Alkalická filtračná kanvica AOK 109 Zelená

Alkalická filtračná kanvica AOK 109 Zelená

Dodanie 3-5 dní

Jedinečná filtračná kanvica s alkalickým vodným filtrom, ktorý vodu dôkladne filtruje a zároveň ju aj alkalizuje. Filtrovaním získate Alkalickú vodu bohatú na hodnoty pH a ORP. Filtračná kanvica sa vyznačuje jednoduchou obsluhou a moderným dizajnom.

49,90 € s DPH

Skladové číslo:

Výrobca: AOK VODA MAYU TECH GROUP

Filtračná kanvica s alkalickým filtrom premieňa filtráciou obyčajnú vodu na Alkalickú vodu. Takto upravená voda je nosičom výnimočných hodnôt pH a ORP, ktoré pozitívne ovplyvňujú zdravotný stav organizmu. Filter vodu zároveň dôkladne filtruje, zbavuje ju hrubých nečistôt a škodlivých látok. Filtračná kanvica sa vyznačuje jednoduchou obsluhou v modernom a farebnom dizajne.

Alkalickú vodu si zamiluje celá rodina pre jej hodvábne osviežujúcu a jemnú chuť.

 

Výhody a bonusy alkalickej filtrovanej vody:

 • Filtráciou sa voda zbaví nečistôt a škodlivých látok: ako je chlór, vodný kameň, ťažké kovy (olovo, meď) a ďalších škodlivých kontaminantov (pesticídy, herbicídy, prchavé organické zlúčeniny, atď.)
 • Filtrácia zvyšuje pH vody: voda filtráciou získa alkalické hodnoty od pH 8,5 - 9,5 (závislé od vstupnej vody). Zvýšené pH vody pomáha udržiavať acidobázickú rovnováhu v tele.
 • Filtrácia obohacuje vodu o negatívne ORP -100mV  -200mV, čím dodáva vode antioxidačné vlastnosti, ktoré znižujú oxidáciu tela, spomaľujú starnutie - omladzujú organizmus.
 • Filtrácia znižuje veľkosť molekúl vody, čo vytvára veľmi ľahko vstrebateľnú vodu pre bunky a orgány, čo zabezpečí niekoľkokrát lepšiu hydratáciu organizmu ako pri pití bežnej vody.
 • Filtráciou voda získa alkalizujúce minerály, ktoré dodajú organizmu viac energie a sviežu myseľ.
 • Vápnik, železo, zinok, horčík, meďselén26 rôznych minerálov a stopových prvkov - toto všetko obsahuje prefiltrovaná voda cez alkalický filter.

 

Jednoduché použitie, rýchla príprava alkalickej vody 

 

Alkalická kanvica hlavné časti

• Súčasťou Alkalickej kanvice je jeden vymeniteľný filter.

• Životnosť vymeniteľného filtra kontroluje digitálny indikátor v kryte kanvice.

• Indikátor odpočítava od 60 dní po 0, takto vám pripomenie, kedy je čas vymeniť filter.

• Jeden filter má životnosť cca 300l a vydrží 2-3 mesiace.

• Celková kapacita kanvice je 3,5 litra, filtračná kapacita je 2 litre.

• Základné balenie obsahuje: Kanvica, nádržka na filtráciu vody, alkalický vodný filter, kryt, indikátor doby použiteľnosti filtra.

 

Varianty produktu 

Náhradné alkalické filtre si môžete kúpiť tu, alebo ako súčasť rozšíreného základného balenia:

 • 1ks kanvica + 1ks filter (základné balenie 49,90€) + 2ks náhradné alkalické filtre = 85,60€
 • 1ks kanvica + 1ks filter (základné balenie 49,90€) + 3ks náhradné alkalické filtre = 98,90€

 

Benefity Alkalickej vody
 

Iste veľmi dobre viete, že bez vody človek neprežije príliš dlho, len asi 10 dní. Hoci máme vody v našich zemepisných šírkach dostatok, pokiaľ vám vytečie z kohútika, prejde dlhú cestu.

Dezinfikuje sa chlórom, môžu v nej byť rezíduá hnojív a liekov, vodný kameň a ďalšie kovy vyplavené z potrubia, ako je olovo, meď, atď. Preto je vodu dobré aj v našich zemepisných šírkach pred použitím prefiltrovať.

Filtračných kanvíc je na trhu celá rada, ale len kanvica s alkalickým filtrom vodu zbaví všetkých vyššie popísaných nečistôt a navyše ju aj alkalizuje = získate Alkalickú vodu

 

Prečo by ste mali piť alkalickú vodu každý deň

O najväčšom nepriateľovi človeka - voľných radikáloch ste už možno čo to počuli. V dnešnej pre-chemizovanej dobe sa im dá iba ťažko vyhnúť a sú príčinou rýchlejšieho starnutia orgánov a mnohých chorôb. Prevládajúci stav voľných radikálov sa nazýva oxidačný stres. Účinným riešením ako eliminovať a neutralizovať voľné radikály v tele je pravidelné pitie alkalickej vody so zápornými hodnotami ORP (oxidačno redukčný potenciál). Upozornenie: na trhu sa môžete stretnúť s alkalickou vodou, no preverte si, či má aj záporné ORP. Táto záporná hodnota (čím vyššia, tým lepšia) je dôležitá z dôvodu, aby voda plnila antioxidačné vlastnosti.

Preto môžeme alkalickú vodu so záporným ORP považovať za revitalizačný prostriedok pre bunky, krv, mozog a celé telo. Je však nevyhnutné piť minimálne 2-2,5 litra alkalickej vody denne. Pri konzumácii alkalickej vody v množstve menej ako 2 litre denne, nemôžeme očakávať podstatnú zmenu stavu. Človek vylučuje asi 2,5 litra vody denne (moč, para, pot, dýchanie, atď.), preto nie je pre väčšinu ľudí ťažké vypiť aspoň 2 litre vody denne.

Začnite s pitím alkalickej vody postupne, aby si telo privyklo na jej čistiace schopnosti. Voda je vhodná pre deti od 3 rokov, ak ju chcete podávať aj mladším deťom, konzultujte jej užívanie s pediatrom. Ak trpíte nejakým závažným ochorením, je vhodné užívanie alkalickej vody konzultovať s lekárom.

 

10 dôvodov prečo sa rozhodnúť pre kanvicu s alkalickým filtrom

1) Filtrácia dodá vode lepšiu chuť a voňajúcu čistotu. Po odstránení chlóru, chemických látok, pesticídov, ťažkých kovov a bakteriálneho znečistenia bezprostredne pred spotrebou zabránite škodlivým látkam vstupovať do tela.

2) Digitálny indikátor sleduje výkon filtrácie a ukazuje zostávajúcu životnosť filtra, získate tak istotu, že si vždy vychutnáte optimálnu kvalitu filtrovanej vody.

3) Neustále budete mať po ruke čerstvý zdroj čistej, zdravej vody, ktorá stojí oveľa menej než drahé balené vody a tiež znížite množstvo toxického odpadu vznikajúceho používaním PET fliaš v životnom prostredí.

4) Filtráciou získaná alkalická voda výrazne znižuje riziko niektorých druhov rakoviny, vrátane: rakoviny konečníka, rakoviny hrubého čreva a rakoviny močového mechúra tým, že odstráni chlór a jeho vedľajšie produkty, ako sú trihalometány (THM) z pitnej vody. (Pri dezinfekcii vody chlórom môžu vznikať ako vedľajšie produkty tohto spôsobu dezinfekcie tzv. Trihalomethany (THM), ku ktorým radíme chloroform, bromoform, dibromchlormetan a bromdichlormetan. Tieto látky vo vyšších koncentráciách môžu mať rakovinotvorné účinky, alebo môžu spôsobiť genetické poškodenie.)

5) Patentovaný 6 násobný kombinovaný vodný filter selektívne odstráni nebezpečné znečisťujúce látky z pitnej vody. Navyše zachová všetko zdravé, vrátane vysokej hodnoty minerálov a stopových prvkov vďaka použitiu ionomeničových granulátov a minerálnych guličiek a tým tiež vysokú rovnováhu pH pitnej vody.

6) Pitie čistej filtrovanej vody chráni telo pred chorobami a vedie k celkovému zlepšeniu zdravia, posilneniu imunity a nárastu energie.

7) Alkalický vodný filter poskytuje čistú, zdravú vodu na varenie, rovnako ako na pitie, v pohodlí domova si ju vyrobíte z bežnej vody kedykoľvek.

8) Vodný filter znižuje riziko gastrointestinálneho ochorenia o viac ako 80% tým, že odstráni Cryptosporidium, Escherichia coli a Giardia z pitnej vody.

9) Pitie čistej vody je dôležité najmä pre deti. Alkalický vodný filter poskytuje najzdravšiu vodu pre deti a ich rozvoj imunitného systému.

10) Vodný filter ponúka obrannú líniu medzi telom a viac ako 2100 známych toxínov, ktoré môžu byť prítomné v pitnej vode.

 

Alkalická voda, pH hodnoty a obsah chlóru vo vode po filtrácii

  

Porovnanie filtračných kanvíc

Porovnanie kanvíc s alkalickým filtrom a bez alkalického filtra

Prosím, nepleťte a nezamieňajte si filtračnú kanvicu s alkalickým filtrom so značkou BRITA, alebo s inými značkami, ktoré sú u nás na trhu. U týchto kanvíc a džbánov je úplne iný filter a to väčšinou len pieskový.

Takéto filtre a jeho technológie vedia z vody odstrániť iba hrubé nečistoty a špinu a možno trochu chlóru a to je všetko. Navyše filtrovanie s novou patrónou BRITA môže hodnotu pH vody nie zvýšiť, ale iba znížiť asi na hodnoty 4,5 pH (použité z web stránky Brita). To sú ale už kyslé hodnoty a o prospešnom pôsobení na zdravie môžeme len ťažko hovoriť.

 

Špecifikácia 

 • Rozmery (V, Š, H): 29 x 27 x 15 cm
 • Objem kanvice: 3,5 l, Filtračná kapacita: 2 l
 • pH (závisí od zdroja vody): 8,5 až 9,5 - 10
 • ORP (závisí od zdroja vody): -200 mV až -400mV
 • Výmena filtra: pri prietoku cca 300 l vody (optimálne každé 2-3 mesiace)

 

.
 Návod na použitie Alkalickej kanvice AOK 109

 

 

Nastavenie časovača na Alkalickej kanvici 

Návod na nastavenie časovača alkalická kanvica AOK 109

 

Často kladené otázky?

. Ako sa starať o alkalickú kanvicu a filter?

Keď kanvicu nepoužívate, odložte ju na chladnom suchom mieste. Odnímateľný filter je náhradnou súčasťou a musí byť uložený samostatne. Filter najprv vysušte na slnečnom svetle (nie na priamom slnečnom žiarení), následne ho skladujte v chladničke.

Po dlhšej dobe používania sa môže prirodzene na stene kanvice vytvárať biely povlak z alkalických minerálov obsiahnutých vo vode, čo nie je žiadna závada, ale iba estetický detail. Zbaviť sa ho môžete pomocou octu alebo citrónovej šťavy. 

 

. Prečo niektorí ľudia majú príznaky podobné chrípke pri prvom pití alkalickej vody?

Na začiatku pitia ionizovanej alkalickej vody si môžete všimnúť príznaky podobné chrípke. Ionizačný proces vytvára zhluky molekúl vody, ktoré sú o polovicu menšie ako pravidelné zhluky molekúl vody. To je dôvod, prečo je ionizovaná alkalická voda niekedy označovaná ako "redukovaná voda", pretože sa zmenšila veľkosť skupiny molekúl z 12 na 6 molekúl vody. To spôsobuje, že voda je oveľa viac hydratačná, ľahšie preteká cez tkanivá, čím vytláča toxíny z organizmu. To je čistiaci detoxikačný účinok vody, ktorý sa niekedy u ľudí prejavuje bolesťami hlavy, či hnačkou. Tento stav je však dočasný, po prečistení tela sa prejavy vytratia.

V prípade vážnejšieho zdravotného stavu, teda ak by sa dostavila nádcha, zápal dýchacích ciest a pod., môžete na baktérie a vírusy použiť prírodné antibiotiká.

 

. S Alkalickou vodou začínam, koľko jej môžem vypiť?

Alkalická voda, vzhľadom na svoj silný detoxikačný účinok, by sa mala začať piť v menších dávkach, ktoré sa postupne zvyšujú. Tzn., že v priebehu 2-3 týždňov by ste sa mali dostať na dennú spotrebu 2-2,5 litra vody a to nasledovne: 1 týždeň = 3-5dl vody denne, 2 týždeň = 5dl-1lit., 3 týždeň = 2-2,5lit vody denne.

Treba si uvedomiť, že alkalická voda je silné vnútorné čistidlo. Pri pití alkalickej vody sa spustí čistiaci proces v tele. Odpad bude vylučovaný všetkými možnými cestami: močom, stolicou, pokožkou, potením, ... Preto dávkovanie zo začiatku nepreháňajte, telo si potrebuje zvyknúť a postupne bude vyplavovať von rokmi nazbierané nečistoty.

Preto treba počítať s tým, že u niektorých ľudí sa môže dostaviť zhoršenie stavu. Je to však dočasný stav, ktorý hovorí o čistiacom procese a časom, po vyčistení sa vytratí.

 

. Môžu pacienti s oslabenými orgánmi (obličky, srdce, cirhóza pečene) piť alkalickú vodu?

Pacienti s oslabenými orgánmi by mali na začiatku piť malé množstvo v závislosti od fyzickej situácie, spotrebu postupne zvyšovať až do normálu. V  takýchto prípadoch sa na dennú spotrebu 2-2,5lit. treba postupne dostať za 1-1,5 mesiaca. V prípade zvláštnej fyzickej slabosti použitie vody konzultujte a robte pod vedením lekára. 

 

. Kto by mal piť alkalickú vodu?

Každý jeden človek, mladý - či starý, dieťa - či tehotná žena, ale aj zvieratká. Alkalická voda ako silný zdroj antioxidantov a čistiaci - detoxikačný prostriedok, je prospešná takmer pre každého.

 

. Je pravda, že žalúdok zmierňuje pH hodnotu alkalickej vody?

Za normálnych podmienok sú žalúdočné šťavy silne kyslé. Žalúdočná kyselina nie je vopred pripravená, vyrába sa v žalúdku podľa potreby, keď potravina vstupuje dnu. Keď ionizovaná alkalická voda vstupuje do žalúdka, žalúdok začne bojovať proti stúpajúcemu pH a začne vylučovať viac žalúdočnej kyseliny.

Zdá sa, že by to malo minimalizovať účinky alkalickej vody, ale počas produkcie žalúdočnej kyseliny sa vytvárajú vedľajšie látky, ktoré sú dôležité pre alkalizáciu tela, ako sú uhľovodíky sodné a draselné. Nevstupujú do žalúdka, ale do krvného obehu, čím plnia alkalický krvný pufor a zvyšujú schopnosť krvi neutralizovať nadbytok kyseliny v tele. Keď sa produkuje viac kyseliny žalúdka, vyrába sa viac a viac uhľovodíkov, takže viac z nich vstupuje aj do krvného obehu.

 

. Môžem ionizovanú vodu merať lakmusovými papierikmi?

Lakmusové papieriky a merače s odhadom na farebnej stupnici NIE sú vhodné na meranie alkalickej vody. Výsledné hodnoty nie sú spoľahlivé a môžu byť zavádzajúce. Na meranie ionizovanej vody sú vhodné digitálne meracie prístroje s kalibráciou, napr. ›ADWA pH a ORP merací prístroj.

 

. Môžem Alkalickú vodu použiť na prípravu čaju, kávy a polievok?

Áno, alkalická voda sa môže používať na prípravu nápojov ako čaj, káva, a taktiež aj polievok, či dusených jedál, atď. ... Alkalická voda zvýrazní farbu, chuť a vôňu tekutín, či hotových pokrmov

 

 

Zistite ako podporiť imunitu voči mikroorganizmom

   

Podľa účelu: Alkalická voda, Filtračná kanvica: alkalická voda

Nový komentár

* (Povinné)

Prihlásenie

Táto stránka používa cookies. Viac info