Konopný olej lisovaný za studena 250ml

Konopný olej lisovaný za studena 250ml

Kúpite u dodávateľa

Voňavý, sviežo orieškový, 100% za studena lisovaný konopný olej je vynikajúcou slovenskou alternatívou olivového oleja.

Skladové číslo:

Výrobca: Prezdravie.sk

Voňavý, sviežo orieškový, 100% za studena lisovaný konopný olej je vynikajúcou slovenskou alternatívou olivového oleja. Kým kedysi nemohol chýbať v kuchyniach našich babičiek, dnes nájde uplatnenie v modernej slovenskej kuchyni na zdokonalenie šalátov, výrobu zdravej majonézy, alebo jednoducho na čerstvom chlebe so štipkou soli.

Olej nie je vhodný na vyprážanie a tepelnú úpravu nad 150°C, ale výborne sa hodí na zvýraznenie chute hotových teplých jedál (cestoviny, zemiaky, pizza, ryby, zapekaná zelenina, polievky, lokše, či bryndzové halušky).

Len v jednej lyžičke oleja denne získate

 • Konopný olej za studena lisovaný
  Vysoký a ideálny pomer (1:3) esenciálnych mastných kyselín omega-3 a omega-6, čím je olej mimoriadne prospešný pre správne fungovanie metabolizmu.
 • Navyše obsahuje vzácne mastné kyseliny: špeciálnu Omega-3 kyselinu SDA (stearidonová) a Omega-6 kyselinu GLA (kyselina gama-linolénová) a to ako jediný medzi bežnými jedlými rastlinnými olejmi. Gama-linolénovú (GLA) má silné protizápalové účinky, pomáha udržiavať prirodzenú vlhkosť v pleti a priaznivo ovplyvňuje hormonálnu rovnováhu v tele žien.
 • Výnimočná kombinácia GLA spolu s ostatnými Omega-3 a Omega-6 (SDA a esenciálnymi ALA, LA) mastnými kyselinami v konopnom oleji má silný protizápalový účinok, lieči kardioviskulárne ochorenia a ochorenia srdcového svalu, napomáha zlepšovať stavy cukrovky, redukuje hmotnosť, stimuluje nervový systém a je vysokoúčinná pri liečbe neurodermatitíd resp. atopických ekzémov, lupienke, akné a pod.
 • Konopný olej obsahuje až 80% polynenasýtených mastných kyselín (PUFA), čo zaraďuje konopný olej na absolútnu špičku medzi rastlinnými olejmi. PUFA tvoria hlavne jediné dve esenciálne mastné kyseliny ALA (kyselina alfa-linolénová) a LA (kyselina linolová), ktoré sú nevyhnutné pre základné funkcie ľudského organizmu a naše telo si ich nedokáže samo vyrobiť.
 • Vysoký obsah antioxidantov v konopnom oleji, ako napríklad vitamínu E, pomáha chrániť bunky pred poškodením voľnými radikálmi.
 • Konopný olej je charakteristický zelenou farbou, obsahuje vysoké množstvo chlorofylu, známeho svojimi hojacimi, antibakteriálnymi, antiradiačnými a chemoprotektívnymi účinkami.  

 

Recepty z konopy siatej

Chutné, zdravé a výživovo hodnotné recepty z konopného oleja a semien si stiahnite tu ›››

Aby vám olej chutil, je dôležité uložiť ho na chladom a tmavom mieste. Teplo a svetlo rýchlo znehodnotia jeho chuť a výživové vlastnosti. Preto ho pred otvorením chráňte pred svetlom a teplom, po otvorení vždy dobre uzavrite a skladujte v pôvodnej fľaši v chladničke. Ak je olej horký, alebo zmení farbu na žltkastú, znamená to, že bol nesprávne skladovaný.

 

Kúpiť konopný olej

 

Doplňujúce informácie

Dávkovanie: Užívajte 1-2 lyžice 1-2x denne. Konopný olej je možné pridávať aj do pokrmov, šalátov, ovocnej šťavy a pod.

Balenie: 250 ml

Upozornenie: Neprekračujte uvedené denné dávkovanie. Prípravok nie je určený ako náhrada pestrej stravy. Nie je určené pre deti, tehotné a dojčiace ženy. Ukladajte mimo dosahu detí. Balené v ochrannej atmosfére dusíka. Skladujte v tme pri teplote do 25°C v uzavretom obale. Vhodné pre vegetariánov a vegánov.

 

Podľa druhu: Oleje, maslá

Nový komentár

* (Povinné)

eBook ZDARMA

 • Ionizovaná voda

   

  Zistite prečo je Ionizovaná voda prospešná a vysoko účinná pre každého. 

  Tento praktický sprievodca vám odhalí široké použitie Alkalickej, Acidickej a Striebornej vody pri riešení mnohých zdravotných problémov. 

  ›› Získajte eBook ZDARMA

Skúsenosti zákazníkov

 • Jemná chuť

  Monika

  U známych som prvý krát ochutnala ionizovanú vodu. Hneď som sa rozhodla, že ionizátor chcem, pretože som počula iba samé super chváli ako známym voda pomohla. Je to najlepšia investícia, ktorú som si dopriala.

  ›› Produkt/Diskusia/Príspevky

 • Rýchla pomoc

  Pavol

  Trápili nás plesne v domácnosti, vyskúšali sme všetky možné dostupné prostriedky, ale nič nezaberalo. Náhodou sme sa dostali po výrobok Sterisolan a ten nám bez zápachu, rýchlo a účinne pomohol :)

  ›› Produkt/Diskusia/Príspevky

Táto stránka používa cookies. Viac info

Prihlásenie