Späť

Poznáte pleťové oleje? Naučte sa tieto diamanty prírody správne používať.

Pridal: Počet zobrazení: 9554

Ešte stále nedáte dopustiť na klasické krémy na pleť? Obávate sa nahradiť ich pleťovými rastlinnými olejmi? Predstava, že sa vám bude pleť ligotať ako mastná knedľa vás odrádza povoliť uzdu experimentovaniu? Prečítajte si, ako jednoducho pleťové oleje používať a zistíte, že sa v nich skrýva skutočný poklad pre akýkoľvek typ pleti.

Poznáte pleťové oleje? Naučte sa tieto diamanty prírody správne používať.

Návrat k prírode je obrovským trendom v starostlivosti o pleť a dôležitou súčasťou každodenného skrášľovania. Pleť sa vďaka správne zvolenému oleju začne správať a fungovať na jedničku a dokonca vám pomôže vyriešiť akné i vrásky. Veľkým bonusom olejov ich NE-chemické zloženie. Nebojte sa olejov a vaša pokožka vám bude skutočne vďačná.

1. Benefity pleťových olejov

 • Rastlinné oleje obsahujú množstvo vitamínov, minerálnych látok a nenasýtených mastných kyselín.
 • Vďaka tomuto zloženiu majú prirodzený ochranný faktor dva až štyri, ktorý pokožku chráni pred nepriaznivým vplyvom slnečného žiarenia, a teda aj pred predčasným starnutím.
 • Oleje vynikajúco regenerujú, vyživujú a liečia pleť, i pokožku celého tela.
 • Aj napriek olejovej konzistencii ich pokožka vie ľahko vstrebať, pretože sa podobajú kožnému tuku.
 • A čo je najdôležitejšie, sú bez chemikálií - teda žiadne konzervačné látky, antibakteriálne zložky a umelé parfumy - neobsahujú nič, čo by zbytočne dráždilo, vysušovalo, či inak poškodzovalo pokožku.
 • Oleje sa na pleť nanášajú v malom množstve, pár kvapiek, čo pri správnom používaní znamená aj ušetriť ako na počte používaných výrobkov, tak i finančne.

2. Vyberte si ten správny

Pleťové oleje sú vhodné ako pre deti, mladistvú pleť, ale i citlivú, mastmú, aknóznu, či starnúcu pleť. Tak ako dokážu potešiť ženské srdiečka, svoje miesto si nájdu aj u pánov. Podľa druhu oleja ich viete využiť na pleť, vlasy i celé telo, na zábaly, masáž, kúpeľ, či v kuchyni - takéto všestranné a viacúčelové využitie si pri klasických krémoch dovoliť nemôžete. 

Ponuka Bio pleťových olejov značky Born to Bio: kliknite na tento odkaz

Pleťový olej na pokožku, podľa účelu a použitia

3. Naučte sa ich správne používať

To, čo potrebujete vedieť o správnom používaní pleťových olejov je jedna jediná vec: nanášajte ich na vlhkú, jemne orosenú pokožku kvapkami vody. Ak olej aplikujete jemnou masážou na vlhkú pokožku, vytvorí sa na nej emulzia, ktorá ľahko vsiakne. Potom stačí päť až desať minút počkať, kým sa olej úplne absorbuje a zamasteného oblečenia, či ligotavej pleti sa nemusíte obávať.

 • PLEŤ: Vyčistite si pleť, jemne ju zvlhčite vodou, na tento účel môžete použiť aj pleťovú vodu (termálnu, kvetovú, a pod.). Do dlane si kvapnite 3 - 5 kvapiek oleja, pošúchajte dlane o seba pár krát, aby sa olej zohrial. Uvoľnia sa prospešné látky a vy tak získate ešte efektívnejšie výsledky olejovej starostlivosti. Následne dlane jemne priložte na vlhkú tvár a jemne olej vtláčajte do tváre. Nevynechajte žiadnu časť tváre, blahodarné účinky oleja doprajte lícam, čelu, očnému okoliu (pozor na okolie očných kanálikov), celému nosu, okolo pier, a taktiež náchylnej pokožke dekoltu a krku. Aplikáciu zakončite jemnými krúživými pohybmi bruškami prstov, čím olej dobre zapracujete do pokožky. Počkajte cca 10 minút a môžete nanášať na pleť make-up. 
 • POKOŽKA TELA: Po sprchovaní pokožku zľahka osušte uterákom, tak aby ostala jemne vlhká.  Pri nanášaní oleja na pokožku tela platí to isté ako pri nanášaní na pleť, na orosenú vlhkú pokožku naneste jemnou masážou pár kvapiek v dlaniach zohriateho oleja. Budete cítiť ako sa na povrchu pokožky vytvorila emulzia, ktorá sa však rýchlo vstrebe.
 • Ak ste to s množstvom kvapiek prehnali a pokožka ostala predsa viac mastnejšia, odsajte olej priložením papierového servítka. Menším tréningom rýchlo odhadnete vhodný počet kvapiek oleja na ktorúkoľvek časť tela.
 • PLEŤ V ZIME: V zimnom (mrazivom) období nanášajte olej na suchú pleť. Voda, ktorá ostane na povrchu pleti môže zamrznúť, čo môže spôsobiť poškodenie pleti. Ak však po nanesení oleja pôjdete do mrazivého počasia po 1 - 2 hodinách, je to v poriadku, voda sa za ten čas stihne vypariť.
 • ZÁBAL NA VLASY: Rastlinné oleje vám skvelo poslúžia aj na posilnenie a regeneráciu vlasov a vlasovej pokožky. Na vlhké umyté vlasy, či vlasovú pokožku naneste (vmasírujte) pár kvapiek oleja, vlasy zabaľte do igelitovej čiapky alebo potravinovej fólie a prikryte uterákom, ktorý vopred nahrejte žehličkou, alebo fénom. Nechajte pôsobiť 0,5 - 1 hod. a následne dôkladne zmyte so šetrným šampónom (najlepšie s čo najmenším obsahom chémie, napr. šampóny značky Born to Bio).

4. Éterické oleje - bonus navyše

Do základného oleja si môžete pridať aj svoj obľúbený éterický olej. Pozor, nie opačne. Éterické oleje sú vysoko koncentrované výťažky z malých žliazok, ktoré sa nachádzajú v kvetoch, listoch, plodoch, kôre, dreve či v koreňoch rastlín, preto ich pridávajte do olejov v tomto odporúčam množstve:

 • Pleť: 5 až 8 kvapiek na 50 ml základného oleja
 • Telo: 20 až 30 kvapiek na 50 ml základného oleja
 • Kúpeľ: 5 až 10 kvapiek na 10 ml základného oleja

5. Čo môžete od pleťových olejov očakávať

Ak túžite získať prirodzenú hebkosť, jemnosť a hydratáciu pleti vďaka všetkým pozitívnym účinkom olejov, neváhajte a doprajte si ich maximálnu starostlivosť. Keď sa s rastlinnými olejmi skamarátite, vaša pleť zažije blahodarný návrat k svojej prirodzenej kráse a za pár týždňov získa hodvábny vzhľad. Čo si viac priať?

 

.

 

Napadla vás otázka ohľadom pleťových olejov, tak ju napíšte do komentárov. Rada odpoviem :)
Ak sa vám článok páčil, alebo vám dáva zmysel, dajte mu Páči sa mi a zdieľajte ho zo svojimi priateľmi.

  

Rady, návody z darov prírrody

 

Ak kliknete myšou na ľubovoľné farebné (červené) slovo pred ktorým je znak malej šípky (), otvorí sa Vám o tom viac informácií. Ak niektorý odkaz nefunguje, budem rada, keď mi o tom napíšete na mail: office@harmonynature.sk.

 

Diskusia

(1 komentár)

suchá pleť po použití oleja Viola 7.3.2018 21:17:31

Prihlásenie

Súbory cookies používame, aby sme zabezpečili funkčnosť týchto webových stránok. Viac informácií