01
September
2014

Pleseň na stenách môže ohroziť naše zdravie.

Pridal: Pridané: 1.9.2014 14:34:52 Počet zobrazení: 7360

Pleseň na stenách môže ohroziť naše zdravie. Škodlivé stránky plesní a húb sú známe už oddávna. V šiestom storočí pred n. l. Asýrčania znehodnocovali vodu v studniach svojich nepriateľov kyjaničkou purpurovou — teda už v staroveku viedli biologickú vojnu. V stredoveku táto huba, ktorá niekedy napáda raž, spôsobovala mnohým ľuďom epileptické záchvaty, pálivú bolesť, sneť a halucinácie. Choroba, ktorú dnes poznáme ako ergotizmus, dostala prezývku oheň sv. Antona, pretože mnohé obete podnikali púť do svätyne sv. Antona vo Francúzsku a dúfali, že budú zázračne uzdravené.

Späť na príspevok Nový komentár

Komentáre

Plesne v byte

, 5.12.2017 18:38:10

Dobry den Renata, dakujem za vyborny clanok. Chcel by som sa poradit, kupili sme byt, ktory mal problem s plesnami, jednak kvoli vlhkosti prenikajucej zdola (je to byt na prizemi) a tiez kvoli nedostatocnemu vetraniu. Omietku sme v celom byte osekali na tehlu a tiez sme odstranili vlhkost zospodu (injektaz). Stavebna firma nam radi tiez odplesnit murivo (holu tehlu) chemickym pripravkom (BMB odplesnovaci system) pretoze plesnove spory vraj mozu preniknut az do tehly. Mne sa ale zda, ze odstranenie omietky by malo byt postacujuce a chemicky pripravok na odplesnenie nie je potrebne pouzit. Trochui sa obavam jeho vedlajsich ucinkov. Tiez architekt nam poradil, ze odstranenie omietky, pricin vlhkosti a nanesenie sanacnych omietok by malo byt postacujuce. Mozem sa opytat na Vas nazor? Vopred dakujem, Alex

Re: Plesne v byte

, 6.12.2017 22:56:39

Dobrý večer Alex, čo sa týka vášho problému, tak určite vám stavebná firma radí dobre. Je úplne jedno, či z vlastnej skúsenosti, alebo kvôli biznisu, no majú pravdu. Ak ste si dali toľkú námahu, že išli omietky preč, tak určite ošetrite tehlu proti plesniam. Áno, plesne môžu byť až v tehle, je to viac ako pravdepodobné. Zistili by ste to tak, že po čase by ste mohli pozorovať, či sa tam budú plesne tvoriť, alebo nie. No zrejme potrebujete byt dať do prevádzky a nie čakať. Pozrela som si web stránku BMB odplesnovaci system, no nikde som tam nenašla zloženie produktov. Síce píšu, že je ich systém zdraviu neškodný, no nedá sa to preveriť. Samozrejme akákoľvek chémia, ktorá by sa použila na ošetrenie stien môže mať vplyv na človeka. Preto odporúčam hlavne na plesne, nepoužiť žiadnu chémiu. Posielam vám odkaz na prírodný odstraňovač plesní na veľké plochy (v emaily). Zložením je to to isté, čo predávam ja na stránke pod značkou SteriSolan, alebo Sanosil. Len tieto veľké balenia samozrejme vychádzajú omnoho lacnejšie, hlavne na veľké plochy. Priateľ je dlhoročný stavbár a spýtala som sa ho, čo by on odporučil. Z jeho praxe a vedomostí neodporúča sanačnú omietku. Vraj sa rýchlo vo vnútri zanesie špinou, prachom a pod., čo je dobrý podklad a krmivo pre plesne. Vhodná omietka s najmenším množstvom chémie je Profi am Bau, a to buď MK1, alebo MK2, vybrať si treba podľa veľkosti zrna. http://www.profibaustoffe.com/slk/SK/PRODUKTY/Omietky No ako najideálnejšie odporúča urobiť si doma vlastné omietky s klasickým haseným vápnom. To je vraj najlepšia ochrana proti plesniam. Ak by ste sa na niečo také dal, tak vám vie poskytnúť návod, zloženie a pomer jednotlivých zložiek. Dúfam, že som aspoň troška poradila a prajem vám, aby ste tie potvori plesne všetky zlikvidovali :) Renáta

Nový komentár

* (Povinné)

eBook ZDARMA

 • Ionizovaná voda

   

  Zistite prečo je Ionizovaná voda prospešná a vysoko účinná pre každého. 

  Tento praktický sprievodca vám odhalí široké použitie Alkalickej, Acidickej a Striebornej vody pri riešení mnohých zdravotných problémov. 

  ›› Získajte eBook ZDARMA

Skúsenosti zákazníkov

 • Jemná chuť

  Monika

  U známych som prvý krát ochutnala ionizovanú vodu. Hneď som sa rozhodla, že ionizátor chcem, pretože som počula iba samé super chváli ako známym voda pomohla. Je to najlepšia investícia, ktorú som si dopriala.

  ›› Produkt/Diskusia/Príspevky

 • Rýchla pomoc

  Pavol

  Trápili nás plesne v domácnosti, vyskúšali sme všetky možné dostupné prostriedky, ale nič nezaberalo. Náhodou sme sa dostali po výrobok Sterisolan a ten nám bez zápachu, rýchlo a účinne pomohol :)

  ›› Produkt/Diskusia/Príspevky

Táto stránka používa cookies. Viac info

Prihlásenie