Filtračné Alkalické kanvice • Časté otázky a skúsenosti
Pridal Rena Počet zobrazení 3577
Filtračná ALKALICKÁ kanvica je praktické domáce zariadenie, ktoré vodu nielen prefiltruje, ale prispeje aj k jej ionizácii. Vďaka použitým filtrom bude vaša voda očistená od ťažkých kovov, chlóru, pesticídov. Čo to znamená? Voda je zbavená nepríjemného zápachu chlóru a chuť jedál a nápojov pripravených na jej základe bude výraznejšia. Časté otázky a skúsenosti si môžete prečítať v tomto článku ...
Ako dlho si filtrovaná voda udrží pH a ORP hodnoty?
Filtovaná alkalická voda, vzhľadom na obe hodnoty pH a aj ORP, poskytuje maximálne účinky keď je organizmom prijatá do 3 hodín po filtrácii. Prečo je to tak, pozrite moje ›meranie pH a ORP hodnôt filtovanej vody.
Ako sa starať o alkalickú kanvicu a filter?
Keď kanvicu nepoužívate, odložte ju na chladnom suchom mieste. Odnímateľný filter je náhradnou súčasťou a musí byť uložený samostatne. Filter najprv vysušte na slnečnom svetle (nie na priamom slnečnom žiarení), následne ho skladujte v chladničke.
Po dlhšej dobe používania sa môže prirodzene na stene kanvice vytvárať biely povlak z alkalických minerálov obsiahnutých vo vode, čo nie je žiadna závada, ale iba estetický detail. Zbaviť sa ho môžete pomocou octu alebo citrónovej šťavy.
Prečo niektorí ľudia majú príznaky podobné chrípke pri prvom pití alkalickej vody?
Na začiatku pitia ionizovanej alkalickej vody si môžete všimnúť príznaky podobné chrípke. Ionizačný proces vytvára zhluky molekúl vody, ktoré sú o polovicu menšie ako pravidelné zhluky molekúl vody. To je dôvod, prečo je ionizovaná alkalická voda niekedy označovaná ako "redukovaná voda", pretože sa zmenšila veľkosť skupiny molekúl z 12 na 6 molekúl vody. To spôsobuje, že voda je oveľa viac hydratačná, ľahšie preteká cez tkanivá, čím vytláča toxíny z organizmu. To je čistiaci detoxikačný účinok vody, ktorý sa niekedy u ľudí prejavuje bolesťami hlavy, či hnačkou. Tento stav je však dočasný, po prečistení tela sa prejavy vytratia.
V prípade vážnejšieho zdravotného stavu, teda ak by sa dostavila nádcha, zápal dýchacích ciest a pod., môžete na baktérie a vírusy použiť ›prírodné antibiotiká.
S Alkalickou vodou začínam, koľko jej môžem vypiť?
Alkalická voda, vzhľadom na svoj silný detoxikačný účinok, by sa mala začať piť v menších dávkach, ktoré sa postupne zvyšujú. Tzn., že v priebehu 2-3 týždňov by ste sa mali dostať na dennú spotrebu 2-2,5 litra vody a to nasledovne: 1 týždeň = 3-5dl vody denne, 2 týždeň = 5dl-1lit., 3 týždeň = 2-2,5lit vody denne.
Treba si uvedomiť, že alkalická voda je silné vnútorné čistidlo. Pri pití alkalickej vody sa spustí čistiaci proces v tele. Odpad bude vylučovaný všetkými možnými cestami: močom, stolicou, pokožkou, potením, ... Preto dávkovanie zo začiatku nepreháňajte, telo si potrebuje zvyknúť a postupne bude vyplavovať von rokmi nazbierané nečistoty.
Preto treba počítať s tým, že u niektorých ľudí sa môže dostaviť zhoršenie stavu. Je to však dočasný stav, ktorý hovorí o čistiacom procese a časom, po vyčistení sa vytratí.
Musí byť filter ponorený vo vode zdola, aj zhora?
Správnu činnosť filtra dosiahnete vtedy, keď bude filter stále ponorený vo vode iba v spodnej časti kanvice. Objem spodnej časti kanvice sú 2litre, objem hornej nádržky na vodu je 1,5 litra.
Do hornej nádržky nalejte 1 - 1,5 litra vody. Počkajte až sa časť, alebo všetka voda prefiltruje a dolejte do nádržky chýbajúce množstvo vody do 2 litrov. Filter bude ponorený takmer celý, viď. obrázok.
Vodu si môžete z kanvice podľa potreby odlievať. Ak však hladina vody klesne pod filter, čiže filter ostane celý neponorený vo vode, treba doliať novú vodu!
Ako skladovať filter počas noci?
1. Filter môžete nechať v kanvici, ale dozrite, aby bol ponorený vo vode (viď. obrázok vyššie: aspoň do min. výšky). Kanvicu môžete dať napr. do chladničky. Ak je voda počas celej noci v kanvici pH hodnoty si zachová. ORP hodnoty voda stráca, pozrite ›Meranie pH a ORP vody.
2. Alebo môžete filter z hornej nádržky na noc vyšróbovať, vložiť do pohára a zaliať vodou. Pohár s filtrom dať na noc do chladničky. Ráno filter našróbovať na nádržku a spustiť filtráciu.
Čo robiť, keď sa filter zasekne a nefiltruje?
Niekedy sa môže stať, že nový filter má problém plynulo filtrovať vodu, tzn. že voda preteká buď veľmi pomaly, alebo len kvapká z filtra, príp. sa po čase filtrácia zastaví.
Tento stav je spôsobený tým, že pokiaľ sa filter dostane až k vám, prešiel kus cesty a filtračné kamienky vo vnútri filtra sa pri cestovaní premiešali a nemajú svoje stabilné miesto. V takomto prípade je potrebné filtru pomôcť:
1. Vyšróbujte filter z hornej nádržky.
2. Otočte filter "dolu nohami", viď. obrázok.
3. Lyžicou zhora klepnite po otočenej spodnej časti filtra 3-5 krát.
4. Otočte filter šróbovacím závitom nahor a následne ním NETRASTE!
5. Našróbujte filter k hornej nádržke.
6. Poklepaním po spodnej časti filtra si minerálne kamienky opäť nájdu svoje miesto a voda bude cez filter pretekať správne.
7. Zvyčajne stačí urobiť tento proces 1krát. Ak je to však potrebné, proces môžete opakovať až kým sa filtrácia vody nerozbehne.
Môžu ľudia s oslabenými orgánmi (obličky, srdce, cirhóza pečene) piť alkalickú vodu?
Pacienti s oslabenými orgánmi by mali na začiatku piť malé množstvo v závislosti od fyzickej situácie, spotrebu postupne zvyšovať až do normálu. V takýchto prípadoch sa na dennú spotrebu 2-2,5lit. treba postupne dostať za 1-1,5 mesiaca. V prípade zvláštnej fyzickej slabosti použitie vody konzultujte a robte pod vedením lekára.
Kto by mal piť alkalickú vodu?
Každý jeden človek, mladý - či starý, dieťa - či tehotná žena, ale aj zvieratká. Alkalická voda ako silný zdroj antioxidantov a čistiaci - detoxikačný prostriedok, je prospešná takmer pre každého.
Je pravda, že žalúdok zmierňuje pH hodnotu alkalickej vody?
Za normálnych podmienok sú žalúdočné šťavy silne kyslé. Žalúdočná kyselina nie je vopred pripravená, vyrába sa v žalúdku podľa potreby, keď potravina vstupuje dnu. Keď ionizovaná alkalická voda vstupuje do žalúdka, žalúdok začne bojovať proti stúpajúcemu pH a začne vylučovať viac žalúdočnej kyseliny.
Zdá sa, že by to malo minimalizovať účinky alkalickej vody, ale počas produkcie žalúdočnej kyseliny sa vytvárajú vedľajšie látky, ktoré sú dôležité pre alkalizáciu tela, ako sú uhľovodíky sodné a draselné. Nevstupujú do žalúdka, ale do krvného obehu, čím plnia alkalický krvný pufor a zvyšujú schopnosť krvi neutralizovať nadbytok kyseliny v tele. Keď sa produkuje viac kyseliny žalúdka, vyrába sa viac a viac uhľovodíkov, takže viac z nich vstupuje aj do krvného obehu.
Môžem ionizovanú vodu merať lakmusovými papierikmi?
Lakmusové papieriky a merače s odhadom na farebnej stupnici NIE sú vhodné na meranie alkalickej vody. Výsledné hodnoty nie sú spoľahlivé a môžu byť zavádzajúce. Na meranie ionizovanej vody sú vhodné digitálne meracie prístroje s kalibráciou, napr. ADWA pH a ORP merací prístroj.
► Dôležité: Meranie pH a ORP filtrovanej vody
Môžem Alkalickú vodu použiť na prípravu čaju, kávy a polievok?
Áno, alkalická voda sa môže používať na prípravu nápojov ako čaj, káva, a taktiež aj polievok, či dusených jedál, atď. ... Alkalická voda zvýrazní farbu, chuť a vôňu tekutín, či hotových pokrmov.
Ionizátor vody alebo Filtračná kanvica? Pre ktoré zariadenie sa rozhodnúť?
Hlavný rozdiel medzi Ionizátorom vody a Filtračnou kanvicou je v možnosti výroby ionizovanej vody.
• Filtračná kanvica vyrába iba ionizovanú Alkalickú vodu.
• Ionizátor aQuator vyrába ionizovanú Alkalickú a aj Acidickú vodu + Striebornú vodu. Výhodou ionizátora, oproti filtračnej kanvici, je možnosť vyrábať ionizovanú vodu so širším rozsahom pH a ORP hodnôt.
• Hodnoty pH a ORP si ionizovaná voda z Ionizátora aQuator dokáže udržať cca 2 krát dlhšie.
► Pozrieť ponuku na Filtračné alkalické kanvice AOK 109
► Pozrieť ponuku na Ionizátory vody
Chcete vedieť aké má Ionizovaná voda všestranné možnosti použitia?
► Neváhajte a stiahnite si PDF brožúru, vďaka ktorej zistíte, že 3 druhy ionizovanej vody majú rôzne vlastnosti a aj možnosti použitia. Dozviete sa aj to: AKO, KEDY a KTORÝ druh vody použiť na rôzne problémy.
3 druhy ionizovanej vody vďaka svojim výnimočným vlastnostiam majú neobmedzené možnosti použitia a priaznivo pôsobia:
✅ pri posilnení činnosti buniek, orgánov a mnohých funkcií v tele
✅ pri podpore celkového zdravia a imunity
✅ pri problémoch s pokožkou a pri dezinfekcii povrchov, predmetov
✅ ako prevencia proti mnohým civilizačným ochoreniam
Ak kliknete myšou na ľubovoľné farebné (červené) slovo pred ktorým je znak malej šípky (›), otvorí sa Vám o tom viac informácií. Ak niektorý odkaz nefunguje, budem rada, keď mi o tom napíšete na mail: office@harmonynature.sk.
Upozornenie: Tento článok má informatívny charakter, obsah pochádza z dostupnej literatúry a Internetu. Jej autorom nie je lekársky, alebo zdravotnícky školený odborník a nenesie žiadnu zodpovednosť v prípade nesprávneho použitia liečivých rastlín, odvodených produktov, alebo pri aplikovaní jednotlivých liečebných metódach. Pri akútnych zdravotných problémoch vyhľadajte svojho lekára.
Obsah stránky podlieha ochrane autorských práv. Preberanie, kopírovanie, šírenie článkov alebo ich častí bez súhlasu prevádzkovateľa je zakázané.
Nový komentár