Indonal Forte s obsahom Indol-3-karbinol 90 kapsúl

Indonal Forte s obsahom Indol-3-karbinol 90 kapsúl

Kúpite u dodávateľa

Indonal Forte je doplnok stravy s obsahom Indol-3-karbinol určený predovšetkým ženám.

Skladové číslo:

Výrobca: Prezdravie.sk

Indonal Forte je doplnok stravy určený predovšetkým ženám.

Prípravok Indonal Forte obsahuje:

 • Indol-3-karbinol (I3C) je látka, ktorá sa získava šetrnou extrakciou z kapustovitých rastlín (kapusta, brokolica, kel, karfiol).
 • Kurkumín komplex obsahuje patentovaný Curcumin C3 Complex s obsahom kurkumoidov. Získava sa šetrnou extrakciou z pakořene rastliny Kurkuma dlhá (Curcuma longa).
 • Piperín - extrakt z čierneho korenia.

 

Prečo je Indol-3 karbinol prospešný?

Indol-3-karbinol (ďalej I3C) sa zapája do metabolizmu estradiolu. Estradiol je ženský pohlavný hormón a metabolizuje sa na tri rôzne metabolity, čo je 16alfa-hydroxyestrón, 2-hydroxyestrón a v menšom množstve na 4-hydroxyestrón.

Z týchto troch metabolitov je ten lepší: 2-hydroxyestrón, ktorý má antiestrogénne a antiproliferatívne účinky, naopak zvyšné dva môžu podporovať vznik rakoviny.

16-alfahydroxyestron spôsobuje proliferáciu (rozvoj) buniek zodpovedných za karcinóm prsníka a 4-hydroxyestern je potenciálny karcinogén. Ak sa objaví v organizme vírus, dôjde k zvratu doterajšej rovnováhy v prospech negatívne pôsobiacich metabolitov estradiolu. Veľká časť rakoviny u žien (prsia, pohlavné orgány) je spojená s narušením tejto rovnováhy.

Pri laboratórnych pokusoch na myšiach bolo zistené, že I3C znižuje aktivitu enzýmov, ktoré svojím pôsobením môžu podporiť rozvoj karcinogénov v organizme.

Ďalej bolo zaznamenané, že I3C znižuje antiproliferatívny (zastavujúci delenie buniek) účinok estradiolu pri rakovine hrtana a znižuje rozvoj papilomatózy, čo je dôležité pri prevencii a liečbe rakoviny krčka maternice, ktorá je spôsobená papilomavírusmi (HPV) s tzv. vysokým rizikom. Tieto papilomavírusy sa dostanú do buniek krčka maternice, konkrétne do jej DNA, čím naštartujú proces vedúci k vzniku rakoviny.

Práve pri sexe dochádza k prenosu týchto nebezpečných papilomavírusov. Tým dochádza k zníženiu imunity, vzniku bielkovín, ktoré napomáhajú nekontrolovanému rastu a deleniu buniek a taktiež dochádza k zvýšenému vzniku zlého 16-alfahydoxyestronu s karcinogénnymi účinkami.

I3C zasahuje do bunkového delenia týchto napadnutých buniek a zabraňuje ich rastu a deleniu.

Všeobecne sa dá povedať, že I3C je schopný kontrolovať stav niektorých hormónov (najmä estrogénov) v organizme a zabezpečiť, aby nedošlo k výraznému vzostupu či zníženie ich hladiny.

Tieto účinky môžu tiež pomáhať pri úprave menštruačného cyklu pri jeho nepravidelnosti a príznakov spojených s klimaktériom. I3C môže takisto aj regulovať metabolizmus mužských pohlavných hormónov, androgénov. U mužov vedci zistili, že I3C môže inhibovať rast rakovinových buniek prostaty tým, že narušuje ich bunkový cyklus, čím dôjde k ich usmrteniu (odborne apoptóza). Ďalej blokuje látky afatoxin a mykotoxín, ktoré sa tiež môžu podieľať na vzniku rakoviny prostaty.

 

Video o Indol-3-karbinol (3 časti)

 

► Pozrite recenzie a skúsenosti zákazníkov

 

Kúpiť Indol-3-karbinol

 

Odporúčam vám prečítať článok

Doplňujúce informácie

Zloženie: 200mg Indol-3-karbinol, 100mg Kurkumín komplex (kurkumín, Bis DEMEtoxykurkumin, DEMEtoxykurkumin), 2mg Čierne korenie (Piepor čierny, Piper nigrum, extrakt)

Prídavné látky: želatínová kapsula

Dávkovanie: Užívajte 2 kapsule denne. Zapite dostatočným množstvom vody.

Balenie: 90 kapsúl - dávka na 1,5 mesiaca

Upozornenie: Doplnok stravy. Výrobok nie je vhodný pre deti, tehotné a dojčiace ženy. Neprekračujte denné dávkovanie. Skladujte mimo dosahu malých detí. Výrobok nie je vhodný pre osoby s precitlivenosťou na niektorú zo zložiek produktu a pre osoby, ktoré užívajú lieky na zníženie sekrécie žalúdočných štiav. V prípade nežiaducich účinkov prestaňte liek užívať a poraďte sa s lekárom. Pach produktu je charakteristický pre kapustovité rastliny a neznamená zhoršenú kvalitu produktu.

 

Podľa problému: Genital bradavice, herpes

Nový komentár

* (Povinné)

eBook ZDARMA

 • Ionizovaná voda

   

  Zistite prečo je Ionizovaná voda prospešná a vysoko účinná pre každého. 

  Tento praktický sprievodca vám odhalí široké použitie Alkalickej, Acidickej a Striebornej vody pri riešení mnohých zdravotných problémov. 

  ›› Získajte eBook ZDARMA

Skúsenosti zákazníkov

 • Jemná chuť

  Monika

  U známych som prvý krát ochutnala ionizovanú vodu. Hneď som sa rozhodla, že ionizátor chcem, pretože som počula iba samé super chváli ako známym voda pomohla. Je to najlepšia investícia, ktorú som si dopriala.

  ›› Produkt/Diskusia/Príspevky

 • Rýchla pomoc

  Pavol

  Trápili nás plesne v domácnosti, vyskúšali sme všetky možné dostupné prostriedky, ale nič nezaberalo. Náhodou sme sa dostali po výrobok Sterisolan a ten nám bez zápachu, rýchlo a účinne pomohol :)

  ›› Produkt/Diskusia/Príspevky

Táto stránka používa cookies. Viac info

Prihlásenie