Späť

Čo vás môže milo prekvapiť, keď sa budete pravidelne čistiť od parazitov

Odparazitovanie sa u nás doma stalo pravidelnou súčasťou jarného a jesenného obdobia ako prirodzený rituál na podporu imunity. Niečo ako pravidelná údržba auta, jednoducho to berieme tak, že aj ľudský organizmus treba pravidelne čistiť, aby fungoval čo najlepšie. Tento rok ma však moja 9-ročná dcérka úplne zaskočila svojou požiadavkou ...

Skôr ako prejdem k pointe, čo ma úplne zaskočilo, ale aj milo prekvapilo, musím uviesť, že mojej dcérke pravidelne dávam parazitnú kúru už 5 rokov. Vždy na jar a jeseň prečistíme telo. Prečo? Pretože viem, že parazitom sa nedá vyhnúť, aj keď doma nechováme žiadne mačky, psíky ... aj tak existuje vysoká pravdepodobnosť kde sa dá nakaziť parazitmi. Pobyt v kolektíve, kde môže byť prenášačom ktorékoľvek dieťa, či dospelý, priestor vonku (veď si len všimnite niektorých nezodpovedných psíčkarov, ako ignorujú psie výkaly pri venčení, nehovoriac o detských ihriskách), nedostatočne umytá zelenina a ovocie, ... a zrejme to poznáte, keď sa deti vonku hrajú, špinavými rukami si vedia veľmi ľahko zaviesť hocijakú infekciu cez ústa, vrátane parazitárnej infekcie.

Musím ešte priznať, že aj napriek pravidelnému odparazitovávaniu sme jeden rok museli riešiť akútne odparazitovanie v priebehu leta. U dcérky sa vtedy potvrdila mrľa detská, čo je asi najbežnejší a najľahšie odhaliteľný parazit v detskom veku.

 

Toto som nečakala ... zároveň ma to veľmi milo prekvapilo

Na začiatku februára prišla za mnou moja dcérka a spýtala sa ma: "Mami, kedy mi dáš parazitnú kúru?"

 

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Prihlásenie

Súbory cookies používame, aby sme zabezpečili funkčnosť týchto webových stránok. Viac informácií