Február ► Ako posilniť zdravie obličiek

Počet zobrazení: 42732

Február ► Ako posilniť zdravie obličiek Najviac zaťaženým orgánom vzhľadom na chladné, zimné obdobie sú vo februári obličky. Obličky, podobne ako iné orgány pracujú nepretržite celý deň. Za ten čas musia spracovať a prefiltrovať veľké množstvo tekutín, toxínov a iných látok. Zdravé obličky sa súčasne dokážu samé od toxínov očistiť. No rôzne ochorenia, nedostatočný príjem tekutín a nesprávna strava, životné prostredie a iné problémy môžu túto funkciu negatívne ovplyvniť. Ako môžete pomôcť obličkám, aby správne fungovali?

Späť na príspevok Nový komentár

Komentáre

časté močenie dieťaťa

magdulka, 2.3.2021 19:44:49

Naša 4-ročná vnučka má opakovaný problém, vždy po určitom čase s častým močením tak, že ledva moč udrží, stane sa aj že ho neudrží kým dobehne na WC. Dievčatko je inak zdravé, pohyblivé, pije veľa vody. Nie sladké nápoje. Veľa sladkostí nejedáva. Čo by jej pomohlo na prečistenie ľadvín a ich posilnenie?

Re: časté močenie dieťaťa

Rena, 3.3.2021 14:46:30

Dobrý deň prajem, čo sa týka úniku moču pri menších deťoch, príčin môže byť viacero. Môže to byť aj tým, že keď je dieťa aktívnejšie a venuje pozornosť rôznym veciam, tak jednoducho jeho pozornosť nie je sústredená na nutkanie mechúra a môže neskôr reagovať, v konečnom dôsledku príde k pomočeniu. Určite netreba dieťa za to hrešiť a hnevať sa na neho, treba mu možno aj viac krát vysvetliť, že keď cíti potrebu ísť močiť, tak to treba urobiť hneď. Lebo dieťa potrebu určite cíti, len to odkladá, možno kvôli pozornosti na niečom inom. Ako sa povie, dieťa by malo z toho vyrásť. Ak by to však pretrvávalo, treba určite navštíviť odborníka, aby vylúčil telesnú príčinu úniku moču. Ďalším dôvodom môžu byť parazity, preto môžete najprv skúsiť dieťa odparazitovať, pre takúto vekovú kategóriu je vhodný sirup Wurm-Ex. Na posilnenie činnosti obličiek môžete vyskúšať prípravok Renol, alebo Betutabs - doplnok zo sušených brezových listov. Viac info k jednotlivým spomínaným doplnkom nájdete v eshope.

Nový komentár

* (Povinné)

Táto stránka je chránená programom reCAPTCHA a spoločnosťou Google. Platia Pravidlá ochrany osobných údajov a Zmluvné podmienky.

Prihlásenie

Súbory cookies používame, aby sme zabezpečili funkčnosť týchto webových stránok. Viac informácií