Colostrum prášok

Colostrum prášok

Kúpite u dodávateľa

Doplnok stravy Colostrum má špeciálne výživné zloženie, ktoré podporuje celkové posilnenie imunity • podporuje rast • vysoký obsah imunoglobulínov

Skladové číslo:

Výrobca: Nu3tion

Colostrum je dôležitým zdrojom výživných proteínov, uhľohydrátov, tukov, minerálov a vitamínov. Obsahuje tiež niekoľko desiatok biologicky aktívnych molekúl, ktoré pozitívnym spôsobom ovplyvňujú ako imunitný systém, tak správny rastový vývoj. V kolostre je tiež obsiahnuté viac ako 20 protilátok, okrem iného proti baktériám Escherichia coli a Salmonella, Streptococcus, Staphylococcus a Cryptosporidia.

Prípravok Colostrum obsahuje jednu z najcennejších a najušľachtilejších prírodných látok na svete - imunoglobulín. Jeho hodnota je neporovnateľná s ktorýmkoľvek prípravkom určeným na posilnenie imunity.

Colostrum je v prírodnej podobe žltá, suspendovaná tekutina, produkovaná mliečnymi žľazami matky v priebehu prvých hodín laktácie. Colostrum, inak nazývané mledzivo, je prvou potravou pre novorodenca. Čisté colostrum možno získať len v priebehu šiestich hodín po pôrode. Kravské colostrum obsahuje všetky imunitné a rastové faktory, ktoré sa nachádzajú v colostre iných cicavcov, a preto ho tiež môžu užívať aj iné cicavce, vrátane človeka.

Colostrum je silný prostriedok, ktorý obsahuje faktory zásadne ovplyvňujúce zvýšenie a podporu odolnosti organizmu tak, ako to môžeme pozorovať u mláďat iných cicavcov, u ktorých sa prakticky nevyskytujú problémy s infekciami a tiež u ľudí sú od začiatku dojčenia novorodenci chorí len výnimočne.

 

Moja skúsenosť s práškovým Colostrom

Colostrum prášok

Farba práškového Colostra je žltkastá a chuťovo presne taká, ako pri kapsulovanom Colostre. Mne osobne pripomína chuť sušeného mlieka. Rozmiešať ho môžete v troške vody, pridať do kaše, jogurtu, ovocného pyré, atď.

Pri práškových zmesiach ako je tento Colostrum je potrebné počítať s tým, že na určenie dávkovania budete potrebovať mikrováhy.

Colostrum prášok si môžete dať aj do prázdnych kapsúl, ktoré sa dajú kúpiť buď na internete, alebo aj niektoré lekárne ich majú v ponuke.

► Prázdne Natur kapsule kúpite TU

 

Pravidelné užívanie Colostra určite oceníte, pretože konečné výsledky na zlepšení obrany schopnosti sú ľahko pozorovateľné: náchylnosť na bakteriálne a vírusové ochorenia je menej častá. Ak sa predsa len dostaví dáke ochorenie, dávkovanie je potrebné zvýšiť, čo urýchli a zmierni priebeh liečby.

Za veľkú výhodu však považujem cenu práškového Colostra, čo zn. že napríklad 100g balenie predstavuje pri dennej dávke 1000 mg (1g) až 100 dávok pre jednu osobu.

100 dávok Colostra = cca 3 mesiace za cenu asi 10€/1osoba

 

Benefity, ktoré získate s Colostrom

  • posilňuje imunitu
  • podporuje rast
  • vyššia odolnosť voči vírusom a infekciám
  • vhodný pre deti, dospelých i seniorov
  • čistý obsah imunoglobulínov minimálne 30%

 

Kúpiť Colostrum prášok

  

Doplňujúce informácie

Dávkovanie: 

  • Denná dávka je 500mg - 1500mg (deti 300mg)
  • Preventívne užívať 1000 mg denne, pri zhoršení zdravotného stavu (prechladnutie, chrípka a pod.) treba dávkovanie zvýšiť do ustúpenia problémov, následne pokračovať v preventívnom dávkovaní.

Balenie: 50g, 100g, alebo 400g

Upozornenie: Doplnok stravy. Nevhodné pre deti do 3 rokov. Neprekračujte odporúčané denné dávkovanie. Nie je náhrada pestrej stravy. Skladujte na chladnom a suchom mieste pri izbovej teplote 15-30°C. Chráňte pred priamym slnečným žiarením. Ukladajte mimo dosahu detí.

V prípade "ojedinelých" negatívnych vedľajších účinkov (vyrážka, žalúdočné problémy, chrípkové prejavy) znížte dennú dávku tak, aby bola dobre tolerovaná. Negatívne vedľajšie účinky zväčša po niekoľkých dňoch užívania prípravku ustúpia.

 

Nový komentár

* (Povinné)

Prihlásenie

Súbory cookies používame, aby sme zabezpečili funkčnosť týchto webových stránok. Viac informácií