Časté otázky ► Filtračná Alkalická kanvica AOK 109

Pridal: Počet zobrazení: 10

Filtračná kanvica s vymeniteľným alkalickým filtrom je praktické domáce zariadenie na výrobu čistej, alkalizovanej vody. Prečítajte si skúsenosti a časté otázky týkajúce sa filtračnej kanvice AOK 109 a taktiež ohľadom výroby alkalickej vody.

Časté otázky ► Filtračná Alkalická kanvica AOK 109

 

. Ako dlho si filtrovaná voda udrží pH a ORP hodnoty?

Filtovaná alkalická voda, vzhľadom na obe hodnoty pH a aj ORP, poskytuje maximálne účinky keď je organizmom prijatá do 3 hodín po filtrácii. Prečo je to tak, pozrite moje meranie pH a ORP hodnôt filtovanej vody.

 

. Ako sa starať o alkalickú kanvicu a filter?

Keď kanvicu nepoužívate, odložte ju na chladnom suchom mieste. Odnímateľný filter je náhradnou súčasťou a musí byť uložený samostatne. Filter najprv vysušte na slnečnom svetle (nie na priamom slnečnom žiarení), následne ho skladujte v chladničke.

Po dlhšej dobe používania sa môže prirodzene na stene kanvice vytvárať biely povlak z alkalických minerálov obsiahnutých vo vode, čo nie je žiadna závada, ale iba estetický detail. Zbaviť sa ho môžete pomocou octu alebo citrónovej šťavy. 

 

. Prečo niektorí ľudia majú príznaky podobné chrípke pri prvom pití alkalickej vody?

Na začiatku pitia ionizovanej alkalickej vody si môžete všimnúť príznaky podobné chrípke. Ionizačný proces vytvára zhluky molekúl vody, ktoré sú o polovicu menšie ako pravidelné zhluky molekúl vody. To je dôvod, prečo je ionizovaná alkalická voda niekedy označovaná ako "redukovaná voda", pretože sa zmenšila veľkosť skupiny molekúl z 12 na 6 molekúl vody. To spôsobuje, že voda je oveľa viac hydratačná, ľahšie preteká cez tkanivá, čím vytláča toxíny z organizmu. To je čistiaci detoxikačný účinok vody, ktorý sa niekedy u ľudí prejavuje bolesťami hlavy, či hnačkou. Tento stav je však dočasný, po prečistení tela sa prejavy vytratia.

V prípade vážnejšieho zdravotného stavu, teda ak by sa dostavila nádcha, zápal dýchacích ciest a pod., môžete na baktérie a vírusy použiť prírodné antibiotiká.

 

. S Alkalickou vodou začínam, koľko jej môžem vypiť?

Alkalická voda, vzhľadom na svoj silný detoxikačný účinok, by sa mala začať piť v menších dávkach, ktoré sa postupne zvyšujú. Tzn., že v priebehu 2-3 týždňov by ste sa mali dostať na dennú spotrebu 2-2,5 litra vody a to nasledovne: 1 týždeň = 3-5dl vody denne, 2 týždeň = 5dl-1lit., 3 týždeň = 2-2,5lit vody denne.

Treba si uvedomiť, že alkalická voda je silné vnútorné čistidlo. Pri pití alkalickej vody sa spustí čistiaci proces v tele. Odpad bude vylučovaný všetkými možnými cestami: močom, stolicou, pokožkou, potením, ... Preto dávkovanie zo začiatku nepreháňajte, telo si potrebuje zvyknúť a postupne bude vyplavovať von rokmi nazbierané nečistoty.

Preto treba počítať s tým, že u niektorých ľudí sa môže dostaviť zhoršenie stavu. Je to však dočasný stav, ktorý hovorí o čistiacom procese a časom, po vyčistení sa vytratí.

Alkalická kanvica filter vo vode

 

. Musí byť filter ponorený vo vode zdola, aj zhora?

Správnu činnosť filtra dosiahnete vtedy, keď bude filter stále ponorený vo vode iba v spodnej časti kanvice. Objem spodnej časti kanvice sú 2litre, objem hornej nádržky na vodu je 1,5 litra. 

Do hornej nádržky nalejte 1 - 1,5 litra vody. Počkajte až sa časť, alebo všetka voda prefiltruje a dolejte do nádržky chýbajúce množstvo vody do 2 litrov. Filter bude ponorený takmer celý, viď. obrázok. 

Vodu si môžete z kanvice podľa potreby odlievať. Ak však hladina vody klesne pod filter, čiže filter ostane celý neponorený vo vode, treba doliať novú vodu!

 

. Ako skladovať filter počas noci?

1. Filter môžete nechať v kanvici, ale dozrite, aby bol ponorený vo vode (viď. obrázok vyššie: aspoň do min. výšky). Kanvicu môžete dať napr. do chladničky. Ak je voda počas celej noci v kanvici pH hodnoty si zachová. ORP hodnoty voda stráca, pozrite Meranie pH a ORP vody.

2. Alebo môžete filter z hornej nádržky na noc vyšróbovať, vložiť do pohára a zaliať vodou. Pohár s filtrom dať na noc do chladničky. Ráno filter našróbovať na nádržku a spustiť filtráciu.

 

. Čo robiť, keď mi v hornej nádržke ostáva neprefiltrovaná voda?

1. Problém môže byť v tom, že ste do kanvice naliali viac ako 2 litre vody. Potom stačí odliať prefiltrovanú vodu a voda z nádržky sa prefiltruje. Alebo môžete hornú nádržku vytiahnuť a vodu vyliať.

2. Ak nie je problém množstvo vody, potom je potrebné pomôcť filtru. Tým, že sa kanvica pri odlievaní vody nahýba, tak sa môžu aj minerálne kamienky vo filtry usporiadať tak, že voda má problém pretekať cez filter. Napraviť to môžete tak, že vyberiete hornú nádržku s filtrom a pár krát potrasiete filtrom smerom hore-dole. Minerálne kamienky si opäť nájdu svoje miesto a voda bude cez filter pretekať správne.

 

. Môžu ľudia s oslabenými orgánmi (obličky, srdce, cirhóza pečene) piť alkalickú vodu?

Pacienti s oslabenými orgánmi by mali na začiatku piť malé množstvo v závislosti od fyzickej situácie, spotrebu postupne zvyšovať až do normálu. V  takýchto prípadoch sa na dennú spotrebu 2-2,5lit. treba postupne dostať za 1-1,5 mesiaca. V prípade zvláštnej fyzickej slabosti použitie vody konzultujte a robte pod vedením lekára. 

 

. Kto by mal piť alkalickú vodu?

Každý jeden človek, mladý - či starý, dieťa - či tehotná žena, ale aj zvieratká. Alkalická voda ako silný zdroj antioxidantov a čistiaci - detoxikačný prostriedok, je prospešná takmer pre každého.

 

. Je pravda, že žalúdok zmierňuje pH hodnotu alkalickej vody?

Za normálnych podmienok sú žalúdočné šťavy silne kyslé. Žalúdočná kyselina nie je vopred pripravená, vyrába sa v žalúdku podľa potreby, keď potravina vstupuje dnu. Keď ionizovaná alkalická voda vstupuje do žalúdka, žalúdok začne bojovať proti stúpajúcemu pH a začne vylučovať viac žalúdočnej kyseliny.

Zdá sa, že by to malo minimalizovať účinky alkalickej vody, ale počas produkcie žalúdočnej kyseliny sa vytvárajú vedľajšie látky, ktoré sú dôležité pre alkalizáciu tela, ako sú uhľovodíky sodné a draselné. Nevstupujú do žalúdka, ale do krvného obehu, čím plnia alkalický krvný pufor a zvyšujú schopnosť krvi neutralizovať nadbytok kyseliny v tele. Keď sa produkuje viac kyseliny žalúdka, vyrába sa viac a viac uhľovodíkov, takže viac z nich vstupuje aj do krvného obehu.

 

. Môžem ionizovanú vodu merať lakmusovými papierikmi?

Lakmusové papieriky a merače s odhadom na farebnej stupnici NIE sú vhodné na meranie alkalickej vody. Výsledné hodnoty nie sú spoľahlivé a môžu byť zavádzajúce. Na meranie ionizovanej vody sú vhodné digitálne meracie prístroje s kalibráciou, napr. ›ADWA pH a ORP merací prístroj.

 

► DôležitéMeranie pH a ORP filtrovanej vody

 

. Môžem Alkalickú vodu použiť na prípravu čaju, kávy a polievok?

Áno, alkalická voda sa môže používať na prípravu nápojov ako čaj, káva, a taktiež aj polievok, či dusených jedál, atď. ... Alkalická voda zvýrazní farbu, chuť a vôňu tekutín, či hotových pokrmov

  

. Filtračná kanvica alebo Ionizátor vody? Pre ktoré zariadenie sa rozhodnúť?

Pozrite si základné porovnanie parametrov zariadení na výrobu Alkalickej vody. Ak máte otázky, alebo potrebujete poradiť, neváhajte ma kontaktovať: office@harmonynature.sk

 

Výroba Alkalickej vody porovnanie

  

► Pozrieť ponuku na Filtračné alkalické kanvice AOK 109

► Pozrieť ponuku na Ionizátory vody

 

 

Prihlásenie

Súbory cookies používame, aby sme zabezpečili funkčnosť týchto webových stránok. Viac informácií