Menu

Imunita

Predstavte si, o koľko by bol váš život lepší, keby ste vedeli:

  • Ako si zvýšiť imunitu v boji proti baktériám, vírusom, plesniam, či parazitom

  • Ako väčšine mikrobionálnych chorôb predchádzať?

  • Čo použiť a ako postupovať, aby ste si čo najdlhšie udržali vysokú obranyschopnosť organizmu?

 

IMUNITA, čo ju teda zhoršuje?

znižuje výrazným spôsobom dlhodobý stres, dlhodobý nedostatok spánku, neadekvátny biorytmus, dlhodobé depresívne stavy. Niektoré vírusové ochorenia výrazným spôsobom zhoršujú imunitu - kiahne, infekčná mononukleóza, chrípka, z bežných infekčných ochorení napr. salmonelóza

 

 

Páči sa vám myšlienka lepšieho a kvalitnejšieho prežitia? Chcete vedieť ako túto predstavu

zmeniť na skutočnosť a zaviesť ju do reálneho života?

Potom potrebujete poznať odpoveď na nasledovnú otázku:

  

Oslabená imunita, mikroorganizmy

 

Ak hľadáte funkčný návod, ako sa vymotať zo začarovaného kruhu stále sa opakujúcich mikrobionálnych problémov, mám pre vás dobrú správu. Pravdepodobne nie ste sami a vaše starosti sa dajú, v drvivej väčšine prípadov, veľmi rýchlo vyriešiť.

Ako?

Prestaňte robiť chybu, ktorou sa min. 90% ľudí dobrovoľne

oberá o svoje zdravie a kvalitnejšie prežitie.

 

Štatistiky o tom hovoria jasne. V spotrebe antibiotík je Slovensko na posledných miestach v rámci krajín ECDC (Európske centrum pre prevenciu chorôb). Za rok 2015 Slováci spotrebovali 6 miliónov balení antibiotík! Antibiotiká Slováci hltajú ako cukríky. Mnoho krát úplne zbytočne a na čokoľvek.

 

Z tohto jednoznačne vyplýva, že najčastejším problémom, ktorému ľudia čelia sú: 

Ochorenia spôsobené premnoženými baktériami, vírusmi, plesňami, kvasinkami, parazitmi, atď.

 

. Vedeli ste, že baktérie sa ničia antibiotikami a vírusy antivírusovými prípravkami? Napr. taká chrípka, či nádcha má vírusový pôvod, preto je v týchto prípadoch liečba antibiotikami neúčinná a zbytočná.

Nadspotrebou antibiotík pravdepodobne ľudia ani nevedia, že si takto v mnohých prípadoch skôr škodia a nechtiac si ešte viac oslabujú tak dôležitú imunitu!

 

Nerozumné a nadmerné užívanie antibiotík prináša aj ďalší, omnoho väčší problém pre nás všetkých a tým je rezistencia na antibiotiká. Mikroorganizmy patria na Zemi k najstarším a považujú sa aj za najrozšírenejšie živé organizmy. Vždy tu boli a aj budú, tzn. že chcú prežiť ako my.

Baktérie sa dokážu prispôsobiť rôznym zmenám a vybudovať si odolnosť voči antibiotikám. Toto môže v blízkej budúcnosti priniesť život ohrozujúce problémy pre mnohých ľudí, pretože antibiotiká nebudú schopné ničiť baktérie a to v prípadoch, kedy majú opodstatnený dôvod pre použitie: transplantácie orgánov, protirakovinové terapie, v prípadoch na základe CRP vyšetrenia, atď.

 

. V črevách a celom organizme máme cca 1500 druhov baktérií, pričom niektorí autori uvádzajú aj vyšší počet. Preskúmaných bolo cca 200 baktérií. Z nich WHO (Svetová zdravotnícka organizácia) uznáva len 10 prospešých baktérií trávenia9 živočíšnych probiotických baktérií a 1 rastlinnú probiotickú baktériu. Zostávajúce z 200 preskúmaných baktérií sú označené za neutrálne alebo nevhodné. Zvyšných zatiaľ okolo 1300 je nepreskúmaných.

Prospešné baktérie potrebujeme ako soľ, bez nich by sme neprežili. V zdravom organizme majú probiotické baktérie v črevnej flóre 85% zastúpenie. Neutrálne baktérie sa pri premnožení stávajú pre organizmus nevhodné, škodlivé.

 

Chcete vedieť, ktorú chybu robí až 90% ľudí? Dobre, nebudem vás dlho zdržiavať a prezradím vám, že...

Táto chyba sa volá nesprávny postup.

Ľudia žijú doslova vo VEĽKOM ZMÄTKU, nevedia čo treba pre zlepšenie zdravia urobiť ako prvé, čo druhé a čo tretie, ... odkiaľ vôbec začať a ako postupovať tak, aby im to prinieslo dlhodobý úžitok:

Zvýšenú imunitu a minimálne užívanie chemických tabletiek/antibiotík.

Čo to znamená?

 

Len necelých 10% ľudí používa funkčný postup ...

 

Čo robia títo ľudia inak? Upravili životný štýl = zaviedli do svojho života preventívne opatrenia, ktoré im zvýšili obranyschopnosť pred patogénmi a tým získali pevnejšie zdravie. Samozrejme, že vám celý postup prezradím, no mrknite ešte na toto, či sa to náhodou netýka aj vás:

 

Takto žije väčšina, teda tých 90% ľudí:

 

Starostlivosť o zdravie, imunitu

Väčšina ľudí žije v presvedčení, že tabletky (antibiotiká a iné chemické lieky) sú riešením takmer na všetko a skutočne ich hádžu do seba pri každej príležitosti.

Niektorí ľudia vyskúšajú zmenu stravy, či doplnenie výživových doplnkov a to väčšinou iba podľa pocitov, či na podnet reklamy s nádejou, že im to pomôže.

Niektorým ľudom postačuje spokojnosť s výsledkami z povinnej lekárskej prehliadky. Čo ak nie sú výsledky úplne v poriadku? Je vysoký predpoklad, že bude nasledovať ešte väčšie množstvo chemických tabletiek.

V niektorých prípadoch, keď človek stratí dôveru v chemickú liečbu, začne sa obzerať po rôznych alternatívnych smeroch.

Len malé percento ľudí sa zameria na športové aktivity, či otužovanie, čo je samozrejme veľké plus.

Možno budete teraz namietať, že vám osobne zmena stravy pomohla, alebo ste začali športovať a ozaj sa cítite výborne. Choroby vás obchádzajú, antibiotiká neužívate. Áno, ja vám verím, že to teraz tak vnímate.

Máte istotu, že sa takto budete cítiť aj o 5, 10, či 20 rokov?

Štatistiky hovoria za všetko! Životný štýl a osobná prevencia Slovákov pred vznikom rôznych mikrobionálnych problémov je na veľmi nízkej úrovni.  

 

Myslite preventívne, konajte preventívne!

Nie je na tom nič zlé, urobiť vo svojom živote zmenu. Práve naopak, pre lepšie prežitie je to veľmi dôležité! Veď to robia aj baktérie, prispôsobujú sa, aby prežili.

Čo myslíte, kto vyhrá túto "tichú vojnu"? Ľudia, či baktérie? Ak nezačneme aktívne podporovať svoje zdravie s cieľom znížiť príjem chemických antibiotík, vrátime sa do čias, kedy antibiotiká neexistovali a ľudia zomierali na rôzne mikrobionálne infekcie. No v dnešnej dobe to bude z iného dôvodu: baktérie budú odolné voči chemickým antibiotikám.

Za posledných dvadsať rokov neboli vynájdené žiadne nové kmene antibiotík, liečba sa často rieši zvyšovaním jednotlivých dávok. Kým pred desiatimi rokmi bola napríklad dávka 1000 mg Ampicilínu určená pre 70-80 kg dospelého človeka, o 6 rokov sa táto dávka už dávala 4-ročným deťom ... Užívanie stále vyššieho množstva antibiotík však nevedie k definitívnemu odstráneniu škodlivých patogénov z tela – časť ostáva vždy na antibiotikum rezistentná. Horšie však je, že antibiotiká sa z tela vylučujú aj 10-15 rokov ...

Preto prestaňte hľadať, skúšať, preskakovať v chaotickom poradí ► od chemických tabletiek – cez zmenu stravy – doplnky – rôzne alternatívne postupy – atď. ...

Toto všetko môžete robiť až vtedy, keď do života zavediete jednoduchý postup na aktívnu podporu zdravia a imunity. Urobte to nasledovne:

 

 Odteraz si svoje zdravie môžete omnoho viac užívať,

toto je funkčný základ ako naštartovať oslabenú imunitu ツ

 

Ako sa správne starať o zdravie

Aktívna podpora imunity, či omnoho vyššej kvality zdravia je zameraná na to najpodstatnejšie, čo vnútorné prostredie organizmu potrebuje: vyčistiť od patogénov a doplniť prospešné baktérie:

 

#1 Očista Alkalickou vodou

Prvý krok: počas 2-3 týždňov organizmus postupne naučíte na príjem alkalickej (pH a ORP) vody, ktorá organizmus začne čistiť od toxínov - detoxikuje ho, doplní antioxidanty a alkalické minerály. Pre dosiahnutie požadovaného výsledku musí byť denný príjem alkalickej vody 2-2,5l.

Úlohou Alkalickej vody je postupne vyčistiť medzibunečný priestor od odpadu po chemických a metabolických procesoch, toxické látky po liekov, vakcínach, z ovzdušia, vody, potravín, kozmetiky a drogérie, usadeniny v črevách, atď.

► Ako postupne naučiť organizmus na alkalickú vodu?

  

#2 Očista od parazitov, mikroorganizmov

Druhý krok: po asi mesačnom pití alkalickej vody, kedy organizmus už dokáže bez väčších problémov denne prijať 2-2,5l alkalickej vody denne, prichádza na rad prečistenie od parazitov s anti-parazitnou kúrou.

Úlohou anti-parazitnej kúry je vypudiť z organizmu nežiadúce parazity, nastoliť v tráviacom trakte poriadok a zvýšiť tak vstrebávanie výživných látok z potravy.

► Prečo je odparazitovanie dôležité?

V prípade potreby pri problémoch/prejavoch s premnoženými baktériami, vírusmi, plesňami, kvasinkami vám pomôžu prírodné antibiotiká. Doplňte si ich do domácej lekárničky a naučte sa ich hneď pri prvých príznakoch ochorenia používať.

► Aké výhody majú prírodné antibiotiká?

 

#3 Podpora imunity s probiotikami

Tretí krok: po očiste od parazitov prichádzajú na rad produkty, ktoré aktivujú a podporia činnosť imunity v črevách. Viete, že v črevách sa nachádza až 70 - 75% imunity? Preto nie je nič dôležitejšie, ako prečistený tráviaci trakt osídliť živými - prospešnými baktériami, ktoré vytvoria zdravý základ črevnej mikroflóry.

► Prečo nasýtiť organizmus prospešnými baktériami?

 

Ste pripravený? Začnite čím skôr v tomto poradí:

► Alkalická voda ► Parazitná kúra + Prírodné antibiotiká ► Probiotiká

 

Podpora imunity pred baktériami, vírusmi, plesňami

 

Čo získate očistou organizmu od parazitov, baktérií, plesní

Prečo je potrebné jednotlivé kroky (1., 2. a 3.) zaviesť do života postupne a nie naraz? Alkalická voda a parazitná kúra spúšťa v organizme očistné procesy, tzn. že organizmus sa začne zbavovať škodlivých, toxických a nepotrebných látok, ktoré sa v ňom kumulovali roky rokúce. Odpad z organizmu môže odchádzať všetkými otvormi a cestami, čo môže zo začiatku spôsobiť aj dočasné zhoršenie stavu.

To, čo sa bude v organizme diať je veľké upratovanie, po upratovaní však príde zlepšenie. Preto nie je vhodné na organizmus naraz naložiť veľkú záťaž, ale aspoň s mesačným odstupom pridať nový krok, tak aby očista prebiehala postupne. Treba počítať s tým, že to prvé a najväčšie čistenie po začatí príjmu alkalickej vody a po parazitnej kúre môže prebiehať 3-6 mesiacov

Aby ste si organizmus udržali aj po prečistení stále v dobrej kondícii, jednotlivé kroky aplikujte pravidelne počas celého roka a to nasledovne:

• Alkalickú vodu pite nepretržite 2-2,5l/denne.

• Parazitnú kúru si urobte 2 krát do roka (jar, jeseň).

• Prírodné antibiotiká používajte podľa potreby a hneď pri prvých príznakoch ochorenia.

• Probiotiká (prospešné baktérie) dopĺňajte pravidelne.

Čo môžete urobiť ďalej ...? Na tento základ môžete postaviť podľa potreby ďalšie výživové doplnky, vitamíny a minerály na podporu imunity, či úpravu stravy - až po rôzne športové aktivity. 

 Podpora imunity s medicinálnymi hubami  

 

Takto si udržíte organizmus v skvelej kondícii počas celého roka ツ

Podpora imunity, zdravia počas celého roka 

 

Aké zmeny pocítite? 

 

. Úľavu. Pravidelnou očistou telo prestane byť také ťažké, unavené a náchylné na ochorenia.
.

Sviežosť, novú energiu a vitalitu, vyššiu pohyblivosť, čistejšiu myseľ.

 

.

Lepšiu kvalitu pokožky, jemnejšiu a mladšiu pleť.

.

Odolnejší imunitný systém a to nie len voči útokom mikroorganizmov.

.

Minimálnu (až žiadnu) potrebu užívať chemické antibiotiká.

.

Zlepšenie, urovnanie zažívacích problémov vďaka získanej rovnováhe medzi prospešnými a škodlivými baktériami. 

. Zvýšené vstrebávanie nutričných hodnôt zo stravy prečistením tráviacej sústavy.
.

Omladenie vnútorných orgánov + účinnú prevenciu proti vzniku mnohým civilizačným ochoreniam.  

.

Zmiernenie prejavov pri alergiách a kožných problémoch (ekzém, psoriáza, atď.).

.

Zlepšenie, zmiernenie už terajších zdravotných problémov.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Podpora imunity a očista organizmu

 

 .

 

Prečítajte si viac o očiste a podpore imunity:

 

#1.Krok ► Začíname s Alkalickou vodou

► postupné odstránenie toxínov, odkyslenie, neutralizácia voľných radikálov

V priebehu prvého mesiaca jediné čo potrebujete zaviesť do života je, naučiť organizmus na pravidelný príjem alkalickej vody. Počas tohto obdobia sa denná dávka postupne zvyšuje tak, aby ste sa za cca 2-3 týždne dostali na denný príjem 2-2,5litra vody:

 • Prvý týždeň: 3-5dl vody denne
 • Druhý týždeň: 5dl-1lit vody denne
 • Tretí týždeň: 2-2,5lit vody denne
 • Od štvrtého týždňa udržovať pravidelný pitný režim 2-2,5lit alkalickej vody denne

 

Prečo alkalická voda?

Benefity alkalickej vody

Voda je základ života a zároveň je jediné univerzálne a nenahraditeľné čistidlo na všetko okolo nás. Na ten istý účel je predurčená aj v prípade vnútornej očisty tela. Veď si skúste umyť ruky, telo, kuchynský riad, či oprať oblečenie v niečom inom ako vo vode. To proste nejde ...

Preto prvým krokom na ceste k zvýšeniu kvality zdravia je vnútorná očista tela vodou od chemických, toxických nečistôt, neutralizácia voľných radikálov, odkyslenie ... Ak ste si práve teraz povedali, že vy pijete denne dostatok vody, a tento krok môžete preskočiť, tak zbystrite! Bežná - obyčajná voda totižto v tele dokáže splniť iba hydratačnú úlohu.

Na to, aby sa v tele spustila dôkladná očista, voda musí byť nosičom (zvýšeného) pH a (záporného) ORP.

V tele neustále prebiehajú rôzne chemické a metabolické procesy pri ktorých vzniká odpad, okrem toho denne prijímame veľké množstvo škodlivých látok zo vzduchu, potravy, vody, kozmetiky, drogérie, liekov, ktoré telo nedokáže vylúčiť. Preto treba použiť na vnútornú očistu omnoho silnejšiu zbraň ako je obyčajná voda, a tou je alkalická voda bohatá na hodnoty pH a ORP.

Čistenie alkalickou vodou je neustály a denno-denný proces. Prvotné vyčistenie organizmu môže trvať 3-6 mesiacov, ale aj dlhšie. U každého je to individuálne. V príp. že by prišlo pri pití alkalickej vody k zhoršeniu stavu - neľakajte sa! Je to len dočasný stav, ktorý hovorí o tom, že telo sa čistí a odpad ide von všetkými dostupnými cestami. Čistiaci proces môžete podporiť zvýšením pohybovej aktivity, podľa ročného obdobia pridať napr. viac chôdze, bicyklovanie, a pod. 

 

Zariadenia na výrobu alkalickej vody

 

.

 

#2.Krok ► Očista od parazitov

► odstránenie parazitov z tráviacej sústavy, ozdravenie črevnej mikroflóry

Po asi mesačnom pití alkalickej vody prichádza 2. krok a to je prečistenie organizmu od parazitov. Ak ste ešte nikdy neabsolvovali odparazitovanie, tak to úplne prvé sa odporúča urobiť dôkladnejšie. Tzn., že by malo trvať 3 nasledujúce mesiace po sebe a to z dôvodu rôznych vývojových štádií parazitov. Na trhu nájdete bylinné parazitné kúry v trvaní od 2-3 týždňov - až 1mesiac.

Príklad č.1: ak sa rozhodnete pre dvoj týždňovú kúru, tak v príslušnom mesiaci 2.týždne budete odparazitovávať a potom bude nasledovať 2.týždne pauza. Po pauze celý postup zopakujete 2 krát, 2.týždne odparazitovanie + 2.týždne pauza, 2.týždne odparazitovanie + 2.týždne pauza.

Príklad č.2: ak sa rozhodnete pre celomesačnú kúru, tak bez prestávky 3 mesiace budete užívať antiparazitné doplnky.

 

Prečo odparazitovanie?

Parazity parazitujú tam, kde si vedia uspokojiť svoje potreby pre prežitie a ľudský organizmus je pre ne priam stvorený. Dostatok potravy, hlavne tej s obsahom cukru a veľmi nízke nebezpečenstvo, že by ich niekto z tela vyháňal im dáva dostatok dôvodov, prečo sa ubytovať práve v ľudskom tele. Ak si myslíte, že si parazity dokážu vyberať medzi ľudským a zvieracím organizmom, tak sa veľmi mýlite.

Škodlivé parazity v ľudskom tele

Odparazitovať zvieratká považujeme za úplnú samozrejmosť. Tak prečo nie aj ľudský organizmus? Hádam je ľudské telo niečím výnimočné, keď sa domnievame, že nás ľudí sa problematika parazitov netýka? 

Práve naopak! Naše telá, rovnako ako tie zvieracie sú ľahko dostupným útočiskom, pretože parazity sa vedia dnu do tela dostať rôznymi spôsobmi.

Parazity svojou prítomnosťou v tele oslabujú imunitu tým, že telo oberajú o potrebné živiny z potravy, ďalej narúšajú, oslabujú činnosť orgánov, môžu byť príčinou vzniku nádorov, či produkujú škodlivý toxický odpad. Z tohto dôvodu je ideálne mať pred začatím parazitnej kúry nastavený denný 2-2,5litrový príjem alkalickej vody, ktorá nežiadúci odpad po parazitoch ľahšie z tela vyplaví von.

Väčšina ľudí robí túto chybu: Keďže ani len netušia, že za mnohými zdravotnými problémami sú práve parazity, tak odparazitovanie neaplikujú. Poctivo každý deň svoje parazity kŕmia a čo viac, kúpia si v dobrej viere kopu výživových doplnkov, ale tým ešte viac parazity kŕmia.

No pozor, vy predsa chcete mať silnú imunitu? Či nie?

Tak to teraz urobte tak, aby ste profitovali hlavne Vy: najprv si telo prečistite od parazitov a až potom si doprajte doplnky, kľudne 3-4 naraz. Budete mať istotu, že všetka nutričná hodnota bude použitá iba v prospech Vášho zdravia

Vo všeobecnosti parazity v tele: • zhoršujú metabolizmus • oslabujú imunitu • narúšajú látkovú výmenu • spôsobujú zápal tenkého čreva • rôzne pečeňové choroby • upchávajú žlčovody • provokujú kožné choroby • alergie, žihľavku, ekzém, psoriázu • a vedú tiež k chorobám z prechladnutia s hojným vylučovaním hlienov • najčastejšie ich signalizujú tráviace ťažkosti, cysty, alergie, pľúcne, pečeňové či kožné ochorenia, únava, kruhy pod očami, atď.

 

Parazitné kúry na odstránenie parazitov

 

.

 

 Baktérie, vírusy, plesne ... čo s nimi?

Naučte sa používať prírodné antibiotiká.

 

Baktérie, vírusy, plesne ... sú všade okolo nás, prenášajú sa vzduchom, vodou, potravinami, pôdou, či dotykom. Ich pohyb je tak nevyspytateľný, že nikdy neviete kedy vám znepríjemnia život. Isté je jedno, čím viac je oslabená obranyschopnosť organizmu, tým častejšie sú vám mikroorganizmy v pätách. 

 

Bektérie, vírusy, plesne v organizme

Prírodné antibiotiká pochádzajú čisto z darov matky prírody. Tieto látky disponujú antibakteriálnymi, antivírusovými, antiplesňovými vlastnosťami, tzn. že si vedia poradiť s rôznymi mikroorganizmami.

Cesnak a cibuľu pozná hádam každý, naši pra-pra-prarodičia sa udržiavali s nimi fit počas celého roka. No existujú aj omnoho silnejšie prírodné antibiotiká: Oreganový olej, Grepové jadierko, Acidická, či Strieborná voda, ktoré by nemali v prípade potreby chýbať v žiadnej domácej lekárničke.

 

3 kľúčové vlastnosti, ktoré charakterizujú prírodné antibiotiká:

• Mikroorganizmy si voči nim nedokážu vybudovať odolnosť, tzn. nedochádza k antibiotickej rezistencii. Prírodné antibiotiká sa môžu opakovane a úspešne používať na likvidáciu toho istého druhu baktérií, či vírusov.

Nemajú vedľajšie účinky ako je to pri chemických antibiotikách. Keďže ide väčšinou o bylinné zložky, ich pozitívne pôsobenie presahuje iba ničenie mikroorganizmov.

Ničia iba škodlivé mikroorganizmy - prospešné baktérie ponechajú živé, čo je veľmi dôležité pre správne fungovanie črevnej mikroflóry. V črevách sa totižto skrýva až 70% imunity.

 

Kedy môžete užívať prírodné antibiotiká? 

 • nasadiť hneď pri prvých náznakoch ochorenia vo zvýšenej dávke
 • preventívne každý deň na podporu imunity a udržanie optimálneho stavu
 • pri chronických problémoch užívať v zvýšenej dávke dlhodobejšie
 • môžu sa užívať súbežne s alkalickou vodou, či parazitnou kúrou

 

NEZABÚDAJTE: Antibiotická rezistencia je jednou z najväčších hrozieb, ktorej dnes čelíme! Inak povedané, nadspotreba chemických antibiotík spôsobuje, že baktérie sa viac a viac prispôsobujú a vytvárajú si odolnosť voči antibiotikám. Možno poznáte taký prípad, keď chorý človek vybral 2-3 druhy antibiotík a vôbec mu liečba nezabrala. Prečo? S vysokou pravdepodobnosťou boli baktérie rezistentné na dané antibiotiká. Ani si nechcite predstaviť, čo sa bude diať, keď baktérie budú odolné voči všetkým antibiotikám ...

 

Ako môžete pomôcť zvrátiť Antibiotickú rezistenciu?

 • Začnite aktívne podporovať svoju imunitu - postup už poznáte :)
 • Dbajte na zvýšenú hygienu rúk, tzn. častejšie si umývajte ruky s mydlom, aspoň 30 sekúnd.
 • Domácu lekárničku vybavte prírodnými antibiotikami a v príp. potreby ich hneď pri prvých náznakoch ochorenia začnite užívať.
 • Ak to situácia vyžaduje, chemické antibiotiká užívajte len v prípade, že vám to preukáže CRP test. Test si môžete objednať TU, alebo si ho dať urobiť u svojho lekára, bohužiaľ nie je preplácaný zdravotnými poisťovňami (odporúčam preveriť ako je to u detí, i dospelých vo vašej poisťovni).
 • Hovorte na túto tému so svojimi blízkymi, dajte im informácie ako môžu aj oni prispieť k spomaleniu antibiotickej rezistencie

 

Prírodné antibiotiká ponuka

 

.

  

#3.Krok ► Podpora imunity s Probiotikami

► osídliť črevá o prospešné baktérie, obnova črevnej mikroflóry

Po naštartovaní očisty s alkalickou vodou a odparazitovaní, prichádza na rad 3.krok a tým je osídlenie čriev prospešnými - probiotickými baktériami. Probiotické baktérie majú pre črevnú mikroflóru nenahraditeľné zastúpenie. Vďaka nim v črevách trávenie prebieha správne.

Počuli ste už aj o symbiotikách? Symbiotiká sú kombináciou probiotík (prospešných baktérií) s prebiotikami (potrava pre zdraviu prospešné probiotické baktérie). Symbiotiká spájajú vlastnosti probiotík a prebiotík do jedného výrobku.

Čo sú probiotiká: živé baktérie v tráviacom trakte • kmene probiotík sa dostávajú do hrubého čreva potravou, alebo doplnkami • prirodzene sa nachádzajú vo fermentovaných potravinách • dokážu vytlačiť patogénne, škodlivé baktérie z čriev

Čo sú prebiotiká: nachádzajú sa vo vláknine • neničí ich teplo, chlad, kyslé prostredie ani čas • sú potravou pre tisícky dobrých baktérií v hrubom čreve • nachádzajú sa v zelenine a ovocí • udržiavajú rovnováhu medzi dobrými a zlými baktériami

Probiotiká a prebiotiká (symbiotiká) spoločne zlepšujú odolnosť proti infekciám, majú antibakteriálnu schopnosť a celkovo zlepšujú imunitu organizmu.

 

Prospešné probiotické baktérie v črevách

Prečo prichádzame o prospešné baktérie?

Úbytok vhodných probiotických baktérii priamo vplýva na zhoršenie trávenia, zníženie imunity, vedie aj k nedostatku niektorých vitamínov, predovšetkým skupiny B. Tento nepriaznivý stav nastáva napr.: pri užívaní antibiotík, hormónov, dlhodobej chemickej liečbe, strese, fyzickom a psychickom vyčerpaní, pri úbytku slnečného žiarenia, nedostatku telesnej aktivity na čerstvom vzduchu, po konzumácií alkoholu, konzumácii stravy s vysokým obsahom konzervačných látok, prejedaní, atď.

Potraviny s umelými prísadami (konzervanty, farbivá, emulgátory, atď.) a chemicky pestovaná zelenina/ovocie, súčasný spôsob života – elektrosmog, znečistenie ovzdušia, menej pohybu na čerstvom vzduchu ... vedú k zanášaniu organizmu a ubúdaniu množstva probiotických baktérií a následne k zlému a nedostatočnému tráveniu potravy.

Nedostatočne natrávená strava začne v čreve hniť a kvasiť, zvýši sa plynatosť. Množia sa plesne, vírusy, hnilobné baktérie, ktoré tiež trávia prijatú stravu. Výsledkom ich trávenia sú toxíny. Toxíny sú krvnými cestami roznášané do celého organizmu. Organizmus sa snaží nevhodných prvkov zbaviť pomocou čistiacej funkcie pečene, obličiek a lymfatického systému. Pečeň je však veľmi vyťažená už samotným trávením ...

A opäť sme sa dostali k tomu, že vnútorné orgány potrebujú byť neustále čistené, aby správne fungovali. Tak im očistu doprajte, pracujú pre vás 24 hod. denne - 7 dní v týždni ... nepretržite celý život. Zaslúžia si od vás nadštandardnú starostlivosť z jediného dôvodu, pretože vám to vrátia iba v tom najlepšom - vaše telo vám bude slúžiť spoľahlivo a efektívne. 

 

 Probiotiká a prebiotiká na podporu imunity

 

.

 

#4.Krok ► Podpora imunity s doplnkami 

► aktivácia imunitného systému so silnými imunostimulátormi

Ako 4.krok po naštartovaní očisty organizmu a doplnení prospešných baktérií prichádza na rad cielená podpora imunity. Samozrejme, že aj očistou tela od chemických látok a parazitov sa imunita zvyšuje, no zaradením doplnkov, ktoré sú špecificky určené na podporu imunity získate omnoho lepší výsledok. 

 

Medicinalne liečivé huby

Aké doplnky sú vhodné na podporu imunity:

 • Medicinálne - liečivé huby
 • Rôzne rastlinné prípravky zložené iba z bylín
 • Prípravky v kombinácii byliny, vitamíny a minerály

 

Medicinálne, ľudovo nazývané "liečivé" huby v našich končinách preslávila hlavne hliva ustricová, ako obľúbený a účinný prostriedkom v prípade oslabenej imunity.

Na trh a do povedomia sa však začínajú dostávať aj iné huby z ázijských krajín ako Čaga, Cordyceps, Reishi, Coriolus, Maitake, a iné ... 

Huby sú v podstate parazity, ktoré žijú na dreve a preto obsahujú účinné látky (polysacharidy, betaglukány, a mnoho iných účinných látok), ktoré im umožňujú brániť sa pred útokom ochranných mechanizmov stromu a súčasne pred cudzími baktériami a hubami. Tieto látky sú schopné posilniť imunitný systém a bojovať dokonca s nádormi v tele.

Medicinálne huby sú výnimočné tým, že ich pôsobenie je silnejšie ako len posilnenie imunity. Každý druh húb má svoje špecifické účinky na rôzne problémy. Preto odporúčam pri výbere húb vopred nazrieť do tabuľky, ktorú nájdete na stránke Superionherbs.sk a vybrať si z húb tie, ktoré budú súbežne s imunitou riešiť aj vaše doterajšie problémy.

 

Podpora imunity na podporu imunity

 

Diskusia

(0 komentárov)

Nový komentár

Kontrolný kód

i

* (Povinné)

Prihlásenie

Zabudnuté heslo

Predvoľby súkromia
Cookies používame na zlepšenie vašej návštevy tejto webovej stránky, analýzu jej výkonnosti a zhromažďovanie údajov o jej používaní. Na tento účel môžeme použiť nástroje a služby tretích strán a zhromaždené údaje sa môžu preniesť k partnerom v EÚ, USA alebo iných krajinách. Kliknutím na „Prijať všetky cookies“ vyjadrujete svoj súhlas s týmto spracovaním. Nižšie môžete nájsť podrobné informácie alebo upraviť svoje preferencie.

Zásady ochrany osobných údajov

Ukázať podrobnosti
Táto stránka je chránená programom reCAPTCHA a spoločnosťou Google. Platia Pravidlá ochrany osobných údajov a Zmluvné podmienky.

Prihlásenie

Zabudnuté heslo

Produkt bol vložený do košíku
Pokračovať v nákupe Objednať