Menu

20 tipov z praxe, na čo použiť Acidickú vodu každý deň ...

Pridal Počet zobrazení 3358

Pred časom som sa rozprávala s pánom, mojim zákazníkom, ktorý odo mňa už odobral 4 ionizátory pre svoju najbližšiu rodinu. Pochvaľoval si Alkalickú vodu, ako všetkým chutí a ako sa omnoho lepšie po jej pití cítia. Nedalo mi a spýtala som sa ho, či používajú aj Acidickú vodu? Na to mi povedal: "Vôbec ju nepoužívame a vylievame ju". "Och, aká škoda" ... povedala som si, pretože Acidická voda je hotový superman v likvidácii baktérií pri zápaloch a okrem toho dokáže nahradiť mnohé prípravky, ktoré sa bežne doma používajú. Chcete vedieť kedy vám Acidická voda zaručene pomôže? A čo všetko vie nahradiť? V článku nájdete 20 využití Acidickej vody každý deň ...

20 tipov z praxe, na čo použiť Acidickú vodu každý deň ...

Úprimne sa priznám, že pokiaľ som nemala ionizátor vody aj ja, tiež som viac krát zvažovala, na čo by som asi vedela použiť Acidickú vodu? Vôbec som si jej využitie nevedela predstaviť, napriek tomu, že som vedela o jej úžasných antibakteriálnych vlastnostiach. Svoj názor som zmenila, keď som Acidickú vodu mala doma vyrobenú a začala som hľadať a skúšať jej každodenné využitie. 

Nakoniec som zistila, že jej potrebujem omnoho viac, ako som si mohla predstaviť. A neraz sa mi stalo, že som ionizátor púšťala len kvôli Acidickej vode. Preto ...

◘ Ak ste majiteľom ionizátora vody a ešte ste si nenašli cestu k Acidickej vode, prečítajte si moje skúsenosti ako Acidickú vodu môžete denne používať.

◘ Ak ešte len zvažujete kúpu ionizátora a neviete si predstaviť ako ja, ako a kde použiť Acidickú vodu, tak sa inšpirujte širokým využitím vody, ale aj ako Acidickou vodou nahradiť mnohé prípravky bežnej spotreby v domácnosti.

 

Základná charakteristika Acidickej vody 

Alternatívne pomenovanie: Kyslá, alebo Mŕtva voda

Vlastnosti: antibakteriálne, antiseptické, antialergické a protizápalové vlastnosti

Pôsobenie: Acidická voda je účinná vtedy, keď je v priamom kontakte s baktériami, alebo so zdrojom zápalu. Pri dezinfekcii poranenej, poškodenej pokožky - neštípe a tlmí svrbenie.

Spôsob aplikácie: výplach, kloktanie, kvapky, obklad, kúpeľ, oplachovanie, sprej, vnútorné pitie

Chuť: kyselkavo - slano - chlórová  Vôňa: jemne chlórová  Farba: číra - žltkastá

Hodnota pH: 2,5 - 6,8  Hodnota ORP: +400 - +1000mV

Zariadenie na výrobu Acidickej vodyIonizátory aQuator Silver

 Viac informácií o Acidickej vode nájdete TU!

  

Tu je 20 tipov z praxe, na čo použiť Acidickú vodu každý deň ...

 

► Výplach úst • Kloktanie

Hnisavý zápal mandlí, pomôže acidická voda1. Výplach ústnej dutiny: Acidickú vodu môžete použiť na výplach úst po umytí zubov, ako náhrada za ústnu vodu. Ústnu dutinu, i ďasná dôkladne dezinfikuje, zničí v nej akékoľvek baktérie, ktoré môžu byť pôvodcom zápalov ďasien, či paradentózy.

2. Kloktanie: Výplach úst môžete doplniť aj o kloktanie hrdla, čím dezinfekciu rozšírite až na zadnú časť hrdla - mandle, ktoré bývajú často lákavým útočiskom baktérií a vzniku angíny, či hnisavých hrudiek na mandliach - "mandľové kamene".

3. Dezinfekcia protézy, zubných strojčekov: Rada pre staršiu generáciu, ktorá používa zubnú náhradu - protézu: počas noci môže byť protéza namočená v Acidickej vode, čím opäť dôjde k dezinfekcii a zabráneniu prenosu baktérií z protézy do ústnej dutiny. Rada pre mladšiu generáciu: Dezinfekcia platí aj pre vyberateľné zubné strojčeky.

Začalo vás škriabať v hrdle, pociťujete bolesť pri prehĺtaní, mandle vám ohnisali a zväčšili sa? Použite Acidickú vodu viac krát denne ako kloktadlo! Pozitívne pôsobenie vody (úľava od bolesti, ústup prejavu choroby) budete cítiť hneď po prvom kloktaní. 

Pri bakteriálnom zápale odporúčam doplniť ku kloktaniu vody aj vnútorné užívanie Oreganového oleja.

Čo Acidická voda dokáže nahradiť: ústnu dezinfekčnú vodu • rôzne antibakteriálne kloktadlá • dezinfekčné prípravky na protézu a zubné strojčeky • cmúľacie tabletky na bolesť hrdla až po chemické antibiotiká na zápal hrdla

 

► Preplachovanie nosných dutín • Nosné kvapky

Acidická voda na preplachovanie dutín pri bakteriálnom zápale4. Preplachovanie dutín: V prípade nádchy (vírusy), zápalu nosných dutín (baktérie), alergie na peľ, atď. ... použite Acidickú vodu na prepláchnutie dutín, tento proces môžete opakovať viac krát denne podľa potreby.

Nemáte žiadne problémy? Aj v takomto prípade môžete Acidickú vodu používať na každodenné prečistenie dutín ako prevenciu pred vznikom bakteriálnej infekcie.

5. Nosné kvapky: Ak nie je preplachovanie dutín vašou obľúbenou činnosťou, tak odporúčam vyskúšať Acidickú vodu ako nosné kvapky. Budete prekvapení, ako rýchlo sa dostaví úľava po aplikácii.

Moje odporúčanie na výrobu nosných kvapiek a vody na preplachovanie dutín: k Acidickej vode pridajte Grapefruitový extrakt v pomere na nosné kvapky 20ml/3 kvapky, na výplach 200ml/15 kvapiek.

Prečo Grapefruitový extrakt pridať k Acidickej vode? Extrakt ničí baktérie a aj vírusy, čiže silu Acidickej vody ešte viac navyšuje. Zároveň mierne zmení chuť a vôňu Acidickej vody. 

Čo Acidická voda dokáže nahradiť: nosné kvapky a spreje • prípravky na preplachovanie dutín

 

► Vnútorné pitie Acidickej vody

Acidickú vodu je možné piť aj vnútorne v malých dávkach 1/2 - 1 pohára, 2-3 krát denne a maximálne 3-5 dní. Pre svoje silné antibakteriálne vlastnosti existuje len zopár výnimiek, kedy je možné Acidickú vodu užiť vnútorne. Je to možné v týchto prípadoch:

6. Bakteriálne a infekčné ochorenia spôsobené Stafylokokmi, Streptokokmi, Baktériami rodu Salmonella a Shigella, Bacily (tvaru tyčinky) – Escherichia coli, pri bolestiach hlavy a kĺbov, zápal hrubého čreva, hnačka, kŕčové žily, zápal pečene. 

 

► Pleťová voda • Voda na vlasy • Voda po holení

Viete aké je ideálne pH pokožky? Zhruba okolo 5,5 pH (najnovšie štúdie však uvádzajú 4,8 pH), v tomto rozmedzí sú nielen dobre rozvinuté ochranné mechanizmy pokožky, ale koža sa aj lepšie regeneruje.

Ľahko acidická hodnota pH robí z hydrolipidného filmu na vrchnej strane pokožky jeden z jej najdôležitejších obranných mechanizmov. Kyslé prostredie odráža negatívne vplyvy životného prostredia, napríklad choroboplodné zárodky, ktoré môžu zapríčiniť zmeny flóry, kožné choroby a podráždenie. Preto je hydrolipidný film nazývaný aj kyselinovým ochranným plášťom.

 

Pružná, hladná pokožka s pH Acidickou vodouČo spôsobujú výkyvy pH na pokožke?

Ak sa pohybuje pH pokožky nad 5,5 pH, je z pokožky súčasne vyplavovaných viac lipidov a solí, práve aby sa upravila hodnota pH. To škodí pokožke hneď z niekoľkých dôvodov:

◘ Ak sa uvoľňujú soli z hydrolipidného filmu, stáva sa koža pórovitejšia a priepustnejšia, takže do nej môžu ľahšie prenikať vplyvmi životného prostredia.

◘ Pretože soli na seba viažu vlhkosť, pri ich nedostatku pokožka vysychá.

◘ Ak chýbajú lipidy, ochabuje sa pružnosť a hladkosť pokožky.

 

Acidická voda s hodnotou 5,5 pH pôsobí blahodarne na pleť, nie len že ju dezinfikuje, čo má veľmi pozitívny vplyv na aknóznu pleť a pleť po holení, ale zároveň sťahuje póry a vyhladzuje jemné vrásky. Je to spôsobené tým, že voda udržiava hydrolipidný ochranný film maximálne funkčný. Pravidelné aplikovanie Acidickej vody na pleť jej prinavracia: • prirodzenú pružnosť a hladkosť • sťahuje póry a vyhladzuje vrásky • eliminuje tvorbu akné, ekzému, psoriázy a podráždenia pokožky • zaisťuje optimálnu hydratačnú rovnováhu.

 

Ako používať Acidickú vodu na pokožku a vlasy:

7. Pleť: Každý deň, ráno a večer pleť opláchnite Acidickou vodou. Použite vatový tampón, alebo si nalejte vodu do dlaní, prípadne vodu dajte do rozprašovača a nastriekajte na pleť. Vodu po aplikácii neoplachujte, nechajte na pleti uschnúť. Pravidelná aplikácia Acidickej vody upravuje kvalitu pleti: omladzuje ju, sťahuje póry a vyhladzuje vrásky, eliminuje tvorbu akné a hnisavých vredov

 

8. Holenie: Tvoria sa vám na pokožke po holení zapálené vyrážky? Pred holením dezinfikujte holiacu čepeľ v Acidickej vode. Po holení všetkých častí tela (brada, podpazušie, intímna oblasť, nohy, atď.), opláchnite - potrite tampónom miesta s Acidickou vodou. Vodu po aplikácii neoplachujte, nechajte na pleti uschnúť. Aplikáciu vody opakujte 2-3 krát denne, podľa potreby aj častejšie.

 

9. Celulitída: Na zmiernenie celulitídy vyskúšajte Acidickú vodu a to formou obkladov. Gázu, alebo mäkkú látku namočte do Acidickej vody a priložte na problémové miesta na 20 - 30 minút, najlepšie v polohe ležmo.

 

Acidická voda na vlasy10. Vlasy a pokožka hlavy: Ako posledný krok po umývaní vlasov, opláchnite umyté vlasy a aj vlasovú pokožku s Acidickou vodou. Potrebovať budete cca 7 dcl vody, ja používam plnú sedemdecku. Ak máte dlhé vlasy, troška vody si nalejte na hlavu a do sedemdecky na pár sekúnd ponorte vlasy a vymáčajte si ich. Zvyšok vody nalejte na vlasovú pokožku. Vodu po aplikácii neoplachujte, vlasy po opláchnutí zabaľte do uteráka a nechajte chvíľu zabalené. Následne vlasy nechajte voľne uschnúť. 

Už pri prvom opláchnutí vlasov s Acidickou vodou zistíte, že vlasy sú omnoho jemnejšie, lesklejšie a prirodzenejšie, ľahšie sa rozčesávajú a upravujú. Ďalším bonusom je, že kondicionér nebudete viac potrebovať. Na opláchnutie môžete použiť vlažnú Acidickú vodu, alebo aj studenú (lepšie prekrví pokožku). Ak vás svrbí pokožka hlavy, aj tento problém po pár opláchnutiach vodou zmizne, čo vyrieši problém s lupinami. 

► Na fotografii vpravo sú vlasy mojej dcérky. Ak máte doma dlhovlásku, asi viete koľko starostí narobí umývanie a rozčesávanie takých dlhých vlasov. Aspoň u nás sme mali s rozčesávaním vždy problém, aj napriek tomu, že kondicionér sme používali pravidelne roky rokúce (Olej na vlasy nedávame. Prečo? Pozrite viac info na nete.)

Až oplachovanie vlasov Acidickou vodou náš problém s rozčesávaním vlasov vyriešil. Nemôžem povedať, že občas nenarazím na motanec, ale nedá sa to ani porovnať s tým, kým sme Acidickú vodu nepoužívali. Samozrejme, že každý máme iný druh a kvalitu vlasov, preto odporúčam, vyskúšajte Acidickú vodu na vlasy, či vám sadne ako u nás doma :)

Ešte jedno moje pozorovanie ohľadom oplachovania vlasov: vlasy menej padajú, čo pripisujem lepšiemu prekrveniu pokožky pri oplachovaní studenou vodou, ale aj obnoveniu hydrolipidného filmu vo vlasovej pokožke.

Čo Acidická voda dokáže nahradiť: pleťovú vodu a toniká • vodu po holení • vodu na vlasy + kondicionér • prípravky na riešenie ekzému, psoriázy, lupín, celulitídy, hemoroidov, ... 

 

► Intímna hygiena • Kúpeľ nôh • Dezinfekcia poškodenej pokožky

Tak ako dokáže Acidická voda skrášľovať rôzne časti tela (uzatvárať póry, vyhladzovať vrásky, zlepšiť kvalitu vlasov), sú antibakteriálne vlastnosti vody nápomocné pri riešení problémov na povrchu pokožky: mykóza, kandidóza, plesne, zápaly pokožky, preležaniny, rezné rany, odreniny, škrabance, ...

 

11. Intímna oblasť: Ženy v intímnej oblasti najčastejšie potrápi kvasinková mykóza, alebo bakteriálna vaginóza. V oboch prípadoch dochádza k narušeniu pH flóry z jednej, či viacerých príčin. Pre prospešné laktobacily v pošve je optimálne pH do 4,5, čiže pomerne kyslé prostredie, ktoré bráni rozmnožovaniu baktérií a kvasiniek. Udržať si tieto optimálne vaginálne podmienky vám pomôže kúpeľ, alebo oplachovanie intímnej oblasti v Acidickej vode s hodnotou 4,5 pH.

 

Zbavte sa zápachu a potenia nôh s acidickou vodou12. Pot a zápach: Trápi vás nadmerné potenie a zápach potu? Príčinou sú často premnožené baktérie na povrchu pokožky v oblasti podpazušia a nôh. 

Po osprchovaní si s tampónom dôkladne utrite oblasť podpazušia s Acidickou vodou, vodu neoplachujte a nechajte ju uschnúť. Podľa potreby opakujte viac krát denne.

Ako zistíte, že máte premnožené baktérie na chodidlách? Ak si chodidlá vymáčate vo vode, tak vám po kúpeli ostanú viditeľné sivé mapy na chodidlách, kde je pokožka infikovaná ► viď. obrázok vpravo.

 

13. Pleseň na nohách sa najčastejšie vyskytuje medzi prstami zmenou farby pokožky, svrbením, mokvaním, tvorbou šupín a aj zápachom. 

V oboch prípadoch, na bakteriálnu infekciu a aj plesne na chodidlách vám pomôže urobiť si každý deň kúpeľ v Acidickej vode aspoň 20 - 30 minút. ›Pozrieť článok: Ako sa zbaviť plesní na nohách

 

UPOZORNENIE: Dôležité je prerušiť kolobeh infekcie a to medzi chodidlom, ponožkami, papučami, pracovnou obuvou a dennou obuvou. Keď si vymáčate nohy v Acidickej vode, nezabudnite dezinfikovať aj papuče a obuv s Acidickou vodou. Buď ju vytriete s tampónom, handričkou, alebo vystriekate s rozprašovačom. Ponožky namočte na 10 min. po opratí do Acidickej vody.

Rada navyše: Suché topánky po dezinfekcii s Acidickou vodou vysypte na noc s troškou sódy bikarbóny, vytiahne z topánok nadmernú vlhkosť a pôsobí aj proti zápachu. Ráno pred obutím topánok sódu vyklepte von.

 

14. Dezinfekcia poranenej pokožky: rezné rany, škrabance, odreniny, zádery, štípance, ... akékoľvek poranenia pokožky opláchnite, alebo pomocou tampóna ošetrite. Podľa potreby aplikujte viac krát denne, Acidická voda neštípe a tlmí svrbenie. 

Čo Acidická voda dokáže nahradiť: dezinfekčné prípravky na poranenú pokožku • prípravky na intímnu hygienu • krémy, spreje, osviežovače proti poteniu a zápachu nôh • prípravky na odstránenie plesní na chodidlách

 

► Dezinfekcia v domácnosti od A po Z

Pri bakteriálnych problémoch netreba zabúdať, že aj dezinfekcia pomôcok, ktoré sa dostávajú do kontaktu so zdrojom nákazy sa stávajú prenášačom infekcie. Pri zápale hrdla to môže byť zubná kefka, pri bakteriálnej infekcii nôh zasa pemza, atď. ... 

Čo môžete s Acidickou vodou dezinfikovať? Takmer všetko, čo vás doma obklopuje a používate to:

Dezinfekcia baktérií v domácnosti s Acidickou vodou15. Hygienické pomôcky: zubná kefka, hubka na umývanie tela, hrebeň, holiace potreby, pemza, nožnice, pinzeta, ...

16. Kuchynské pomôcky: špongia na riad, nože, príbory, varešky, dosky na krájanie, riady, strúhadlo, mlynček, mixér, ...

17. Zariadenie v domácnosti: sanita, WC, chladnička, mraznička, umývačka riadu, práčka, nábytok, podlaha, ...

18. Ostatné: obuv, oblečenie, hračky a pomôcky pre deti

19. Domáce zvieratká: použitie ako u ľudí

20. Rastliny: premnožené huby, plesne, hmyz v pôde - postrek s Acidickou vodou

Čo Acidická voda dokáže nahradiť: dezinfekčné, antibakteriálne prostriedky na čistenie domácnosti

 

Zaujali vás široké možnosti použitia Acidickej vody? V tomto článku som spísala iba tie najzákladnejšie, ktoré viete používať každý deň, prípadne pár krát v priebehu týždňa. Acidická voda má ešte väčšie použitie a môže sa kombinovať s Alkalickou vodou. Viac info v PDF brožúre, postup ako si ho stiahnuť nájdete tu:

 PDF Brožúra: 100 a viac možností ako použiť IONIZOVANÚ VODU

 

ZHRNUTIE: Na čo použiť Acidickú vodu?

 

• Výplach ústnej dutiny (bakteriálny zápal/prevencia)

• Kloktanie hrdla (bakteriálny zápal/prevencia)

• Dezinfekcia protézy, zubných strojčekov

• Preplachovanie nosných dutín (bakteriálny zápal/prevencia)

• Výroba nosných, očných, ušných kvapiek

• Regenerácia, obnova hydratačnej rovnováhy pleti

• Vnútorné pitie Acidickej vody (bakteriálny zápal)

• Dezinfekcia pokožky po holení

 

 

• Zmiernenie celulitídy

• Oplachovanie vlasov a pokožky hlavy

• Hygiena intímnej oblasti (bakteriálny zápal/prevencia)       

• Nadmerné potenie a zápach podpazušie/chodidlá

• Pleseň na chodidlách

• Dezinfekcia poranenej pokožky

• Dezinfekcia domácnosti od A po Z

• Starostlivosť o zvieratá a rastliny

 

 

ZHRNUTIE: Čo Acidická voda dokáže nahradiť? 

 

• Ústna dezinfekčná voda

• Cmúľacie tabletky na bolesť hrdla

• Očné a ušné kvapky

• Nosné kvapky a spreje

• Voda po holení ženy/muži

• Prípravky na poranenú kožu pri: hemoroidy,

popáleniny, preležaniny, vredy, trofické rany

 

 

• Prípravky proti poteniu, zápachu nôh

• Antibakteriálne kloktadlá na hrdlo

• Chemické antibiotiká zápal/infekcia

• Prípravky na preplachovanie dutín

• Voda na vlasy + kondicionér

• Dezinfekcia poranenej pokožky

• Prípravky na pleseň - chodidlá

 

• Dezinfekcia: protéza, zubný strojček

• Pleťová voda a toniká

• Prípravky na akné, ekzém, psoriázu

• Prípravky na intímnu hygienu

• Dezinfekcia: obuv, oblečenie, obväzy      

• Dezinfekcia, čistenie domácnosti

• Postrek na pleseň, huby na pôde

 

Ako vám vie ešte Acidická voda uľahčiť život?

1. Tým, že vie voda nahradiť veľké množstvo prípravkov v domácnosti, tak sa to zobrazí aj úsporou vo vašej peňaženke. Len si zrátajte, koľko peňazí miniete za vyššie uvedené prípravky počas roka. Ak ich nahradíte Acidickou vodou, v priebehu cca 1 roka máte investíciu do Ionizátora vody späť doma. 

2. Ďalšou veľmi dôležitou výhodou je, že voda šetrí váš vzácny čas. Čas strávený v čakárni u lekára, čas behaním po pohotovosti, keď vás náhodou baktérie prepadnú cez víkend, čas pri nakupovaní rôznych prípravkov, atď. ... jednoducho s Acidickou vodou máte všetko proti baktériám, plesniam hneď po ruke, aj o polnoci. Stačí si vodu vyrobiť a môžete ju hneď používať.

3. Nemôžem zabudnúť spomenúť aj ›Alkalickú vodu, ktorá sa vyrába súbežne v Ionizátore vody s Acidickou vodou. Alkalická voda je pravým opakom vody acidickej, je to voda živá, alebo aj inak zásaditá a je určená na každodenné pitie. Alkalická voda dáva organizmu energiu a vitalitu, podporuje oslabenú imunitu, spomaľuje bunečné starnutie orgánov a mnoho iného.

 

Je pre vás kvalita prežitia a úroveň zdravia dôležitá? Potom sú benefity Acidickej a Alkalickej vody určené práve pre vás ... Neváhajte a zaveďte ich do života, zvýšte svoje a aj svojim blízkym každodenné prežitie ツ

 

. 

 

Chcete vedieť aké má Ionizovaná voda všestranné možnosti použitia?  

Ionizovaná voda PDF brožúra► Neváhajte a stiahnite si PDF brožúru, vďaka ktorej zistíte, že 3 druhy ionizovanej vody majú rôzne vlastnosti a aj možnosti použitia. Dozviete sa aj to: AKO, KEDY a KTORÝ druh vody použiť na rôzne problémy.

3 druhy ionizovanej vody vďaka svojim výnimočným vlastnostiam majú neobmedzené možnosti použitia a priaznivo pôsobia:

✅ pri posilnení činnosti buniek, orgánov a mnohých funkcií v tele

pri podpore celkového zdravia a imunity

 pri problémoch s pokožkou a pri dezinfekcii povrchov, predmetov

✅ ako prevencia proti mnohým civilizačným ochoreniam

 

PDF brožúra 

.

 

Ak kliknete myšou na ľubovoľné farebné (červené) slovo pred ktorým je znak malej šípky (), otvorí sa Vám o tom viac informácií. Ak niektorý odkaz nefunguje, budem rada, keď mi o tom napíšete na mail: office@harmonynature.sk.

 

Upozornenie: Tento článok má informatívny charakter, obsah pochádza z dostupnej literatúry a Internetu. Jej autorom nie je lekársky, alebo zdravotnícky školený odborník a nenesie žiadnu zodpovednosť v prípade nesprávneho použitia liečivých rastlín, odvodených produktov, alebo pri aplikovaní jednotlivých liečebných metódach. Pri akútnych zdravotných problémoch vyhľadajte svojho lekára.

Obsah stránky podlieha ochrane autorských práv. Preberanie, kopírovanie, šírenie článkov alebo ich častí bez súhlasu prevádzkovateľa je zakázané.

 

 

Diskusia

(0 komentárov)

Nový komentár

Kontrolný kód

i

* (Povinné)

Prihlásenie

Zabudnuté heslo

Predvoľby súkromia
Cookies používame na zlepšenie vašej návštevy tejto webovej stránky, analýzu jej výkonnosti a zhromažďovanie údajov o jej používaní. Na tento účel môžeme použiť nástroje a služby tretích strán a zhromaždené údaje sa môžu preniesť k partnerom v EÚ, USA alebo iných krajinách. Kliknutím na „Prijať všetky cookies“ vyjadrujete svoj súhlas s týmto spracovaním. Nižšie môžete nájsť podrobné informácie alebo upraviť svoje preferencie.

Zásady ochrany osobných údajov

Ukázať podrobnosti
Táto stránka je chránená programom reCAPTCHA a spoločnosťou Google. Platia Pravidlá ochrany osobných údajov a Zmluvné podmienky.

Prihlásenie

Zabudnuté heslo

Produkt bol vložený do košíku
Pokračovať v nákupe Objednať