SLOVENSKO BEZ DROG je organizácia, ktorá sa aktívne venuje osvete a prevencii pred drogami prednáškovou činnosťou na základných a stredných školách.

Prečo podporujem túto organizáciu?

  • Drogy mäkké, tvrdé, či vo forme liekov, cigariet, či alkoholu sú látky, ktoré negatívne pôsobia na celý organizmus, ukladajú sa v ňom a sú príčinou rôznych zdravotných, emočných a duševných problémov. A keďže mojim zámerom je smerovať vašu pozornosť na vnútornú očistotu tela, drogy sú jedna z tých tichých škodcov, ktoré ničia životy ľudí. Preto vravím drogám STOP!
  • Moji dvaja synovia prekročili už hranicu dospelosti, no v období ich puberty som vnútorne riešila aj obavy, aby neskĺzli na drogové cestičky. Určite mi v tom čase pomohli správne informácie, ktoré som im mohla poskytnúť a boli to práve informácie od prednášateľov zo Slovenska bez drog. 

Užívanie nelegálnych drog patrí medzi vážne celospoločenské problémy na celom svete- nás nevynímajúc. Na Slovensku sa ročne lieči na drogovú závislosť okolo 2 a pol tisíc ľudí, z toho štyri pätiny tvoria muži. Počet závislých navyše každý rok stúpa. Koľko je však neliečených narkomanov verejnosť nevie. A to stále hovoríme o drogách z ktorých je vyňatý alkohol!

Až 70 percent užívateľov drog je vo vekovej hranici 20 - 34 rokov. Drogy sa dostávajú už aj na základné školy - skúsenosť s nimi priznáva až 16 percent žiakov. Mladí sú teda najrizikovejšou skupinou. Ľahko podľahnú nástrahám, chcú dominovať v komunite, potrebujú ukázať, že nemajú strach. Aj preto prevažná časť osvety smeruje k tejto vekovej skupine.

Samozrejme, že nie každý, kto si zo zvedavosti potiahol z marihuanovej cigarety sa musí stať závislým. Ale závislosť je preto zákerná, že si ju človek uvedomí až keď je neskoro. A priznať si, že potrebuje cudziu pomoc je ešte ťažšie. Je preto dôležitá každá aktivita, každá rada, každý príklad, každá ruka a hlas, ktorý dokáže odvrátiť z tejto cesty čo len jediného budúceho závisláka. Preto na iniciatívu Dominiky Cibulkovej a Andrey Coddington Slovensko bez drog prispela aj spoločnosť ORIN. Našim mottom je: Každý chce byť zdravý". Tak sa snažme byť zdraví nielen v zmysle fyzického zdravia, ale aj v zmysle budovania spoločnosti bez drog. Slovenska bez drog.

Kvásková mapa ◄ 

Kvásková mapa

 

Kvásková mapa SK ◄ 

Kvásková mapa

 

 

zin prečo

Počet zobrazení: 119

Čítajte viac... Komentáre: 0

Revolučný Program Zdravia a Prevencie

Počet zobrazení: 515

Zaujíma vás, prečo v posledných desaťročiach tak rýchlym tempom narastá počet ľudí so zdravotnými problémami?

Čítajte viac... Komentáre: 0

moc

Počet zobrazení: 297

moc

Čítajte viac... Komentáre: 0

krv

Počet zobrazení: 278

krv

Čítajte viac... Komentáre: 0

banan

Počet zobrazení: 321

banan

Čítajte viac... Komentáre: 0

noha

Počet zobrazení: 333

noha Kombinácia citrónu a octu je silnou prírodnou zbraňou proti bradaviciam. Kyseliny z oboch látok účinne dokážu vypáliť bradavice a z mojich skúseností sa tento natur dvojboj najlepšie overil na obyčajné bradavice na rukách. Recept je taktiež vhodný aj na odstránenie plantárnych bradavíc na nohách, no musím zdôrazniť, že v tomto prípade budete potrebovať mega trpezlivosť. Ak ste pripravený zabojovať proti bradaviciam na chodidlách, tu je návod na citrónovú kôru namočenú v octe.

Čítajte viac... Komentáre: 0

ocot

Počet zobrazení: 323

Čítajte viac... Komentáre: 0

Prihlásenie

Súbory cookies používame, aby sme zabezpečili funkčnosť týchto webových stránok. Viac informácií