Viete, ktorý VITAMÍN počas vírusovej pandémie môže znížiť chorobnosť aj o polovicu?
Pridal Rena Počet zobrazení 1406
Ak si kladiete otázku, ktorý vitamín to tak asi môže byť, tak nebudem robiť okolo neho tajnosti, pretože ste o tomto vitamíne už určite počuli, hlavne v súvislosti s letným obdobím. Áno, je to slnečný vitamín D, ktorý v jesennom a zimnom období vďaka nedostatku slnečných lúčov v našich končinách chýba a telo ho nemá ako v potrebnom množstve načerpať. Posledné štúdie potvrdzujú, že tento slnečný vitamín chráni a znižuje chorobnosť, i úmrtnosť pri infekciách dýchacích ciest. V momentálnej situácii sa tieto štúdie priamo týkajú corona pandémie a hovoria o riešení, nádeji a nevyhnutnosti, prečo slnečný vitamín D pravidelne dopĺňať formou výživových doplnkov. Ako správne tento vitamín užívať, v akej dennej dávke, ako dlho ... toto všetko sa dozviete v tomto článku, v ktorom odkazujem na sériu 4 vzdelávacích videí ...
›VITAMÍN D, nazývaný aj slnečný je životne dôležitý vitamín pre každú vekovú kategóriu. Jeho hlavným zdrojom je slnečné ultrafialové žiarenie, ktoré prijíma telo cez pokožku.
PRÍJEM Z POTRAVY je nízky a nedokáže pokryť potrebnú dennú dávku. Vyskytuje sa najmä v potravinách živočíšneho pôvodu (napr. olej z rybej pečene [treska, platýz], sleď, sardinka, losos). Iba malé množstvo je v mäse, vaječnom žĺtku, mlieku, mliečnych výrobkoch a avokáde.
Odpoveď na otázku, koľko potravín je potrebné denne zjesť, aby bola pokrytá denná spotreba vitamínu D nájdete v druhom videu v tomto článku, odkaz na video na YouTube: ›Vitamín - ako správne dávkovať
ZIMNÉ OBDOBIE: V našej zemepisnej šírke načerpať slnečný vitamín v zimných mesiacoch vzhľadom na uhol pod akým slnečné lúče dopadajú je minimálne, "déčko" sa v organizme takmer netvorí.
LETNÉ OBDOBIE: V letnom období je to za predpokladu: Tvár, ruky, plecia sú vystavené priamemu slnečnému žiareniu aspoň 2krát týždenne po dobu 10-15 minút, ale POZOR: v tomto čase bez použitia ochranného - opaľovacieho krému.
Príznaky nedostatku vitamínu D:
◘ Nedostatočná absorpcia v tráviacom trakte a reabsorpcia v ľadvinách dojčiat a malých detí môže viesť k závažným poruchám mineralizácie kostry.
◘ Všeobecné príznaky: únava, podráždenosť, znížená odolnosť voči infekčným ochoreniam
Akú funkciu plní vitamín D v organizme
›Vitamín D sa väčšinou spája s problematikou rednutia kostí, čo znamená nedostatok vitamínu D. Príjem "déčka" je potrebný pre dobré vstrebávanie a využitie vápnika a fosforu.
Ak denná dávka obsahuje aspoň 0,75 mg (3000 IU) ›vitamínu D, tak možno tvrdiť:
✅Prispieva k normálnemu vstrebávaniu / využitiu vápnika a fosforu
✅ Prispieva k normálnej hladine vápnika v krvi
✅ Prispieva k udržaniu normálnej činnosti svalov
✅ Prispieva k udržaniu zdravých (tvrdosť) zubov a kostí
✅ Prispieva k normálnej funkcii imunitného systému
✅ Podieľa sa na procese delenia buniek
✅ Podporuje normálny rast a vývin kostí u detí
Ako ovplyvňuje Vitamínu D náchylnosť na vírusové ochorenia?
Málo sa hovorí o významnom vplyve ›vitamínu D na imunitný systém: chráni ho pred infekciami, nádormi, autoimunitnými ochoreniami a jeho nedostatok sa v zime spája s výskytom prechladnutia a chrípky.
Ak je ›vitamín D taký významný pri podpore imunity, má jeho dostatok v krvi vplyv aj na vírusové ochorenie COVID, či iné vírusové ochorenia?
Odpoveď nájdete v nasledujúcich odkazoch na svetové štúdie, ktoré hovoria o nevyhnutnosti užívania vitamínu D v období covidu. Aj keď covid je za nami, neznamená to, že problém s nedostatkom vitamínu D pominul. Práve naopak, vírusy stále nevyhynuli a prevencia spočíva v pravidelnom užívaní vitamínu D.
• ›Štúdia zistila, že vitamín D súvisí s nízkou mierou úmrtia na vírusy
• ›Zdá sa, že hladiny vitamínu D hrajú úlohu v úmrtnosti na COVID-19
Záverom
Situácia s akoukoľvek vírusovou pandémiou vyzerá veľmi zložito a komplikovane, to však neznamená, že aj riešenie na dané situácie musia byť zložité a komplikované. Práve jednoduché riešenia, bývajú tie správne, pretože zvládajú príčinu problému.
Prevencia, ktorá podporuje zdravie je vždy lacnejšia, ako riešiť akútny problém!!!
Pokiaľ máte otázku, tak ju napíšte nižšie do komentárov. Rada odpoviem :)
Ak sa vám článok páčil, alebo vám dáva zmysel, dajte mu Páči sa mi. Ak môžu tieto informácie pomôcť niekomu z vášho okolia, zdieľajte ho zo svojimi priateľmi.
Ak kliknete myšou na ľubovoľné farebné (červené) slovo pred ktorým je znak malej šípky (›), otvorí sa Vám o tom viac informácií. Ak niektorý odkaz nefunguje, budem rada, keď mi o tom napíšete na mail: office@harmonynature.sk.
Upozornenie: Tento článok má informatívny charakter, obsah pochádza z dostupnej literatúry a Internetu. Jej autorom nie je lekársky, alebo zdravotnícky školený odborník a nenesie žiadnu zodpovednosť v prípade nesprávneho použitia liečivých rastlín, odvodených produktov, alebo pri aplikovaní jednotlivých liečebných metódach. Pri akútnych zdravotných problémoch vyhľadajte svojho lekára.
Obsah stránky podlieha ochrane autorských práv. Preberanie, kopírovanie, šírenie článkov alebo ich častí bez súhlasu prevádzkovateľa je zakázané.
Nový komentár