Späť

Prečo si moja 9ročná dcéra sama vynútila kúru proti parazitom?

Počet zobrazení: 48

Bol to aj pre mňa šok! Nechápala som ... Bolo to koncom zimy a moja vtedy 9ročná dcéra (teraz má už 11rokov), prišla za mnou s tým, že jej mám dať parazitnú kúru. Doslova mi povedala: "Daj mi kúru proti parazitom, už ju potrebujem!" Veľmi som to v ten deň neriešila, lebo som si povedala, že je ešte čas, kúra by sa mala robiť na jar a toho času bol koniec januára. Ale ona za mnou prišla aj na druhý deň, aj na tretí a takto za mnou chodila vyše týždňa, ... a s pribúdajúcimi dňami bola nástojčivejšia, až som jej tú kúru proti parazitom nakoniec dala. Zdá sa vám táto moja skúsenosť "vytrhnutá" z reálneho života? Aby vám to dávalo celé zmysel, tak doplním, prečo k tejto situácii vôbec došlo:

Prečo si moja 9ročná dcéra sama vynútila kúru proti parazitom?

Začalo to niekedy v roku 2013, keď som sa v rámci hľadania informácií ako aktívne podporovať imunitu, dostala k problematike parazitov v tele. Zúčastnila som sa prednášky od spoluautora parazitnej kúry Paracleans od spoločnosti Siberian Health a z logického a aj praktického hľadiska mi získané informácie dávali zmysel.

Doma som odparazitovanie na jar a jeseň zaviedla ako pravidelnú preventívnu starostlivosť o črevá a celé telo, s cieľom podporiť zdravé črevné prostredie, pretože v tráviacom trakte sa vytvára až 70% imunity. Všetko, čo v tráviacom trakte nemá byť, znižuje a odoberá schopnosť imunite fungovať správne.

Vtedy moja 4 ročná dcéra prvý krát absolvovala kúru proti parazitom a odvtedy každý rok pravidelne na jar a jeseň prečisťujeme črevá od parazitov pomocou bylinných prípravkov, čo má samozrejme pozitívny vplyv aj na iné orgány.

Keď následne po piatich rokoch pravidelného odparazitovania prišla za mnou a sama si kúru pýtala, najprv to bol pre mňa šok ... Ale uvedomila som si, že ona najlepšie vie, či jej takáto pravidelná očista prospieva a sama najlepšie vie, kedy kúru potrebuje. Opýtala som sa jej, aké zmeny na sebe cíti: "Keď ma nebolí brucho som kľudnejšia, aj sa mi lepšie spí a cítim viac energie, alebo takú lepšiu náladu. A nemám takú chuť na sladkosti :)."

 

Aké pozitívne výsledky odparazitovanie prináša?

Parazity v tele

Ak sa pozriem na stav dcérky pred kúrou a po kúre: Ústup bolestí v podbrušku, vymizne neopodstatnené a aj zapáchajúce nadúvanie, hnačkovitá stolica, svrbenie v konečníku, škrípanie zubov počas spánku, vytekanie slín počas spánku, kvalitnejší spánok a lepšie sústredenie, menšia chuť na sladkosti.

• Aké sú prínosy z dlhodobého hľadiska? 

Minimálna chorobnosť, možno 1-2 krát do roka mávala mierne soplíky, ktoré sme riešili prírodnými antibiotikami. Za posledné 2 roky žiadne problémy, ale to každý večer pred spánkom pravidelne užíva oreganový olej, ktorý preventívne udržuje rovnováhu baktérií v tele. V podstate dcérka za 11rokov ešte nikdy nebola v stave, že by musela užívať chemické antibiotiká. A toto platí aj na nás dospelákov.

 

• Možno si kladiete otázku, či dávam robiť dcérke, alebo nám dospelým testy na parazity? Nie, nedávam.

Doma nechováme žiadne zvieratká, cez ktoré by bol možný priamy prenos parazitov. Ale sú aj iné cesty prenosu (vzduch, voda, zelenina, ovocie, nedostatočne tepelne upravené mäso, z osoby na osobu, všetky plochy a predmety mimo domácnosť, atď.) a medzi deťmi, ktoré sú súčasťou kolektívu v škôlke, škole, alebo sa spolu stretávajú a hrajú na detských ihriskách (pieskoviská) je takmer nemožné zabrániť prenosu. Preto aj napriek maximálnym hygienickým opatreniam, si parazity k nej dokázali nájsť cestu. 

Toto je dôvod prečo neriešim, či niekto z nás doma má parazity, viem, že je vysoký predpoklad ich hocikde získať, preto testovanie nevyužívam. Bez ohľadu na to, či mám parazity potvrdené na papieri, alebo nie, robíme pravidelne prečistenie tela, lebo viem, že očista podporuje imunitu.

 

Odparazitovanie prijmite ako prevenciu s účelom posilniť IMUNITU

Po viacročnej skúsenosti s pravidelným odparazitovaním vidím pozitívne výsledky. Moja dcéra vlastným pozorovaním svojho tela zistila, že sa cíti omnoho lepšie, keď sa telo pravidelne prečistí. Nemusím ju nútiť a vysvetľovať jej, že je to potrebné robiť, ... ona naháňa mňa, že odparazitovanie chce, lebo vie a cíti, že je pre jej telo prínosné.

► Ak sa pozriete na svoj život, tak zistíte, že robíte pravidelne mnoho automatických a preventívnych činností za účelom podporiť svoje zdravie - niektoré každý deň, iné raz za týždeň, mesiac, alebo rok. 

A odparazitovanie je presne to isté, prijmite ho ako automatickú a preventívnu činnosť, ktorú urobíte 2 krát do roka (jar a jeseň). A nezabudnite, že účelom je získať zdravý tráviaci trakt osídlený prospešnými mikroorganizmami, ktorý podporí a vytvorí posilnenú imunitu potrebnú ako ochranný štít voči ďalším patogénom ako sú baktérie, vírusy, plesne, či kvasinky.

 

Mohlo by vás zaujímať

• Ktoré prírodné prípravky použiť proti parazitom?

• Články z Natur♥Blogu: ›Parazity v tele 

 

.

 

Pokiaľ máte otázku, tak ju napíšte nižšie do komentárov. Rada odpoviem :)

Ak sa vám článok páčil, alebo vám dáva zmysel, dajte mu Páči sa mi. Ak môžu tieto informácie pomôcť niekomu z vášho okolia, zdieľajte ho zo svojimi priateľmi.

 

Bakterie virusy plesne parazity rady navody skusenosti HarmonyNature

 

Ak kliknete myšou na ľubovoľné farebné (červené) slovo pred ktorým je znak malej šípky (), otvorí sa Vám o tom viac informácií. Ak niektorý odkaz nefunguje, budem rada, keď mi o tom napíšete na mail: office@harmonynature.sk.

 

Upozornenie: Tento článok má informatívny charakter, obsah pochádza z dostupnej literatúry a Internetu. Jej autorom nie je lekársky, alebo zdravotnícky školený odborník a nenesie žiadnu zodpovednosť v prípade nesprávneho použitia liečivých rastlín, odvodených produktov, alebo pri aplikovaní jednotlivých liečebných metódach. Pri akútnych zdravotných problémoch vyhľadajte svojho lekára.

Obsah stránky podlieha ochrane autorských práv. Preberanie, kopírovanie, šírenie článkov alebo ich častí bez súhlasu prevádzkovateľa je zakázané.

 

 

Táto stránka je chránená programom reCAPTCHA a spoločnosťou Google. Platia Pravidlá ochrany osobných údajov a Zmluvné podmienky.

Prihlásenie

Súbory cookies používame, aby sme zabezpečili funkčnosť týchto webových stránok. Viac informácií