Menu

IONIZOVANÁ VODA ► Základné porovnanie zariadení na výrobu ionizovanej vody

Pridal Počet zobrazení 483

Vodu možno považovať za najväčší "živý" zázrak na tejto planéte, nie len preto, že je nevyhnutná pre prežitie živých organizmov omnoho viac ako strava, ale vďaka svojej schopnosti meniť molekulárne zloženie a vlastnosti vďaka chemickým a fyzikálnym procesom, dokáže mnohonásobne vylepšiť svoje prínosy v prospech podpory zdravia. Voda, ktorá prejde chemicko - fyzikálnym procesom sa nazýva IONIZOVANÁ VODA a jej vlastnosti a prínosy sú diametrálne iné v porovnaní s obyčajnou vodou. V akých zariadeniach si vyrobiť ionizovanú vodu doma, nájdete v tomto článku ►

IONIZOVANÁ VODA ► Základné porovnanie zariadení na výrobu ionizovanej vody

Ionizovaná voda sa pomaly, ale isto stáva neoddeliteľnou súčasťou moderného životného štýlu pre svoje prospešné prínosy v oblasti zdravia, podpory imunity a prevencie pred mnohými civilizačnými ochoreniami.

Na trhu je množstvo ionizačných zariadení, v pestrom cenovom rozpätí a tento stručný prehľad vám pomôže lepšie sa zorientovať v tom, o ktorú verziu ionizátora sa začať zaujímať.

 

Ionizovanú vodu je možné vyrobiť týmito spôsobmi:

FILTRÁCIOU vody cez uhlíkovo – minerálny filter vo FILTRAČNEJ KANVICI a v IONIZAČNEJ FĽAŠI

ELEKTROLÝZOU vody - prechodom jednosmerného elektrického prúdu vodou v zariadení - IONIZÁTOR VODY

 

Výroba ionizovanej vody

 

Ionizovanú vodu charakterizujú 2 výnimočné hodnoty:

1. Hodnota pH vyjadruje množstvo ZÁPORNÝCH (pH viac ako 7), alebo KLADNÝCH IÓNOV (pH menej ako 7) vo vode. 

2. Antioxidačný potenciál ORP, ktorý vyjadruje silu a schopnosť roztoku/vody prijať kladné, alebo odovzdať voľné záporné elektróny, čo je obzvlášť účinné pri neutralizácii škodlivých voľných radikálov - oxidantov

 

Záporné a kladné ióny výrazne menia vlastnosti a použitie vody:

ZÁPORNÉ IÓNY obsahuje ALKALICKÁ (ŽIVÁ) ionizovaná voda, ktorá každodenným pitím podporuje životné funkcie buniek a orgánov v tele, čistí ich - detoxikuje, zásobuje ich alkalickými minerálmi, podporuje metabolizmus, spomaľuje starnutie.

KLADNÉ IÓNY obsahuje ACIDICKÁ (MŔTVA) ionizovaná voda, ktorá má schopnosť ničiť a hubiť životné funkcie mikróbov. Jej prírodné uplatnenie nájdete pri dezinfekcii celej domácnosti a pri riešení problémov na pokožke (zápaly, infekcie, rany, plesne).

 

 Ionizovaná voda

 

Alkalická voda Acidická voda

 

Podľa toho, koľko voda po úprave (filtrácii, či elektrolýze) získa iónov, určuje jej hodnotu pH a antioxidačný potenciál (ORP).

Ionizovanú vodu nie je možné dlhodobo skladovať, pretože časom stráca svoje antioxidačné vlastnosti (ORP). To je aj dôvod, prečo sa nedá kúpiť balená v obchodoch. Ideálne je ionizovanú vodu vyrobenú elektrolýzou spotrebovať do 3 hod. - max do 6 hod. po ionizácii.

 

Základné porovnanie zariadení na výrobu ionizovanej vody

Porovnanie ionizátorov vody

.

 

► FILTRÁCIA • výroba IONIZOVANEJ VODY vo filtračnej kanvici

Filtračná alkalická kanvica◘ Vo filtračnej kanvici je možné vyrobiť iba Alkalickú ionizovanú vodu, teda vodu so zápornými iónmi

pH v hodnotách 7,5 – 9,5

ORP v hodnotách -100 až -200mV

Životnosť filtra: 60 dní, alebo cca 300 - 400l

Cena Kanvica + filter: od 47,90€

Cena náhradného filtra: od 18,50€

 

Filtrácia a ionizácia vody v jednom

◘ Ionizáciu a čistenie vody zabezpečuje filtračný modul – uhlíkovo/minerálny filter, ktorý zároveň vodu obohacuje o alkalické minerály.

◘ Filtráciou sa voda zbaví nečistôt a škodlivých látok: ako je chlór, vodný kameň, ťažké kovy (olovo, meď) a ďalších škodlivých kontaminantov (pesticídy, herbicídy, prchavé organické zlúčeniny, atď.).

Alkalický filter do filtračnej kanvice◘ Filtrácia zvyšuje pH vody: voda filtráciou získa alkalické hodnoty od pH 7,5 - 9,5 (závislé od vstupnej vody). Zvýšené pH vody pomáha udržiavať acidobázickú rovnováhu v tele.

◘ Filtráciou voda získava ORP potenciál: voda obohatená o voľné elektróny má antioxidačné vlastnosti, tzn. schopnosť neutralizovať voľné radikály, ktoré sú zdrojom mnohých chorôb a predčasného starnutia organizmu.

◘ Filtrácia znižuje veľkosť molekúl vody, čo vytvára veľmi ľahko vstrebateľnú vodu pre bunky a orgány, čo zabezpečí niekoľkokrát lepšiu hydratáciu organizmu ako pri pití bežnej – nefiltrovanej vody.

◘ Filtráciou voda získa alkalické minerály, ktoré dodajú organizmu viac energie a sviežu myseľ.

◘ Vápnik, železo, zinok, horčík, meď, selén a 26 rôznych minerálov a stopových prvkov - toto všetko obsahuje prefiltrovaná voda cez alkalický minerálny filter.

 

Ionizačné filtračné kanvice 

 

► ELEKTROLÝZA • výroba IONIZOVANEJ VODY v ionizátore

Elektrolýza je fyzikálno-chemický proces, kedy vodou prechádza jednosmerný elektrický prúd.

Ionizátor vody má 2 kovové elektródy: zápornú a kladnú, ktoré sú počas elektrolýzy ponorené vo vode a cez ne prechádza elektrický prúd. Medzi elektródy je vložená ešte polopriepustná membrána, ktorá prepúšťa kladné ióny k zápornej elektróde a záporné ióny ku kladnej elektróde, zároveň oddeľuje od seba novo vzniknuté 2 druhy vody a zabraňuje ich zmiešaniu.

 

V ionizátore vody je preto možné naraz vyrobiť 2 druhy vody:

Alkalickú ionizovanú vodu so zápornými iónmi pH 8 – 9,5/11 ORP -150mV až -1000mV

Acidickú ionizovanú vodu s kladnými iónmipH 6,8 – 2,5ORP +500mV až +1200mV

 

Základné modely ionizátorov podľa montáže

◘ Prenosné ionizátory vody – nepripájajú sa na pevno k vodovodnému potrubiu

◘ Prietokové ionizátory vody – podľa inštalácie sa delia na: Stolové a Poddrezové 

 

Prenosné elektrické ionizátory vody aQuator

Ide o ionizátory v tvare nádoby, ktoré majú v hlavnej nádobe vloženú ešte menšiu vyberateľnú nádobu, ktorá je vybavená polopriepustnou membránou.

Do nádob sa naleje voda, potom sa spustí ionizácia podľa požadovanej hodnoty pH vody, rádovo 5-10 minút, nechá sa pôsobiť jednosmerný elektrický prúd. Po skončení cyklu je v jednej časti nádoby alkalická (živá) ionizovaná voda, v druhej časti je acidická (kyslá) ionizovaná voda.

Takto v ionizátore vznikne priestor na výrobu 2 druhov vody naraz s tým, že oba druhy vody je možné hneď použiť na svoj účel.

 

Prenosný ionizátor vody aQuatorVýhody prenosných ionizátorov

Rádovo nižšia cena - od cca 300€ do 500€

Odpadá inštalácia k vodovodnému potrubiu.

Prenosnosť kamkoľvek (chata, karavan ...).

◘ Možnosť pridať soľ na zvýšenie účinnosti ionizácie.

◘ Možnosť opakovať ionizáciu podľa potreby viac krát denne.

◘ Použitie aj tam, kde je nevhodná vodovodná voda (nízky tlak, nedostatočná kvalita).

◘ Možnosť ionizovať balenú, studničnúliečivú alebo inak upravenú vodu (osmotickú za pridania soli, filtrovanú - napr. z filtračnej kanvice).

Použitie oboch druhov vody hneď po ionizácii, nevzniká odpadová voda, ako pri prietokových ionizátoroch.

◘ Nižšie prevádzkové výdaje: Potrebné meniť membrány, balenie 10ks (15€) membrán vydrží cca 1-1,5 roka.

 

Extra bonus prenosných ionizátorov vody aQuator

Strieborná vodaIonizátor aQuator je jedinečné ionizačné zariadenie vody na trhu, ktoré má funkciu výroby striebornej antimikrobiálnej vody (nie výroba koloidného striebra).

Vďaka tejto funkcii je možné v tomto ionizátore vyrobiť aj kombinovanú vodu: Alkalickú vodu obohatiť o ióny striebra, čím získate omnoho prospešnejšiu a účinnejšiu vodu.

 

Nevýhody

◘ Častejšia starostlivosť, na konci dňa, kedy sa ionizátor používal je potrebné elektródy očistiť, opláchnuť ich a nechať voľne vysušiť.

◘ Na prípravu vody je potrebné čakať 5-10 minút, záleží to od nastavenej pH hodnoty výslednej vody. Čím vyššie pH, tým dlhšie ionizácia vody trvá, rádovo je to pár minút.

 

Ionizátory vody ponuka

 

Prietokové elektrické ionizátory vody

Pripájajú sa na vodovodné potrubie a podľa montáže sa rozdeľujú na: Stolové a Poddrezové verzie.

 

Ionizátory vody inštalácia

Výhody prietokových ionizátorov

• Okamžitá príprava vody, komfort obsluhy, menej častá údržba.

 

Nevýhody

• Oveľa vyššia cena, podmienená najmä materiálom elektród a ich počtom, stupňom filtrácie, atď. – od cca 1.000€ až do 4.000 - 6.000€

• Nevýhodou stolového ionizátora je zmenšenie voľného miesta na pracovnej doske. K estetike nepridajú ani dve tenké biele hadičky na prívod vody a odvod odpadovej vody do drezu.

Poddrezová verzia ionizátora tento problém rieši, čo sa zasa odráža na vyššej cene ionizátora.

Náklady na výmenu filtrov, ktoré je potrebné v pravidelných intervaloch meniť. Ich životnosť a cena sú preto určujúce pre ročné náklady na prevádzku ionizátora.

• Prietokové ionizátory sú vybavené niektorým spôsobom samočistenia elektród. Napriek tomu však treba ionizátor pravidelne čistiť od vodného kameňa aj manuálne, pretože vodným kameňom sa zanášajú aj tie časti ionizátora, na ktoré samočistenie nemá dosah.

Niektoré modely prietokových ionizátorov fungujú aj ako Konvertibilný ionizátor. Je to ionizátor, ktorý môže fungovať ako stolový a súčasne aj ako poddrezový ionizátor (v spolupráci s vhodnou vodovodnou batériou).

 

Mohlo by vás zaujímať

Čo je ionizovaná voda

 

.

 

Pokiaľ máte otázku, tak ju napíšte nižšie do komentárov. Rada odpoviem :)

Ak sa vám článok páčil, alebo vám dáva zmysel, dajte mu Páči sa mi. Ak môžu tieto informácie pomôcť niekomu z vášho okolia, zdieľajte ho zo svojimi priateľmi.

 

Bakterie virusy plesne parazity rady navody skusenosti HarmonyNature

 

Ak kliknete myšou na ľubovoľné farebné (červené) slovo pred ktorým je znak malej šípky (), otvorí sa Vám o tom viac informácií. Ak niektorý odkaz nefunguje, budem rada, keď mi o tom napíšete na mail: office@harmonynature.sk.

 

Upozornenie: Tento článok má informatívny charakter, obsah pochádza z dostupnej literatúry a Internetu. Jej autorom nie je lekársky, alebo zdravotnícky školený odborník a nenesie žiadnu zodpovednosť v prípade nesprávneho použitia liečivých rastlín, odvodených produktov, alebo pri aplikovaní jednotlivých liečebných metódach. Pri akútnych zdravotných problémoch vyhľadajte svojho lekára.

Obsah stránky podlieha ochrane autorských práv. Preberanie, kopírovanie, šírenie článkov alebo ich častí bez súhlasu prevádzkovateľa je zakázané.

 

 

Diskusia

(0 komentárov)

Nový komentár

Kontrolný kód

i

* (Povinné)

Prihlásenie

Zabudnuté heslo

Predvoľby súkromia
Cookies používame na zlepšenie vašej návštevy tejto webovej stránky, analýzu jej výkonnosti a zhromažďovanie údajov o jej používaní. Na tento účel môžeme použiť nástroje a služby tretích strán a zhromaždené údaje sa môžu preniesť k partnerom v EÚ, USA alebo iných krajinách. Kliknutím na „Prijať všetky cookies“ vyjadrujete svoj súhlas s týmto spracovaním. Nižšie môžete nájsť podrobné informácie alebo upraviť svoje preferencie.

Zásady ochrany osobných údajov

Ukázať podrobnosti
Táto stránka je chránená programom reCAPTCHA a spoločnosťou Google. Platia Pravidlá ochrany osobných údajov a Zmluvné podmienky.

Prihlásenie

Zabudnuté heslo

Produkt bol vložený do košíku
Pokračovať v nákupe Objednať