Späť

imunita

Leto končí, jeseň začína ... Zvýšená náchylnosť na rôzne bakteriálne a vírusové infekcie je predo dvermi. Už ste začali s prípravou organizmu na prichádzajúce sychravé jesenné počasie a dlhé zimné obdobie? Pýtate sa prečo? Pretože je najvyšší čas začať s prípravou najsilnejšej zbrane akú máte! ...

imunita

.

Vaša jedinečná zbraň je silná IMUNITA, 

ktorá vás chráni pred vplyvom vonkajšieho prostredia, ale aj pred zmenami, ktoré vznikajú v tele. Pomerne presné odhady hovoria, že v črevnom systéme je 70-80 % jeho celkového imunitného systému a tento bunkový systém by zabral rozlohu asi piatich futbalových ihrísk.

Žije v ňom niekoľko desiatok triliónov mikroorganizmov, patriacich do asi 1000 druhov baktérii, ktoré obsahujú viac ako 3 milióny génov, čo je 150-krát viac ako ich má ľudský organizmus. Každý človek má vlastné a jedinečné zloženie črevných mikroorganizmov. Je to čosi neopakovateľné, čo definuje každého dospelého asi ako odlačok prsta.

Už z týchto informácií je zrejmé, že imunitný potenciál ľudského čreva je obrovský. A rovnako veľký je aj vplyv črevnej mikroflóry na imunitný systém človeka.

 

Čo imunitu oslabuje? 

• užívanie chemických antibiotík, hormónov, dlhodobá chemická liečba

• nevítaný hostia v tráviacom trakte - parazity

• nestrávené zvyšky potravy, konzumácia stravy s vysokým obsahom konzervačných látok, prejedanie, konzumácia alkoholu, ...

• stres, fyzické a psychické vyčerpanie, nedostatok spánku

• nedostatok telesnej aktivity, pohyb na čerstvom vzduchu, po , pri úbytku slnečného žiarenia, 

• nadmerný vplyv rôzneho druhu žiarenia, vrátane slnečného

  

Kedy je správny čas začať?

O hrozbe možnej "chrípkovej epidémie" sa hovorí v médiách už od konca leta. A to z jediného dôvodu, aby sa ľudia stihli dať včas, s predstihom zaočkovať.

Lepším, a pre organizmus prospešnejším riešením je včas, s predstihom podporiť imunitný systém tak, aby bol pripravený nie len na chrípku, ale aj na iné ochorenia z vnútra, či z vonka oragnizmu. 

Pripraviť organizmus znamená aktívne podporiť  imunitný systém. A keďže základom imunitného systému je tráviaci trakt - črevá, príprava na jesenné - zimné obdobie začína už v Septembri - Októbri.

Účelom prípravy je vybudovať črevnú mikroflóru, ktorá bude vo väčšom pomere osídlená zdravými (dobrými), prosp

ešnými baktériami. Tráviaci trakt okrem dobrých, prospešných baktérií obývajú aj škodlivé baktérie a parazity.

 

Rovnováha v črevnej mikroflóre

 

Pomer dobrých a zlých, neprošných baktérií, či parazitov priamo úmerne závisí na obranyschopnosti organizmu a vstrebateľnosti vitamínov, minerálov z potravy a doplnkov výživy.

Čím väčšie zastúpenie prospešných baktérií si v črevách vybudujete, tým na vyššej úrovni bude vaša IMUNITA pracovať.

 

Čím väčšie zastúpenie prospešných baktérií v črevách bude dosiahnuté, tým na vyššej úrovni bude imunita pracovať. Tento stav je možné dosiahnuť nasledovne:

Vyčistiť tráviaci trakt od hlienov, toxínov, nestrávených látok

Vyčistenie tráviaceho traktu od parazitov

Dplnenie, osídlenie prospešných baktérií

 

 

Prečo odparazitovať na jar

 

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Prihlásenie

Súbory cookies používame, aby sme zabezpečili funkčnosť týchto webových stránok. Viac informácií