Menu
Múdra huba 1x1g na Onychomykózu • Pleseň na nechtoch a pokožke

Vypredané

Múdra huba 1x1g na Onychomykózu • Pleseň na nechtoch a pokožke

Hodnotenie

2/5 (2x)

Múdra huba je prírodný mikrobiálny prípravok s antimykotickou prísadou pre starostlivosť o pokožku a nechty na nohách. Prípravok eliminuje vláknité mikromycélie na pokožke nôh a pod nechtami. Múdra huba obmedzuje potivosť a odstraňuje zápach na nohách. Čítajte viac
Variant

Vyberte variant

Vyberte variant

od 8,40 €

Výrobca: BARD

Popis

Trápi vás pleseň na nechtoch a pokožke nôh, zápach a zvýšená potivosť chodidiel?

Využite prírodnú antimykotickú funkciu a schopnosť prípravku Biodeur MÚDRA HUBA (Pythium oligandrum), ktorý sa na chodidlá aplikuje formou opakovaných kúpeľov, alebo zábalov.

Antimykotický - protiplesňový účinok v prípravku zabezpečuje mykoparazitická huba Pythium oligandrum.

 Onychomykóza nechtov

Prípravok eliminuje vláknité mikromycélie húb a kvasiniek na pokožke nôh a pod nechtami, zároveň prípravok obmedzuje potivosť a odstraňuje zápach nôh.

Biodeur Múdra huba je prírodný kozmetický preparát, obsahujúci originálnu aktívnu kompozíciu mikroorganizmov (Pythium oligandrum), ktorá účinne pôsobí na vláknité parazitické huby a kvasinky vyvolávajúce ochorenia kože.

 

Spoločným menovateľom pre naštartovanie a udržiavanie mykotického ochorenia na chodidlách je:

• Vlhkosť a zaparenie, ktoré vzniká v uzatvorenej a neprievzdušnej obuvi pri viac hodinovom nosení.

• Macerácia kože - uvoľňovanie živočíšnych buniek z tkanív máčaním vo vlhkom prostredí, uvoľnené a infikované bunky hubami a kvasinkami sa udržujú, alebo prenášajú do inej obuvi, ponožiek, uterákov, do postele a posteľného prádla, na podlahu v byte, kúpeľni a tým sa infekcia udržiava aktívna, príp. sa takto prenáša na ďalších ľudí.

• Mechanické a drobné (mikro) pôsobenie na pokožku pri chôdzi, používaním obuvi, atď., spoločne s pomnožením fekálnej mikrobiálnej flóry húb a kvasiniek, ktorá vedľa nepríjemných pachových vnemov pripravuje taktiež vhodné prostredie pre rozmnožovanie mikroskopických húb.

Ak sa tomuto stavu nevenuje patričná pozornosť, môže v ďalšom období dôjsť aj k postihnutiu nechtových platničiek.

 

Prípravok Biodeur Múdra huba a jeho prospešné prínosy

◘ Pomáha pri náznakoch ťažkostí na chodidlách: zápach, potenie, plesne, svrbenie

◘ Výrazne obmedzuje nadmerné potenie (hyperhydrotické stavy)

◘ Priaznivo pôsobí proti plesniam a kvasinkám (candida) na chodidlách, pokožka a nechty

◘ Uľahčuje samovoľné odstraňovanie stvrdnutej kože z nôh

◘ Odstraňuje zápach a infekcie plesňami - mykózy z nosenej obuvi

◘ Priamo parazituje na patogénoch (plesniach, kvasinkách) a preto zabraňuje vzniku rezistencií

◘ Nezaťažuje imunitu • Nulová toxicita pre telo • Nemá žiadne vedľajšie účinky • Vhodný pre všetky vekové kategórie ľudí

◘ K prípravku Biodeur Múdra huba odporúčame doplniť ›zásyp/púder do topánok proti poteniu nôh

  

Čo je Múdra huba - Pythium oligandrum a aký má životný cyklus

Pythium oligandrum je druh mykoparazitickej huby, ktorá sa vyskytuje voľne v pôdach po celom svete a ktorá napáda mnoho druhov húb a kvasiniek, vrátane príbuzných húb svojho druhu. Neparazituje na rastlinách či živočíchoch, ale iba na iných hubách. Tie sú pre ňu potravou a nič iné ju nezaujíma - preto Múdra huba.

Pri kontakte s inou hubou vyrastajú z oospóry vetviace sa hyfy, ktoré obtáčajú mycelium hostiteľskej huby a za pomoci enzýmu oligandrin ho rozkladajú a zároveň si z neho berú živiny pre svoj metabolizmus. Na koncoch hyf sa vytvára zoosporangium, ktoré po prasknutí uvoľňuje pohybujúce sa zoospóry s dvoma bičíkmi.

Tie opäť vyhľadajú nového hostiteľa (huby, kvasinky), vytvárajú hyfy, berú živiny zo svojho hostiteľa, vytvárajú oogónium. A celý proces sa opakuje, kým sa v okolí neprestane vyskytovať hostiteľská - patogénna huba. Potom sa Múdra huba zapuzdrí do oospóry a vyčkáva aj niekoľko rokov na nového hostiteľa alebo odumiera.

 

 

Prvýkrát bola huba Pythium oligandrum objavená v 30. rokoch 20. storočia americkým mykológom Charlesom Drechlerom, ktorý ju prvýkrát nesprávne identifikoval ako jednu z ďalších fytopatogénnych húb.

V roku 1965 sa podarilo českému vedcovi Dášovi Veselému zistiť, že Pythium oligandrum je striktne mykoparazitickou hubou a na svoj metabolizmus a prežitie potrebuje iba bunky iných húb. Od 90. rokov 20. storočia sa vlastnosti tejto mikroskopickej huby začínajú využívať v rôznych oblastiach ľudského života od domácností po kozmetické prípravky.

V roku 1993 boli zahájené laboratórne testy, ktoré zistili, že Pythium oligandrum je vhodné aj na potieranie celého radu mikroskopických húb parazitujúcich na ľudskom organizme. V roku 1994 štúdia preukázala nulovú toxicitu k človeku. V roku 1996 bol vyrobený prvý prípravok vhodný na potlačovanie mykózy kože nôh, znižovanie potivosti a odstraňovanie pachových symptómov. 

Počas ďalších rokov sa skúmali priaznivé účinky Pythium oligandrum s pozitívnym výsledkom na ďalšie ochorenia aj nemykotického pôvodu (bercové vredy, atopický ekzém, psoriáza). V súčasnej dobe sa vyrábajú aj kozmetické prípravky vhodné pre ľudí s pošvovou mykózou, či paradontózou, a kozmetické prípravky vhodné proti plesňovým a iným hubovým ochoreniam ľudského organizmu.


Plesne na pokožke a nechtoch

 

Použitie Múdrej huby - VODNÝ KÚPEĽ NÔH:

Použitie pri problémoch: • Zápach - pachové symptómy • Stavy potenia chodidiel •  Plesňové infekcie spôsobené kvasinkami (candida) a dermatofytickými hubami na pokožke - v medzi prstí, na nechtoch

Múdra huba proti plesniam na pokožke1. Otvorte šesťhranný uzáver a dolejte vlažnou vodou (cca 34°C), pretrepte a suspenziu ďalej rieďte do 2-3l vlažnej vody.

2. Po dobu 20-40 minút omývajte chodidlá a medzi prstové priestory (čím dlhšia doba kúpeľa, tým zreteľnejší účinok).

3. Po kúpeli nohy neutierajte, ale nechajte ich prirodzene oschnúť.

4. Roztok ponechajte do druhého dňa a opakujte body číslo 2-3, potom roztok vylejte.

Aplikáciu vykonávajte najlepšie večer pred spaním.

Poznámka: Roztok pripravený na kúpeľ použite aj na vytretie obuvi, nepoužívajte žiadne ďalšie prípravky k dezinfekcii topánok.

Po dobu 12 hodín od jednotlivých aplikácií nepoužívajte žiadne iné prípravky k ošetrovaniu pokožky nôh okrem bežnej hygieny.

Odporúčanie: V prípade dlho dobejšej infekcie a potreby aplikáciu po niekoľkých dňoch opakovať, odporúčame zakúpiť si balenie s 3 ampulkami. Nájdete ho na odkaze: ›Múdra huba 3x1g

 

Použitie Múdrej huby pri chronickej onychomykóze nechtov - ZÁBAL NA NECHTY:

Použitie pri problémoch: plesňová infekcia na nechtoch chodidiel

1. Otvorte šesťhranný uzáver a dolejte vlažnou vodou (cca 34°C), pretrepte a suspenziu ďalej rieďte do 0,05 (na jednu nohu) až 0,1 (obidve nohy) litra vlažnej vody.

2. Roztok nalejte na vatu (tampón, gázu, 0,025l na jednu nohu), z ktorej vytvoríte obklad na zabalenie nechtov). S dostatočne nasiaknutým obkladom zabaľte nechty tak, aby zakryl nechty a bol v styku aj s prstami zo spodnej strany.

3. Na nohu nasaďte mikroténové vrecko, oblečte ponožku a nechajte pôsobiť cez noc.

4. Ráno obklad odložte a nechajte nohy prirodzene oschnúť.

5. Úkony 2-4 opakujte nasledujúci deň (na dva dni ampulka).

Poznámka: Na vytrenie obuvi použite zvyšok roztoku, ktorý zostane v nádobe kde prípravok pripravujete. Nepoužívajte žiadne ďalšie prípravky k dezinfekcii topánok.

Po dobu aplikácií nepoužívajte žiadne iné prípravky k ošetrovaniu pokožky nôh a nechtov okrem bežnej hygieny. Nechty pred aplikáciami neodlakujte a 24hod po aplikácii nelakujte.

Odporúčanie: V prípade dlho dobejšej infekcie a potreby aplikáciu po niekoľkých dňoch opakovať, odporúčame zakúpiť si balenie s 3 ampulkami. Nájdete ho na odkaze: ›Múdra huba 3x1g

 

Ako dlho trvá liečba plesňovej infekcie

Liečba plesňovej infekcie na pokožke, obzvlášť na nechtoch má svoj časový priebeh a ovplyvňuje ho viacero faktorov. Jedným z nich je pravidelná dezinfekcia obuvi, ponožiek a podlahy, ktorá je pri liečbe plesní neodkladnou súčasťou!!! Inak sa liečba stáva začarovaným kruhom bez nádeje na vyliečenie.

Odporúčam prečítať si článok, ›ako prerušiť životný cyklus plesniam a urýchliť tak liečbu.

Onychomykóza na nechte: Po aplikácii 2-dňového kúpeľu, alebo zábalu by ste v priebehu 2 mesiacov mali pozorovať vyrastanie zdravého nechtu. Cieľom liečby je, aby od lôžka začal odrastať zdravý necht. Pokiaľ sa odrastanie nechtu nedostaví, alebo zastaví, je potrebné zopakovať 2-dňovú aplikáciu. 

Mykóza na pokožke: Zníženie prejavov plesňovej infekcie by ste mali pozorovať v priebehu pár dní. Ak je infekcia rozšírená a dlhodobejšia je potrebné aplikáciu prípravku zopakovať. 

 

Produkty, ktoré je vhodné kombinovať s Múdrou hubou

◘ Múdra huba kúpeľ, zábal 3x1g - balenie s 3 ampulkami

◘ Múdra huba PYTHIE Prevent Foot powder 1x4 g • Zásyp/púder do topánok

◘ Olej na nechty so sklonom k plesniam • Múdra huba BIO Biodeur Nail Oil 10ml

Olej na nohy so sklonom k plesniam • BIO Biodeur Foot Oil 50ml

◘ Múdra huba proti plesni na chodidlách + Dezinfekcia obuvi, sanity, podlahy

 

Mohlo by vás zaujímať

• Články z Natur♥Blogu: Čo musíte vedieť, aby ste sa plesní na nohách zbavili čo najskôr

 

Múdra huba recenzie

  

Doplňujúce informácie

Zloženie: Silica, Panicum miliaceum, Pythium oligandrum

Kontaminačná mikroflóra s rozhodujúcim podielom hubového mikroorganizmu Pythium oligandrum v suchej zmesi s interným nosičom.

Balenie: 1 ampulka x 1g

Upozornenie: Určené len na vonkajšie použitie. Nemá vedľajšie účinky. Ukladajte mimo dosahu detí. Skladujte v suchu pri teplote 15-25°C a relatívnej vlhkosti do 40%. Krajina pôvodu Česká republika.

 

.

 

Potrebujete poradiť pri výbere produktov a služieb?

Produktový sprievodca

 

Doplnkové informácie

Kategória: MIKRÓBY & POKOŽKA
ANTIMIKROBIÁLNE účinky: ◘ Kvasinky • Plesne
PLESNE a KVASINKY: ◘ Plesne, kvasinky (Mykóza) na pokožke, nechtoch
POKOŽKA: ◘ Plesne, kvasinky na pokožke, nechtoch
Diskusia 0

Žiadne komentáre

Nový komentár

Hodnotenie 0

Hodnotenie produktu

2/5

Pridať

Žiadne komentáre

Múdra huba 1x1g na Onychomykózu • Pleseň na nechtoch a pokožke
Múdra huba 1x1g na Onychomykózu • Pleseň na nechtoch a pokožke

od 8,40 €

Súvisiace a doplnkové produkty

Nová otázka k produktu

Kontrolný kód

i

Nový komentár

Kontrolný kód

i

Prihlásenie

Zabudnuté heslo

Predvoľby súkromia
Cookies používame na zlepšenie vašej návštevy tejto webovej stránky, analýzu jej výkonnosti a zhromažďovanie údajov o jej používaní. Na tento účel môžeme použiť nástroje a služby tretích strán a zhromaždené údaje sa môžu preniesť k partnerom v EÚ, USA alebo iných krajinách. Kliknutím na „Prijať všetky cookies“ vyjadrujete svoj súhlas s týmto spracovaním. Nižšie môžete nájsť podrobné informácie alebo upraviť svoje preferencie.

Zásady ochrany osobných údajov

Ukázať podrobnosti
Táto stránka je chránená programom reCAPTCHA a spoločnosťou Google. Platia Pravidlá ochrany osobných údajov a Zmluvné podmienky.

Prihlásenie

Zabudnuté heslo

Produkt bol vložený do košíku
Pokračovať v nákupe Objednať