Späť

Čistá voda, vaše zdravie máte na dosah ruky

Pridal: Počet zobrazení: 2024

Predstavte si, aké by to bolo úžasné, keby sme sa dokázali vyhnúť chorobám, zostali dlhšie mladými a plnými energie, a aj v starobe by sme mohli prežívať plnohodnotný, chorobami neobmedzený život. Páčil by sa aj vám takýto život? Verím, že určite ÁNO!

Čistá voda, vaše zdravie máte na dosah ruky

Ako to však dosiahnuť?

Nehľadajte za touto "krásnou predstavou" žiadnu zložitosť, život je v podstate veľmi jednoduchý a jednoduché riešenia bývajú spravidla tie najúčinnejšie. Už len zmena pohľadu na vec je veľkým plusom, keď sa chceme pustiť do nápravy svojho zdravia. 

Pozrime sa na telo, ľudský organizmus od základu. Čo ho tvorí?

70 - 75% VODA + u dospelého človeka cca 100 biliónov buniek. 

A teraz ruku na srdce:

 • Ako sa staráte o svoje bunky? Čo pre ne robíte každý deň?
 • Dávate im vodu. A akú?    Kŕmite ich. A čím?
 • Ako svoje bunky čistíte? ... Že načo?

No presne na to, aby bunky fungovali ako švajčiarske hodinky, aby sa delili a obnovovali bez najmenšej poruchy a následne, aby nové bunky boli zdravé a vitálne.

Všetky tieto procesy v tele podporuje a riadi hlavne VODA.

Vodu považuje za takú samozrejmosť a súčasť nášho každodenného života, že si ani neuvedomujeme, aký má skutočný a nenahraditeľný potenciál pre náš organizmus. Neexistuje nič, čo by ju mohlo nahradiť. Bez nej by život nebol možný.

Aby sme však mohli hovoriť o liečivých a preventívnych účinkoch vody, pozrime sa na to, čo sa nedá považovať za dodržiavanie správneho pitného režimu:

 • Čaj a káva s obsahom kofeínu, ktorý má močopudné vlastnosti, čo môže viesť skôr k dehydratácii a vyplavovaniu minerálov z tela.
 • Alkohol má taktiež schopnosť telo dehydratovať.
 • Ochutené a perlivé vody, džúsy s obsahom cukru, kofeínu, farbív, umelých aróm a ochucovadiel, a iných látok (chemikálií), ktoré organizmus zaťažujú.
 • Nápoje pre športovcov s obsahom stimulantov.

 

Tu sú 2 dôvody, prečo venovať maximálnu pozornosť kvalite a množstvu prijatej vody

 • Udržať si potrebný pomer vody v našom tele je doslova "smrteľne" dôležité! Už len 1% úbytku vody znamená ohrozenie správneho fungovania orgánov, teda dehydratáciu.
 • Voda plní v organizme viacero dôležitých funkcií: má vyživovaciu a vylučovaciu funkciu, podporuje dýchanie, odstraňuje nepotrebný (toxický) odpad, riadi bilióny buniek, hydratuje celé telo a reguluje telesnú teplotu. Kvalita a množstvo vody sa priamo úmerne podieľajú na procese starnutia organizmu.

 

Reštartujte si svoje zdravie s kvalitnou vodou

Každá bunka, tkanivo a orgán potrebuje k svojej správnej činnosti vodu. Z tohto jednoducho vyplýva, že ak voda zastupuje toľko dôležitých funkcií v našom tele, je práve ona predurčená k tomu, aby náš organizmus dokázala udržať v najlepšej forme a bola zároveň najlepším liečiteľom a pánom prevencie. Požadovanú kvalitu vody získate týmito procesmi:

 

1. FILTRÁCIA VODY

Preto ak chcete, aby sa voda stala účinným a dlhodobým zdrojom liečivej sily pre celý organizmus, musíte vodu prijímať v jej najčistejšej (živej) forme:

Proces filtrácie vody
 • bez chlóru a bez zvyškov po antibiotikách, hormónoch, hnojivách
 • bez ťažkých kovov: ortuť, olovo, arzén, kadmium
 • so správnym pomerom minerálov
 • s dobrou chuťou, na pohľad číru a bez zápachu

Možno vás práve teraz napadla otázka. Ako sa dá zabezpečiť takáto kvalitná voda? Riešením sú domáce filtre ako na pitnú vodu, tak i na vodu v ktorej sa kúpete, či sprchujete. Ak sa rozhodnete zadovážiť si domáci filter vody, tak sa snažte vybrať taký, ktorý spĺňa vyššie uvedené kritériá.

 

2. IONIZÁCIA VODY 

Účinnejším a vyšším levelom z pohľadu prospešnosti a kvality vody pre zdravie je po filtrovanej vode, voda Ionizovaná. Pri procese ionizácie naraz vzniknú 2 druhy vody: Alkalická voda a Acidická voda v zariadení Ionizátor vody. Samostatným procesom je možné získať aj Striebornú voduKaždá voda má iné, no zároveň pre telo blahodarné účinky.

Čím je Ionizovaná voda iná a prospešnejšia oproti bežnej vode z vodovodu?

► Alkalická voda

 • Voda, ktorá má prírodný antioxidačný účinok
 • Voda, ktorá alkalizuje telo
 • Voda, ktorá čistí a detoxikuje telo až na úrovni buniek
 • Voda, ktorá má viac kyslíka
 • Voda s nižším povrchovým napätím (predchádza zahusťovaniu krvi)

Alkalická voda vďaka zvýšenému pH a (-) ORP dokáže organizmus zbavovať chemického (toxického) odpadu z medzibunečného priestoru. Tým vytvára priaznivé podmienky pre fungovanie všetkých buniek, čo prinavracia orgánom energiu, čistotu, mladosť a stimuluje imunitu.

► Acidická voda

Acidická voda sa naopak vyznačuje veľmi nízkymi hodnotami pH a  (+) ORP, čo ju predurčuje likvidovať takmer všetky škodlivé mikroorganizmy. Acidická voda môže byť právom hrdá na svoje antibakteriálne, antiseptické, antialergické a protizápalové vlastnosti.

► Strieborná voda

Strieborná voda má antibakteriálne účinky, je biologicky čistá - teda bez rôznych baktérií a vírusov, ktoré spôsobujú choroby. Strieborná voda stimuluje imunitu a pôsobí ako prírodné antibiotikum.

 

Cítite, že potrebujete u vás doma podporiť zdravíčko? 

Kombinácia alkalickej, acidickej a striebornej vody je ideálny spôsob ako mať kontrolu nad zdravím celej rodiny. Počnúc prevenciou - očistou - podporou imunity - až po ničenie baktérií a vírusov.

Nespoliehajte sa na to, že niekto vynájde "zázračnú pilulku". Nehľadajte riešenie na zlepšenie zdravia za horami - dolami, riešenie je tu, na dosah ruky. Doprajte si dostatočné množstvo a tú najlepšiu kvalitu vody, a vaša fyzická a duševná pohoda bude prekvitať na omnoho vyššej úrovni.

Je váš čas :) Začnite teraz!

 

Ionizátor vody aQuator Silver, Alkalická Acidická Strieborná voda 
 
Ionizátor vody PTV-KL, Alkalická Acidická Strieborná voda 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 Zdroj: IONIZOVANÁ VODA - Zdravie na dosah ruky

 

.

 

Verím, že vám tieto informácie pomohli k tomu, aby ste prehodnotili svoj postoj ohľadom vhodného príjmu tekutín. Možno si poviete: "voda ako voda", no vzhľadom na zdravie, vôbec nie je jedno, akú vodu pijete.

Pokiaľ máte nejakú otázku, tak ju napíšte do komentárov. Rada odpoviem :)

Ak sa vám článok páčil, alebo vám dáva zmysel, dajte mu Páči sa mi a zdieľajte ho zo svojimi priateľmi. 

 

Rady, návody z darov prírrody

 

Ak kliknete myšou na ľubovoľné farebné (červené) slovo pred ktorým je znak malej šípky (), otvorí sa Vám o tom viac informácií. Ak niektorý odkaz nefunguje, budem rada, keď mi o tom napíšete na mail: office@harmonynature.sk.

 

Prihlásenie

Súbory cookies používame, aby sme zabezpečili funkčnosť týchto webových stránok. Viac informácií