahocenný čas

Po všetkých týchto informáciách a skúsenostiach som dospela k záveru:

 • Parazity boli, sú, aj budú našou súčasťou a to dovtedy, pokiaľ budú mať na kom parazitovať. Nedá sa im vyhnúť ani najprísnejšou hygienou, zdroj nákazy špinavými rukami je len zanedbateľným percentom ako sa vedia do človeka dostať.
 • Parazity sa netýkajú iba zvierat, chcú prežiť a vždy si nájdu cestu, ako sa udomácniť u svojho živiteľa - zvieraťa, mladého, či starého človeka. Alebo hádam očakávate, že sa vás vopred spýtajú, či môžu k vám na celoživotnú návštevu? Verte, že NIE!
 • Parazity sú potvory prefíkané, zároveň nebezpečné a preto bez toho, aby ste čakali na príznaky (čo môže trvať roky), naučte sa ich preventívne a pravidelne odstraňovať. Stačí im 2 krát do roka (jar a jeseň) ukázať, kto je pánom vo vašom tele.

 

Aké sú možné zdroje prenosu?  

Prenos parazitov na človeka, dieťaNajčastejším zdrojom prenosu môžu byť vaši domáci maznáčikovia: pes a mačka. Drvivá väčšina lariev parazitov vašich maznáčikov je schopná v tele človeka prežívať až 4 roky, larvy vo voľnom priestore prežívajú až 3 roky. Niektoré larvy sú tak odolné, že dokážu prežívať v kobercoch, v gaučoch či v oblečení majiteľov domácich maznáčikov.

K najrozšírenejším vnútorným parazitom u domácich zvierat patria škrkavky a pásomnice. Vedeli ste, že každé šteňa sa narodí s larvami škrkaviek? Prinášajú si ich z matkinho organizmu. S týmto prenosom nemôžete urobiť nič. Ak máte domáce zvieratká, tak ich pravidelne 4 krát do roka odčervujte, je to jediný spôsob ako ochránite seba, svoje okolie a aj svojho miláčika.

Ďalšie zdroje nákazy: potraviny, buď zle umyté ovocie a zelenina, alebo nedostatočne tepelne upravené mäso, mlieko, ryby.

Nakaziť sa dá aj vo vodných plochách pri kúpaní, pitím nefiltrovanej vody, taktiež aj vdýchnutím malých vajíčok priamo zo vzduchu. Niektoré druhy sa prenášajú aj z človeka na človeka, teda miesta ako škôlka, škola, domáce a verejné WC, toalety v práci, sú miesta, kde je prenos parazitov taktiež možný.

 

Prečo sú parazity také nebezpečné?

Vyliahnuté larvy kolujú v tele človeka, prenikajú krvou, alebo aktívnym pohybom do najrôznejších orgánov, kde spôsobujú ťažké poškodenia. Bohužiaľ príznaky sa automaticky zamieňajú za príznaky bežných ochorení ako napr. neustále pokašlávanie až po problémy s očami. Väčšinou sa na to príde pri testoch na niečo iné. Napr. keď sa larvy po pár rokoch pohybu prevŕtajú do oka, alebo sa vytvoria veľké cysty na pečeni.

Vo všeobecnosti parazity v tele zhoršujú metabolizmus, oslabujú imunitu, narúšajú látkovú výmenu, spôsobujú zápal tenkého čreva a rôzne pečeňové choroby, upchávajú žlčovody, provokujú kožné choroby, alergie, žihľavku, ekzém, psoriázu, a vedú tiež k chorobám z prechladnutia s hojným vylučovaním hlienov. Najčastejšie ich signalizujú tráviace ťažkosti, cysty, alergie, pľúcne, pečeňové či kožné ochorenia, únava, kruhy pod očami, a toto môže v konečnom dôsledku znamenať skrátenie života aj o 15 rokov.

 

Zbystrite, toto sú časté príznaky spájané s parazitmi

 • U detí: zvýšená chuť na sladké, nafúknuté bruško, bolesť bruška, hnačka, pokles váhy, svrbenie okolo konečníka večer pred spánkom (príp. aj počas dňa), škrípanie zubov a vytekajúce sliny počas spánku
 • Prehnaná chuť na jedlo alebo prípadne pokles apetítu
 • Chudnutie, nevoľnosť alebo zvracanie
 • Bolesti žalúdka, bolesť okolo pupka
 • Zápcha, hnačka, plynatosť, kŕče, zapáchajúca stolica, krvavá stolica, syndróm dráždivého čreva alebo iné príznaky podráždenia čriev
 • Kolísanie hladiny cukru v krvi
 • Dráždivý suchý kašeľ
 • Alergia, porucha imunity
 • Škrípanie zubami aj počas spánku
 • Ochorenia kože, ako akútne svrbenie v oblasti konečníka a iných častí tela, vyrážky a iné podráždenia kože
 • Nervozita, úzkosť a depresia
 • Poruchy spánku, nočné budenie
 • Bolesti kĺbov a svalov
 • Chronická únava, slabosť a vyčerpanosť
 • Anémia a nedostatok železa
 • Imunitné ochorenia s nadmerným množstvom bakteriálnych, hubových a vírusových infekcií
 • Pokles sexuálnej túžby

Okrem týchto príznakov sú časté aj: priberanie na váhe, zvýšený pocit hladu, zlá (horká) chuť v ústach, zlý dych, zrýchlený pulz, zahmlievanie pred očami hlavne pri predklone a vstávaní, svrbenie nosa, či ucha, slinenie počas spánku, astma, cukrovka, epilepsia, vyrážky, migrény, dokonca aj dvaja najväčší vrahovia – ochorenie srdca a rakovina.

Väčšina odborníkov je zdržanlivá a zatiaľ hovorí iba o možnom vzťahu medzi hromadnými ochoreniami a parazitmi. Ale existujú aj takí lekári, ako napríklad Dr. Hulda R. Clark, Ph.D, ktorá vo svojej knihe „Liek na každú rakovinu" dokazuje, že určitý druh rakoviny môže spôsobovať jeden parazit (Fasciolopsis buski). Ak sa pacient zbaví tohto parazita, nádor zmizne.

 

Prevencia začína už v detskom veku, nepodceňujte ju

Stop parazitom a červomTu je zopár rád, ako môžete parazitom predchádzať:

 • Snažte sa udržovať nechty krátke, no hlavne čisté.
 • Dôkladne umývajte ovocie a zeleninu. Drevenú dosku, nôž, tĺčik, mlynček, či iné pomôcky na prípravu mäsa a rýb dobre umyte, dezinfikujte!
 • Dozrite na tepelnú úpravu potravín.
 • Pravidelne vymieňajte posteľné prádlo.
 • Dôkladne dodržujte hygienu rúk, predovšetkým po príchode z vonka, alebo po kontakte so zvieraťami.
 • Venujte pozornosť detským ihriskám. Vhodné sú predovšetkým tie s oplotením, kam sa zvieratá sami nedostanú.
 • Umývajte hračky použité vonku.
 • Učte deti, že odčervovacia kúra je bežnou a preventívnou súčasťou života človeka.
 • Zaraďte do svojho jedálnička také potraviny, ktoré parazity nemajú radi: sú to napr. zelené a červené potraviny, teda paprika, cvikla, karotka, listová zelenina, morské a sladkovodné riasy. Parazity neznášajú štipľavé a horké potraviny. Cesnak a kyslá kapusta ich privádza priam do šialenstva :)
 • Dobrým pomocníkom sú aj rôzne byliny (palina, klinček, aníz, mäta), no ja odporúčam, kúpte si už pripravenú a správne zostavenú bylinnú kúru, šitú rovno na mieru a máte to bez zbytočných starostí.
 • Toto parazity milujú: SLADKÉ, či inak CUKOR! Ak sa teda ládujete sladkosťami, výrobkami z bielej múky, dobre ich kŕmite.

 

Kedy je vhodné ešte urobiť odparazitovanie mimo pravidelnej prevencie

 • Pri detoxikácii, inak pri detoxe dosiahnete iba polovičný efekt
 • Pri chudnutí, ak chcete zredukovať svoju váhu, najprv sa odparazitujte
 • Pred dovolenkou najmä v zahraničí, zvýšite si tak odolnosť voči miestnym podmienkam
 • Pred tehotenstvom, zvýšite si imunitu a vstrebateľnosť výživných látok potrebných pre dieťatko i vás
 • Pri častých plesňových, bakteriálnych, infekčných ochoreniach - odparazitovať a následne posilniť imunitu

 

Keď nechcete ísť k lekárovi ...

Jednou z možností pri podozrení na parazity je navštíviť svojho lekára, ktorý vám určite predpíše produtky na odparazitovanie. Druhou možnosťou je siahnuť po voľno predajných produktoch na bylinnej báze, ktoré sú vhodné ako na riešenie akútnych prípadov, ale aj ako účinná a pravidelná prevencia. 

 

Parazin proti parazitom ► Moje odporúčanie č.1

PARAZIN je výživový doplnok určený na vyčistenie organizmu od parazitov. Tento prípravok  silné antiparazitné vlastnosti, čím podporuje očistu celého tráviaceho traktu.

Prípravok obsahuje tieto zložky: Orech čierny, Cesnak kuchynský, Lapacho červené, Tekvica obyčajná, Kurkuma dlhá, Klinčekovec vonný, Tymian obyčajný

Na základe takéhoto čistenia dochádza celkovo k posilneniu celého imunitného systému.

   

 

Protiparazitná bylinná kúra

► Moje odporúčanie č.2

Komplexný potravinový doplnok na čisto rastlinnej báze PARACLEANSE, na odstránenie parazitov v organizme. 

Paracleanse vypudí červy a parazity hlavne z pankreasu, žalúdka, dvanástorníka, žlčníka, pečene, tenkého a hrubého čreva - celého tráviaceho traktu, ale aj z celého tela. Vyženie: pásomnice, mrle, škrkavky, hlísty, motolice - zakusnuté v črevách, či zapuzdrené v cystách - nádoroch, podkožných hrčkách, bradaviciach, vyrážkach a kožných ekzémoch ...

Kúra je vhodná pre dospelých, ale aj pre deti (polovičné dávkovanie). Ideálne obdobie na očistu od parazitov je na jeseň a potom na jar.

Táto čisto bylinná kúra pracuje v 3 fázach súčasne: 1. aktivuje - pripravuje črevá na čistenie, 2. aktívna očista od parazitov, 3. fixácia - obnova črevnej mikroflóry. 

Parasafe Herbal kúra

.

► Moje odporúčanie č.3

Dvojfázová protiparazitná bylinná kúra PARASAFE HERBAL SET predstavuje prírodné riešenie pri prevencii proti parazitóze a cielene pôsobí - prispieva k šetrnej očiste organizmu a k spoľahlivej antiparazitnej ochrane.

Inovatívny PARASAFE HERBAL SET je cielenejším a aktívnejším nástupcom antiparazitnej kúry ›Paracleanse, ktorá bola na trhu dlhých 26 rokov. 

  

 

 

Wurm ex sirup proti parazitom pre deti► Moje odporúčanie č.4

Prípravky proti parazitom vhodné aj pre deti:

◘ Wurm-Ex sirup s humínovými látkami významne prispievajú k prirodzenej likvidácii parazitov, zabezpečujú normálnu funkciu črevného traktu a podieľajú sa na celkovej detoxikácii organizmu.  

◘ Tekutý prípravok Antipa-rasitis bez alkoholu od spoločnosti Finclub s obsahom výťažku zo šupiek amerického orecha čierneho (Juglans nigra) 

 

 

 

Antipa-rasitis proti parazitom► Moje odporúčanie č.5

Prípravky Antipa-rasitis sa vyrábajú v 2 verziách: • bez alkoholu (vhodný nie len pre deti) • s alkoholom. Tekuté prípravky od spoločnosti Finclub s obsahom výťažku zo šupiek amerického orecha čierneho (Juglans nigra) tak prinášajú pohodlné riešenie na odparazitovanie pre celú rodinu.

Prípravky sa riedia vo vode, alebo v džúse a užívajú sa 3 krát denne po dobu maximálne 6 týždňov. Dĺžka takejto kúry má svoju výhodu v tom, že počas 5-6 týždňov užívania prípravku vie postupne v organizme zlikvidovať parazity vo všetkých stupňoch vývoja

 

 

 ► Pozrieť všetky produkty na odparazitovanie 

.

!!! Začnite čo najskôr 

Ak ste sa dočítali až sem, tak otázky: "Mám v tele parazity? Môžu ohroziť moje zdravie?" by vás už nemali vôbec trápiť. Pravidelná očista od parazitov je jediným a jednoduchým spôsobom ako si zachovať vnútorné zdravie tela. Pretože pri parazitoch platí, ak ich aj dnes náhodou nemáte, zajtra to nemusí byť pravda.

Teraz by ste sa mali pozrieť na to, ako zabezpečíte 2 krát do roka malú zmenu vo svojom živote a zaradíte do neho pravidelnú očistu pred parazitmi. 

Ak sú vám čisto prírodné výrobky blízke, tu nájdete vhodné výrobky ako pre deti i dospelých.

 

Dôležité!

Ak sa v rodine objaví podozrenie na parazity aspoň jedného člena, odporúčam urobiť odparazitovanie všetkých členov rodiny naraz. Niektoré druhy parazitov sa veľmi jednoducho prenášajú práve v rámci rodiny, čo môže znamenať, že ak sa prečistí od parazitov iba jeden člen rodiny, tak čoskoro sa opäť môže nakaziť od ostatných, ktorí môžu byť aj bez vonkajších príznakov parazitárnej infekcie. V takomto prípade je to začarovaný kruh, z ktorého sa nie, a nie vymotať.

Z tohto dôvodu je potrebné, aby sa naraz preliečila celá rodina.

 

Skúsenosti ľudí, ktorí očistili svoje telo od parazitov

zníženie váhy • lepší a kvalitnejší spánok • omnoho viac energie • zmizli problémy s častým močením - aj v noci

• zmizli bolesti hlavy a migréna • vyčistila sa pleť - ekzém a psoriáza ustúpili • prestali bolesti brucha, hnačka, plynatosť

• stabilizoval sa (vysoký) krvný tlak • bolesť kĺbov ustúpila - miestami zmizla • ustúpila chuť na sladké

• postupne sa na pokožke vytratili rôzne výrastky ako krupička, drobné znamienka, fľaky • zvýšila sa odolnosť organizmu - menšia náchylnosť na prechladnutia a virózy. 

 

.

 

Pokiaľ máte otázku, tak ju napíšte nižšie do komentárov. Rada odpoviem :)

Ak sa vám článok páčil, alebo vám dáva zmysel, dajte mu Páči sa mi. Ak môžu tieto informácie pomôcť niekomu z vášho okolia, zdieľajte ho zo svojimi priateľmi.

 

Bakterie virusy plesne parazity rady navody skusenosti HarmonyNature

 

Ak kliknete myšou na ľubovoľné farebné (červené) slovo pred ktorým je znak malej šípky (), otvorí sa Vám o tom viac informácií. Ak niektorý odkaz nefunguje, budem rada, keď mi o tom napíšete na mail: office@harmonynature.sk.

 

Upozornenie: Tento článok má informatívny charakter, obsah pochádza z dostupnej literatúry a Internetu. Jej autorom nie je lekársky, alebo zdravotnícky školený odborník a nenesie žiadnu zodpovednosť v prípade nesprávneho použitia liečivých rastlín, odvodených produktov, alebo pri aplikovaní jednotlivých liečebných metódach. Pri akútnych zdravotných problémoch vyhľadajte svojho lekára.

Obsah stránky podlieha ochrane autorských práv. Preberanie, kopírovanie, šírenie článkov alebo ich častí bez súhlasu prevádzkovateľa je zakázané.

 

 

Diskusia

(1 komentár)

Ivana, 31.1.2023 22:17:37

Vysetrenie proti parazitom

Prosim vas je odbor alebo konkretne laboratorium kde si sme sa vedeli dať vyšettit?

Nový komentár

Kontrolný kód

i

* (Povinné)

Prihlásenie

Zabudnuté heslo

Predvoľby súkromia
Cookies používame na zlepšenie vašej návštevy tejto webovej stránky, analýzu jej výkonnosti a zhromažďovanie údajov o jej používaní. Na tento účel môžeme použiť nástroje a služby tretích strán a zhromaždené údaje sa môžu preniesť k partnerom v EÚ, USA alebo iných krajinách. Kliknutím na „Prijať všetky cookies“ vyjadrujete svoj súhlas s týmto spracovaním. Nižšie môžete nájsť podrobné informácie alebo upraviť svoje preferencie.

Zásady ochrany osobných údajov

Ukázať podrobnosti
Táto stránka je chránená programom reCAPTCHA a spoločnosťou Google. Platia Pravidlá ochrany osobných údajov a Zmluvné podmienky.

Prihlásenie

Zabudnuté heslo

Produkt bol vložený do košíku
Pokračovať v nákupe Objednať