Späť

Ako si poradiť s bakteriálnou infekciou Impetigo spôsobenou Zlatým stafylokokom

Pridal: Počet zobrazení: 1098

Grapefruitový extrakt je úžasný pomocník, ktorý by nemal chýbať v žiadnej domácej lekárničke. Prečo? Pretože sa vyznačuje silnými antiseptickými, antibakteriálnymi, dezinfekčnými a fungicídnymi schopnosťami. Právom je zaraďovaný medzi prírodné antibiotiká, čiže látky, ktoré si poradia s mikroorganizmami a to bez vedľajších účinkov. Účinne poslúži v prípade akútnych stavov, ale aj v prípade, keď chcete dosiahnuť posilnenie imunity a predchádzať mikrobiálnym problémom.

Ako si poradiť s bakteriálnou infekciou Impetigo spôsobenou Zlatým stafylokokom

► Viac info Grapefruitovom extrakte

 

Doma ho používame takmer na všetko zvnútra, ale aj zvonka. A preto sa chcem s vami podeliť o jednu z mnohých skúseností, kedy Grapefruitový extrakt premohol stafylokokové baktérie. 

Dcérka, vtedy škôlkarka, mala asi 5 rokov a okolo úst sa jej vyhodil jeden pľuzgierik. Najprv som si myslela, že je to herpes, tak som na to použila konopný krém so striebrom. Bohužiaľ pozitívny výsledok sa nedostavil a pľuzgiere okolo úst začali pribúdať a šíriť sa po celom okolí. Vtedy som vedela, že je zle-nedobre a či som chcela, alebo nechcela, museli sme ísť k detskej lekárke. Výsledok vyšetrenia:

Bakteriálna infekcia zlatým stafylokokomImpetigo

Zákaz ísť do škôlky a predpísané chemické antibiotiká. Ostala som zhrozená, pretože toto boli dcérkine prvé chemické antibiotiká a mala som obavu, ako ich jej telo prijme. Iné riešenie som však nemala, tak som sa s tým musela zmieriť, nemohla som nechať dcérku v takom stave.

Podvečer sme dali prvú dávku antibiotík s nádejou, že sa tej pliagy rýchlo zbavíme. No stalo sa, čo som nečakala. Dcérka asi o 2 hodiny chemické antibiotiká vyvrátila s tým, že jej je z nich zle a viac ich jesť nebude. 

A mala som opäť problém, čo s tým? Zvažovala som, že ráno pôjdem k lekárke a vypýtam si iné lieky. S veľkou pravdepodobnosťou by som dostala nový recept na iné, ale opäť chemické antibiotiká. Pokusného králika z vlastnej dcérky som však odmietla urobiť!!!

► Domáci test: Mám bakteriálnu, či vírusovú infekciu?

 

Pomohol mi zázračný Grapefruit extrakt

Grapefruit

Začala som premýšlať, čo iné by som jej mohla dať, aby nemusela užívať chemické antibiotiká. V tom prišilo úžasne poznanie: "Bože, veď ja mám Grapefruitový extrakt. Prečo ma to nenapadlo skôr?!"

Od rána začala dcérka užívať Grapefruitový extrakt vnútorne a z vonka som pľuzgiere potierala roztokom. Už v prvý deň bolo poznať, že sa infekcia prestala rozširovať a pľuzgiere sa začali zmenšovať. Z pľuzgierov plných tekutín sa vytvorili chrasty, ktoré po vyhojený samé odpadli. Pleť bola bez jaziev a ružovkasté fľaky po chrastách po čase taktiež vymizli.

Až od tejto skúsenosti je u nás Grapefruitové jadierko nosené "na zlatom podnose" a používané na všetko. Dcérkina prvá skúsenosť s chemickými antibiotikami ostala doposiaľ prvá. Tento rok bude mať 9 rokov a jediné čo používame v prípade bakteriálnej infekcie sú iba prírodné antibiotiká - bez vedľajších účinkov a sprievodných javov: hnačka, zvracanie, pocit nevoľnosti, malátnosť, slabosť, atď. ...

 

Ako si pripraviť roztok

Grapefruitový extrakt

Pri bakteriálnej infekcii, ako je napr. Impetigo je potrebné na baktérie zaútočiť zvonka a aj z vnútra. Grapefruitový extrakt sa riedi s vodou, zarobený roztok musí byť o niečo sinejší, než je bežné dávkovanie. 

Do 1 litra vody nakvapkajte 60 kvapiek extraktu, ľudia s vyššou váhou môžu aj viac. Tento roztok sa používa na vnútorné pitie, aj na potieranie problémovej oblasti. Pri vonkajšom použití si vždy odlejte zo zarobeného roztoku do malej misky a namočený vatový tampón jemne prikladajte (nešúchajte!) na postihnuté miesto.

Vnútorné užívanie: zarobený 1 litrový roztok je potrebné vypiť v priebehu dňa po častiach - dúškoch, najlepšie do 17-18 hod., na druhý deň zarobiť nový Grapefruitový roztok.

Vonkajšie použitie: 3-4 denne jemne prikladať vatový tampón namočený v Grapefruitovom roztoku

Dôležité: pľuzgiere neprepichujte a nevytláčajte, vytvorené chrasty vopred nestrhávajte - odpadnú samé

Upozornenie: aj keď sa jedná o čisto prírodný produkt, v ojedinelých prípadoch môže vzniknúť reakcia na Grapefruitový extrakt. Ak s týmto prípravkom nemáte osobnú skúsenosť, prvú dávku je potrebné vyskúšať len na pár kvapkách extraktu.

Moja osobná skúsenosť: Grapefruitový extrakt už používame doma dlhodobejšie, preto mám vyskúšané, že na vonkajšie použitie ho môžeme aplikovať neriedený. Čiže v prípade herpesu, svrbiacich štípancov od hmyzu, používam neriedený extrakt priamo na postihnuté miesta.

 

Akým spôsobom je možné roztok aplikovať

► Neriedený extrakt (len vonkajšie použitie!): potieranie/jemné vmasírovanie na štípance • plesne • opary • herpes • škrabance • hojace sa rany • svrbiace miesta na pokožke

► Zriedený extrakt - roztok (vnútorné a vonkajšie použitie): pitie 1-2lit/denne • obklady na pokožku • nosné, ušné kvapky • výplach úst • kloktanie hrdla • kúpeľ • pleťová voda na akné • oplachovanie • sprej na pokožku i do topánok • plákanie oblečenia • postrek na rastliny • umývanie ovocia a zeleniny • umývanie hračiek a pomôcok v kuchyni

 

grapefruit extrakt

 

V ktorých prípadoch môžete ešte siahnuť po Grapefruitovom extrakte

Na posilnenie obranyschopnosti organizmu - či už je to z dôvodu, že je vaše telo náchylné na časté ochorenia spôsobené baktériami, vírusmi a plesňami, alebo vám záleží na budovaní a podpore imunitného systému • Preventívne pôsobí ako ochrana proti útokom mikroorganizmov

Na odporu mikrobiologickej rovnováhy tela • V akútnych prípadoch bakteriálnej, vírusovej, či plesňovej infekcie: vnútorné prejavy - vnútorné užívanie, vonkajšie prejavy na pokožke - vnútorné užívanie + vonkajšia aplikácia roztoku

• Grapefruitový roztok je možné použiť aj vtedy, keď majú mikrobiálne problémy vaše domáce zvieratká. V takomto prípade musí byť roztok priamo úmerný hmotnosti zvieratka.

• Aj rastliny, či kvietky môžu byť napadnuté napr. plesňami. Aj v tomto prípade je možné použiť Grapefruitový roztok.

 

Čo ešte účinne likviduje Zlatého stafylokoka?

Acidická (mŕtva, kyslá) voda taktiež účinne likviduje viacero druhov stafylokoka, vrátane zlatého. 

Preto ak ste už majiteľom ›Ionizátora vody, ktorý vyrába aj Acidickú vodu, vždy môžete túto vodu použiť v prípade stafylokokovej infekcie. 

  

Aké problémy môže Zlatý stafylokok spôsobiť?

Zlatý stafylokok a ako sa ho zbaviť

Zlatý stafylokok čiže Staphylococcus aureus je baktéria, ktorá je pôvodcom mnohých ochorení. Zlatý stafylokok je vcelku bežným obyvateľom na našom tele a je súčasťou našej mikroflóry. Choroby vyvoláva zlatý stafylokok až potom, čo sa dostane do otvorenej rany, alebo keď máme oslabenú imunitu. Zlatý stafylokok je stále častejšie rezistentný voči bežným antibiotikám.

Zlatý stafylokok je mikrób v tvare guličky, ktorý sa veľmi rád s ďalšími zlatými stafylokokmi zhlukuje do útvaru pripomínajúceho strapec hrozna.

U štvrtiny až polovice ľudí sa nachádza bežne na koži a na slizniciach hlavne hrdla bez toho, aby spôsoboval ochorenia. Stačí však sebemenšia porucha obranyschopnosti organizmu, aby sa z neškodného mikróba stal pôvodca rôznych infekcií od jednoduchých kožných infekcií až po ťažké zápaly vnútorných orgánov so sepsou (otravou krvi).

 

Najčastejšie infekcie vyvolané Zlatým stafylokokom:

Infekce kože: folikulitída (hnisavý zápal vlasového vačku) • impetigo (vysokonákazlivé kožné ochorenie prejavujúce sa pľuzgierikmi, či veľkými pľuzgiermi, ktoré praskajú a menia sa na chrastu, šíria sa do okolia) • hordeolum (jačmenné zrno - zápal viečka spôsobený upchatím jednej z jeho žliazok) • paronýchie (zápal nechtového lôžka) a iné.

Infekcie v ranách: Zlaté stafylokoky sa do rany, pokiaľ nie je dobre vyčistená a prekrytá, dostávajú ľahko a o to ľahšie, čím je človek viac oslabený z hľadiska obranyschopnosti - infekcie pooperačných rán. Tieto infekcie sa prejavujú od začervenania s ľahkým mokvaním až po veľmi závažnú infekciu s hlbokým zničením a rozkladom tkaniva (nekrózou).

Infekcie spojené s lekárskym zákrokom: umelé chlopne, kĺbové náhrady a iné umelé pomôcky zavedené do nášho tela.

Infekcie dýchacích ciest: sú typické tým, že sa objavujú na už poškodenej sliznici - najčastejšie ide o ochorenie spôsobené vírusom, ktorý poškodí sliznicu dýchacích ciest a tým uľahčí vstup stafylokoka, ktorý spôsobuje hnisavú nádchu, zápal vedľajších nosových dutín, ale aj zápal priedušiek a zápal pľúc.

Ďalej: stafylokoková meningitída (zápal mozgových blán) • syndróm toxického šoku - ochorenie vyvolané jedom produkovaným zlatým stafylokokom • otrava tzv. enterotoxínom (grécky enteron - črevo) - otrava nedostatočne tepelne spracovaným jedlom prejavujúca sa kŕčmi v bruchu a silnými hnačkami

 

Doplňte svoju domácu lekárničku o Grapefruitový extrakt ... 

Pre svoje široké využitie na vonkajšie a vnútorné použitie si určite Grapefruitový extrakt nájde svoje miesto v každej rodine. A to nie len z dôvodu, že si dokáže poradiť s akútnym mikrobiálnym problémom ako prírodné antibiotikum, ale aj ako účinný prostriedok na predchádzanie bakteriálnym, vírusovým a plesňovým problémom, čím aktívne podporuje tak dôležitú obranyschopnosť organizmu.

 

Presvedčte sa sami, že mať doma vždy po ruke Grapefruitový extrakt je správna voľba ツ

 

.

 

Pokiaľ máte otázku, tak ju napíšte nižšie do komentárov. Rada odpoviem :)

Ak sa vám článok páčil, alebo vám dáva zmysel, dajte mu Páči sa mi. Ak môžu tieto informácie pomôcť niekomu z vášho okolia, zdieľajte ho zo svojimi priateľmi.

 

Bakterie virusy plesne parazity rady navody skusenosti HarmonyNature

 

Ak kliknete myšou na ľubovoľné farebné (červené) slovo pred ktorým je znak malej šípky (), otvorí sa Vám o tom viac informácií. Ak niektorý odkaz nefunguje, budem rada, keď mi o tom napíšete na mail: office@harmonynature.sk.

 

Upozornenie: Tento článok má informatívny charakter, obsah pochádza z dostupnej literatúry a Internetu. Jej autorom nie je lekársky, alebo zdravotnícky školený odborník a nenesie žiadnu zodpovednosť v prípade nesprávneho použitia liečivých rastlín, odvodených produktov, alebo pri aplikovaní jednotlivých liečebných metódach. Pri akútnych zdravotných problémoch vyhľadajte svojho lekára.

Obsah stránky podlieha ochrane autorských práv. Preberanie, kopírovanie, šírenie článkov alebo ich častí bez súhlasu prevádzkovateľa je zakázané.

 

 

Brožúra ZDARMA ►

  • Stiahnite si brožúru:

    100 a viac možností, ako použiť IONIZOVANÚ VODU v prospech zdravia

    Praktický sprievodca vás zoznámi s možnosťami ako použiť Alkalickú, Acidickú a Striebornú ionizovanú vodu v každodennom živote pri rôznych problémoch a ťažkostiach.

    PDF brožúra

Táto stránka je chránená programom reCAPTCHA a spoločnosťou Google. Platia Pravidlá ochrany osobných údajov a Zmluvné podmienky.

Prihlásenie

Súbory cookies používame, aby sme zabezpečili funkčnosť týchto webových stránok. Viac informácií