Kúpili ste si ionizátor vody? Tu je 12 užitočných rád, aby ste ho lepšie spoznali
Pridal Rena Počet zobrazení 1098
Ak ste sa už rozhodli, alebo ešte len zvažujete kúpu ionizátora vody aQuator, potom od neho určite očakávate, že vám prinesie viacero bonusov a zlepšenie zdravotného stavu. Ale taktiež, že Vám bude aj dlhodobo a bezchybne slúžiť. Preto skôr ako urobíte svoju prvú ionizovanú vodu, prečítajte si týchto pár rád ako sa čo najlepšie s ionizátorom zoznámiť :)
1. Začnite s návodom na použitie ionizátora
Návod v slovenskom jazyku je súčasťou každého balenia ionizátora. Príp. si ho môžete stiahnuť v PDF formáte, nájdete ho na konci stránky pri ponuke všetkých modelov aQuator.
2. Prvé použitie ionizátora
Po prvom použití ionizátora, teda po prvej ionizácii - vylejte ionizovanú vodu!
Následne urobte ionizáciu ešte raz, táto voda už je vhodná na pitie. Prekvapiť Vás môže mierne (mliečne) zafarbenie alkalickej vody. Je to v poriadku? Áno, je to v poriadku. Alkalická voda má mierne zafarbenie a je to z jediného dôvodu: voda pri procese ionizácie získava väčšie množstvo alkalických minerálov a tie dávajú vode zvýšené pH a tým aj zafarbenie. Foto vody a viac info: ›Ionizovaná voda • Časté otázky a skúsenosti
3. Horný kryt po ionizácii nikdy neotáčajte elektródami nahor!
DÔLEŽITÉ UPOZORNENIE: Po ionizácii a vybratí horného krytu z hlavnej nádoby (keď sú elektródy mokré) nikdy horný kryt neodložte otočený elektródami nahor!!! Zbytky vody by mohli vtiecť do riadiacej jednotky a poškodiť ju.
Na správne odloženie horného krytu slúži podložka, ktorá je súčasťou balenia.
Toto upozornenie sa netýka modelu aQuator VIVO, ktorý má riadiacu jednotku s elektródami upevnenú na pohyblivom ramene.
4. Vodu po ionizácii čo najskôr prelejte do fliaš
Po skončení ionizácie zaznie zvukový signál, znamená to, že ionizácia vody je dokončená. Po zvukovom signály vypnite ionizátor, vytiahnite kábel z elektrickej siete a čo najskôr zlejte každý druh ionizovanej vody do samostatných fliaš.
Najlepšie sú sklenené fľaše s uzavieracím hrdlom. Strieborná voda sa odporúča skladovať vo fľaši z tmavého skla.
Vodu skladujte na tmavom a chladnejšom mieste, v chladničke sa neodporúča.
5. Do kedy treba ionizovanú vodu vypiť
Najsilnejší účinok má čerstvo pripravená ionizovaná voda. Čo to znamená? Treba vedieť, že hodnoty pH a ORP si voda dokáže udržať iba určitý čas, preto ju nie je vhodné dlhodobo skladovať.
ORP hodnotu voda stráca postupne a zároveň rýchlejšie ako pH hodnotu, tzn. najvhodnejšie je vodu vypiť do cca 6 hodín po ionizácii. Po cca 6 hodinách vode ostáva iba pH hodnota.
Ideálne je urobiť čerstvú vodu ráno, pred odchodom do práce a potom podľa potreby v poobedňajších hodinách.
Ak vám ostane alkalická voda, ktorú nestihnete vypiť, tak ju môžete použiť napr. na poliatie kvetín.
6. S akou hodnotou pH vody treba začať
Ak nemáte skúsenosť s alkalickou vodou, teda ste ju ešte pravidelne nepili, začnite prvé dni s hodnotou pH 8 - 8,5 a v menších dávkach (0,5 lit/deň).
Postupne dávkovanie zvyšujte tak, že sa v priebehu 2-4 týždňov dostanete na 2-2,5 litra za deň.
Prechod na pitný režim s alkalickou vodou je individuálny, čo znamená, že niekto môže pociťovať viac energie a aj mať problém so zaspávaním, vtedy treba vo večerných hodinách alkalickú vodu vynechať. Príp. ak je redšia stolica, či častejšie vyprázdňovanie, tak denné množstvo vody nezvyšovať na pár dní. Znamená to, že telo sa čistí, tento stav sa stabilizuje.
7. Kedy je vhodné piť vodu s pH 9,5
Celkový čas prechodu a aj postupné zvyšovanie pH až na hodnotu 9,5 je potrebné prispôsobovať individuálnym reakciám a potrebám tela. U každého je to inak vzhľadom na vek, zdravotné problémy, životný štýl a pod. Vodu s pH 9,5 odporúčam vyskúšať aspoň po 2 týždňoch čo budete piť vodu s pH 8,5.
Ak vodu s pH 9,5 budete znášať dobre, môžete v pití pokračovať. Ak by bola voda pre vás "silná", treba sa vrátiť k nižšiemu stupňu pH vody. Nie je podmienkou, že všetci musia piť vodu s pH 9,5. Niektorým ľudom vyhovuje dlhodobo ostať na hodnote pH 8,5.
Účinky Alkalickej vody sú rôzne. Najdôležitejšie však je, že Alkalická voda, ktorá sa vyznačuje menšími veľkosťami molekulárnych štruktúr, veľmi efektívne pomáha pri odstraňovaní nečistôt, chráni pred škodlivými účinkami voľných radikálov a stimuluje regeneráciu organizmu.
Týmto spôsobom sa stimuluje vitalita a obrana, ktoré nás chránia pred chorobami a umožňujú nám ich prekonať. Z vedeckého hľadiska by mala byť odporúčaná hodnota pH ionizovanej vody používanej ako preventívne činidlo od 8,5 do 9,5 pH a oxidačno-redukčný potenciál ORP od -150 do -250 mV.
8. Naštartujte svoj deň s Alkalickou vodou
Začnite svoj deň s dúškom ionizovanej vody a naštartujte svoj metabolizmus. Ráno nalačno si dajte cca 2 šálky čerstvo pripravenej alkalickej vody. Po cca ½ hodine sa naraňajkujte.
UPOZORNENIE pri užívaní liekov: Farmaceutické lieky zapíjajte vždy čistou neutrálnou vodou. Taktiež pred a po užití liekov sa odporúča cca 30-45 minút NEpiť alkalickú vodu.
UPOZORNENIE pri konzumácii jedla: Počas konzumácie jedla pite iba čistú neutrálnu vodu. Alkalická voda môže znížiť schopnosť žalúdočnej kyseliny stráviť jedlo. Najlepšie je vypiť vodu 30 minút pred jedlom, alebo 1 hodinu po jedle. Dôležité: každý deň musíme vypiť v priemere 2 až 2,5 litra vody (30ml na kilogram telesnej hmotnosti denne).
9. Ako využiť Acidickú - kyslú, mŕtvu vodu
Čo s Acidickou vodou? Z komunikácie s ľuďmi viem, že tento druh vody využívajú veľmi málo. Pritom táto voda má neskutočné možnosti použitia. Inšpirovať sa môžete mojimi radami: ›20 tipov z praxe, na čo použiť Acidickú vodu každý deň
10. Spojte bonusy Alkalickej a Striebornej vody
Ionizátor aQuator je výnimočný tým, že umožňuje vyrobiť taký druh vody, ktorý nevyrobí žiadne iné dostupné zariadenie na našom trhu. Spojiť jedinečné vlastnosti Alkalickej vody a antibakteriálnej Striebornej vody prináša pre organizmus viacnásobný prospech, ako keby ste pili každý druh vody zvlášť.
Pre každodenné pitie striebornej vody je povolená koncentrácia striebra 0,02 mg/l. V návode na použitie, v časti výroba striebornej vody, nájdete postup a čas potrebný na výrobu požadovanej koncentrácie.
Preto neváhajte a vyskúšajte si vyrobiť Alkalickú vodu obohatenú o antibakteriálne striebro a to nasledovne (sú 3 možnosti):
a) Najprv si pripravíte v ionizátore 2 krát Alkalickú vodu, takto dostanete 2x2,3lit = 4,6lit Alkalickej vody. Z tejto vody zoberiete 3 litre, dáte do ionizátora, pripojíte striebornú elektródu a obohatíte vodu o striebro. Treba počítať s tým, že vám ostane 1,6 lit Alkalickej vody, ktorú môžete vypiť, alebo použiť na iný účel.
b) Urobte 1x ionizáciu, získate ňou 2,3 lit Alkalickej vody (+ 0,7lit Acidickej vody). Z tejto Alkalickej vody odoberte 0,7 litra – veľkosť jedného zaváracieho pohára. Zostatok vody 1,6lit vráťte späť do ionizátora do nádoby, kde sa bude opäť vyrábať Alkalická voda a dolejte do ionizátora k Alkalickej vode 0,7lit čistej vody. Urobte novú ionizáciu, získate 2,3 lit Alkalickej vody. Vyberte z ionizátora nádobku s Acidickou kyslou vodou. K Alkalickej vode, ktorú ste získali poslednou ionizáciou dolejte 0,7lit Alkalickej vody z predošlej ionizácie. V nádobe máte 3lit Alkalickej vody pripravenej na obohatenie striebrom. Stačí iba pripojiť striebornú elektródu a Alkalickú vodu obohatiť o striebro.
c) Urobíte 1x ionizáciu, získate 2,3litra Alkalickej vody. Do tejto vody doplníte obyčajnú vodu v množstve 0,7litra a pripravíte striebornú vodu. Alkalická voda v tomto prípade bude mať nižšie hodnoty pH a ORP, pretože bola zriedená obyčajnou vodou. Odporúčam vyrobiť Alkalickú vodu s pH 9,5 a následne ju zriediť s obyčajnou vodou.
Ako príklad je tu uvedený pomer a množstvo vody z 3-litrového ionizátora. Pre 1,5litrový model platia také isté možnosti pri výrobe striebornej vody, len sa mení množstvo a pomer vody.
11. Ako často sa mení membrána
Membránu NIE je potrebné meniť po každej ionizácii!
›aQuator Silver III: Nový model Silver III je naprogramovaný tak, že vás upozorní hlásením na displeji, že je potrebné membránu vymeniť. Príp. môťete membránu vymeniť aj skôr, dôvody sú uvedené nižšie pri modely Mini.
›aQuator Silver Mini: Membrána by sa mala vymeniť vtedy, ak sa náhodou poškodí (môže sa niekedy roztrhnuť, je to spôsobené tým, že sa opakovane namočí vo vode a potom suší), alebo ak pri napúštaný vody do vnútornej nádobky voda moc preteká cez membránu.
Výmena membrán závisí aj od toho, ako často sa ionizátor používa - koľko má užívateľov. Všeobecne výrobca uvádza, že 1 balenie membrán s počtom 10ks vydrží cca 8 - 12 mesiacov.
Výmena membrán: pri výmene membrány dozrite na to, aby vnútorná vymeniteľná nádobka a mriežka bola úplne suchá. Ak by boli tieto časti ionizátora vlhké, môže dôjsť pri výmene membrány k jej poškodeniu - roztrhnutiu.
Upozornenie: Po ionizácii a vyberaní vnútornej nádobky z hlavnej nádoby, môže cez membránu trochu pretekať voda. Na kvalitu ionizovanej vody to nemá vplyv. Ak voda preteká veľa, je potreba membránu vymeniť.
12. Údržba a uskladnenie ionizátora po ionizácii
◘ Po skončení ionizácie urobte údržbu podľa návodu na použitie ionizátora.
◘ Upozornenie: Model aQuator 3lit a Mini 1,5lit nemajú v základnom balení čistiaci set. Tento set nájdete samostatne v ponuke TU: ›Čistiaci set k ionizátorom vody aQuator. Čistiaci set je súčasťou iba ›ionizátora aQuator VIVO.
◘ Alternatívne riešenie: Svetlú elektródu je možné po ionizácii očistiť s vlhkým vatovým tampónom namočeným v octe. Následne treba ocot z elektródy opláchnuť čistou vodou s vatovým tampónom. Tmavá elektróda sa nikdy nečistí!!!
◘ Pri ionizácii sa aj hlavná a vnútorná nádoba zanášajú alkalickými minerálmi. Nádoby je opäť možné vyčistiť octom a opláchnuť vodou. Nádoby stačí čistiť napr. pri výmene membrány.
◘ Nikdy svetlú elektródu nečistite s drsnou stranou špongie, alebo drsnou handrou, môže dôjsť k poškodeniu povrchu svetlej elektródy.
UPOZORNENIE pri uskladnení: Po údržbe ionizátor nechajte dôkladne vyschnúť. Keď sú vnútorné časti suché, ionizátor zložte. Horný kryt dajte do hlavnej nádoby tak, aby do ionizátora išiel vždy čerstvý vzduch. Horný kryt nechajte vždy troška pootvorený, aby sa ionizátor neustále vetral. Môžete medzi horný kryt a hlavné nádobu vložiť papierovú poskladanú vreckovku, alebo niečo podobné, aby ste dosiahli mierny otvor na vetranie.
Je to dôležité z 2 dôvodov:
1. Ak ionizátor náhodou nebudete dlhšie používať, môžu sa v ňom začať tvoriť plesne, príp. môže zatuchnúť a potom vám vzniknú starosti, ako sa zbaviť zápachu, či plesní.
2. Z tmavej elektródy sa môžu vyparovať látky (kyslé látky), ktoré vznikajú pri ionizácii vo vode pri tmavej elektróde. Tieto výpary sa taktiež môžu dostať do riadiacej jednotky a z dlhodobého hľadiska ju môžu poškodiť. Preto je vetranie ionizátora neodkladnou súčasťou správnej starostlivosti.
Stručné zhrnutie:
Záverom vám chcem popriať, aby vám všetky druhy ionizovanej vody priniesli veľa zdravotných prínosov a zariadenie vám slúžilo k maximálnej spokojnosti mnoho rokov. Preto chcem ešte raz zdôrazniť 2 veci, ktoré veľmi ovplyvňujú životnosť a funkčnosť ionizátora, a to:
Bod č.3: Horný kryt po ionizácii nikdy neotáčajte elektródami nahor!
Bod č.12: V čase, keď ionizátor nepoužívate, skladujte ho tak, aby sa vetral!
V príp. akýchkoľvek otázok, či nejasností ma neváhajte kontaktovať na: office@harmonynature.sk
Chcete vedieť aké má Ionizovaná voda všestranné možnosti použitia?
► Neváhajte a stiahnite si PDF brožúru, vďaka ktorej zistíte, že 3 druhy ionizovanej vody majú rôzne vlastnosti a aj možnosti použitia. Dozviete sa aj to: AKO, KEDY a KTORÝ druh vody použiť na rôzne problémy.
3 druhy ionizovanej vody vďaka svojim výnimočným vlastnostiam majú neobmedzené možnosti použitia a priaznivo pôsobia:
✅ pri posilnení činnosti buniek, orgánov a mnohých funkcií v tele
✅ pri podpore celkového zdravia a imunity
✅ pri problémoch s pokožkou a pri dezinfekcii povrchov, predmetov
✅ ako prevencia proti mnohým civilizačným ochoreniam
Ak kliknete myšou na ľubovoľné farebné (červené) slovo pred ktorým je znak malej šípky (›), otvorí sa Vám o tom viac informácií. Ak niektorý odkaz nefunguje, budem rada, keď mi o tom napíšete na mail: office@harmonynature.sk.
Upozornenie: Tento článok má informatívny charakter, obsah pochádza z dostupnej literatúry a Internetu. Jej autorom nie je lekársky, alebo zdravotnícky školený odborník a nenesie žiadnu zodpovednosť v prípade nesprávneho použitia liečivých rastlín, odvodených produktov, alebo pri aplikovaní jednotlivých liečebných metódach. Pri akútnych zdravotných problémoch vyhľadajte svojho lekára.
Obsah stránky podlieha ochrane autorských práv. Preberanie, kopírovanie, šírenie článkov alebo ich častí bez súhlasu prevádzkovateľa je zakázané.
Nový komentár