Konopné semienka lúpané 100g

Konopné semienka lúpané 100g

Kúpite u dodávateľa

Lúpané semienka majú delikátnu orieškovú chuť a v receptoch nimi môžete nahradiť vlašské, alebo píniové orechy. Vyskúšajte domáce konopné mlieko, jogurt či konopné tofu, alebo zmiešajte semienka s medom a hrozienkami a ochuťte si ranné müsli.

Skladové číslo:

Výrobca: Prezdravie.sk

Konopné semienko je zdrojom kompletnej bielkoviny - obsahuje všetky aminokyseliny vrátane všetkých 8 esenciálnych, obsahuje esenciálne mastné kyseliny Omega 3 a Omega 6 v ideálnom pomere 1:3.

Konopné semienko má veľmi vysoký obsah obidvoch základných nenasýtených kyselín - kyseliny linolovej (56%) a kyseliny alfa-linolenovej (18%). Tieto omega-3 mastné kyseliny si ľudský organizmus nevie sám vytvárať, musia byť prijímané potravou. Optimálny prísun omega-3 mastných kyselín je dôležitý pre každého človeka, obzvlášť u tehotných a dojčiacich žien, pretože pozitívne ovplyvňuje rozvoj mozgu nenarodeného dieťaťa a novorodencov. 

Konopné semienka

Lúpané semienka majú delikátnu orieškovú chuť a v receptoch nimi môžete nahradiť vlašské, alebo píniové orechy. Vyskúšajte domáce konopné mlieko, jogurt či konopné tofu, alebo zmiešajte semienka s medom a hrozienkami a ochuťte si ranné müsli. Konopné semienko obsahuje dôležité minerály a vitamíny ako vápnik, železo, horčík a vitamín E.

Je skvelým doplnkom vyváženej zdravej stravy, či už ako prísada do šalátov, polievok, pečiva, müsli či ako základ rôznych kaší alebo iných jedál, do dusených vegetariánskych zmesí, pečiva. Jedným z ľahkých spôsobov ako z konopného semienka vyťažiť jeho hodnoty je vyrobiť konopné "mlieko".

Konzumácia konopných semienok dodáva telu všetky esenciálne aminokyseliny potrebné k udržaniu zdravia, esenciálne mastné kyseliny Omega 3, 6, 9 v pomere dokonale vhodnom pre ľudský organizmus; ďalej mnoho stopových prvkov – napr. jód, chróm, striebro a líthium a zaisťuje prísun materiálu potrebného k vytvoreniu imunitu-tvoriacich gamma globulínov.

Konopné semienka sú prirodzene bezlepková potravina a preto je vhodná pre ľudí s celiakiou. Semienka sú lúpané mechanickým spôsobom za studena. Produkt je tepelne neupravovaný, všetky jeho výživné zložky sú tak zachované.

 

Kúpiť konopné semienko

 

Doplňujúce informácie

Ako používať: 1 lyžica konopných semien dodá dospelému človeku minimálnu dennú dávku všetkých potrebných živín. U detí aj dospelých odporúčame konzumovať 1-2 polievkové lyžice konopných semienok denne. Pri ťažkostiach aj viac.

Balenie: 100 g

Upozornenie: Skladujte pri teplote do 20°C a pri relatívnej vlhkosti vzduchu do 70%. Môže obsahovať stopy lepku. Krajina pôvodu Rakúsko.

 

Recepty z konopy siatej

Chutné, zdravé a výživovo hodnotné recepty z konopného oleja a semien si stiahnite tu ›››

  

 

 

Podľa druhu: Semienká

Nový komentár

* (Povinné)

Nová otázka k produktu

* (Povinné)

Prihlásenie

Súbory cookies používame, aby sme zabezpečili funkčnosť týchto webových stránok. Viac informácií