Konopné semienka lúpané 100g

Konopné semienka lúpané 100g

Kúpite u dodávateľa

Lúpané semienka majú delikátnu orieškovú chuť a v receptoch nimi môžete nahradiť vlašské, alebo píniové orechy. Vyskúšajte domáce konopné mlieko, jogurt či konopné tofu, alebo zmiešajte semienka s medom a hrozienkami a ochuťte si ranné müsli.

Skladové číslo:

Výrobca: Prezdravie.sk

Konopné semienko je zdrojom kompletnej bielkoviny - obsahuje všetky aminokyseliny vrátane všetkých 8 esenciálnych, obsahuje esenciálne mastné kyseliny Omega 3 a Omega 6 v ideálnom pomere 1:3.

Konopné semienko má veľmi vysoký obsah obidvoch základných nenasýtených kyselín - kyseliny linolovej (56%) a kyseliny alfa-linolenovej (18%). Tieto omega-3 mastné kyseliny si ľudský organizmus nevie sám vytvárať, musia byť prijímané potravou. Optimálny prísun omega-3 mastných kyselín je dôležitý pre každého človeka, obzvlášť u tehotných a dojčiacich žien, pretože pozitívne ovplyvňuje rozvoj mozgu nenarodeného dieťaťa a novorodencov. 

Konopné semienka

Lúpané semienka majú delikátnu orieškovú chuť a v receptoch nimi môžete nahradiť vlašské, alebo píniové orechy. Vyskúšajte domáce konopné mlieko, jogurt či konopné tofu, alebo zmiešajte semienka s medom a hrozienkami a ochuťte si ranné müsli. Konopné semienko obsahuje dôležité minerály a vitamíny ako vápnik, železo, horčík a vitamín E.

Je skvelým doplnkom vyváženej zdravej stravy, či už ako prísada do šalátov, polievok, pečiva, müsli či ako základ rôznych kaší alebo iných jedál, do dusených vegetariánskych zmesí, pečiva. Jedným z ľahkých spôsobov ako z konopného semienka vyťažiť jeho hodnoty je vyrobiť konopné "mlieko".

Konzumácia konopných semienok dodáva telu všetky esenciálne aminokyseliny potrebné k udržaniu zdravia, esenciálne mastné kyseliny Omega 3, 6, 9 v pomere dokonale vhodnom pre ľudský organizmus; ďalej mnoho stopových prvkov – napr. jód, chróm, striebro a líthium a zaisťuje prísun materiálu potrebného k vytvoreniu imunitu-tvoriacich gamma globulínov.

Konopné semienka sú prirodzene bezlepková potravina a preto je vhodná pre ľudí s celiakiou. Semienka sú lúpané mechanickým spôsobom za studena. Produkt je tepelne neupravovaný, všetky jeho výživné zložky sú tak zachované.

 

Kúpiť konopné semienko

 

Doplňujúce informácie

Ako používať: 1 lyžica konopných semien dodá dospelému človeku minimálnu dennú dávku všetkých potrebných živín. U detí aj dospelých odporúčame konzumovať 1-2 polievkové lyžice konopných semienok denne. Pri ťažkostiach aj viac.

Balenie: 100 g

Upozornenie: Skladujte pri teplote do 20°C a pri relatívnej vlhkosti vzduchu do 70%. Môže obsahovať stopy lepku. Krajina pôvodu Rakúsko.

 

Recepty z konopy siatej

Chutné, zdravé a výživovo hodnotné recepty z konopného oleja a semien si stiahnite tu ›››

  

 

 

Podľa druhu: Semienká

Nový komentár

* (Povinné)

eBook ZDARMA

 • Ionizovaná voda

   

  Zistite prečo je Ionizovaná voda prospešná a vysoko účinná pre každého. 

  Tento praktický sprievodca vám odhalí široké použitie Alkalickej, Acidickej a Striebornej vody pri riešení mnohých zdravotných problémov. 

  ›› Získajte eBook ZDARMA

Skúsenosti zákazníkov

 • Jemná chuť

  Monika

  U známych som prvý krát ochutnala ionizovanú vodu. Hneď som sa rozhodla, že ionizátor chcem, pretože som počula iba samé super chváli ako známym voda pomohla. Je to najlepšia investícia, ktorú som si dopriala.

  ›› Produkt/Diskusia/Príspevky

 • Rýchla pomoc

  Pavol

  Trápili nás plesne v domácnosti, vyskúšali sme všetky možné dostupné prostriedky, ale nič nezaberalo. Náhodou sme sa dostali po výrobok Sterisolan a ten nám bez zápachu, rýchlo a účinne pomohol :)

  ›› Produkt/Diskusia/Príspevky

Táto stránka používa cookies. Viac info

Prihlásenie