Pálenie záhy • Reflux • Alkalická voda stíši nepríjemné pálenie žalúdočnej kyseliny
Pridal Rena Počet zobrazení 3143
Pálenie záhy, reflux, pyróza či kyseliny – pod všetkými týmito názvami rozumieme nepríjemné pálenie v hrdle a žalúdku, pocit bolestivého hladu alebo tlaku za hrudnou kosťou. Spôsobujú ho žalúdočné kyseliny, prípade natrávená potrava, ktoré sa dostávajú do pažeráka, kde sa ukladajú. Práve tam spôsobujú nepríjemné pocity. Najčastejšie sú pálením záhy postihované tehotné ženy a ľudia s nadváhou, ale ak s ním máte častú skúsenosť aj mimo tehotenstva, treba zbystriť pozornosť. V tomto prípade je potrebná návšteva lekára. Pokiaľ na vás pálenie záhy dolieha len občas, môže vám pomôcť zmena životosprávy. Počuli ste už o pôsobení ionizovanej alkalickej vody na žalúdok? Ešte nie? Tak si prečítajte skúsenosť, ako pôsobí alkalická voda na kyseliny v žalúdku ...
Príbeh od J.P.: Ionizátor odporúčam každému, kto trpí pálením záhy ...
Dlhé roky som mala nepríjemný problém - neustále pálenie záhy. Cítila som, ako mi horí žalúdok. Vybavujem si, ako som ležala v noci s otvorenými očami na posteli a pochopila som, že to bude vždy takéto ... všetky dostupné lieky som už vyskúšala.
Lekári pálenie záhy nepovažujú za chorobu, iba znova a znova odporúčajú lieky na pálenie záhy. Bola som v neustálej depresii, pretože ani tie najdrahšie lieky mi veľmi nepomohli. Bola som na všetko pripravená. V tomto období som ›narazila na brožúru o ionizovanej vode a začal sa môj boj proti páleniu záhy.
Pila som pravidelne ionizovanú vodu, pomohlo mi to. Môj manžel, keď videl, čo sa mi deje, konečne sa zaujímal o ›ionizovanú alkalickú vodu. Časom ju ochutnal, začal ju tiež piť a reguloval sa mu krvný tlak a až po prečítaní knihy o ionizovanej vode som pochopila, prečo sa to stalo.
Odvtedy náš deň začína a končí iba pohárom ionizovanej vody. Pijem viac ako 2 litre denne.
S alkalickou vodou som veľmi spokojná, ›ionizátor vody odporúčam každému, kto trpí pálením záhy ... J.P.
Zdroj: So súhlasom web-stránky Waterionizer.pl zverejnená referencia zákazníka
Čo sa deje, keď Alkalická pH voda vstúpi do žalúdka ...
Za normálnych podmienok sú žalúdočné šťavy silne kyslé. Žalúdočná kyselina nie je vopred pripravená, vyrába sa v žalúdku podľa potreby, keď potravina vstupuje dnu. Keď ionizovaná alkalická voda vstupuje do žalúdka, žalúdok začne bojovať proti stúpajúcemu pH a začne vylučovať viac žalúdočnej kyseliny.
Zdá sa, že by to malo minimalizovať účinky alkalickej vody, ale počas produkcie žalúdočnej kyseliny sa vytvárajú vedľajšie látky, ktoré sú dôležité pre alkalizáciu tela, ako sú uhľovodíky sodné a draselné. Nevstupujú do žalúdka, ale do krvného obehu, čím plnia alkalický krvný pufor a zvyšujú schopnosť krvi neutralizovať nadbytok kyseliny v tele. Keď sa produkuje viac kyseliny žalúdka, vyrába sa viac a viac uhľovodíkov, takže viac z nich vstupuje aj do krvného obehu.
Upozornenie: Ionizovaná alkalická voda nenapráva telesnú poruchu uzatváracieho mechanizmu v spodnej časti pažeráka, či zdvihnutie žalúdka až do úrovne pažeráka a ďalšie anomálie. Má vplyv len na neutralizáciu a stimuláciu sekrécie kyseliny v žalúdku.
Z odborných názorov
Prof. Kogure Keizoo, Kogure Clinic of Juntendo Hospital, Japonsko
Žalúdok môže byť ľahko rozrušený chorobami a inými všeobecnými chorobami. Okrem toho akékoľvek nervové napätie alebo úzkosť, či stres často spôsobujú podráždenie žalúdka. Všetky tieto faktory veľmi ovplyvňujú a súvisia s činnosťou žalúdka.
Dôležitou úlohou ionizovanej alkalickej vody v našom žalúdku je neutralizácia sekrétov a posilnenie funkcií žalúdka. Všeobecne platí, že po 1 až 3 minútach konzumácie tejto špeciálnej vody sa žalúdočná šťava zvýši na 1 1/2-krát.
Pre tých, ktorí trpia hypochlorhydriou (znížené vylučovanie kyseliny chlorovodíkovej v žalúdočnej šťave) alebo achlorhydriou (nedostatok kyseliny soľnej (chlorovodíkovej) v žalúdočnej šťave), bude alkalická ionizovaná voda stimulovať bunky žalúdka tak, aby vyrábali viac žalúdočnej šťavy. Tento príjem zvyšuje trávenie a vstrebávanie minerálov.
Na druhej strane u ľudí s hyperchlórhydriou (zvýšené množstvo voľnej kyseliny chlorovodíkovej v žalúdočnej šťave) bude alkalická iónizovaná voda neutralizovať nadmernú žalúdočnú šťavu. Preto nevytvára žiadne nepriaznivé reakcie.
Podľa lekárskeho lektora z Maeba University, pH žalúdočnej sekrécie zostane normálne aj po spotrebovaní alkalickej iónizovanej vody. To dokázalo, že alkalická iónizovaná voda je schopná neutralizovať a stimulovať sekréciu.
Účinky Ionizovanej Alkalickej vody
◘ Doplní potrebné alkalické ióny, ktoré zabraňujú hromadeniu kyslého odpadu a to nie len v oblasti kĺbov, ale bez váhania môžeme hovoriť o všetkých bunkách tela.
◘ Vysoké hodnoty antioxidantov v Alkalickej vode neutralizujú voľné radikály, ktoré sú príčinou rýchlejšieho starnutia buniek, teda celého tela.
◘ Alkalická voda sa omnoho ľahšie vstrebáva do buniek, pretože je tvorená menšími zhlukmi molekúl, ako obyčajná voda. Lepšie vstrebávanie vody do buniek znamená viac kyslíka pre bunky, viac výživných látok, lepšie vnútorné čistenie buniek (detox), viac energie a pomalšie starnutie buniek.
◘ Všetky tieto bonusy Alkalickej vody zlepšujú stav pacientov s Refluxom a napomáhajú predchádzať problémom spojených s prekyslením organizmu.
Chcete vedieť aké má Ionizovaná voda všestranné možnosti použitia?
► Neváhajte a stiahnite si PDF brožúru, vďaka ktorej zistíte, že 3 druhy ionizovanej vody majú rôzne vlastnosti a aj možnosti použitia. Dozviete sa aj to: AKO, KEDY a KTORÝ druh vody použiť na rôzne problémy.
3 druhy ionizovanej vody vďaka svojim výnimočným vlastnostiam majú neobmedzené možnosti použitia a priaznivo pôsobia:
✅ pri posilnení činnosti buniek, orgánov a mnohých funkcií v tele
✅ pri podpore celkového zdravia a imunity
✅ pri problémoch s pokožkou a pri dezinfekcii povrchov, predmetov
✅ ako prevencia proti mnohým civilizačným ochoreniam
Ak kliknete myšou na ľubovoľné farebné (červené) slovo pred ktorým je znak malej šípky (›), otvorí sa Vám o tom viac informácií. Ak niektorý odkaz nefunguje, budem rada, keď mi o tom napíšete na mail: office@harmonynature.sk.
Upozornenie: Tento článok má informatívny charakter, obsah pochádza z dostupnej literatúry a Internetu. Jej autorom nie je lekársky, alebo zdravotnícky školený odborník a nenesie žiadnu zodpovednosť v prípade nesprávneho použitia liečivých rastlín, odvodených produktov, alebo pri aplikovaní jednotlivých liečebných metódach. Pri akútnych zdravotných problémoch vyhľadajte svojho lekára.
Obsah stránky podlieha ochrane autorských práv. Preberanie, kopírovanie, šírenie článkov alebo ich častí bez súhlasu prevádzkovateľa je zakázané.
Nový komentár