Späť

tomola

Počet zobrazení: 30

Aktívni športovci často zažívajú po svojich tréningoch bolesti svalov a únavu, čo si vyžaduje aj vyššiu formu regenerácie. Ale ani bežní ľudia nie sú výnimky, a z času na čas aj ich svalovica môže potrápiť.

tomola

Skúsenosť od Dawida Tomala (poľský závodný chodec): Môj prirodzený doping 

Som profesionálny chodec, masér, tréner. Ionizátor sa v mojom dome objavil veľmi nečakane a spontánne. Po súťaži som v jednom sponzorskom stánku pil veľmi chutnú vodu. Pani zo stánku mi vysvetlila, že ide o ionizovanú alkalickú vodu vyrobenú z obyčajnej vodovodnej vody a dala mi brožúru Dr. Brodeckej o ionizovanej vode.

Bol som ohromený, keď viem, že ionizátory predávali v mojom meste (Doplnené: p. Tomola je z Katovíc/Poľsko). Kúpený ionizátor sa dá vrátiť do 30 dní a peniaze viem získať späť, nestratil som nič, kúpil som si ho.

To, čo som videl, je pôsobivé. Počas ionizácie sa voda stáva chutnou a mäkkou, ale s vysokým obsahom základných minerálov, je antioxidačná a zásaditá.

V skutočnosti je každá z týchto vlastností vhodná pre športovcov. Je to taký prirodzený doping. V skutočnosti sa tento výraz často používa v zahraničnej literatúre. V situácii, keď by mohla vyhrávať stotina sekundy, je to dôležité.

 

Ionizovaná voda prospieva športovcom

V období medzi súťažami som vyskúšal, ako voda funguje na mojom tele. Mám pocit, že môžem trénovať aktívnejšie a na druhý deň ráno nemám bolesti svalov, moja telesná hmotnosť sa mierne znížila, a to aj po vyčerpaní konkurencie sa cítim plný energie.

Trvá to už viac ako rok a podľa môjho názoru je to len vďaka ionizátoru, pretože som nič nezmenil a čas letí, telo starne, a preto je potenciálne menej odolné.

Po konzultácii s odborníkom som si uvedomil, že na tom nie je nič zložité. Alkalická voda riedi krv a prenáša viac kyslíka, takže svaly pracujú efektívnejšie (výskum to potvrdzuje). Je to antioxidant, takže bojuje proti stresu, ktorý vaše telo dostáva z namáhavého cvičenia, a potom sa cítite oveľa lepšie.

Pokiaľ ide o mňa, odporúčam ionizátor každému športovcovi, ktorého vytrvalostná disciplína má kľúčový význam.

S Pozdravom, Dawid T.

 

Zdroj: So súhlasom web-stránky Waterionizer.pl zverejnená referencia zákazníka

 

.

 

Čo sa deje, keď Alkalická pH voda vstúpi do žalúdka ...

Za normálnych podmienok sú žalúdočné šťavy silne kyslé. Žalúdočná kyselina nie je vopred pripravená, vyrába sa v žalúdku podľa potreby, keď potravina vstupuje dnu. Keď ionizovaná alkalická voda vstupuje do žalúdka, žalúdok začne bojovať proti stúpajúcemu pH a začne vylučovať viac žalúdočnej kyseliny.

Reflux, pálenie záhy

Zdá sa, že by to malo minimalizovať účinky alkalickej vody, ale počas produkcie žalúdočnej kyseliny sa vytvárajú vedľajšie látky, ktoré sú dôležité pre alkalizáciu tela, ako sú uhľovodíky sodné a draselné. Nevstupujú do žalúdka, ale do krvného obehu, čím plnia alkalický krvný pufor a zvyšujú schopnosť krvi neutralizovať nadbytok kyseliny v tele. Keď sa produkuje viac kyseliny žalúdka, vyrába sa viac a viac uhľovodíkov, takže viac z nich vstupuje aj do krvného obehu. 

Upozornenie: Ionizovaná alkalická voda nenapráva telesnú poruchu uzatváracieho mechanizmu v spodnej časti pažeráka, či zdvihnutie žalúdka až do úrovne pažeráka a ďalšie anomálie. Má vplyv len na neutralizáciu a stimuláciu sekrécie kyseliny v žalúdku.

  

Z odborných názorov 

Prof. Kogure Keizoo, Kogure Clinic of Juntendo Hospital, Japonsko

Žalúdok môže byť ľahko rozrušený chorobami a inými všeobecnými chorobami. Okrem toho akékoľvek nervové napätie alebo úzkosť, či stres často spôsobujú podráždenie žalúdka. Všetky tieto faktory veľmi ovplyvňujú a súvisia s činnosťou žalúdka.

Dôležitou úlohou ionizovanej alkalickej vody v našom žalúdku je neutralizácia sekrétov a posilnenie funkcií žalúdka. Všeobecne platí, že po 1 až 3 minútach konzumácie tejto špeciálnej vody sa žalúdočná šťava zvýši na 1 1/2-krát.

Pre tých, ktorí trpia hypochlorhydriou (znížené vylučovanie kyseliny chlorovodíkovej v žalúdočnej šťave) alebo achlorhydriou (nedostatok kyseliny soľnej (chlorovodíkovej) v žalúdočnej šťave), bude alkalická ionizovaná voda stimulovať bunky žalúdka tak, aby vyrábali viac žalúdočnej šťavy. Tento príjem zvyšuje trávenie a vstrebávanie minerálov.

Na druhej strane u ľudí s hyperchlórhydriou (zvýšené množstvo voľnej kyseliny chlorovodíkovej v žalúdočnej šťave) bude alkalická iónizovaná voda neutralizovať nadmernú žalúdočnú šťavu. Preto nevytvára žiadne nepriaznivé reakcie.

Podľa lekárskeho lektora z Maeba University, pH žalúdočnej sekrécie zostane normálne aj po spotrebovaní alkalickej iónizovanej vody. To dokázalo, že alkalická iónizovaná voda je schopná neutralizovať a stimulovať sekréciu.

 

.

 

Účinky Ionizovanej Alkalickej vody

Ionizovaná voda neobmedzené prínosy

• Doplní potrebné alkalické ióny, ktoré zabraňujú hromadeniu kyslého odpadu a to nie len v oblasti kĺbov, ale bez váhania môžeme hovoriť o všetkých bunkách tela.

Vysoké hodnoty antioxidantov v Alkalickej vode neutralizujú voľné radikály, ktoré sú príčinou rýchlejšieho starnutia buniek, teda celého tela.

• Alkalická voda sa omnoho ľahšie vstrebáva do buniek, pretože je tvorená menšími zhlukmi molekúl, ako obyčajná voda. Lepšie vstrebávanie vody do buniek znamená viac kyslíka pre bunky, viac výživných látok, lepšie vnútorné čistenie buniek (detox), viac energie a pomalšie starnutie buniek.

• Všetky tieto bonusy Alkalickej vody zlepšujú stav pacientov s Refluxom a napomáhajú predchádzať problémom spojených s prekyslením organizmu.

 

Doplňujúce informácie 

Koľko Alkalickej vody je potrebné denne vypiť? Toľko, aby ste pokryli dennú potrebu tela. Priemernú spotrebu vypočítate nasledovne: 0,04l x telesná váha (Príklad: 0,04 x 70kg = 2,8l vody denne). 

Aká hodnota pH vody je odporúčaná? Alkalická voda s pH 9,5 je najvhodnejšia pre dosiahnutie najlepších výsledkov.

 

Užite si väčšiu pohodu :) Ionizovaná Alkalická voda Vám pomôže 

stíšiť nepríjemné pálenie žalúdočnej kyseliny.

 Alkalická ionizovaná voda podpora pankreasu

 

A to nie je všetko ...  S čím vám môže IONIZOVANÁ VODA ešte pomôcť? Tu sú ďalšie skúsenosti

Skúsenosti s ionizovanou vodou 

 

Táto stránka je chránená programom reCAPTCHA a spoločnosťou Google. Platia Pravidlá ochrany osobných údajov a Zmluvné podmienky.

Prihlásenie

Súbory cookies používame, aby sme zabezpečili funkčnosť týchto webových stránok. Viac informácií