Zloženie, pôsobenie, benefity: Oreganový olej

Počet zobrazení: 5489

 Zloženie, pôsobenie, benefity: Oreganový olej Oregano - Pamajorán obyčajný (Origanum vulgare) je od stredoveku považovaný za veľmi užitočnú, ba dokonalú rastlinu so silnými liečivými vlastnosťami. Oreganový olej je účinný proti parazitom, baktériám, kvasinkám, plesniam a kmeňom, ktoré sú mnohokrát na antibiotiká už rezistentné. Olej z Oregana je charakteristický ako silný antioxidant s protizápalovými vlastnosťami, čo ho zaraďuje medzi prírodné antibiotiká. Tieto úžasné schopnosti dávajú Oreganu širokú možnosť použitia ako zvnútra, taj aj zvonka organizmu.

Späť na príspevok Nový komentár

Komentáre

Dobrý deň. Pred 3 týždňami som zač...

Mária Filicka, 13.11.2021 08:20:45

Dobrý deň. Pred 3 týždňami som začala užívať 80% oreganovy olej.Hlavne koli opakovaným zápalom, aftam, plesniam a oparom. No pred par dnami sa mi v celých ústach vychádzali veľmi veľké a bolestivé afty.Je to znak účinku, alebo prečo sa to deje? Ďakujem

Re: Dobrý deň. Pred 3 týždňami som zač...

Rena, 13.11.2021 23:46:12

Dobrý deň, ďakujem za otázku. Píšete, že užívate 80% oreganový olej, ... neviem či olej, ktorý užívate obsahuje 80% oregana a 20% pravdepodobne olivového oleja. Alebo naopak, je zloženie 20% oregana a 80% olivového oleja. Tento pomer môže byť jeden z dôvodov, prečo sa stav zhoršil. Na trhu sa dá kúpiť oreganový olej 80-100%, ktorý by sa vnútorne nemal užívať, je vhodný iba na vonkajšie použitie. Neviem, akú značku a v akom zložení a dávkovaní olej užívate, preto sa neviem presne vyjadriť, čím je zhoršená situácia spôsobená. Môže to byť aj olejom, ale aj tým, že v tele prebieha čistiaci proces. Dôležitým faktorom môže byť aj to, čo je skutočnou príčinou problémov, ktoré spomínate. Môžu to byť buď premnožené mikróby, ale aj dôvody psychosomatického charakteru.

Dobrý deň. Dočítala som sa, že ore...

Lucia, 26.11.2021 17:32:57

Dobrý deň. Dočítala som sa, že oreganovy olej by sa mal užívať aj pri liečení boreliozi chcem sa preto spýtať či naozaj môže pomôcť ... Ďakujem za odpoveď.

Re: Dobrý deň. Dočítala som sa, že ore...

Rena, 26.11.2021 20:19:39

Dobrý deň prajem. Áno, oreganový olej sa môže použiť na preliečenie pri borelióze. Užívanie je vhodné dodržať aspoň 2-3 mesiace, potom mesiac pauza a podľa potreby sa môže pokračovať v užívaní oregana. Pri dlhodobejšom užívaní oregana je potrebné ešte k oreganu doplniť užívanie železa.

Nový komentár

* (Povinné)

Brožúra ZDARMA ►

  • Stiahnite si brožúru:

    100 a viac možností, ako použiť IONIZOVANÚ VODU v prospech zdravia

    Praktický sprievodca vás zoznámi s možnosťami ako použiť Alkalickú, Acidickú a Striebornú ionizovanú vodu v každodennom živote pri rôznych problémoch a ťažkostiach.

    PDF brožúra

Táto stránka je chránená programom reCAPTCHA a spoločnosťou Google. Platia Pravidlá ochrany osobných údajov a Zmluvné podmienky.

Prihlásenie

Súbory cookies používame, aby sme zabezpečili funkčnosť týchto webových stránok. Viac informácií