Späť

bradavica

Počet zobrazení: 35

Lastovičník je generáciami známa bylinka s pozitívnym vplyvom pri odstraňovaní bradavíc. V tomto článku sa chcem s vami podeliť s účinkom Lastovičníkového gélu • Čistotel, ktorý bol použití na riešenie - odstránenie bradavíc na chodidle mojej dcéry. Na palci nohy mala jednu veľkú bradavicu a tri malinké plantárne bradavice v blízkosti tej veľkej. Poďte si pozrieť foto a viac info, ako sme postupovali ...

bradavica

Použili a zároveň sme aj testovali účinok gélu Čistotel s obsahom lastovičníka a ďalších bylín, ktorý je z dielne ruskej spoločnosti.

Obrázok č.1: Na obrázku č.1 je bradavica pred začatím aplikovania gélu. Veľká obyčajná bradavica vyrastala na povrchu pokožky (2x1,5cm) a v jej okolí sa nachádzali ešte tri malinké plantárne bradavice, ktoré boli vrastené do pokožky (jednu vidno na obrázku vpravo pri červenej šípke).

Gél sme na bradavicu aplikovali iba jeden krát za deň (gél sa môže aplikovať dvakrát za deň) a to večer pred spánkom. Aplikáciu sme robili dôkladným vmasírovaním gélu na celú plochu bradavice, ale aj na okolitú zdravú pokožku tesne okolo bradavice.

Gél sa ľahko vstrebáva do pokožky a vmasírovanie gélu sme robili cca 3-5 minút. Na bradavice sme dávali množstvo gélu vo veľkosti asi ako jedna fazuľka, niekedy troška viac.

 

Obrázok č.2: V priebehu 3 týždňov veľká a aj malinké bradavice stmavli. Bolo vidno, že sa bradavice prestali zväčšovať, ich rast sa zastavil. Nevytvárala sa ešte tvrdá chrasta, ale skôr sušenie bradavice.

 

Obrázok č.3: Asi po ďalších 2 týždňoch veľká bradavica ešte o niečo viac stmavla a povrch bol už tvrdší, chrastovitý. Malé plantárne bradavičky taktiež stmavli a ani nevieme kedy, ale samé sa v priebehu ďalšieho týždňa vylúpli.

Na veľkej bradavici bolo cítiť, že je dostatočne suchá a treba jej pomôcť. Po osprchovaní, kedy bola bradavica mäkšia si dcérka s nožničkami zostrihla hornú časť. Pod ňou bola ešte vrstva pokožky, ktorá sa dala zošúpať.

 

Obrázok č.4: Takto vyzeralo miesto po odstránení suchej veľkej bradavice. Kde tu bolo ešte vidno čierne stopy po korienkoch bradavice. Gél sme ešte preventívne asi 1 týždeň vmasírovali do pokožky, aby sa miesto dôkladne doliečilo.

 

Obrázok č.5: Na poslednej foto vidno, že sa pokožka ešte stále regeneruje, ale po bradavici niet ani stopy. 

  

Bradavice na chodidle a lastovičník

 

Lastovičníkový gél Čistotel zvíťazil nad bradavicami ツ

Tým, že sme do bradavíc pravidelne vmasírovali gél iba jeden krát za deň, celý proces trval cca 2 mesiace. Dá sa predpokladať, že pri pravidelnej aplikácii gélu 2 krát za deň sa celý proces urýchli, do úvahy však určite treba brať aj veľkosť a druh bradavice.

Lastovičníkový gél na bradavice Čistotel

Na veľkú bradavicu sme pred použitím lastovičníkového gélu dávali asi 2 mesiace Tea Tree olej. Aj keď sa zdalo, že sa bradavica na povrchu sušila, stále sa zväčšovala do dĺžky a šírky. Preto dostal príležitosť ukázať svoje pôsobenie ›lastovičníkový gél Čistotel. Pri jeho aplikácii sa dalo pozorovať prvé zmeny po asi 2 týždňoch, bradavica sa prestala zväčšovať a začala meniť farbu.

Každý pokus o odstránenie bradavice je experimentom, pretože každému zaberie niečo iné. Dôležité je vyzbrojiť sa trpezlivosťou a neprestať na bradavicu útočiť.

Ak sa rozhodnete pre jeden prípravok, tak ho používajte aspoň 3-4 týždne a v priebehu tohto času môžete pozorovať, či bradavica naň reaguje. Ak by ste v priebehu tohto času nepozorovali zmeny, až potom je čas zmeniť prípravok.

 

 

 

 

Táto stránka je chránená programom reCAPTCHA a spoločnosťou Google. Platia Pravidlá ochrany osobných údajov a Zmluvné podmienky.

Prihlásenie

Súbory cookies používame, aby sme zabezpečili funkčnosť týchto webových stránok. Viac informácií