Alkalická filtračná kanvica AOK 109 Modrá

Alkalická filtračná kanvica AOK 109 Modrá

Dodanie 3-5 dní

Jedinečná filtračná kanvica s alkalickým vodným filtrom, ktorý vodu dôkladne filtruje a zároveň ju aj alkalizuje. Filtrovaním získate Alkalickú vodu bohatú na hodnoty pH a ORP. Filtračná kanvica sa vyznačuje jednoduchou obsluhou a moderným dizajnom.

49,90 € s DPH

Skladové číslo:

Výrobca: AOK VODA MAYU TECH GROUP

Filtračná kanvica s alkalickým filtrom premieňa filtráciou obyčajnú vodu na Alkalickú vodu. Takto upravená voda je nosičom výnimočných hodnôt pH a ORP, ktoré pozitívne ovplyvňujú zdravotný stav organizmu. Filter vodu zároveň dôkladne filtruje, zbavuje ju hrubých nečistôt a škodlivých látok. Filtračná kanvica sa vyznačuje jednoduchou obsluhou v modernom a farebnom dizajne.

Alkalickú vodu si zamiluje celá rodina pre jej hodvábne osviežujúcu a jemnú chuť.

 

Výhody a bonusy alkalickej filtrovanej vody:

 • Filtráciou sa voda zbaví nečistôt a škodlivých látok: ako je chlór, vodný kameň, ťažké kovy (olovo, meď), zvyškov hnojív a ďalších škodlivých látok.
 • Filtrácia zvyšuje pH vody: voda filtráciou získa alkalické hodnoty od pH 8,5 - 10,0 (závislé od vstupnej vody). Zvýšené pH vody pomáha udržiavať acidobázickú rovnováhu v tele.
 • Filtrácia obohacuje vodu o negatívne ORP -100mV  -200mV, čím dodáva vode antioxidačné vlastnosti, ktoré znižujú oxidáciu tela, spomaľujú starnutie - omladzujú organizmus.
 • Filtrácia znižuje veľkosť molekúl vody, čo vytvára veľmi ľahko vstrebateľnú vodu pre bunky a orgány, čo zabezpečí niekoľkokrát lepšiu hydratáciu organizmu ako pri pití bežnej vody.
 • Filtráciou voda získa alkalizujúce minerály, ktoré dodajú organizmu viac energie a sviežu myseľ.
 • Vápnik, železo, zinok, horčík, meďselén26 rôznych minerálov a stopových prvkov - toto všetko obsahuje prefiltrovaná voda cez alkalický filter.

 

Jednoduché použitie, rýchla príprava alkalickej vody 

 

Alkalická kanvica hlavné časti

• Súčasťou Alkalickej kanvice je jeden vymeniteľný filter.

• Životnosť vymeniteľného filtra kontroluje digitálny indikátor v kryte kanvice.

• Indikátor odpočítava od 60 dní po 0, takto vám pripomenie, kedy je čas vymeniť filter.

• Jeden filter má životnosť cca 300l a vydrží 2-3 mesiace.

• Kanvica má perfektný tvar na uloženie vo dverách chladničky.

• Celková kapacita kanvice je 3,5 litra, filtračná kapacita je 2 litre.

• Základné balenie obsahuje: Kanvica, nádržka na filtráciu vody, alkalický vodný filter, kryt, indikátor doby použiteľnosti filtra.

 

Náhradné alkalické filtre si môžete kúpiť tu, alebo ako súčasť rozšíreného základného balenia:

 • 1ks kanvica + 1ks filter (základné balenie 49,90€) + 2ks náhradné alkalické filtre (19,99€ x 5% x 2) = 87,88€
 • 1ks kanvica + 1ks filter (základné balenie 49,90€) + 3ks náhradné alkalické filtre (19,99€ x 10% x 3) = 103,87€

 

Benefity Alkalickej vody
 

Iste veľmi dobre viete, že bez vody človek neprežije príliš dlho, len asi 10 dní. Hoci máme vody v našich zemepisných šírkach dostatok, pokiaľ vám vytečie z kohútika, prejde dlhú cestu.

Dezinfikuje sa chlórom, môžu v nej byť rezíduá hnojív a liekov, vodný kameň a ďalšie kovy vyplavené z potrubia, ako je olovo, meď, atď. Preto je vodu dobré aj v našich zemepisných šírkach pred použitím prefiltrovať.

Filtračných kanvíc je na trhu celá rada, ale len kanvica s alkalickým filtrom vodu zbaví všetkých vyššie popísaných nečistôt a navyše ju aj alkalizuje = získate Alkalickú vodu

 

Prečo by ste mali piť alkalickú vodu každý deň

O najväčšom nepriateľovi človeka - voľných radikáloch ste už možno čo to počuli. V dnešnej pre-chemizovanej dobe sa im dá iba ťažko vyhnúť a sú príčinou rýchlejšieho starnutia orgánov a mnohých chorôb. Prevládajúci stav voľných radikálov sa nazýva oxidačný stres. Účinným riešením ako eliminovať a neutralizovať voľné radikály v tele je pravidelné pitie alkalickej vody so zápornými hodnotami ORP (oxidačno redukčný potenciál). Upozornenie: na trhu sa môžete stretnúť s alkalickou vodou, no preverte si, či má aj záporné ORP. Táto záporná hodnota (čím vyššia, tým lepšia) je dôležitá z dôvodu, aby voda plnila antioxidačné vlastnosti.

Preto môžeme alkalickú vodu so záporným ORP považovať za revitalizačný prostriedok pre bunky, krv, mozog a celé telo. Je však nevyhnutné piť minimálne 2-2,5 litra alkalickej vody denne. Pri konzumácii alkalickej vody v množstve menej ako 2 litre denne, nemôžeme očakávať podstatnú zmenu stavu. Človek vylučuje asi 2,5 litra vody denne (moč, para, pot, dýchanie, atď.), preto nie je pre väčšinu ľudí ťažké vypiť aspoň 2 litre vody denne.

Začnite s pitím alkalickej vody postupne, aby si telo privyklo na jej čistiace schopnosti. Voda je vhodná pre deti od 3 rokov, ak ju chcete podávať aj mladším deťom, konzultujte jej užívanie s pediatrom. Ak trpíte nejakým závažným ochorením, je vhodné užívanie alkalickej vody konzultovať s lekárom.

 

10 dôvodov prečo sa rozhodnúť pre kanvicu s alkalickým filtrom

1) Filtrácia dodá vode lepšiu chuť a voňajúcu čistotu. Po odstránení chlóru, chemických látok, pesticídov, ťažkých kovov a bakteriálneho znečistenia bezprostredne pred spotrebou zabránite škodlivým látkam vstupovať do tela.

2) Digitálny indikátor sleduje výkon filtrácie a ukazuje zostávajúcu životnosť filtra, získate tak istotu, že si vždy vychutnáte optimálnu kvalitu filtrovanej vody.

3) Neustále budete mať po ruke čerstvý zdroj čistej, zdravej vody, ktorá stojí oveľa menej než drahé balené vody a tiež znížite množstvo toxického odpadu vznikajúceho používaním PET fliaš v životnom prostredí.

4) Filtráciou získaná alkalická voda výrazne znižuje riziko niektorých druhov rakoviny, vrátane: rakoviny konečníka, rakoviny hrubého čreva a rakoviny močového mechúra tým, že odstráni chlór a jeho vedľajšie produkty, ako sú trihalometány (THM) z pitnej vody. (Pri dezinfekcii vody chlórom môžu vznikať ako vedľajšie produkty tohto spôsobu dezinfekcie tzv. Trihalomethany (THM), ku ktorým radíme chloroform, bromoform, dibromchlormetan a bromdichlormetan. Tieto látky vo vyšších koncentráciách môžu mať rakovinotvorné účinky, alebo môžu spôsobiť genetické poškodenie.)

5) Patentovaný 6 násobný kombinovaný vodný filter selektívne odstráni nebezpečné znečisťujúce látky z pitnej vody. Navyše zachová všetko zdravé, vrátane vysokej hodnoty minerálov a stopových prvkov vďaka použitiu ionomeničových granulátov a minerálnych guličiek a tým tiež vysokú rovnováhu pH pitnej vody.

6) Pitie čistej filtrovanej vody chráni telo pred chorobami a vedie k celkovému zlepšeniu zdravia, posilneniu imunity a nárastu energie.

7) Alkalický vodný filter poskytuje čistú, zdravú vodu na varenie, rovnako ako na pitie, v pohodlí domova si ju vyrobíte z bežnej vody kedykoľvek.

8) Vodný filter znižuje riziko gastrointestinálneho ochorenia o viac ako 80% tým, že odstráni Cryptosporidium, Escherichia coli a Giardia z pitnej vody.

9) Pitie čistej vody je dôležité najmä pre deti. Alkalický vodný filter poskytuje najzdravšiu vodu pre deti a ich rozvoj imunitného systému.

10) Vodný filter ponúka obrannú líniu medzi telom a viac ako 2100 známych toxínov, ktoré môžu byť prítomné v pitnej vode.

 

Alkalická voda, pH hodnoty a obsah chlóru vo vode po filtrácii

  

Porovnanie filtračných kanvíc

Porovnanie kanvíc s alkalickým filtrom a bez alkalického filtra

Prosím, nepleťte a nezamieňajte si filtračnú kanvicu s alkalickým filtrom so značkou BRITA, alebo s inými značkami, ktoré sú u nás na trhu. U týchto kanvíc a džbánov je úplne iný filter a to väčšinou len pieskový.

Takéto filtre a jeho technológie vedia z vody odstrániť iba hrubé nečistoty a špinu a možno trochu chlóru a to je všetko. Navyše filtrovanie s novou patrónou BRITA môže hodnotu pH vody nie zvýšiť, ale iba znížiť asi na hodnoty 4,5 pH (použité z web stránky Brita). To sú ale už kyslé hodnoty a o prospešnom pôsobení na zdravie môžeme len ťažko hovoriť.

 

Často kladené otázky?

. Ako sa starať o alkalickú kanvicu a filter?

Keď kanvicu nepoužívate, odložte ju na chladnom suchom mieste. Odnímateľný filter je náhradnou súčasťou a musí byť uložený samostatne. Filter najprv vysušte na slnečnom svetle a následne ho skladujte v chladničke.

Po dlhšej dobe používania sa môže prirodzene na stene kanvice vytvárať biely povlak z alkalických minerálov obsiahnutých vo vode, čo nie je žiadna závada, ale iba estetický detail. Zbaviť sa ho môžete pomocou octu alebo citrónovej šťavy. 

. Prečo niektorí ľudia majú príznaky podobné chrípke pri prvom pití alkalickej vody?

Na začiatku pitia ionizovanej alkalickej vody si môžete všimnúť príznaky podobné chrípke. Ionizačný proces vytvára zhluky molekúl vody, ktoré sú o polovicu menšie ako pravidelné zhluky molekúl vody. To je dôvod, prečo je ionizovaná alkalická voda niekedy označovaná ako "redukovaná voda", pretože sa zmenšila veľkosť skupiny molekúl z 12 na 6 molekúl vody. To spôsobuje, že voda je oveľa viac hydratačná, ľahšie preteká cez tkanivá, čím vytláča toxíny z organizmu. To je čistiaci detoxikačný účinok vody, ktorý sa niekedy u ľudí prejavuje bolesťami hlavy, či hnačkou. Tento stav je však dočasný, po prečistení tela sa prejavy vytratia.

. S Alkalickou vodou začínam, koľko jej môžem vypiť?

Alkalická voda, vzhľadom na svoj silný detoxikačný účinok, by sa mala začať piť v menších dávkach, ktoré sa postupne zvyšujú. Tzn., že v priebehu 2-3 týždňov by ste sa mali dostať na dennú spotrebu 2-2,5 litra vody a to nasledovne: 1 týždeň = 3-5dl vody denne, 2 týždeň = 5dl-1lit., 3 týždeň = 2-2,5lit vody denne.

. Môžu pacienti s oslabenými orgánmi (obličky, srdce, cirhóza pečene) piť alkalickú vodu?

Pacienti s oslabenými orgánmi by mali na začiatku piť malé množstvo v závislosti od fyzickej situácie, spotrebu postupne zvyšovať až do normálu. V  takýchto prípadoch sa na dennú spotrebu 2-2,5lit. treba postupne dostať za 1-1,5 mesiaca. V príp. zvláštnej fyzickej slabosti použitie vody urobte pod vedením lekára. 

. Kto by mal piť alkalickú vodu?

Každý jeden človek, mladý - či starý, dieťa - či tehotná žena, ale aj zvieratká. Alkalická voda ako silný zdroj antioxidantov a čistiaci - detoxikačný prostriedok, je prospešná takmer pre každého.

 

Podľa účelu: Alkalická voda

Nový komentár

* (Povinné)

eBook ZDARMA

 • Ionizovaná voda

   

  Zistite prečo je Ionizovaná voda prospešná a vysoko účinná pre každého. 

  Tento praktický sprievodca vám odhalí široké použitie Alkalickej, Acidickej a Striebornej vody pri riešení mnohých zdravotných problémov. 

  ›› Získajte eBook ZDARMA

Skúsenosti zákazníkov

 • Jemná chuť

  Monika

  U známych som prvý krát ochutnala ionizovanú vodu. Hneď som sa rozhodla, že ionizátor chcem, pretože som počula iba samé super chváli ako známym voda pomohla. Je to najlepšia investícia, ktorú som si dopriala.

  ›› Produkt/Diskusia/Príspevky

 • Rýchla pomoc

  Pavol

  Trápili nás plesne v domácnosti, vyskúšali sme všetky možné dostupné prostriedky, ale nič nezaberalo. Náhodou sme sa dostali po výrobok Sterisolan a ten nám bez zápachu, rýchlo a účinne pomohol :)

  ›› Produkt/Diskusia/Príspevky

Táto stránka používa cookies. Viac info

Prihlásenie