Späť

banan

Počet zobrazení: 241

banan

Banánová šupka patrí medzi šetrnejšie spôsoby odstraňovania bradavíc, kedy nedochádza k silnejšiemu podráždeniu okolitej pokožky. Použitie banánovej šupky je veľmi jednoduché: vnútornú stranu šupky priložíte na bradavicu a prelepíte náplasťou. Vlhkosť vytvorená pod náplaťou a rastlinné enzými postupne rozkladajú bradavicu

 

Návod/Aplikácia

1. Čerstvú banánovú šupku vnútornou dužinatou časťou prilepte náplaťou každý večer na bradavicu a nechajte pôsobiť počas celej noci. Ráno šupku dajte preč a bradavicu nechajte voľne na vzduchu.

2. Ak banánová šupka nebude pôsobiť dráždivo na pokožku, môžete ju mať prilepenú aj celý deň, v tomto prípade si ju 2 krát za deň vymeňte. Podľa veľkosti a druhu bradavice je potrebné šupku aplikovať 1 týždeň - 1 mesiac, robte tak až do vymiznutia bradavice.

 

Ako zvýšiť účinok banánovej šupky?

Na plantárne (bradavice na chodidlách), odolnejšie a väčšie bradavice môžete použiť silnejší prostriedok, ktorý si vyrobíte z dužiny banánovej šupky nasledovne: Dužinu zo šupky zoškrábte (cca vo veľkosti fazule) a pridajte kvapku oleja, premiešajte a túto zmes naneste na bradavicu, prelepte náplaťou. Zmes aplikujte pravidelne, nepoužívajte na ploché a nitkovité bradavice

 

Na výrobu zmesi môžete použiť niektorý z týchto protivírusových olejov:

1.Tea Tree olej, alebo ...  2Oregánový olej

 

Banánová šupka na bradavice 

 

Na ktoré bradavice je banánová šupka vhodná

Bradavice a banánová šupka

 

Dôležité upozornenie: Skôr ako sa rozhodnete aplikovať na pokožku akýkoľvek prípravok (domáci, či voľnopredajný), mali by ste mať vždy 100% istotu, že výrastok ktorý Vás trápi je naozaj bradavica. Neváhajte preto najprv navštíviť odbornú ambulanciu a následne sa môžete rozhodnúť, aký spôsob liečby zvolíte. Aj pri liečbe bradavíc platí: Vaša istota a bezpečnosť je prvoradá.

 

Ako podporiť odstránenie bradavíc

 

Máte s banánovou šupkou skúsenosť?

Ak ste banánovú šupku používali, podeľte sa o svoje skúsenosti nižšie, v časti Diskusia/Komentáre. Pomôžte svojou skúsenosťou aj iným ľudom, ktorých trápia bradavice a hľadajú účinné riešenie ako sa ich zbaviť.

 

* *  *   *   *  * *

 

Ak kliknete myšou na ľubovoľné farebné (červené) slovo pred ktorým je znak malej šípky (), otvorí sa Vám o tom viac informácií. Ak niektorý odkaz nefunguje, budem rada, keď mi o tom napíšete na mail: office@harmonynature.sk.

Obsah stránky podlieha ochrane autorských práv. Preberanie, kopírovanie, šírenie článkov alebo ich častí bez súhlasu prevádzkovateľa je zakázané.

 

Prihlásenie

Súbory cookies používame, aby sme zabezpečili funkčnosť týchto webových stránok. Viac informácií