Späť

Pijete balené vody? Takto dopadli nezávislé TESTY KVALITY balených vôd

Pridal: Počet zobrazení: 612

Akú vodu najčastejšie pijete? Uprednostňujete balenú? Prečo sa pýtam práve na balenú vodu? Pred pár dňami som si pozrela nezávislé testy balených vôd na českej televízii Stream.cz a ostala som nemilo prekvapená. Osobne balené vody pravidelne nekupujem, iba v ojedinelých prípadoch, keď sme niekde na cestách. No keď občas vidím ľudí pri pokladni, aké veľké množstvá balených vôd nakupujú, kladiem si otázky: Vedia ľudia akú vodu pijú? Čo obsahujú balené vody: pitné, pramenité, minerálne a dojčenské, ale aj ochutené? Aká je ich kvalita? Ktoré balené vody sú plné pesticídov? Ktoré baktérií? A ktoré v sebe majú chemikálie z plastového obalu?

Pijete balené vody? Takto dopadli nezávislé TESTY KVALITY balených vôd

.

Prečo by ste sa mali viac vedieť o kvalite balených vôd?

Či si kúpite jednu fľašu, alebo celý kartón, účel je väčšinou rovnaký: zahasiť smäd!

Prioritným účelom, ktorý by ste od balenej vody mali očakávať, je jej kvalita. Tzn., že balená voda musí byť zdravotne nezávadná (táto požiadavka bezvýhradne platí hlavne pre dojčenské vody)!

Čo by teda mala spĺňať balená voda, aby nebola len prostriedkom na zahasenie smädu, ale aby bola prínosom pre organizmus? Nemala by určite obsahovať: • stopy pesticídovchemické konzervantybaktériechemické látky uvoľňujúce sa z plastového obalunadmerné množstvo cukru, umelých sladidiel.

Vyššie spomínané látky, ak sú obsiahnuté v balených vodách, môžu skôr, či neskôr v organizme spôsobiť komplikácie (baktérie - tráviace problémy, cukor - obezita, chemické látky - oslabenie imunity). Tomuto sa dá predísť iba tým, že budete mať dostatok informácií na základe ktorých sa môžete rozhodnúť: "Budem, či nebudem piť balené vody, ktoré sú pre zdravie nevhodné?"

 

Aká je kvalita balenej vody a ako dopadli testy?

Testom prešli niektoré pitné, pramenité, minerálne a dojčenské, ale aj ochutené vody. Pozrite si nasledujúce videá od Stream.cz. Testy boli robené v Čechách, no testované boli sa aj slovenské vody.

 

Nezávislé testy balených vôd + Bonus kompletné výsledky

Test balených vôd Výsledky testov balených vôd

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Nezávislé testy ochutených vôd a minerálok + Bonus kompletné výsledky

Test minerálnych a ochutených vôd Výsledky testov ochutenej vody

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ako ste mohli vidieť vo videách, kvalita niektorých balených vôd nie je až tak OK, ako ste si doposiaľ mysleli.

Teraz si možno kladiete otázku: "Čo s tým?"

Existuje iné riešenie, ako si dopriať zdravšiu a pre organizmus prospešnejšiu vodu? Áno, existuje jednoduchá a cenovo dostupná alternatíva ako získať chuťovo lahodnú vodu obohatenú o minerály :)

 

Alkalická filtrovaná voda s pH a ORP hodnotami vyrobená vo filtračnej kanvici

• Organizmus dôkladne hydratuje, efektívnejšie čistí telo od chemického odpadu.

Alkalická filtračná kanvica

Obohatí organizmus o alkalické minerály: vápnik, horčík, draslík a iné ...

• Zamilujete si jemnú a čistú chuť vody, ktorú máte vždy po ruke. Už žiadne kupovanie a nosenie ťažkých balených vôd z obchodu.

• Zároveň šetríte prírodu. Veď si len predstavte, o koľko plastového odpadu ochránite prírodu nekupovaním plastových obalov.

• V lete príjemne osvieži, kanvica môže ísť do chladničky. Do vody môžete pridať citrón, iné ovocie, či bylinky.

• Alkalická voda je pocitovo a chuťovo mäkšia, filtráciou je zbavená napr. chlóru a hrubých nečistôt, či ťažkých kovov.

• Výsledkom pôsobenia vody je celkové zlepšenie stavu, viac energie, odolnejšia obranyschopnosť.

  

Alkalická filtračná kanvica 

 

 

.

 

Pokiaľ máte otázku, tak ju napíšte nižšie do komentárov. Rada odpoviem :)

Ak sa vám článok páčil, alebo vám dáva zmysel, dajte mu Páči sa mi. Ak môžu tieto informácie pomôcť niekomu z vášho okolia, zdieľajte ho zo svojimi priateľmi.

 

Baktérie vírusy plesne rady návody skúsenosti ako sa pred nimi ochrániť

 

Ak kliknete myšou na ľubovoľné farebné (červené) slovo pred ktorým je znak malej šípky (), otvorí sa Vám o tom viac informácií. Ak niektorý odkaz nefunguje, budem rada, keď mi o tom napíšete na mail: office@harmonynature.sk.

 

Upozornenie: Tento článok má informatívny charakter, obsah pochádza z dostupnej literatúry a Internetu. Jej autorom nie je lekársky, alebo zdravotnícky školený odborník a nenesie žiadnu zodpovednosť v prípade nesprávneho použitia liečivých rastlín, odvodených produktov, alebo pri aplikovaní jednotlivých liečebných metódach. Pri akútnych zdravotných problémoch vyhľadajte svojho lekára.

Obsah stránky podlieha ochrane autorských práv. Preberanie, kopírovanie, šírenie článkov alebo ich častí bez súhlasu prevádzkovateľa je zakázané.

 

 

 

.

► Na aký problém hľadáte riešenie a nenašli ste na tento problém odpoveď na HarmonyNature.sk?

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Prihlásenie

Súbory cookies používame, aby sme zabezpečili funkčnosť týchto webových stránok. Viac informácií