Indonal Forte s obsahom Indol-3-karbinol 90 kapsúl

Indonal Forte s obsahom Indol-3-karbinol 90 kapsúl

Kúpite u dodávateľa

Indonal Forte je doplnok stravy s obsahom Indol-3-karbinol určený predovšetkým ženám.

Skladové číslo:

Výrobca: Prezdravie.sk

Indonal Forte je doplnok stravy určený predovšetkým ženám.

Prípravok Indonal Forte obsahuje:

  • Indol-3-karbinol (I3C) je látka, ktorá sa získava šetrnou extrakciou z kapustovitých rastlín (kapusta, brokolica, kel, karfiol).
  • Kurkumín komplex obsahuje patentovaný Curcumin C3 Complex s obsahom kurkumoidov. Získava sa šetrnou extrakciou z pakořene rastliny Kurkuma dlhá (Curcuma longa).
  • Piperín - extrakt z čierneho korenia.

 

Prečo je Indol-3 karbinol prospešný?

Indol-3-karbinol (ďalej I3C) sa zapája do metabolizmu estradiolu. Estradiol je ženský pohlavný hormón a metabolizuje sa na tri rôzne metabolity, čo je 16alfa-hydroxyestrón, 2-hydroxyestrón a v menšom množstve na 4-hydroxyestrón.

Z týchto troch metabolitov je ten lepší: 2-hydroxyestrón, ktorý má antiestrogénne a antiproliferatívne účinky, naopak zvyšné dva môžu podporovať vznik rakoviny.

16-alfahydroxyestron spôsobuje proliferáciu (rozvoj) buniek zodpovedných za karcinóm prsníka a 4-hydroxyestern je potenciálny karcinogén. Ak sa objaví v organizme vírus, dôjde k zvratu doterajšej rovnováhy v prospech negatívne pôsobiacich metabolitov estradiolu. Veľká časť rakoviny u žien (prsia, pohlavné orgány) je spojená s narušením tejto rovnováhy.

Pri laboratórnych pokusoch na myšiach bolo zistené, že I3C znižuje aktivitu enzýmov, ktoré svojím pôsobením môžu podporiť rozvoj karcinogénov v organizme.

Ďalej bolo zaznamenané, že I3C znižuje antiproliferatívny (zastavujúci delenie buniek) účinok estradiolu pri rakovine hrtana a znižuje rozvoj papilomatózy, čo je dôležité pri prevencii a liečbe rakoviny krčka maternice, ktorá je spôsobená papilomavírusmi (HPV) s tzv. vysokým rizikom. Tieto papilomavírusy sa dostanú do buniek krčka maternice, konkrétne do jej DNA, čím naštartujú proces vedúci k vzniku rakoviny.

Práve pri sexe dochádza k prenosu týchto nebezpečných papilomavírusov. Tým dochádza k zníženiu imunity, vzniku bielkovín, ktoré napomáhajú nekontrolovanému rastu a deleniu buniek a taktiež dochádza k zvýšenému vzniku zlého 16-alfahydoxyestronu s karcinogénnymi účinkami.

I3C zasahuje do bunkového delenia týchto napadnutých buniek a zabraňuje ich rastu a deleniu.

Všeobecne sa dá povedať, že I3C je schopný kontrolovať stav niektorých hormónov (najmä estrogénov) v organizme a zabezpečiť, aby nedošlo k výraznému vzostupu či zníženie ich hladiny.

Tieto účinky môžu tiež pomáhať pri úprave menštruačného cyklu pri jeho nepravidelnosti a príznakov spojených s klimaktériom. I3C môže takisto aj regulovať metabolizmus mužských pohlavných hormónov, androgénov. U mužov vedci zistili, že I3C môže inhibovať rast rakovinových buniek prostaty tým, že narušuje ich bunkový cyklus, čím dôjde k ich usmrteniu (odborne apoptóza). Ďalej blokuje látky afatoxin a mykotoxín, ktoré sa tiež môžu podieľať na vzniku rakoviny prostaty.

 

Video o Indol-3-karbinol (3 časti)

 

► Pozrite recenzie a skúsenosti zákazníkov

 

Kúpiť Indol-3-karbinol

 

Odporúčam vám prečítať článok

Doplňujúce informácie

Zloženie: 200mg Indol-3-karbinol, 100mg Kurkumín komplex (kurkumín, Bis DEMEtoxykurkumin, DEMEtoxykurkumin), 2mg Čierne korenie (Piepor čierny, Piper nigrum, extrakt)

Prídavné látky: želatínová kapsula

Dávkovanie: Užívajte 2 kapsule denne. Zapite dostatočným množstvom vody.

Balenie: 90 kapsúl - dávka na 1,5 mesiaca

Upozornenie: Doplnok stravy. Výrobok nie je vhodný pre deti, tehotné a dojčiace ženy. Neprekračujte denné dávkovanie. Skladujte mimo dosahu malých detí. Výrobok nie je vhodný pre osoby s precitlivenosťou na niektorú zo zložiek produktu a pre osoby, ktoré užívajú lieky na zníženie sekrécie žalúdočných štiav. V prípade nežiaducich účinkov prestaňte liek užívať a poraďte sa s lekárom. Pach produktu je charakteristický pre kapustovité rastliny a neznamená zhoršenú kvalitu produktu.

 

Podľa problému: Genital bradavice, herpes

Nový komentár

* (Povinné)

Prihlásenie

Súbory cookies používame, aby sme zabezpečili funkčnosť týchto webových stránok. Viac informácií