SANOSIL PLESNE odstraňovač plesní, baktérií v domácnosti bez chlóru 1liter

SANOSIL PLESNE odstraňovač plesní, baktérií v domácnosti bez chlóru 1liter

Vypredané

Sanosil je vysoko účinný dezinfekčný prostriedok proti plesniam, baktériám, vírusom, spóram a hnilobe v domácnosti • odstraňuje - dezinfikuje - ničí a pôsobí preventívne proti 99,99% všetkých patogénov bez zápachu po chlóre

Skladové číslo:

Sanosil je vysoko účinný dezinfekčný prostriedok proti plesniam, baktériám, vírusom, spóram a hnilobe s ohľadom na životné prostredie. Ničí 99,99% všetkých vírusov, baktérií a plesní. Svojím jedinečným zložením je ideálnym na dezinfekciu všetkých plôch aj tých, ktoré prichádzajú do kontaktu s potravinami a krmivami.

Dezinfekčný prostriedok nie je potrebné oplachovať a neutralizovať. Nemení chuť a vôňu ošetrenej potraviny alebo krmiva. Na povrchu nezanecháva žiadne stopy, nie je korozívny a je na všetky druhy povrchov. Nastriekajte, alebo naneste na povrch a nechajte zaschnúť.

Účinná sila dezinfekčného prostriedku Sanosil spočíva v jeho dvojfázovom pôsobení a synergickom efekte hlavných komponentov – peroxidu vodíka a striebra. Zjednodušene povedané: peroxid vodíka atakuje bunečné steny mikroorganizmov, striebro pôsobí v ich vnútri. Kým peroxid vodíka sa rozkladá na kyslík a vodu, stopy striebra zostávajú na dezinfikovanom povrchu. Sú neviditeľné, nie sú toxické, ale aktívne a účinne zabraňujú mikrobiologickej rekontaminácii. 

Jednoducho povedané, Sanosil na rozdiel od mnohých konvenčných prípravkov na báze chlóru je schopný priamo vniknúť do štruktúr plesne, prerušiť jej činnosť a pleseň zničiť. A to hlavne bez akýchkoľvek negatívnych vplyvov na zdravie, alebo životné prostredie.

 

Benefity dezinfekčného prostriedku: 

 • Vysoko účinný dezinfekčný prostriedok proti plesniam a hnilobe. Ničí 99,99% všetkých vírusov, baktérií a plesní. Zabraňuje krížovej kontaminácií.
 • Účinne zničí plesne a baktérie na citlivých miestach v domácnosti: detská izba, kuchyňa, kúpeľňa, chladnička, ... je vhodný všade tam, kde sú potraviny.
 • Chráni dýchacie cesty a pokožku celej rodiny, neobsahuje chlór, alkohol a aldehydy. Sanosil je bez zápachu a dráždivých chemických a toxických látok.
 • Odstráni pleseň na drevených plochách - nábytok, na rámoch okien, na tesneniach chladničky, v sprche a saune, vhodný je aj do Wellness, atď. ...
 • Ochráni plodiny (zelenina, ovocie, kvety ...) pred a pri skladovaní, zabezpečuje možnosť dlhodobého skladovania. Netreba oplachovať a neutralizovať, nemá žiadne vedľajšie účinky na ovocie a zeleninu.
 • Bezpečný na umývanie (morenie) zozbieraného ovocia a zeleniny, ochrana proti plesniam na poškodených častiach a celom plode. Zloženie, ktoré nezanechá žiadne stopy dezinfekčného prostriedku na ovocí a zelenine určenej pre ľudskú spotrebu.
 • Použiteľný na steny, stropy, podlahy a iné časti priestorov určených na skladovanie (pivnica, komora, garáž ...), vrátene prepraviek, debien, náradia, nástrojov a iných pomôcok určených pre kontakt s plodinami, potravinami.
 • Prostriedok má jednoduchú aplikáciu, použiteľnosť, účinnosť a bezpečnosť - Sanosil je nehorľavý a vhodný aj k ČOV. Prakticky je 100% odbúrateľný v prírode.
 • Neškodí zdraviu, obsahuje nanočastice striebra, ktoré majú výnimočné antibakteriálne účinky.
 • Môže sa použiť aj na organicky silno napadnuté plochy. Sanosil je vhodný aj na pomoc pri odstránení škôd pri povodni.

 

Sanosil je dokázateľne účinný proti:

Anthracis, amoebae, cholera, ECBO, herpes, hepatitídy, HIV, chrípka, vtáčia chrípka (H5N1, H5, H7 a H9), Legionárska choroba, listeria, meningitída, MRSA (Methicilín rezistentný Staphylococcus aureus), mycoderins, Newcastle obrna, pseudorabies, tuberkulóza, vaccina, VRE.

V decembri roku 2014 obdržal prípravok Sanosil od amerického úradu EPA potvrdenie účinnosti a zaradenie ako účinná dezinfekcia na vírus EBOLA.

 

► Zoznam testovaných patogénnych mikroorganizmov

► Zoznam patogénov na ovocí a zelenine, voči ktorým je Sanosil najviac účinný

 

Sanosil je účinný aj proti biofilmom

Na rozdiel od ostatných dezinfekčných prostriedkov, Sanosil je schopný likvidovať biofilmy. Proces, ktorý je dôležitý pri ničení vírusov a baktérií, ktoré vytvárajú tzv. biofilmy ako prirodzenú ochranu. Kyslík, uvoľnený z peroxidu vodíka ničí biofilm a tak umožňuje striebru zničiť baktérie a vírusy. 

 

• Ako sa prípravok Sanosil používa

K neutralizovaniu plesňových sporov, postriekajte prípravkom Sanosil napadnutý povrch. Nechajte pôsobiť 30-60 minút. Viditeľné zvyšky plesne (plocha musí byť ešte vlhká) odstráňte navlhčenou kefkou, handričkou, špongiou alebo zoškriabaním. Následne aplikujte Sanosil opätovne na napadnuté povrchy aj za viditeľné okraje napadnutia plesňových škvŕn. Nechajte zaschnúť. V závislosti od stupňa napadnutia môžete postup opakovať.

Odporúčanie: nikdy neodstraňujte plesne na sucho, infikovaná plocha a aj pomôcky musia byť vždy vlhké. Pri suchom procese sa spory plesní šíria ďalej vzduchom.

 

• Čo by ste mali ešte o Sanosile vedieť  

Infikovaná plocha po použití Sanosilu neostáva biela, tzn. že prípravok nemá bieliacu schopnosť, ako napr. prípravky s obsahom chlóru (Savo). Po aplikácii môžu ostať na postihnutej ploche farebné (šedé) stopy po plesni. Je to len estetický dôsledok po plesniach, ktorý treba odstrániť podľa druhu materiálu buď tekutým čistiacim práškom, alebo novým náterom. Ak sa plesne po aplikácii už nebudú tvoriť, môžete plochu natrieť ochranou farbou.

 

• Môžu sa plesne po aplikácii opäť tvoriť?

Áno, plesne sa môžu na tom istom mieste po určitom čase opäť tvoriť. Podľa stupňa napadnutia a ak to situácia vyžaduje, je potrebné aplikáciu Sanosilom opakovať. Plesne sa následne vyskytujú v menšom rozsahu. 

Sanosil má schopnosť ničiť plesne do hĺbky a zároveň ich vyťahuje z ich domovského prostredia. Ak je však napr. stena napadnutá plesňami do hĺbky 5-10cm, tento proces trvá dlhšie. Dôležitý faktor pri odstraňovaní plesní zohráva aj samotná príčina. Prečo plesne vznikli?

Dôležité upozornenie: Treba si uvedomiť, že prejav viditeľných plesní je len dôsledok "známej/neznámej" príčiny, ktorú je potrebné nájsť a eliminovať. Prípravok Sanosil sa používa na likvidáciu akútneho výskytu plesní. Nie je to prostriedok, ktorý rieši príčinu vzniku plesní (poškodená či nedostatočná izolácia, tepelné mosty, nadmerná vlhkosť, nedostatočné a nesprávne vetranie/kúrenie, atď.) 

Sanosil je veľmi účinný v boji s baktériami, vírusmi a kvasinkami. Stopy striebra ostávajú na ošetrených plochách, nie sú viditeľné, sú netoxické a zostávajú efektívne pôsobiť na povrchu. Prostriedok je vhodný na dezinfekciu povrchov, podláh alebo celých miestností. Môže sa použiť aj na organicky silno napadnuté plochy. 

 

Kde všade v domácnosti nájdete využitie Sanosilu:

Sanosil STOP plesne, baktérie, vírusy v domácnosti

  

Mohlo by Vás zaujímať

• Články z Natur♥Blogu: Ohrozujú plesne naše zdravie? Ako riešiť problém presní? 

 

Ďalšie možnosti, ako riešiť problémy s plesňami

Ako sa zbaviť plesne v domácnosti
 • SZU - Mykologická analýza
 • TSUS - Analýza na stanovenie príčin vzniku plesní, meranie a hodnotenie stavu vnútorného prostredia z hľadiska hygienických nedostatkov
 • Chlórové a tenzidové prípravky: Savo, Ceresit, Fixinela a pod.

 

Doplňujúce informácie

Zloženie: 1,5 g/100 g (1,5 %) potravinársky peroxid vodíka CAS 7722-84-1, 0,0015 g/100 g (0,0015%) striebra CAS 7440-22-4

Balenie: 1 liter s rozprašovačom

 

Aplikácia: Prípravok Sanosil sa aplikuje neriedený v dávke 50–100ml/m2. Obsah 500ml rozprašovača Vám vystačí na 5-10m2 plochy, alebo povrchu ktorý potrebujte ošetriť.

Ošetrovaný povrch musí byť zbavený hrubých nečistôt, ktoré by zabránili kontaktu prípravku s povrchom. Požadovaný povrch, plochu, plodinu postriekajte odporúčaným množstvom prípravku a nechajte pred ďalšou aplikáciou pôsobiť 30-60min. Počas aplikácie nesmie teplota klesnúť pod bod mrazu. Prípravok začína účinkovať v rozmedzí od 1-60 minút. Viditeľné zvyšky plesne odstráňte navlhčenou kefkou, handričkou alebo zoškriabaním. Pozor, plocha musí byť vlhká, neodstraňujte plesne na sucho! Následne aplikujte Sanosil opätovne na napadnuté povrchy aj za viditeľné okraje napadnutia plesňových škvŕn. Nechajte zaschnúť. V závislosti od stupňa napadnutia môžete postup opakovať.

Sanosil nie je vhodný ako prísada do farieb a omietok. Teplota substrátu a prostredia počas aplikácie minimálne +5°C.

Skladovanie: Skladujte v pôvodnom originálnom obale vo zvislej polohe. Skladujte na chladnom mieste. Chráňte pred vlhkosťou a pred mrazom. Nemiešajte s inými prípravkami, zmesami a látkami. Uchovávajte mimo dosahu horľavých materiálov a chemikálii. Skladujte do 2 rokov od dátumu výroby. Používajte prípravok bezpečne, pred použitím si prečítajte údaje na obale a pripojené informácie k výrobku.

Bezpečnosť: Skladujte mimo dosah detí. Nekonzumujte. Zabráňte priamemu kontaktu s pokožkou. Používajte vhodné rukavice a ochranné okuliare. Ak sa látka dostane do kontaktu s očami, vypláchnite ich vodou a navštívte lekára. Po kontakte s pokožkou umyte postihnuté miesto množstvom vody.  Ak látku prehltnete, okamžite vyhľadajte lekársku pomoc a ukážte balenie výrobku, alebo nálepku z obalu.

 

.

 

Eko domácnosť bez chemických prípravkov

 

Produktový sprievodca 
 
Ionizovaná voda PDF 
 
Spolupráca, provízna odmena 

 

  

Nový komentár

* (Povinné)

Nová otázka k produktu

* (Povinné)

.

► Na aký problém hľadáte riešenie a nenašli ste na tento problém odpoveď na HarmonyNature.sk?

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Prihlásenie

Súbory cookies používame, aby sme zabezpečili funkčnosť týchto webových stránok. Viac informácií