Február ► Ako posilniť zdravie obličiek

Počet zobrazení: 52472

Február ► Ako posilniť zdravie obličiek Najviac zaťaženým orgánom vzhľadom na chladné, zimné obdobie sú vo februári obličky. Obličky, podobne ako iné orgány pracujú nepretržite celý deň. Za ten čas musia spracovať a prefiltrovať veľké množstvo tekutín, toxínov a iných látok. Zdravé obličky sa súčasne dokážu samé od toxínov očistiť. No rôzne ochorenia, nedostatočný príjem tekutín a nesprávna strava, životné prostredie a iné problémy môžu túto funkciu negatívne ovplyvniť. Ako môžete pomôcť obličkám, aby správne fungovali?

Späť na príspevok Nový komentár

Komentáre

Mocenie v noci

Tomáš, 5.5.2021 11:59:59

Dobrý deň . Chcel by som radu ohľadom môjho problému ktorý trvá už niečo cez rok a to je že každú noc sa 1 krát zobudím nato ze potrebujem močiť . S močením nemám problem co sa tyka slabého prúdu alebo bolesti , nic z toho sa mi nedeje . Len by som chcel pomoct resp. poradit ako to oddialit alebo opravit . Dakujem pekne

Re: Mocenie v noci

Rena, 7.5.2021 13:23:24

Dobrý deň, problém ktorý popisujete môže mať viacero príčin: môže byť spôsobený fyzickou zmenou v tele, môže byť spôsobený mikróbmi, ale môže to byť aj psychická príčina. Aby sa stav mohol napraviť, ako prvé by bolo vhodné absolvovať preventívne vyšetrenie u lekára a zistiť, či príčina nie je spôsobená zmenou v tele, alebo mikróbmi. Sám za seba môžete skúsiť obmedziť pitný režim v podvečerných hodinách (viac tekutín piť radšej ráno, okolo obeda), na prečistenie močových ciest môžete skúsiť prípravky na očistu od parazitov Paracleanse, alebo prípravok Renol.

Re: Re: Mocenie v noci

Zuzana, 23.6.2021 11:28:30

Prečo píšu tieto clanky nekvalifikovani ľudia? Citala som ze paradajky škodia pre kys.stavelovu.V tomto článku ju odporúčajú. Tiež prečo píšu ze močenie 1 krát v noci znamená chorobu obliciek. To nie je pravda. Pri ochorení obliciek človek moci v noci 5 až 6 krát. Niekedy každú hodinu.

Re: Re: Re: Mocenie v noci

Rena, 23.6.2021 13:59:56

Dobrý deň prajem p. Zuzka, ďakujem za váš príspevok. Dovoľte mi naň reagovať: 1 krát močenie za noc sa spomína v príspevku čitateľa, nie v článku. V článku sa uvádza, citujem: " Močenie zmeny: potreba častejšie močiť, zmena vo farbe a konzistencii moču, krv v moči alebo bolesti pri močení, tieto symptómy by ste nemali podceňovať, pretože ide o najčastejšie príznaky ochorenia obličiek." Častejšie močenie, keďže nie je špecifikované či cez deň, alebo v noci, tak to platí počas celého dňa. Čiže môže byť aj 5-6 krát počas noci, a samozrejme aj počas dňa. Čo sa týka paradajok, tak odporúčam pozrieť si obsah kyseliny šťaveľovej v tabuľke na konci, viď. odkaz: https://sk.wiki2.wiki/wiki/Oxalic_acid. Z tabuľky zistíte, že takmer každá zelenina obsahuje kyselinu šťaveľovú a paradajka (0,05g/100g) patrí k tým, ktorá jej obsahuje veľmi málo, oproti takému špenátu (od 0,65 do 1,3 gramu na 100 g). Aby napr. špenát spôsobil vznik kameňov, kvôli obsahu kyseliny šťaveľovej, musel by byť konzumovaný v nadmernom množstve a dlhodobo. Treba mať na pozornosti, že takmer každá zelenina obsahuje kyselinu šťaveľovú, ale zároveň všetka zelenina je aj zdrojom vitamínov a minerálov, iných kyselín a nutričných látok, ktoré telo nevyhnutne potrebuje. Pestrosť a kombinácia rôznych druhov zeleniny je preto základ. Ak ste niekde čítala, že paradajky nie sú fajn, tak by ste autora toho článku mala upozorniť, že veľké množstvo zeleniny a niektoré ovocie, obsahujú ešte viac kyseliny šťaveľovej ako paradajky. Nerobme z paradajok nepriateľa človeka, pretože ani sa nenazdáme a bude sa to písať o každej zelenine a ovocí. Nevylučujem, že u ľudí, ktorí majú chronické zdravotné problémy, môžu im aj paradajky škodiť, ale toto sú individuálne prípady a myslím, že ľudia vzhľadom na dlhodobý zdravotný problém sami pozorovali, že paradajky im nerobia dobre.

časté močenie dieťaťa

magdulka, 2.3.2021 19:44:49

Naša 4-ročná vnučka má opakovaný problém, vždy po určitom čase s častým močením tak, že ledva moč udrží, stane sa aj že ho neudrží kým dobehne na WC. Dievčatko je inak zdravé, pohyblivé, pije veľa vody. Nie sladké nápoje. Veľa sladkostí nejedáva. Čo by jej pomohlo na prečistenie ľadvín a ich posilnenie?

Re: časté močenie dieťaťa

Rena, 3.3.2021 14:46:30

Dobrý deň prajem, čo sa týka úniku moču pri menších deťoch, príčin môže byť viacero. Môže to byť aj tým, že keď je dieťa aktívnejšie a venuje pozornosť rôznym veciam, tak jednoducho jeho pozornosť nie je sústredená na nutkanie mechúra a môže neskôr reagovať, v konečnom dôsledku príde k pomočeniu. Určite netreba dieťa za to hrešiť a hnevať sa na neho, treba mu možno aj viac krát vysvetliť, že keď cíti potrebu ísť močiť, tak to treba urobiť hneď. Lebo dieťa potrebu určite cíti, len to odkladá, možno kvôli pozornosti na niečom inom. Ako sa povie, dieťa by malo z toho vyrásť. Ak by to však pretrvávalo, treba určite navštíviť odborníka, aby vylúčil telesnú príčinu úniku moču. Ďalším dôvodom môžu byť parazity, preto môžete najprv skúsiť dieťa odparazitovať, pre takúto vekovú kategóriu je vhodný sirup Wurm-Ex. Na posilnenie činnosti obličiek môžete vyskúšať prípravok Renol, alebo Betutabs - doplnok zo sušených brezových listov. Viac info k jednotlivým spomínaným doplnkom nájdete v eshope.

Nový komentár

* (Povinné)

Brožúra ZDARMA ►

  • Stiahnite si brožúru:

    100 a viac možností, ako použiť IONIZOVANÚ VODU v prospech zdravia

    Praktický sprievodca vás zoznámi s možnosťami ako použiť Alkalickú, Acidickú a Striebornú ionizovanú vodu v každodennom živote pri rôznych problémoch a ťažkostiach.

    PDF brožúra

Táto stránka je chránená programom reCAPTCHA a spoločnosťou Google. Platia Pravidlá ochrany osobných údajov a Zmluvné podmienky.

Prihlásenie

Súbory cookies používame, aby sme zabezpečili funkčnosť týchto webových stránok. Viac informácií