Konopný olej lisovaný za studena 250ml

Konopný olej lisovaný za studena 250ml

Kúpite u dodávateľa

Voňavý, sviežo orieškový, 100% za studena lisovaný konopný olej je vynikajúcou slovenskou alternatívou olivového oleja.

Skladové číslo:

Výrobca: Prezdravie.sk

Voňavý, sviežo orieškový, 100% za studena lisovaný konopný olej je vynikajúcou slovenskou alternatívou olivového oleja. Kým kedysi nemohol chýbať v kuchyniach našich babičiek, dnes nájde uplatnenie v modernej slovenskej kuchyni na zdokonalenie šalátov, výrobu zdravej majonézy, alebo jednoducho na čerstvom chlebe so štipkou soli.

Olej nie je vhodný na vyprážanie a tepelnú úpravu nad 150°C, ale výborne sa hodí na zvýraznenie chute hotových teplých jedál (cestoviny, zemiaky, pizza, ryby, zapekaná zelenina, polievky, lokše, či bryndzové halušky).

Len v jednej lyžičke oleja denne získate

  • Konopný olej za studena lisovaný
    Vysoký a ideálny pomer (1:3) esenciálnych mastných kyselín omega-3 a omega-6, čím je olej mimoriadne prospešný pre správne fungovanie metabolizmu.
  • Navyše obsahuje vzácne mastné kyseliny: špeciálnu Omega-3 kyselinu SDA (stearidonová) a Omega-6 kyselinu GLA (kyselina gama-linolénová) a to ako jediný medzi bežnými jedlými rastlinnými olejmi. Gama-linolénovú (GLA) má silné protizápalové účinky, pomáha udržiavať prirodzenú vlhkosť v pleti a priaznivo ovplyvňuje hormonálnu rovnováhu v tele žien.
  • Výnimočná kombinácia GLA spolu s ostatnými Omega-3 a Omega-6 (SDA a esenciálnymi ALA, LA) mastnými kyselinami v konopnom oleji má silný protizápalový účinok, lieči kardioviskulárne ochorenia a ochorenia srdcového svalu, napomáha zlepšovať stavy cukrovky, redukuje hmotnosť, stimuluje nervový systém a je vysokoúčinná pri liečbe neurodermatitíd resp. atopických ekzémov, lupienke, akné a pod.
  • Konopný olej obsahuje až 80% polynenasýtených mastných kyselín (PUFA), čo zaraďuje konopný olej na absolútnu špičku medzi rastlinnými olejmi. PUFA tvoria hlavne jediné dve esenciálne mastné kyseliny ALA (kyselina alfa-linolénová) a LA (kyselina linolová), ktoré sú nevyhnutné pre základné funkcie ľudského organizmu a naše telo si ich nedokáže samo vyrobiť.
  • Vysoký obsah antioxidantov v konopnom oleji, ako napríklad vitamínu E, pomáha chrániť bunky pred poškodením voľnými radikálmi.
  • Konopný olej je charakteristický zelenou farbou, obsahuje vysoké množstvo chlorofylu, známeho svojimi hojacimi, antibakteriálnymi, antiradiačnými a chemoprotektívnymi účinkami.  

 

Recepty z konopy siatej

Chutné, zdravé a výživovo hodnotné recepty z konopného oleja a semien si stiahnite tu ›››

Aby vám olej chutil, je dôležité uložiť ho na chladom a tmavom mieste. Teplo a svetlo rýchlo znehodnotia jeho chuť a výživové vlastnosti. Preto ho pred otvorením chráňte pred svetlom a teplom, po otvorení vždy dobre uzavrite a skladujte v pôvodnej fľaši v chladničke. Ak je olej horký, alebo zmení farbu na žltkastú, znamená to, že bol nesprávne skladovaný.

 

Kúpiť konopný olej

 

Doplňujúce informácie

Dávkovanie: Užívajte 1-2 lyžice 1-2x denne. Konopný olej je možné pridávať aj do pokrmov, šalátov, ovocnej šťavy a pod.

Balenie: 250 ml

Upozornenie: Neprekračujte uvedené denné dávkovanie. Prípravok nie je určený ako náhrada pestrej stravy. Nie je určené pre deti, tehotné a dojčiace ženy. Ukladajte mimo dosahu detí. Balené v ochrannej atmosfére dusíka. Skladujte v tme pri teplote do 25°C v uzavretom obale. Vhodné pre vegetariánov a vegánov.

 

Podľa druhu: Oleje, maslá

Nový komentár

* (Povinné)

Nová otázka k produktu

* (Povinné)

Prihlásenie

Súbory cookies používame, aby sme zabezpečili funkčnosť týchto webových stránok. Viac informácií